صفحه 156 از 507 نخستنخست ... 56 106 146 152 153 154 155 156 157 158 159 160 166 206 256 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 5069
Like Tree52655تشکر

موضوع: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: بهترین عکس هایی که در طول روز و یا هفته می بینیم!

[IMG]http://i38.*******.com/1zq81t0.jpg[/IMG]
    GITANE تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

Ahmad Reza، kamyar، MZITech و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط elend نمایش پست ها
    تفاوت میان تصویر خام ثبت شده با عکس ارسال شده چقدر است به نظر شما؟! هدف از ثبت عکس چیست؟ ثبت فضا و مکان و ...از دریچه ذهن یک هنرمند و با ترکیبی که او می چیند یا نقاشی کشیدن؟ آیا عکاس واقعاً با چنین پردازشی فضا و حس را منتقل می کند یا سعی دارد با "فضا سازی" جلب توجه کند؟ چرا این فرد سعی نمی کند گرافیست خوبی باشد تا یک عکاس؟...
    احتمالاً لازم به ذکر نیست که هدفم انتقاد از ارسال کننده نیست و با فقط دیدن این تصویر نتوانستم احساسم را در مورد این پردازش های تخیلی بیان نکنم. فکر می کنم برخی بهتر بود گرافیست می شدند و با ورود اشتباهشان به عکاسی دارند این هنر را تحریف می کنند...
    هر تصویری که نگاهها را به خود جذب کند "عکس" نیست...
    اشتباه نشود، مخالف پردازش نیستم و اصلاً آن را ضروری می دانم اما تاریکخانه یک چیز است و خلق آثار تخیلی و تجسمی چیز دیگر...
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

تشکر کرده
    1406

تفاوت میان تصویر خام ثبت شده با عکس ارسال شده چقدر است به نظر شما؟! هدف از ثبت عکس چیست؟ ثبت فضا و مکان و ...از دریچه ذهن یک هنرمند و با ترکیبی که او می چیند یا نقاشی کشیدن؟ آیا عکاس واقعاً با چنین پردازشی فضا و حس را منتقل می کند یا سعی دارد با "فضا سازی" جلب توجه کند؟ چرا این فرد سعی نمی کند گرافیست خوبی باشد تا یک عکاس؟...
    به نظر من شما فقط به فضا سازی ایشون توجه کرده اید چرا!؟
    به عکس زیر توجه کنید
    [IMG]http://i35.*******.com/27yvb77.jpg[/IMG]

آیا در این عکس همان رنگهایی که در عکس بالا بکار رفته است موجود نمیباشد؟! پس چه عاملی باعث تفاوت میشود؟ بدون شک ترکیب زیبایی که هنرمند با استفاده از ابزار مناسب ثبت کرده است(فیلترها)
    حالا عکس زیر را بنگریم همان عکس است ولی BW
    بدون آن رنگهای تخیلی!
    [IMG]http://i36.*******.com/2vtuomr.jpg[/IMG]

آیا چیزی از زیبایی عکس کاسته شده است؟! آیا دلیل این زیبایی پتانسیل موجود در فضایی که عکاس قرار داشته نبوده است!؟

شاید اینگونه ویرایش ها (عکس ها ) از واقعیت فراتر رود اما به نظر بنده تحریف نیست بلکه نوع دیگریست!
    البته برای نظر شما احترام قائلم اما بعد از نگاه کردن به گالری ایشان
    http://photo.net/photodb/member-photos?user_id=192116
    و دیدن نمونه های بسیاری از کارهایشان
    به این نتیجه رسیدم که ایشان در ابتدا عکاس موفقی است و بعد ویرایشگر!! و این تنها نظر من نیست اندکی اسکرول را به پائین آورید
    تا نظرات بقیه عکاسان را بخوانید!( البته اگر آنها را عکاس میدانید).
    JiNi و heiran تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

