صفحه 105 از 219 نخستنخست ... 5 55 95 101 102 103 104 105 106 107 108 109 115 155 205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

کاملا با فرمایشات شما موافقم این عکستان زیباست به نظر من زیبای آن دو چندان میشد اگر ما eye contact هم داشتیم عکسی از روبر از همین سوژه مستند هم دارید .
    پی نوشت . به شخصه تنها هنگامی میتونستم از این سوژه در ایران عکاسی کنم که هر دو آشنا من باشند من هنر مذاکره برای این کار رو فعلا ندارم عکاسی از پشت سر هم نوعی candid هست و البته از راحت ترین ها . یک پله بالاتر عکاسی over the hip مانند کارهای جسورانه آقای هراتی هر چند من الان دوربین با حساسیت کمتر در جامعه ما ولی عالی با ال سی دی چرخان دارم ( فکر کنم دوربین شما هم اولیمپوس omd ) ولی از این که توقیف بشه میترسم .
    Nima Sadigh، kiavash و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط abidar نمایش پست ها
    در یک سفر چند روزه به ایران هنگام تردد روزانه در خیابان طبق عادت همیشگی‌ دوربینی همراهم بود و بر خلاف نظر برخی‌ از دوستان عکاسی خیابانی رو در ایران دشوار و بغرنج ندیدم . هر کجای دنیا باشید هنگام تصویر برداری مستند دچار مصائب به خصوص خود هستید. در ایران هم کافی‌ است قلق کار و شیوهٔ تعأمل با جامعه و افراد را بدانید و کمی‌ شجاعت و ماجرا‌ جوی را هم چاشنی‌ کار کنید .
    فایل پیوست 47801
    با کلیت حرف شما موافقم اما این را هم در نظر بگیرید که دوستان در این گرایش عکاسی بیشتر از لنز های نرمال و واید استفاده می کنند و باید بیشتر به سوژه نزدیک شوند اما لنز تله در استایل عکاسی شما نقش ویژه ای دارد.
    Javid، M.Meghdari، Rouzbeh_Fakuri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

Nikon F80 + Nikkor 18-35
    Fujichrome Velvia 100F
    Process : C41 Cross Process

نام: 34810013.jpg نمایش: 570 اندازه: 248.3 کیلو بایت

پ ن : ظهور ضربدری یا همون ظهور فیلمهای اسلاید با داروی فیلمهای نگاتیو ، که باعث میشه رنگ ها تشدید و سچوریت بشن ( رنگ عکس فوتوشاپ و یا لایت روم نیست)

كاربر همراه abidar آواتار ها
    تشکر کرده
    508

جناب ملکیان و عبدلپناهِ گرامی‌ درود !

من با استفاده از لنز تله ۲ یا ۳ ثانیه زمان می‌خرم . مطمئن باشید که تصویربرداری با یک فول فریم همراه با لنز ۷۰-۲۰۰ به هیچ عنوان حاشیه امنیتی ایجاد نمی‌کنه و تقریبا ۸۰% سوژه‌های من متوجه تصویربرداری من شده‌اند اما ۲ یا ۳ ثانیه بعد ازینکه من شکارم را کرده‌ام . و چه کلنجار‌ها و جرو بحثایی که نداشتم (امیدوارم هرگز گیر مسلمان‌های سومالی نیفتید هنگامی که از زنشان عکس گرفته‌اید ). در تصویر ذیل ابتدا سوژه رو به رو بود اما به دلیل ازدحام جمعیت حتا یک لحظه هم نتوانستم ۲نفر را باهم در کادر داشته باشم . هنگامی که برای عکاسی زانو زدم بیشتر از ۱۰ نفر حرکت عادی خودشون رو قطع کردن و به من خیره شدن . سوژه هم کاملا از حالت طبیعی خود خارج شد . مخفیانه آنها را تعقیب کردم و در مکان مناسب و زمان مناسب تمام منظوری رو که از عکس انتظار داشتم به ثبت رسوندم . شخصاً عکاسی خیابانی رو به صورت کاندید میپسندم . دوست ندارم که بازخوردی از عکاس و دوربین در حالت ، رفتار ، و نگاه سوژه موجود باشد . در همین سوئد که من هستم محله‌های هست که دقیقا مانند موگادیشو یا دمشق و بصره است (مذهبی‌ تندرو ) . مردم آن ظرفیت هیچگونه دوربینی رو ندارند و و خبرنگار و پلیس را به عنوان محارب می‌بینند . در آنجا هم ثبت داشته‌‌ام که دشوارتر از ایران می‌باشد . در کل به نظر من دلیل عکس خوب نگرفتن شخصی‌ می‌باشد و نه هیچ چیز دیگری . عکاس هرکجا باشد واید داشته باشد یا تله ، دیجیتال یا آنالوگ ، کابل یا سیدنی عکس خوب خود را می‌گیرد و از هنر بینظیر عکاسی لذت میبرد .
    rima215، Kholeno، farsad و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیاوش محمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نام: 117-2 copy.jpg نمایش: 503 اندازه: 237.2 کیلو بایت
    Mehdi Ahmadi، masoudrejae، MAHosseini و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

نام: Paris.jpg نمایش: 464 اندازه: 208.2 کیلو بایت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

برای عکاسی در خیابان باید جسور و دلیر بود و اعتماد به نفس داشت. در این نکته، جای تردیدی نیست اما اینکه چرا عکاسان ایرانی، عکاسی خیابانی را اینهمه دشوار و خطرساز میدانند، جای درنگ هست!

واقعیت این است که خطر عکاسی خیابانی در ایران، بیش از آنکه جنبه ی بیرونی داشته باشد، یک حس درونی است!
    به بیان دیگر: فضای حاکم، عکاس را به خودسانسوری وا می دارد.
    این خودسانسوری در همه جا عرض اندام می کند و تنها مربوط به حیطه ی عکاسی نیست.
    نویسنده و شاعر و سینماگر و خواننده و حتا کسانی که خارج از وادی هنر، کار میکنند همه و همه، هر یک به نوعی، گرفتار خودسانسوری اند!

لازم نیست که ما به عنوان عکاس، حتماً در زمینه ی عکاسی، دچار مشکلی شده باشیم که خودسانسوری را سرلوحه ی کارمان قرار داده باشیم.
    جو خفقان آور و اعصاب شکن امنیتی را میتوان در هزاران جای دیگر آزمود و کسی که این را آزموده باشد خودبخود، در درون خودش متوقف میشود و بسیاری از آزادیها و تواناییهای خودش را محدود میکند چون میداند که در چه فضای بسته و سنگین و پرخطری، نفس میکشد. (البته همه ی ما در ایجاد چنین فضایی، سهیم بوده و هستیم)

کسی که از اروپا می آید و مدتی در هوای آن فرهنگ، نفس کشیده است، روان سالمتری دارد و سبکبالتر و آزادانه تر میتواند در خیابانهای ما قدم بزند و هنرش را رقم بزند.
    اما همین خیابانها برای ما...

یادش گرامی، صادق هدایت در زمان خودش می گفت: در درون هر ایرانی، یک حاجی آقا هست.
    و شاید امروز باید گفت: در درون هر ایرانی، یک مأمور امنیتی هست!

.
    Christ Melikian، Herati، abidar و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A.Fatemi آواتار ها
    تشکر کرده
    418

خیلی هم درونی نیست! بیست و چند سال قبل که من نوجوانی 16 - 17 ساله بودم با برخورد جاسوس پندارانه هموطنان محترم و همراهی عوامل محترمتر کلانتری مواجه و با تحویل فیلم دوربین خود، عملاً عکاسی اجتماعی را نیز به آنان واگذار کردم. گرچه قابل انکار نیست که امروزه اوضاع بهتر شده است.
    بهرحال با ورود به این عرصه باید آمادگی ذهنی لازم را برای انواع برخوردهای غیر دوستانه داشت. اینطوری حداقل مانند من با برخورد اول از میدان بدر نخواهید شد.
    usef، abidar، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نام: 130319-nmroshan-0916.jpg نمایش: 585 اندازه: 292.3 کیلو بایت
    ME، farsad، Kourosh Kahal و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نام: _R9C1004-750.jpg نمایش: 546 اندازه: 151.4 کیلو بایت
    ME، Amir Abdolpanah، A.Khandan و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net