صفحه 2 از 102 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1013
Like Tree8749تشکر

موضوع: عکاسی از کودکان

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

پیش فرض پاسخ: عکاسی از کودکان

فرساد عزیز
    مرسی بخاطر این تاپیک. واقعن جای این موضوع پرکاربرد خالی بود. بویژه که شما با اطلاعات خوب، عکس‌های زیبا و شرایط چالش‌برانگیزی شروعش کرده‌اید.
    من چند وقت پیش از سر کنجکاوی شخصی و وقتی در یک مهمانی خانوادگی از بچه‌ها عکس میگرفتم، برای اولین بار روی مسئله‌ی پرتحرکی بچه‌ها دقیق شدم. یک جستجو در اینترنت نتایج زیادی داد که امشب چندتایشان را با خواندن مطالب شما و دوستان دوباره پیدا کردم. لینک‌هایشان را ته همین نوشته می‌گذارم، شاید بدرد بخورد.
    اما قبلش چند نظر شخصی در این باره دارم:
    - زیباترین قسمت عکس‌های کودکان، ناحیه‌ی صورت (و بویژه چشمها) است. اگر از نمای نزدیک‌تری عکس گرفته‌شود، با دیافراگم 5.6 و عمق میدان کمتر می‌توان به سرعت بالاتری دست یافت. بافت پوست کودکان بدلیل جوان بودن جزئیات کمتری دارد و کاهش شارپنس در این حد دیافراگم اثر مخربی روی عکس نخواهد داشت.
    - استفاده از فلش برای کودکان 5-6 ساله و بالاتر میتوان جذاب و مفرح باشد، برای نوزادان بدلیل تکامل نیافتن سیستم رفلکسی قرنیه، میتواند به آسیب بینایی منجر شود.
    - همانطور که اشاره کردید، با یک دوربین مناسب می‌توان در ایزوهای 400 تا 800 هم به عکس‌های قابل قبولی رسید.
    - استفاده از نور طبیعی -هر جا که ممکن باشد- یک مزیت عالی است.
    - واداشتن کودکان به اینکه مدت طولانی بی‌حرکت بمانند برایشان خسته‌کننده است. این خستگی اثرش را در عکس نشان خواهد داد. داشتن حوصله‌ی زیاد و انتظار برای لحظه‌ی طلایی که سوژه پز مناسب دارد لازمه‌ی کار است.
    کد:
    http://www.yourphototips.com/2008/06/10/how-to-take-great-baby-pictures/
    کد:
    http://www.diyphotography.net/the_complete_guide_to_children_photography_part1
    کد:
    http://www.streetdirectory.com/travel_guide/158802/photography/how_to_take_baby_photos.html
    farsad، mreza1001، Farshad Afshari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

پی‌کولو

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

iso400 f2.7
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

جناب خدامی عزیز
    از نظر من عکس زیاد جالبی نیست. قسمت پنهان صورت که کمی نمایان است اصلا حس جالبی ایجاد نمیکنه. من همش احساس میکنم که اون سمت صورت با فوتوشاپ حذف شده! اگه عکستون کاملا از نیمرخه بهتره که نیمه‌ی دیگه صورت دیده نشه. یک نکته دیگه اگه هدف و سوژه تون چشم کودکه باز هم عکستون ایراد داره. ایراد اون هم وجود لکه سیاه و نقاط سفید نورانی پراکنده در چشمه.
    به امید اینکه عکسهای بهتری از شما ببینیم.
    khoddami تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

بعد از مدت ها دوباره سلام
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده    

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    مي خواستم اگه براي دوستان عزيز آدرس سايتهايي رو كه بشه زمينه هاي مناسب كودكان رو (البته رايگان) دانلود كرد بزارند.
    البته اگه نمونه هايي رو موجود داريد ممنون ميشم لينك دانلودشو قرار بدهيد.
    با تشكر

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

فرساد خان سلام
    در پست اول فرموده بوديد:
    نکته دیگری هم که وجود دارد کم شدن میزان شارپ بودن تصویر در سرعت های بالاست. و همانطور که دوستان می دانند بیشتر میزان دقت در سرعت های حدود 1/20 تا 1/40 ثانیه می‌باشد و هرچه سرعت بالاتر رود از میزان شارپ بودن تصویر کم می‌شود.
    مي تونم بپرسم علت اين كاهش شارپنس در سرعتهاي بالا چيه؟ چون من اصلا اينو نمي دونم! و اينكه منظور شما از دقت در اين بحث چي بوده؟
    ببخشيد كه سوال من مستقيما به تاپيك شما مربوط نمي شه...ولي چون ادعاي مهمي بحساب مي ياد، مي خواستم در موردش توضيح بديد.
    فعلا...
    farsad و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    3111

iso100 f2.8
    Farshad Afshari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3111

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    جناب خدامی عزیز
    از نظر من عکس زیاد جالبی نیست. قسمت پنهان صورت که کمی نمایان است اصلا حس جالبی ایجاد نمیکنه. من همش احساس میکنم که اون سمت صورت با فوتوشاپ حذف شده! اگه عکستون کاملا از نیمرخه بهتره که نیمه‌ی دیگه صورت دیده نشه. یک نکته دیگه اگه هدف و سوژه تون چشم کودکه باز هم عکستون ایراد داره. ایراد اون هم وجود لکه سیاه و نقاط سفید نورانی پراکنده در چشمه.
    به امید اینکه عکسهای بهتری از شما ببینیم.
    سلام اقا فرساد
    ممنون كه ايراد عكسو گفتي.من عاشق عكاسي از كودكان و پرتره هستم.خوشحال ميشم ايراد بقيه عكسهام رو هم از طرف شما و ساير دوستان بدونم.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    فرساد خان سلام
    در پست اول فرموده بوديد:
    نکته دیگری هم که وجود دارد کم شدن میزان شارپ بودن تصویر در سرعت های بالاست. و همانطور که دوستان می دانند بیشتر میزان دقت در سرعت های حدود 1/20 تا 1/40 ثانیه می‌باشد و هرچه سرعت بالاتر رود از میزان شارپ بودن تصویر کم می‌شود.
    مي تونم بپرسم علت اين كاهش شارپنس در سرعتهاي بالا چيه؟ چون من اصلا اينو نمي دونم! و اينكه منظور شما از دقت در اين بحث چي بوده؟
    ببخشيد كه سوال من مستقيما به تاپيك شما مربوط نمي شه...ولي چون ادعاي مهمي بحساب مي ياد، مي خواستم در موردش توضيح بديد.
    فعلا...

سلام
    ممنون از دقتتون
    تا جایی که یادم میاد من این موضوع رو جایی خونده بودم که مدت زمانی که نور به سنسور دوربین میرسه روی کیفیت عکس از لحاظ شارپ بودن تاثیر میگذاره و بهترین حالت هم بین 1/20 و 1/40 ثانیه است. ولی الان هرچی تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم و یادم نمیاد که این رو کجا خونده بودم. شاید مطلبی رو خوندم و اشتباه برداشت کردم.
    بیشتر میگردم ببینم آیا واقعا چنین چیزی هست یا نه؟
    :confused:
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

فکر نمیکنم سرعت پایین بر شفافیت عکس تاثیری داشته باشه, تنها امکان داره در سرعتهای بالای شاتر, شما مجبور به استفاده از iso بالاتر بشید که این مورد روی شارپنس عکس تاثیر داره.

صفحه 2 از 102 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین