صفحه 158 از 507 نخستنخست ... 58 108 148 154 155 156 157 158 159 160 161 162 168 208 258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 5069
Like Tree52655تشکر

موضوع: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

پیش فرض پاسخ: بهترین عکس هایی که در طول روز و یا هفته می بینیم!

عکاس Jon&Jan Meddings
    Canon EOS-1Ds Mark III
    35 mm
    1/100 sec
    f/16
    ایزو 400
    Exposure B -1/3

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

قبل از ادامه بحث یک نکته و آن اینکه بحث با شما و دکتر روشن ساده نیست چون شما حقیقاتاً و بی تعارف استاد من محسوب می شوید و امیدوارم بحث را به حساب جسارت من نگذارید. صادقانه هم به سایر دوستانی که این بحث را تعقیب می کنند می گویم که حرفه بنده عکاسی نیست و نظراتم بیشتر تجربی هستند تا علمی و تخصصی و بنابراین نظرات اساتید اعتبار بیشتری دارد.
    دوست عزیز... اگر وارد این بحث شدم فقط برای این بود که در این مورد بتوانم بیشتر فکر کنم. و سعی کردم بلند بلند فکر کنم تا نظر شما را هم بدانم.
    همین و بس.

عکس ارسالی شما خیلی متفاوت از عکس مورد بحث است. در عکس مورد بحث دو درخت در چیزی مثل آب دیده می شوند که تا کوهها دیگر هیچ اثری از درختان دیده نمی شود. من به شخصه احتمال اینکه این فضا یک حوضچه کوچک اغراق شده باشد را خیلی بیشتر از این می دانم که این فضای یک تالاب باشد و در این صورت هم باید بپذیریم که عکس ارائه شده یک تصویر و فضای خلق شده است...
    اون تصویر هم می‌تونه یک دریاچه باشه؟ و هم دریا
    اصلا هم عجیب نیست
    چرا؟
    چون پیشروی دریای خزر سالها یکی از سوژه‌های عکاسان ایرانی بوده... درختها و ساختمانهای مچاله شده در میان دریا!
    چنین پدیده‌هایی اصلا عجیب نیست... توجه داشته باشید که درختها سبز هم نیستند.
    اما بطور کلی اگر نظر فنی من را بخواهید؟ در اون تصویر هیچ دخل و تصرف عجیبی انجام نشده... خوب خواهد بود که آقای روشن و دیگر دوستان هم نظر خودشون رو بدن.

برای اینکه به رضاخان عزیز بگم که زیاد خونه نشین نیستم و شما هم ببینید چه بلاهایی ممکن است سر طبیعت بیاید نگاهی به عکس رضای عزیز و این عکسی که از جسد دریاچه گرفتم بیندازید.(رضا جان عکس مربوط به همین هفته‌ست.)

در نهایت من متوجه منظور شما شدم. گمان می‌کنم شما هم متوجه منظور من شده باشید. از بحث با شما لذت بردم و استفاده کردم.
    اگر دوستانی نظر دیگری در مورد عکس مورد بحث داشته باشد؟ استفاده می‌کنیم اگر نه که می‌نشینیم و بازهم عکس می‌بینیم!
    rezakh و JiNi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من باب یادآوری می توان جنگلهای حرا در جنوب را یاد آور شد که در ختان کاملا و شاید تا نصف بیشتر درخت در اب دریا قرار دارد و تازه همیشه سرسبز هم هستند .متاسفانه الان عکس از جنگلهای حرا ندارم .ولی فکر کنم بابک دیناروند عزیز عکسهایی گرفته بودند .
    در ضمن از دوستان بخاطر این بحث جالب تشکر می کنم
    Arash، babakdin543، yasin-m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یقینا عکس زیبایی نیست. فقط برای تکمیل موضوع.
    حالا امیدوارم بابک خان دیناروند و یا دوستان دیگر عکسهای زیبا از جنگل حرا داشته باشند و اینجا قرار بدهند.
    A_Maddah، babakdin543، yasin-m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    آبی که درختان در آن قرار دارند چه حکایتی است؟ دریاست(درخت که در دریا نمی روید)؟ تالاب است؟ این چه طبیعتی است که به چشم دیده نشده تا حالا؟!
    .
    قربان اگر فرصت هست یک سر تشریف بیارین استان بوشهر ،پارک ملی نایبند(که برای ثبت به یونسکو هم معرفی شده) تا هر چند تا درخت که خواستین تو آب ببینین.
    مجوز عکسبرداریش هم آماده اینجان. اگر چه حالا گرمه ولی سه چهار ماهه دیگه خوشحال خواهم شد خدمت شما و دوستان دیگه باشیم اونجا.هم عکاسی منظره هم عکاسی حیات وحش.
    Arash، Stalker، FARID و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

