صفحه 49 از 219 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

آقای حیدری اجازه بدید من با شما در این خصوص مخالفت کنم، یکی از تکنیک های عکاسی خیابانی استفاده از عناصر هندسی موجود در خیابان و قرار دادن سوژه های انسانی و غیر انسانی در داخل این عناصره، من به هیچ عنوان این عکس رو یک اسنپ شات نمیدونم
    در این که شما این عناصر را به عنوان بستر و در داخل اجتماع در نظر می گیرین حرفی ندارم و موافقم ولی در این که این عکس چیز جالب و به گونه ای تلنگری برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطب باشد به نظر من چیزی ندارد جز اینکه عده ای از آدم ها در یک بافت قدیمی چون بازر در رفت وآمدند،البته این هم باز بر می کگرده به مدیران که تعریف درستی از عکاسی خیابان یا ندادن یا من ندیدم
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

این عکس بیشتر یک عکس مستند است و خیلی در زمینۀ مورد بحث یعنی «عکاسی خیابانی» جایگاه مناسبی ندارد.

اولین مشکل عکس این است که اصلاً مناسب ارائه نشده. یکی از نکات خوب عکس ـ آشغال‌هایی که بغل دیوار، در بدو ورودی ریخته شده ـ چون عکس کوچک ارائه شده، برای کسی جلب توجح نکرده...

دربارۀ این عکس زیاد می‌شود صحبت کرد، چون از یک منظر عکس معقولی است (اسنادی) اما از طرف دیگر در زمینۀ عکاسی خیابانی عکس معمولی است ـ نه اینکه بد باشد ـ ...
    Kavian.Karimi تشکر می‌کند.
    .

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام
    فارغ از عکس مورد مباحثه ، بنظرم برخی از دوستان نظرشون در مورد عکاسی خیابانی ، نمایش مشکلات و معضلات اجتماعیه که به نظر من این جهت‌دار نگاه کردن به عکسهای این ژانر اصلاً مناسب نیست

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurtkavian نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    در مورد این عکس صحبتهایی شد که من رو سر شوق آورد تا در موردش مختصری بنویسم .

در این عکس با یک تصویری روبرو هستیم که برای بیننده شهرنشین فضایی آشناست : بازار ، بازار با همه شلوغی‌هایش و رنگ و نور و سر و صدایش . بازار و زنان مشتاقی که چشم‌شان از سویی به سویی دیگر میچرخد و مشتاق دیدن و کشف چیزهایی هستند تا سر ذوق بیاوردشان . بچه هایی که گاهی در شوق اسباب‌بازی رنگینی دست از دست مادران خود میکشند و به سویی میدوند ، و مردانی که به هیچ چیز جز کسب و کار نمی‌اندیشند...و دریچه شما برای ورود به این بازار رنگارنگ ، دروازه ایست با طاقی که گلهای گچ‌بری‌اش خشکیده‌اند و کهنه است و رویش سیاه است . دروازه ایست به نورها و عطرها و جذبه‌هایی که گامهای باطراوتِ جوانی مردی را به خود میخواند ، و پر است از سوغاتی‌هایی که آن زن چمدان‌به‌دست برای نوه‌‌هایش خواهد خرید .
    این طاق،این دروازه انگار خیابان را و زندگی را تقسیم کرده به سکوت و سکنا و خلوتی‌ای که انسانها باید از آن عبور کنند تا وارد شوند به این بازار شلوغ و پر هیاهو با آستانه زباله‌اندودش و ببنند از بنادر چه اجناس معصومي از راه وارد شده‌اند...
    و در گیر و دار این رفتنها و شدنها ، مردی _ یا زنی شاید _ که تمام بازار چرخ‌دستی فرتوتش را به جلو هل داده و فریاد زده "آب زرشک" ، انگار جایی در آن هیاهو گم شده است و جا مانده در میان تمام آن نورها و پارچه‌های رنگی و عطر ادویه های مدهوش ؛ و بطری آب‌زرشک‌های سرگردان رسیده‌اند اکنون به جانب سکون و مردان و زنانی که بی‌توجه کنارشان را عبور می‌کنند...

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

نام: Hoda-Zaeimi2.jpg نمایش: 534 اندازه: 168.3 کیلو بایت
    Javid، Kourosh Kahal، merdax و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

با تشکر از دوستان و نظراتشون در مورد عکس حقیر به خصوص نظر آقای آبائی که خیلی دلنشین بود...حقیقتش از آنجایی که کاملا آماتور هستم و در حال یادگیری عکاسی پایه در همین آموزشگاه مجازی سایت هستم، فعلن دانشِ دادنِ نظر تخصصی را در مورد هیچ عکسی ندارم،در مورد این عکس، با دوستان هم عقیده هستم که عکس کاملا نمیتواند در این ژانر قرار بگیره و همانطور که آقا وحید فرمودن اگر بهتر ارائه میشد میتوانست در ژانر مستند یک عکس کاملا معمولی محسوب شود اما اسنپ شات...
    و اینکه مقایسه این سطح کارها با عکس های جناب هراتی بیشتر به شوخی شبیه هست!
    در آخر از جناب حیدری که با نقدشون باعث شدن دوستانِ دیگری هم در مورد عکسِ این حقیر نظر بدهند سپاسگزارم...
    afzali و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    کاویان کریمی Instagram

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها

جناب غفاریان خیلی عالیه!! دست ما رو هم بگیرید!! در فضای بسیار متفاوتی قرار دارید امیدوارم خوش بگذره. من آخر خودم رو میکشم!(برای یک ویزای ترکیه باید حداقل هزار و پنصد دلار هزینه کرد!!!!!!! حالا کشور های دیگه که بماند)

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    جناب غفاریان خیلی عالیه!! دست ما رو هم بگیرید!! در فضای بسیار متفاوتی قرار دارید امیدوارم خوش بگذره. من آخر خودم رو میکشم!(برای یک ویزای ترکیه باید حداقل هزار و پنصد دلار هزینه کرد!!!!!!! حالا کشور های دیگه که بماند)
    ممنون. لطف داری.

$1500

خیلی وحشتناکه که! اونم فقط برای ویزا! اونم ترکیه!

آقا ما خودمون موندگار بشیم حتما کاری از دستمون بربیاد در خدمتیم.
    Herati، Navid7h و Usef Bagheri تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

NY city, Times Square

نام: 655akkaseeforumversion.jpg نمایش: 611 اندازه: 281.1 کیلو بایت

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: IMG_4440.jpg نمایش: 618 اندازه: 298.1 کیلو بایت
    Herati، payman_sh، ahmad.abaee و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 49 از 219 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین