صفحه 107 از 219 نخستنخست ... 7 57 97 103 104 105 106 107 108 109 110 111 117 157 207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    در ادامه این بحث یه مطلبی دیدم که خالی از لطف نیست به اشتراک بزارم اینجا:
    کامنتهای آمریکایی ها روی عکسهای یک آمریکایی از ایران؛ نیویورکی ها در ایران
    فایل پیوست 48034
    شاید به پروژه Humans of New York آشنا باشید، یه عکاس در خیابون راه میره و با کسانی که به نظرش جالب میان گفتگوی کوتاهی داره و ازشون عکس میگیره. و عکسها رو در فیس بوک به اشتراک میزاره و گویا ایشون طرفدار های زیادی هم برای خودشون پیدا کردن.

ایشون گویا سفری به ایران هم داشتن. فارغ از اینکه آمریکایی ها در مورد ما چی فکر میکنن! خیلی جالبه که ایشون کاری که ما با خیلی مشقت تو ایران انجام میدیم رو به چه سادگی انجام دادن به طور مثال:

بهتون پیشنهاد میکنم حتما این متن رو بخونید و پیج ایشون رو هم اگه خواستید تو فیس بوک لایک کنید. اگرچه به نظرم عکسهاشون واقعا سطح پایین هستن و فقط به کمک دیالوگها میتونن موضوعی رو به ما برسونن.
    یه موضوع اینه که ما ها ( در کل فارسی زبان ها و در رده بعد کشورهای جهان سوم ) همیشه در مقابل خارجی ها و بخصوص آمریکایی ها واکنشمون خیلی مثبته .
    اگه یه عکاس خارجی از ما ( جمع خانوادمون ) عکس بگیره ناراحت که نمیشیم بلکه خوشحال هم خواهیم شد ، ولی اگه یک عکاس محلی این کار رو بکنه دهنش رو سرویس میکنیم!!!
    همیشه برای عکاسان محلی بر خورد شدیدتری میشه تا به یه عکاس یا حتی یه فرد معمولی خارجی .

من خیلی وقت پیش توی همین تاپیک توی بحث های عکاسی خیابانی و مستند گرافی این پروژه رو یاد آور شدم و به دوستان در موردش گفتم ، ولی متاسفانه اون زمان کسی با ایشون آشنا نبود
    این پروژه به نظر من خیلی جالبه ، حتی اگر خیلی ساده باشه و به قول شما با سوژه ها صحبت کنه و از اونها بخواد که براش ژست بگیرن

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نام: _R9C9764-750.jpg نمایش: 556 اندازه: 208.3 کیلو بایت
    nmroshan، ME، Herati و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نام: DSC_0459-1re.jpg نمایش: 610 اندازه: 262.4 کیلو بایت
    nmroshan، farsad، Javid و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    یه موضوع اینه که ما ها ( در کل فارسی زبان ها و در رده بعد کشورهای جهان سوم ) همیشه در مقابل خارجی ها و بخصوص آمریکایی ها واکنشمون خیلی مثبته .
    اگه یه عکاس خارجی از ما ( جمع خانوادمون ) عکس بگیره ناراحت که نمیشیم بلکه خوشحال هم خواهیم شد ، ولی اگه یک عکاس محلی این کار رو بکنه دهنش رو سرویس میکنیم!!!
    همیشه برای عکاسان محلی بر خورد شدیدتری میشه تا به یه عکاس یا حتی یه فرد معمولی خارجی .

من خیلی وقت پیش توی همین تاپیک توی بحث های عکاسی خیابانی و مستند گرافی این پروژه رو یاد آور شدم و به دوستان در موردش گفتم ، ولی متاسفانه اون زمان کسی با ایشون آشنا نبود
    این پروژه به نظر من خیلی جالبه ، حتی اگر خیلی ساده باشه و به قول شما با سوژه ها صحبت کنه و از اونها بخواد که براش ژست بگیرن
    بله دقیقا همین طوریه! منم هر وقت با ظاهر معمولی برای عکاسی میرم باید کلی چپ چپ نگاه کردن و دری وری و دعوا رو تحمل کنم، اما هرازگاهی که تیپ عجق وجق میزنم (شلوارک و پیرن گلگلی و ...) و با همکلاسی پاکستانیم میرم بیرون و با هم اردو حرف می زنیم، ملت فکر می کنن ما هندی، پاکستانی، چیزی هستیم (منم یکم سیاه سوخته!!) و از سر و کولمون میرن بالا که ازشون عکس بگیریم.

