صفحه 7 از 28 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 276
Like Tree1143تشکر

موضوع: Tamron SP150-600mm f/5-6.3 VC

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    باید بازترین دیافراگم لنز را در نظر بگیرید و نه بازترین دیافراگم در فوکال لنت x فرضی.
    این موردی که میفرمایید بیشتر برای استفاده از تله کانورتور روی لنز در نظر گرفته میشود و نه موردی که شما ذکر کردید.
    بازترین دیافراگم لنز وقتی روی ۴۲۷مم به بعد باشد ۶.۳ هست در این لنز.
    تاجایی که من تاپیک های dp و fredmiranda رو خوندم این مشکل فوکوسش روی 7d و 1d mkIV رو همه گفتن که وجود داره و گیج میزنه بعد از ۴۰۰مم لنز.

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    با سلام.
    دوست عزیز میشه لطفا منبع تحقیقتونو بفرمایید؟ من کمی گشتم ولی چیزی در این مورد (حداقل برای دوربین خودم) پیدا نکردم.
    بهرحال از نظر من، فرمایش شما صحیح به نظر نمیرسه و نمیشه عددی بعنوان "محدودیت دیافراگم" تعیین کرد. البته بحث مشکل اتوفوکوس در نور کم یک موضوع مشخص و بدیهیه. ولی مثلا f5.6 برای خیلی از لنزها و مثلا برای عکاسی در آتلیه، یک دیافراگم باز محسوب میشه ولی به علت وجود نور کافی (نه نور زیاد) فوکوس خودکار حتی در دیافراگم خیلی بسته تر هم براحتی و با دقت زیادی انجام میشه.
    این هم توضیحش :

Because Canon's firmware code say "if reported max aperture of this lens is >5.6, don't enable autofocus".

The official explanation is that a lens that allows in that little light would make the AF ineffective, with lots of hunting, lack of focus lock, etc. Rather than customers being upset with a poor AF system, Canon just puts this limit in place.

Try attaching a 1.4TC on a 5.6 lens, and you'll see that AF is not functioning.

What you can do is tape over the three pins that report aperture to the body, and the AF will work. I've taped over the pins on my 400 and can confirm that it will autofocus, but it is also quite iffy under anything but good light.
    و

Phase detection AF sensors compare two different light paths which are isolated and separated by beam splitter lenses (you can see those lenses in the bottom of the mirror box of your DSLR). These splitter lenses are taking beams from as far off the center as they are designed to - for f/2.8 sensitivity they are taking beams which are further from the center of the beam, f/5.6 is closer to the center and f/8 would be even closer to the center - the light path that f/2.8 sensors would pick up doesn't even exist for f/5.6 or worse lenses. Since the phase difference gets smaller the precision suffers - so f/5.6 is the chosen design limit for the 7D. Any worse lens aperture (wide open) and you have to contend with partially blocked light paths.

ببخشید نرسیدم ترجمه کنم ولی مشابه این مطلب رو حداقل در ۳ سایت دیگه هم از افراد محتلف خوندم . این هم لینک یکی از تاپیک ها.

GOOD NEWS: Another glowing review for the Tamron SP 150-600mm.: Canon EOS 7D / 10D - 70D Talk Forum: Digital Photography Review

این هم یک تاپیک در مورد گزارش مشکلات

FM Reviews - Tamron 150-600MM F/5-6.3 DI VC USD
    Anoosh-Em و davoud maani تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    با سلام.
    دوست عزیز میشه لطفا منبع تحقیقتونو بفرمایید؟ من کمی گشتم ولی چیزی در این مورد (حداقل برای دوربین خودم) پیدا نکردم.
    بهرحال از نظر من، فرمایش شما صحیح به نظر نمیرسه و نمیشه عددی بعنوان "محدودیت دیافراگم" تعیین کرد. البته بحث مشکل اتوفوکوس در نور کم یک موضوع مشخص و بدیهیه. ولی مثلا f5.6 برای خیلی از لنزها و مثلا برای عکاسی در آتلیه، یک دیافراگم باز محسوب میشه ولی به علت وجود نور کافی (نه نور زیاد) فوکوس خودکار حتی در دیافراگم خیلی بسته تر هم براحتی و با دقت زیادی انجام میشه.

درود

موضوعی که فکر میکنم دوستان را به اشتباه اندخته این هست که وقتی ما دیافراگم را روی F16 میگذاریم و دکمه شاتر را فشار میدهد و دوربین براحتی و سریعا اتوفوکاس را انجام میدهد ، در واقع دوربین سریعا دیافراگم را تا سر حد ممکن باز میکند تا بتواند فوکاس کند ( درکسری از ثاینه) و بعد از انجام فوکاس ، بلافاصله آن F16 ایی را که ماتنظیم کردیم را اعمال میکند و عکس گرفته میشود.
    این سیستم همه یا حداقل اکثریت دوربین هاست. برای همین وقتی کلا باز ترین دیافراگم موجود در لنز از حد توصیه شده دوربین برای اجرایی شدن اتوفوکاس بسته تر باشد رسما اتوفوکاس از بین میرود ( البته منظور از اتوفوکاس از بین میرود این نیست که دیگر صدای فوکاس کردن لنز را نمیشنویم بلکه صدای تقلای لنز را میشنویم اما صدای بیبیپ قفل شدن فوکاس را نخواهیم شنید ، و یا اگر آن صدای بیبیپ هم شنیده شد ، معلوم نیست روی جای درستی فوکاس انجام شده باشد)

حالا من در کنون نمیدانم کدام دوربین ها... اما به تازگی در نسل جدید نیکون از زمان D600 و D800 و D4 به بعد امکان اتوفوکاس حتی در F8 ( به عنوان بازترین دیاف لنز ) اضافه شده ،یعنی وقتی بازترین دیاف لنزی F8 باشد ، یا مثلا در اثر بستن تله کانورتر 2x روی لنزی که باز ترین دیافش f4 است (که در نتیجه تبدیل به F8 میشود ) مثل بستن تله کانورتر 2x روی
    Nikkor 200-400 F4 یا Nikkor 300mm F4

خوب حالا این لنز تامرون هم در آخرین فواصل کانونی ، بازترین دیافش F6.3 است یعنی روی نسل قبلی دوربینها اتوفوکاس نخواهیم داشت
    مگر اینکه روی فاصله کانونی 150mm آن فوکاس کنیم بعد فاصله کانونی رو عوض کنیم به 600mm که در آن صورت نمیدانم این کار صحت فوکاس را زیر سوال میبرد یا نه...

پاینده باشید
    msh2200، E.Herischi، Moeen Salehi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

موضوعی که فکر میکنم دوستان را به اشتباه اندخته این هست که وقتی ما دیافراگم را روی F16 میگذاریم و دکمه شاتر را فشار میدهد و دوربین براحتی و سریعا اتوفوکاس را انجام میدهد ، در واقع دوربین سریعا دیافراگم را تا سر حد ممکن باز میکند تا بتواند فوکاس کند ( درکسری از ثاینه) و بعد از انجام فوکاس ، بلافاصله آن F16 ایی را که ماتنظیم کردیم را اعمال میکند و عکس گرفته میشود.
    این سیستم همه یا حداقل اکثریت دوربین هاست. برای همین وقتی کلا باز ترین دیافراگم موجود در لنز از حد توصیه شده دوربین برای اجرایی شدن اتوفوکاس بسته تر باشد رسما اتوفوکاس از بین میرود ( البته منظور از اتوفوکاس از بین میرود این نیست که دیگر صدای فوکاس کردن لنز را نمیشنویم بلکه صدای تقلای لنز را میشنویم اما صدای بیبیپ قفل شدن فوکاس را نخواهیم شنید ، و یا اگر آن صدای بیبیپ هم شنیده شد ، معلوم نیست روی جای درستی فوکاس انجام شده باشد)

حالا من در کنون نمیدانم کدام دوربین ها... اما به تازگی در نسل جدید نیکون از زمان D600 و D800 و D4 به بعد امکان اتوفوکاس حتی در F8 ( به عنوان بازترین دیاف لنز ) اضافه شده ،یعنی وقتی بازترین دیاف لنزی F8 باشد ، یا مثلا در اثر بستن تله کانورتر 2x روی لنزی که باز ترین دیافش f4 است (که در نتیجه تبدیل به F8 میشود ) مثل بستن تله کانورتر 2x روی
    Nikkor 200-400 F4 یا Nikkor 300mm F4

خوب حالا این لنز تامرون هم در آخرین فواصل کانونی ، بازترین دیافش F6.3 است یعنی روی نسل قبلی دوربینها اتوفوکاس نخواهیم داشت
    مگر اینکه روی فاصله کانونی 150mm آن فوکاس کنیم بعد فاصله کانونی رو عوض کنیم به 600mm که در آن صورت نمیدانم این کار صحت فوکاس را زیر سوال میبرد یا نه...