[IMG]http://i34.*******.com/dlp3i9.jpg[/IMG]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

به نظر من هم مساله غیر طبیعی در آن عکس وجود ندارد. در دو سطح، عکاس، خلاقیت داشته است: در موقع عکاسی و مرحله ویرایش.
    دوستان حتما برخورد کرده‌اند که عکسهای هنگام طلوع و غروب خورشید، رنگهای عجیبی میتوانند داشته باشند و کمی پردازش در مرحله RAW process براحتی چنین نتایجی خواهد داشت.
    Arash، Khoramyar، mahyar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    62

یعنی عکاس فضای ذهنی خودش رو از ابتدا تا انتها خلق کرده ...
    منهم در عکس مذکور مشکل خاصی نمیبینم اما درک درستی از این فرمایش شما ندارم . اگر عکاسی را هنری بدانیم که به دلیل رابطه ویژه اش با واقعیت رشد کرد و پا گرفت و به گفته ادگار آلن پو در مقایسه با هرگونه نقاشی آفریده شده به دست انسان از لحاظ بازنمایی ، بینهایت دقیق است و حقیقتی قطعی تر از آنچه پیش از این در تصویر میسر بوده است دارد , تفاوت آن با تصویرسازی و گرافیک در چیست ؟ آیا تعهد نسبت به واقعیت را میتوان از ملزومات عکاسی دانست ؟ به عنوان مثال به نظر شما تصویری را که عناصر آن توسط نرم افزار کاسته و یا افزوده شده باشد میتوان عکس نامید ؟
    Arash و JiNi تشکر می‌کنند.
    آرش عطرچیان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

خب ظاهراً برخلاف تصور ما، در دریا هم درخت می روید و ممنون از دوستان که دانشم را زیاد کردند. در این صورت عکس مورد بحث دیگر مساله خاصی نخواهد داشت و اگر بحثی هم وجود داشته باشد خارج از حیطه هنر عکاسی نیست که مثلاً آیا بالانس رنگها خوب است و...
    اما عکس مورد بحث بهانه ای شد برای پرداختن به اینکه "چه چیزی عکس نیست" و فکر می کنم با وجود ابزارهای پیشرفته امروزی و نزدیکی و گاهی همپوشانی هنرهای مختلف به یکدیگر جادارد تا عکس و عکاسی را به طور مستقل (از هنرهای دیگر)با جزئیات بیشتری تعریف کنیم و مرزها و حدودش را شفاف کنیم. فکر می کنم تعریف مستقل هنر عکاسی بسیار مهم است چون هنری که ذاتش وابسته به هنر دیگر باشد به نوعی زیر مجموعه آن هنر است...

ضمناً آرش اشاره کرده بود که شاید پست ها به جای مناسب تری منتقل شوند که فراموش کردم بگویم مثل همیشه مخالفتی ندارم و اصلاً ما را همیشه by default موافق محسوب کنید.
    nmroshan، Arash، yasin-m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

Richard Lööf
    __________________________________________________ __

Michael Anderson
    yasin-m، shabab، Sama01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.