صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 212
Like Tree3468تشکر

موضوع: Fine Art

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

شاید برای کاربر هایی مانند من خوب باشه که بعضی از این اثار Fine Art در این تاپیک باز بشوند و توضیح داده بشوند.به عنوان مثال عکس خانم شهره مهران واقعا به هیچ عنوان برای من قابل درک نیست و از نظر من هیچ ارزشی نداره(کمتر از ابتدایی ترین اسنپ شات هایی است که وقتی تازه دوربین خریده بودم می گرفتم).

شاید این موضوع از کم سوادی من و امثال من باشه.به هر حال امیدوارم یک سری از این اثار در این جا برای امثال من توضیح داده بشن که جذابیت بصری یا ارزش این اثار به چیست؟
    حسینی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

والا اين بحث چند بار در اين تاپيك و تاپيكهاي ديگر تكرار شده است، قبلا هم به معيارهاي ارزش گذاري آثار اشاره شده است و بحث اقتصاد در هنر نيز مطرح شده است
    رجوع مجددي به آن مباحث داشته باشيد انشالله كه پاسخ سوالتان را بگيريد
    Saadat، mh.noori، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    شاید برای کاربر هایی مانند من خوب باشه که بعضی از این اثار Fine Art در این تاپیک باز بشوند و توضیح داده بشوند.به عنوان مثال عکس خانم شهره مهران واقعا به هیچ عنوان برای من قابل درک نیست و از نظر من هیچ ارزشی نداره(کمتر از ابتدایی ترین اسنپ شات هایی است که وقتی تازه دوربین خریده بودم می گرفتم).

شاید این موضوع از کم سوادی من و امثال من باشه.به هر حال امیدوارم یک سری از این اثار در این جا برای امثال من توضیح داده بشن که جذابیت بصری یا ارزش این اثار به چیست؟

سلام
    دوست گرامی موردی که اشاره فرمودید عکس نیست بلکه نقاشی رنگ و روغن است .

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    سلام
    دوست گرامی موردی که اشاره فرمودید عکس نیست بلکه نقاشی رنگ و روغن است .
    بله درست می فرماید چند ثانیه بعد از ارسال پست متوجه اشتباه خودم شدم و خواهش کردم که پست اشتباه من تایید نشود.

به هر صورت نقاشی یا عکس برای من عجیب هستش که بخشی از مردم صرفاً برای دیدن این آثار نیاز به مطالعه و دانشگاه رفتن و ... دارند.یعنی این هم یک جور هنر است که امثال من صرفاً برای دیدن این آثار نیاز به دانشگاه و کتاب داریم؟
    usef تشکر می‌کند.
    حسینی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    بله درست می فرماید چند ثانیه بعد از ارسال پست متوجه اشتباه خودم شدم و خواهش کردم که پست اشتباه من تایید نشود.

به هر صورت نقاشی یا عکس برای من عجیب هستش که بخشی از مردم صرفاً برای دیدن این آثار نیاز به مطالعه و دانشگاه رفتن و ... دارند.یعنی این هم یک جور هنر است که امثال من صرفاً برای دیدن این آثار نیاز به دانشگاه و کتاب داریم؟
    د رمورد این اثار نظری ندارم من , اما قیمت تعیین شده درحراجی ها ,ارزش اثاررا مشخص نمیکنند.چه بسا اثر نه چندان زیبا وباارزش هنری باشد که دریک حراجی به علت سلیقه خاص یک یا چندشرکت کننده به قیمت بالایی خریداری شود. همانگونه که اجناس با اشکال گوناگون در بازار به هر روی فزوخته خواهند شد!
    علی ایحال اینگونه حراجی ها درکشورمان وبه خصوص برای عکاسی بسیار باعث خشنودی ست. لاقل محرک است.
    nmroshan، A_Maddah، usef و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

به هر حال امیدوارم یک سری از این اثار در این جا برای امثال من توضیح داده بشن که جذابیت بصری یا ارزش این اثار به چیست؟
    دوست عزیز این آثار (تعداد زیادی از آنها) برای شخص من ارزش هنری و تکنیکی ندارند و حتی ازنصب آنها بر دیوار اتاقم بیزار و فراریم
    در مورد ارزش هم به نظرم کاملا مشخصه این شخص خالق این آثار است که شناخته شده است مثلا یک هنرمند و بازیگر بنام رضا کیانیان مردم هرچه که بتوانند به این افراد بطور مستند نسبت دهند را دوست دارند و بابتش پول می دهند. همین حالا هم در گالری خودمان خوب نگاه کنید بسیاری از عکسها به خاطر نام کاربریشان لایک میخورند و این مسئله چیزی نیست که مربوط به جامعه کوچک ما باشد
    از بعد کلکسیون هم میتوان نگاه کرد و اینکه اگر تابلوی سهراب را امروز یک میلیاردوهشتصد بخریم دوسال بعد چقدر میتوان فروخت
    از نظر من بخش بزرگی از داستان تجارت و جابجایی پول است نه خود هنر بلکه از طریق هنر و این نیز تنها مربوط به جامعه کوچک ما نیست
    بطور کلی بحثی نیست که راه به جایی ببرد و بهتر است از عکاسیمان لذت ببریم
    البته تمامی مطالب فوق تنها نظر شخصی بنده است
    موفق باشین
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

قیمت گذاری محصولات هنری تاثیر بسیاری از نام یا برند پدید آورنده می پذیرند. منطق تعیین بهای آنها هم کمتر تاثیر را از زیبایی شناسی آن کالا (به تنهایی) میگیرد. اگر فردا کسی چرکنویس ها و خط خطی های پابلو پیکاسو را در جایی پیدا کند با فروش آن ثروت کلانی نصیبش میشود :) یادم هست مطلبی از کیارستمی خواندم که در باره ارایه عکسهایش در یک گالری در نیویورک بود و اینکه مجاز نیست به هر که خواست عکسی ببخشد و یا با قیمت پایین بفروشد.
    nmroshan، A_Maddah، merdax و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

ارزش مادي اثر و ارزش هنري اثر، دو فاكتوري هستند كه در بحث بازار هنر مي توانند با درجات مختلفي در ارتباط با يكديگر باشند
    - در برخي موارد ارتباط فوق قوي است
    - در برخي موارد ارتباط فوق ضعيف است اما به هر حال مي توان ارتباط اندكي را متصور شد
    - در برخي موارد هم اصلا ارتباطي بين اين دو وجود ندارد

آثاري كه به خاطر نام و شهرت خالقشان، ارزشگذاري مي شوند ممكن است هر يك از سه ارتباط فوق را داشته باشند. در ايران( بر اساس حراجهايي كه در سالهاي اخير در ايران و كشورهاي ديگر از آثار ايراني برگزار شده است) احتمال وجود ارتباط سوم و گاهي دوم، شايعتر است

اما نكته مهم كه در صحبت دوستان هم وجود داشت، صرف وجود بازار پر هيجان در هنر ايران، يك نقطه اميدوار كننده است، حتي اگر ارتباط دوم و سوم فوق الذكر وجود داشته باشد
    Persian، A_Maddah، Kholeno و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد hami.n آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام!
    نام: IMG_8516.jpg نمایش: 1241 اندازه: 251.5 کیلو بایت

ترکیب عکاسی و طراحی
    nmroshan، DorDanI، masoudfk و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد nana22 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نام: be95d3ff7b08486c1c90079695412f0a.jpg نمایش: 1286 اندازه: 192.2 کیلو بایت

دلتنگ حضورت هستم ...
    mreza1001، office، masoudfk و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین

LinkBacks (?)

1. Saturday 25 October 2014, 18:19