اما امان از روزهایی که تیپمون داد می زنه بچه تهرونیم، تمام ملت میشن کلانتر و نصف دخترای شهر باباشون سرهنگ سپاه و نصف مردا داداششون معاون وزیر اطلاعات، همش تهدید، همش گیر، حداقل حداقل باید بابت هر عکس هم به سوژه هم به 3-4تا فضول دیگه توضیحات کامل بدی، عکسو ببینن، کارت شناسایی بدی و ...
    بار ها شده از کسی عکس گرفتم، طرف دویده اومده منو بزنه و شروع کرده به فحش و داد که مرتیکه هیز بی آبرو چرا تصویر منو «می دزدی»؟ ولی من لال بازی درآوردم که وات دو یو سی؟ که من فارسی بیل میرم، یهو طرف توی چرخش 180 درجه ای مهربون شده، و کلی هم تنکیو تنکیو تحویلمون داده که بهش افتخار دادیم و توی دوربین یه «خارجی» ثبتش کردیم.
    Herati، Nima Sadigh، Sina.J و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مطلبی در مورد فیلم مستند Everybody Street که در باره عکاسی خیابانی است:

Everybody Street | نعما م. روشن | وبلاگ عکاسی

farsad، Halalzadeh، alonebaby و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    12880

نام: DSC_0558-1re.jpg نمایش: 431 اندازه: 294.1 کیلو بایت
    Sina.J، behzad_paran، marypm و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

نام: DSC_0421-1re.jpg نمایش: 495 اندازه: 288.2 کیلو بایت
    A.Khandan، marypm، viva_utopia و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    162

سلام و درود بر همگی
    من عکاسی رو تازه شروع کردم و علاقه ی زیادی به عکاسی خیابانی دارم،چند روز پیش برای اولین بار با دوربینم رفتم به خیابون ها واسه عکاسی،ممنون میشم دوستان نظر و انتقاد های خودشون رو در مورد عکسام بگن تا بتونم تو کارم پیشرفت کنم.(همه عکس ها رو با دوربین Nikon D7000 ولنز Nikkor 50mm f1.8 G گرفتم)
    نام: DSC_1698.jpg نمایش: 492 اندازه: 302.5 کیلو بایت
    amirmisagh، A.Khandan، Amateurism و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    162

نام: DSC_1716.jpg نمایش: 505 اندازه: 229.1 کیلو بایت
    A.Khandan، marypm، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط Alisalehi نمایش پست ها
    سلام و درود بر همگی
    من عکاسی رو تازه شروع کردم و علاقه ی زیادی به عکاسی خیابانی دارم،چند روز پیش برای اولین بار با دوربینم رفتم به خیابون ها واسه عکاسی،ممنون میشم دوستان نظر و انتقاد های خودشون رو در مورد عکسام بگن تا بتونم تو کارم پیشرفت کنم.(همه عکس ها رو با دوربین Nikon D7000 ولنز Nikkor 50mm f1.8 G گرفتم)
    نام: DSC_1698.jpg نمایش: 492 اندازه: 302.5 کیلو بایت
    این عکس به عنوان اولین تجربیات ، نوید خوبیه برای عکسهای بهتر و ادامه ی بهتر این مسیری که بهش علاقه دارید
    حتما خودتون قوانین و اصول ترکیب بندی رو مطالعه کردید و عکسهای خوب هم زیاد میبینید ( مثلا عکسهای آزانس هفت VII)
    در این عکس ، فضای اضافه ی زیاد + همپوشانی نه چندان مطلوب سوژه رو با ماشین های بکگراند میبینم و پیشنهاد میکنم وقتی قصد دارید عکسی رو سیاه و سفید کنید ، قسمت هایی که بیشتر سفید هستند و جزو سوژه ی اصلی شما هم نیستند رو کمی تاریک تر بکنید تا حواس پرت نشود .
    موفق باشید
    ویرایش توسط amirmisagh : Saturday 3 August 2013 در ساعت 13:33
    Amateurism، viva_utopia، mamed و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر نادری