پاینده باشید
    دقیقا همین طور هست در حالت عادی همیشه دیاف لنز روی بازترین حالتش هست و وفقط لحظه شاتر بسته میشه به چیزی که تعیین می کنیم.
    در دوربین های جدید کانن مثل 5دی مارک3 هم اف8 هست حداقل و البته فکر می کنم روی 1دی ها 11 هست(مطمین نیستم عدد 1دی رو)
    این لنز تاجایی که من خوندم پارفوکال نیستش.یعنی وقتی فاصله کانونی تغییر می کنه باید دوباره فوکوس کنه. البته تجربه ای که من قبلا با 50-500 داشتم میشه مثلا روی حدود 300فوکوس کنه بعد ببری روی 500 کمی سریع تر و دقیق تر فوکوس می کنه. ولی کلا روی AI ها مشکل داره بازم و یلی کند هست.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

سلام

ببینید هر بادی دوربین یک حدی از دیافگرام براش به عنوان حداقل دیاف مورد نیاز برای عبور پرتو نور و تایین فوکوس به صورت اتوماتیک نیاز هست ، اگر حداقل دیاف بیشتر از اون حد باشه در بعضی از جاها نوشتن فوکوس اتوماتیک قطع میشه ولی بعضی جاها نوشتن کند میشه،(خودم تجربه که داشتم با لنزهای اف بالا میگه کند میشه و دقتش میاد پایین) حالا با توجه به مراجع محتلف این حداقل دیاف برای ۷دی که تحقیق کردم ۵.۶ هست، وقتی این لنز رو از ۴۲۷مم بیشتر ببرید دیاف اون میشه ۶.۳ و این باعث کندی و مشکل فوکوسش میشه.
    این لنز و تمامی لنزهای مشابه که در انتهای رنج زوم دیافراگم ابتدای آنها 6.3 هست توانهایی فوکوس در آن محدوده را دارند و این موضوع با بستن TC روی یک لنز که ممکن است حداقل دیافراگم را با توجه به نوع TC و دیافرگم ابتدایی لنز از محدوده مجاز F8 یا F5.6 بیشتر گزارش دهد(با توجه به نوع بادی) متفاوت است.

اما در شرایط نامناسب نوری ممکن هست در لنزهایی از این دست و در انتهای رنج زوم که میزان نور عبوری از لنز کاهش پیدا میکند( مثلا این لنز تامرون در بخش انتهایی زوم خود T-Stop ی برابر با 7.5 دارد ) نور کافی برای فوکوس به بدنه نرسد که موجب ناتوانی یا کندی در فوکوس شود.(حتی در لنزهای پرایم با F باز هم این مسئله در شرایط نوری خیلی بد ممکن است ) نکته مهم اینست که هر کاربری از توانایی ها و محدودیت های بدنه و لنز خود مطلع باشد تا بتواند محدوده استفاده تجهیزات و انتظارات خود را منطقی و مشخص نماید برای شرایط نوری نامناسب مانند سپیده دم استفاده از لنزهای چند هزار دلاری پرایم آنطور که در یکی از ریویو دیدم مثلا 600 F4 حدود یک ربع ساعت زمان بیشتری برای عکاسی نسبت به این لنز در اختیار قرار میدهد (یک ربع تا شرایط نوری به اندازه ای مناسب شود که لنز تامرون هم توان فوکوس داشته باشد) برای یک حرفه ای این هزاران دلار بیشتر در کنار سایر مزایای لنزهای پرایم احتمالا کاملا ارزش پرداخت دارد و برای یک آماتور شاید تصور پرداخت این مبلغ هم دور از ذهن باشد . در حال حاضر هیچ راه حل ارزانتری برای این سبک عکاسی و در این شرایط نوری وجود ندارد در برند کنن که به داشتن لنزهای با کیفیت و ارزان تله مشهور است ارزانترین راه رسیده به 600mm استفاده از 100-400 یا 400F5.6 همراه با یک TC 1.4 است که قیمتی در حدود 7 تا 8 میلیون تومان خواهد داشت با کیفیت اپتیک نزدیک به لنز تامرون و بدون توانایی فوکوس خودکار با بسیاری از بادی ها کنن و در سمت نیکون که اوضاع احتمالا وخیمتر است. (البته با همین ترکیب ابتدایی هم نمونه عکسهای بسیار خوب و قابل استفاده ای از عکاسی حیاط وحش در نت و حتی فروم های فارسی موجود است )

Tamron SP150-600mm f/5-6.3 VC یک لنز زوم ارزان قیمت است که اگر آنرا با 100-400 کنون یا 80-400 نیکون که از آن 200mm کوتاه تر هستند و بین 300 تا 1000 دلار گرانتر هستند در همان محدوده مشترک مقایسه کنیم خواهیم دید که لنز بسیار ارزشمند و بسیار خوش قیمتی است. تا قبل از این رسیدن به 600mm با کیفیت مناسب بر روی دوربین های DSLR رویایی بسیار گران قیمت بود که در حال حاضر برای بسیاری با این لنز امکان پذیر شده است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با عرض شرمندگی!!
    برای من سوالاتی پیش آمد
    1- فرمودید امکان استفاده از AF در بدنه های Canon قدیمی در دیافراگم بالای 5.6 وجود نداره، من روی دوربین قدیمی خودم 30D لنز 200-18 سیگما را که دیافراگم آن در حالت زوم F6.3 هست بارها چک کردم! همانطور که کاربر عزیز Usef فرمودند در این دیافراگم هم فوکوس انجام می شود ولی در نور کم کمی گیج می زند و نیاز به مهارت و شناخت محدودیت های بدنه دارد!
    برای اطمینان از مطلب ذکر شده الان مجدد لنز را روی دوربین بستم و در شرایط نور کم داخل اتاق و روی صفحه خاکستری و سفید تست کردم!
    نتیجه دقیقا همان بود که در بالا اشاره شد! تازه اگر در هنگام گیج زدن فوکوس، و زمانی که به آستانه فکوس نزدیک می شوید دکمه شاتر را رها کرده و مجددا بزنید فوکوس هم بدرستی عمل خواهد کرد! (البته تنبل تر از قبل)
    yaghoobi، usef، Moeen Salehi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    با عرض شرمندگی!!
    برای من سوالاتی پیش آمد
    1- فرمودید امکان استفاده از AF در بدنه های Canon قدیمی در دیافراگم بالای 5.6 وجود نداره، من روی دوربین قدیمی خودم 30D لنز 200-18 سیگما را که دیافراگم آن در حالت زوم F6.3 هست بارها چک کردم! همانطور که کاربر عزیز Usef فرمودند در این دیافراگم هم فوکوس انجام می شود ولی در نور کم کمی گیج می زند و نیاز به مهارت و شناخت محدودیت های بدنه دارد!
    برای اطمینان از مطلب ذکر شده الان مجدد لنز را روی دوربین بستم و در شرایط نور کم داخل اتاق و روی صفحه خاکستری و سفید تست کردم!
    نتیجه دقیقا همان بود که در بالا اشاره شد! تازه اگر در هنگام گیج زدن فوکوس، و زمانی که به آستانه فکوس نزدیک می شوید دکمه شاتر را رها کرده و مجددا بزنید فوکوس هم بدرستی عمل خواهد کرد! (البته تنبل تر از قبل)
    ۲تا مسیله هست، یکی اینکه فوکوس روی تله ای مثل ۶۰۰ نیاز به دقت خیلی زیادی داره(خودتون استاد هستید و می دونید به علت عمق میدان کم). دوم اینکه معمولا دوستانی که تله میگیرند برای حیات وحش یا پرنده هست که سرعت و دقت فوکوس و قدرت تعقیب فوکوس تعیین کننده هست.(هرچند که احتمالا جدی دنبال نمی کنند و بیشتر تفریح هست واسشون)
    ولی درسته بدنه های قدیمی فوکوس میگیرند. من خودمم روی ۴۰دی با ۵۰-۵۰۰ سیگما فوکوس میگرفتم ولی کند و بی دقت.
    و مسیله فوکوس وقتی حاد میشه و عدم توانایی فوکوس رو نشون میده که مثلا روی ۶۰۰مم روی سوژه ای در فاصله نزدیک فوکوس کرده باشید و سوژه بعدتون مثلا در نزدیک بینهایت لنز باشه. اونجاست که فوکوس نمیگیره و مجبورید یا دستی رینگ فوکوس رو بچرخونید یا اینکه روی سوژه ای با فاصله نزدیک تر فوکوس کنید. دوستانی که ۵۰-۵۰۰ دارند خیلی راحت می تونند این رو، روی ۵۰۰مم تست کنند.
    msh2200 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط zerolight نمایش پست ها
    ۲تا مسیله هست، یکی اینکه فوکوس روی تله ای مثل ۶۰۰ نیاز به دقت خیلی زیادی داره(خودتون استاد هستید و می دونید به علت عمق میدان کم). دوم اینکه معمولا دوستانی که تله میگیرند برای حیات وحش یا پرنده هست که سرعت و دقت فوکوس و قدرت تعقیب فوکوس تعیین کننده هست.(هرچند که احتمالا جدی دنبال نمی کنند و بیشتر تفریح هست واسشون)
    ولی درسته بدنه های قدیمی فوکوس میگیرند. من خودمم روی ۴۰دی با ۵۰-۵۰۰ سیگما فوکوس میگرفتم ولی کند و بی دقت.
    و مسیله فوکوس وقتی حاد میشه و عدم توانایی فوکوس رو نشون میده که مثلا روی ۶۰۰مم روی سوژه ای در فاصله نزدیک فوکوس کرده باشید و سوژه بعدتون مثلا در نزدیک بینهایت لنز باشه. اونجاست که فوکوس نمیگیره و مجبورید یا دستی رینگ فوکوس رو بچرخونید یا اینکه روی سوژه ای با فاصله نزدیک تر فوکوس کنید. دوستانی که ۵۰-۵۰۰ دارند خیلی راحت می تونند این رو، روی ۵۰۰مم تست کنند.
    سلام
    من متوجه قسمت دوم فرمايش شما نمي شوم. منظور شما مشكل focus hunting در زمان طي بازه فكوس از mfd به بينهايت است؟ من چنين مشكلي با 30d و 150-500 نداشتم.
    msh2200، Moeen Salehi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام
    من متوجه قسمت دوم فرمايش شما نمي شوم. منظور شما مشكل focus hunting در زمان طي بازه فكوس از mfd به بينهايت است؟ من چنين مشكلي با 30d و 150-500 نداشتم.
    نه. تا جایی که میدونم فوکوس هانتینگ وقی هست که یک سوژه با کنتراست کم باشه و دوربین نتونه بفهمه فوکوس کجاست!(لطفا تصحیح بفرمایید اگر اشتباه می کنم.)