حالا عکس زیر را بنگریم همان عکس است ولی BW
    بدون آن رنگهای تخیلی!...
    آیا چیزی از زیبایی عکس کاسته شده است؟! آیا دلیل این زیبایی پتانسیل موجود در فضایی که عکاس قرار داشته نبوده است!؟
    در عکس اصلی تنها رنگها تخیلی نبوده اند و به نظرم کل پردازش انجام گرفته بیشتر یک کار گرافیکی است و البته هنری اما نه هنر عکاسی! همان عکس را هم اگر به نرم افزارهای تولید انیمیشن و سه بعدی سازها بدهید تصاویر تخیلی تری دریافت خواهید کرد و حای شاید جذاب تر اما آن تصاویر عکس و هنر عکاسی نیستند...
    من حتی نمی گویم که در پردازش نباید اغراق شود که اغراق هم جزئی از هنر است اما با افراط مخالفم و آن را تحریف هنر می دانم و ابزاری برای جلب توجه. واقعاً عکاس از اعمال چنین پردازشی چه هدفی داشته؟ آیا جز اینست که قصد داشته "تصویر سازی" کند؟ آیا این گرافیک نیست؟...
    باور کنید که بدون نیاز به دوربین هم می توان تصاویر بدیع، زیبا، تخیلی، مرکب و...در سبکهای مختلف ایجاد کرد اما آن تصویر ارتباطی به عکس و هنر عکاسی ندارند...
    اسکرول را به پائین آورید
    تا نظرات بقیه عکاسان را بخوانید!( البته اگر آنها را عکاس میدانید)
    آقا چرا طعنه می زنید lool. باور کنید من در اینجا همه را بیشتر از خودم عکاس می دانم و اساساً خودم را بیش از یک آماتور نمی دانم. نظر ما را هم بگذارید به حساب شاگردی که با ایراد گرفتن از معلم می خواهد چالشی ایجاد کند که در آن هرچه بیشتر یاد بگیرد و می پذیرد که ممکن است نظرش اساساً نادرست باشد.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

تشکر کرده
    1406

در عکس اصلی تنها رنگها تخیلی نبوده اند و به نظرم کل پردازش انجام گرفته بیشتر یک کار گرافیکی است و البته هنری اما نه هنر عکاسی! همان عکس را هم اگر به نرم افزارهای تولید انیمیشن و سه بعدی سازها بدهید تصاویر تخیلی تری دریافت خواهید کرد و حای شاید جذاب تر اما آن تصاویر عکس و هنر عکاسی نیستند...
    من حتی نمی گویم که در پردازش نباید اغراق شود که اغراق هم جزئی از هنر است اما با افراط مخالفم و آن را تحریف هنر می دانم و ابزاری برای جلب توجه. واقعاً عکاس از اعمال چنین پردازشی چه هدفی داشته؟ آیا جز اینست که قصد داشته "تصویر سازی" کند؟ آیا این گرافیک نیست؟...
    باور کنید که بدون نیاز به دوربین هم می توان تصاویر بدیع، زیبا، تخیلی، مرکب و...در سبکهای مختلف ایجاد کرد اما آن تصویر ارتباطی به عکس و هنر عکاسی ندارند...
    منظور شما را متوجه میشوم
    اما یک سوال عکس چیست؟! تعریفی که در ذهن من از این واژه است :
    تصویری که از بازخورد نور بر روی فیلم یا سنسور های الکترونیکی ذخیره میشوند !؟ غیر از این است؟! آیا
    تصویر بالا چنین خصوصیتی ندارد؟! اگر دارد پس عکس است!!
    اما مرحله ی بعد بحث هنر عکاسی است ، آنجا که تفاوت عکاس و کسی که تنها شاتر را فشار میدهد تجلی پیدا میکند!
    هنری که در آن کادربندی،ترکیب بندی و تلاش برای انتقال مفهوم و اطلاع و.. در آن اهمیت دارد .
    آیا عکاس بالا در آن موفق نبوده است ؟به نظر من بوده است پس باز هم بر نظر خود تاکید میکنم تصویر بالا یک عکس است حال آنکه دستخوش تغئیر توسط ابزار شده است!
    اما ابزار :
    به نظر من نباید انقدر نگران استفاده ی افراطی از ابزار باشیم چرا که مخاطب آگاه حد و مرز آنرا میشناسد منظور اینکه مخاطب
    آنقدر آگاه است که پروسس های مختلف را تشخیص دهد و آنرا به حساب عکاسی نگذارد ،
    در رابطه با عکس بالا به نظر من آنچنان
    اغراق نشده است که از آن با نام افراط یاد کنیم (در مقابل با برخی شات هایی که هر روز می بینیم...)
    نکته دیگر آنکه شاید ابزار دیجیتال ابزار جدیدی است(در مقایسه با ابزار دیگر*) و هنوز به جایگاه عادی خود نرسیده است
    *ابزار دیگر چیستند؟ آیا نورپردازی را فراموش کرده ایم؟! آیا عکاسانی که مدل های مختلفی را سوژه قرار داده اند
    از ابزار گریم استفاده نکرده اند!؟ آیا اینها بهرمندی درست از ابزار نیست؟ یا با وجود اینها(ابزار) هم بار دیگر عکس معنی خود را از دست میدهد؟
    چنان که شما آنرا گرافیک نامیدید در رابطه با عکس پرتره ای که گریم زیاد انجام شده است باید بگوییم آیا این هنر گریم نیست؟ یا اگر در نور پردازی اغراق کرده اند آِیا این هنر نورپردازی نیست؟! بله اینها نیز در جای خود هنر هستند اما در اینجا به کمک عکاسی آمده اند و به نظر من تصویر همچنان عکس باقی میماند...
    ________
    آقا چرا طعنه می زنید lool. باور کنید من در اینجا همه را بیشتر از خودم عکاس می دانم و اساساً خودم را بیش از یک آماتور نمی دانم. نظر ما را هم بگذارید به حساب شاگردی که با ایراد گرفتن از معلم می خواهد چالشی ایجاد کند که در آن هرچه بیشتر یاد بگیرد و می پذیرد که ممکن است نظرش اساساً نادرست باشد.
    طعنه نبود برگرفته از یک معادله حقیقی بود به نوعی، به این صورت :
    اگر شما کار فردی را به چالش میکشید ، تمام افرادی که به آن کار نظر مثبت داشته اند را نیز به چالش کشیده اید.لول!!
    من نیز تنها یک علاقه مندم ،احتمال خطا در سخنانم را بیشتر از شما میدانم ...

//
    پی نوشت!؟ ( اندکی مربوط با بحث )
    یک مطلب کوچک
    Rolfe Horn یکی از اساتید عکاسی است که در سال 1971 در آمریکا متولد شده است. عکسهای ایشنان به صورت مجموعه هایی زیبا در کتاب ها و مجلات مختلف به چاپ رسیده اند ...
    به نظرم با توجه به موضوع تاپیک بد نیست سری به سایتش بزنید(پیشنهاد به همه ی دوستان)

نکات جالبی دارد!:
    رزومه:
    http://www.f45.com/html/resume.html
    تکنیک ها!!
    http://www.f45.com/html/tech/index.html
    روی عکسها کلیک کنید تا با افکار ایشان و تکنیکهایی که قبل از چاپ به کار میبرند آشنا شوید

تشکر کرده
    2259

[IMG]http://i33.*******.com/2co2442.jpg[/IMG]
    Persian، A_Maddah، Ahmad Reza و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

مهدی حسینی 500px

تشکر کرده
    2259

[IMG]http://i36.*******.com/2nvuzas.jpg[/IMG]
    Amir Tavakoli، Jesmi و mammad001 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2259

[IMG]http://i34.*******.com/t98wes.jpg[/IMG]
    A_Maddah، Ahmad Reza، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.