در مورد حداقل اف برای فوکوس این مقاله خیلی کامل و حجامع هست
    What apertures are required to enable autofocus, including cross-type or high-precision focusing, on Canon DSLR cameras? - Photography Stack Exchange

این هم یک مطلب دیگه:

Aperture limitations are a consequence of the design of phase detect autofocus systems and are not specific to Canon.

Phase detect autofocus in SLRs works by directing light to the AF sensor using a second mirror behind the semi-silvered main mirror. The AF sensor uses a pair of lenses to focus light from the subject onto a pair of 1-dimensional sensors, effectively lines of pixels. By measuring the offset between contrast patterns measured on each sensor the distance to the subject can be calculated. See this crude diagram (not to scale!)

af_diagram.png

The size and separation between the pair of AF sensors determines the accuracy of the AF measurement. However there is a trade off - the further apart they are, the wider the aperture must be in order to direct light to reach both sensors. In the diagram I have included an aperture stop that represents, say f/4.0 (the lens is f/2.8 wide open). With the lens stopped down to f/4.0 incoming light would be blocked from reaching the AF sensors.

Modern AF units have multiple AF points, each composed of a pair sensors at different separations and orientations. The centre point often has an extra wide separation sensor pair and thus only works at maximum accuracy at f/2.8. Often AF points have pairs of 1D pixels at 90 degrees in order to detect either horizontal or vertical detail. One pixel row will have greater separation so the AF point only works as a "cross type" sensor when using a large aperture lens, otherwise either the vertical or horizontal sensor is disabled, leaving a regular single-orientation AF point.

The sensors may work a bit past their specified aperture, as the pattern of light might overlap the sensor just enough to get a match and calculate the distance, which is why taping the pins of a teleconverter sometimes works. But in general it's not designed to do this so to prevent inaccurate or intermittent performance, Canon disable AF when the reported aperture is too small.

Canon has optimised their AF units to be very accurate with wide aperture lenses (which Canon offers at even long focal lengths, for example the 400mm f/2.8 or 600mm f/4.0), rather than to be more flexible continuing to work but with less speed and accuracy at small apertures.

پوزش بابت اف تاپیک.
    Pooyan تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 28 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین