صفحه 179 از 755 نخستنخست ... 79 129 169 175 176 177 178 179 180 181 182 183 189 229 279 679 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,781 تا 1,790 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها
    هر 3تا.البته اینا سلیقه ای هست.اما کراپ سر زیاده.سر خیلی گوشه هست.مسیر نگاه سوژه نگاه بینندرو به خارج کادر منتقل میکنه.رنگا جذاب نیستن.فوکوس دقیق نیست.روتوش روی گونه باعث بلور شدن شده.نورپردازی خاصی هم به چشم نمیخوره.سایه خاصی هم نداریم.با عرض پوزش اگر اینقد غر زدم
    1-کراپ سر زیاده
    2-سر خیلی گوشه هست
    3-مسیر نگاه سوژه نگاه بینندرو به خارج کادر منتقل میکنه
    4-رنگا جذاب نیستن
    5-فوکوس دقیق نیست
    6-روتوش روی گونه باعث بلور شدن شده
    7-نورپردازی خاصی هم به چشم نمیخوره
    8-سایه خاصی هم نداریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
    راستش من مدتی هست عکس پست نميکنم و دليلش هم همين ذره بين گزاشتن روی کار هست که تا حدودی خوب هست ولی اغلب نه !
    اختلاف بين عکس fashion و عکس پرتره مثل اختلاف بين شعر با وزن و قافيه و شعر نو هست .
    لطفاً به اين عکس نگاه کنيد اين عکس توسط آقای marion testino يکی از بزرگترين عکاس های اروپا که برای برند های مثل gucci ,chanel,versace و .... عکاسی ميکنند گرفته شده و مدل هم خانم مدونا هست .

خوب از نظر شما اين عکس
    چه ايراداتی داره؟

1-عکس شارپ نيست
    2-مدل زياد به دوربين نزديک شده
    3-نصف صورت مدل معلوم نيست
    4-نور پردازی خوب نيست
    5-نور بک نداريم
    6-نور سر نداريم
    7-دست سوژه از موچ قطع شده

5-کلا عکس جالبی نيست درسته؟

نه درست نيست !!!!!!
    چرا ؟
    چون شما نميتونيد چهار چوب برای اين نوع عکاسی تعيين کنيد .و شخصا فکر ميکنم زمان اون رسيد که از گرفتن عکس های خشک و مصنوعی با فيگورهای دهه 60 کمی دور بشيم و سعی در خلق عکس هاي با فضايی
    متفاوت بزنيم .
    (با احترام با همه دوستان که به عکس پرتره علاقه ماند هستند)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط Aryan : Tuesday 25 August 2009 در ساعت 07:03
    Mashhadi Vahid، Sama01، siamak1681 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

پست 1784
    1783
    در پرتره
    اگه قرار به پرتره گیری باشه چند معیار باید رعایت گردد
    1- نور پردازی با توجه به شخصیت سوژه و محیط
    2- قرار دادن سوژه در حالتی که به شه از رو عکس به شخصیت شغلی یا اجتمایی اون پی برد
    3- افرادی که عام هستن
    1- آقایون اگه قرار به فشن گیری هست مد مرد نظر با نور درست نه با هر نوری که شبیه به اون
    2- خانوم ها حفظ پوست و رنگ موها و آرایش انجام شده
    4-قرار دادن درست اندام نه از حر طرف کمی ببریم بعد بگیم مد یا فشن این سوژه این گونه بود
    5- بک سازی متناسب با سن (مثل عکث جناب مداح از یک بانوی جنوبی با لباس محلی )
    6- از همه مهمتر زاویه دید به سوژه
    بعد از رعایت اولیه میشه با در نظر گرفتن 10% از معیار های اصلی اقدام به تغییر داد ولی در تمام اینها باید باز تاکید می کنم شخصیت و مد اجتمایی شخص رعایت بشه (مثل عکس وحید از یک شخص در دفتر کار )
    ما نمی تونیم از یک مدیر کارخونه که عکسی در سایز بزرگ برای دفترش می خواد بیاییم با لباس فشن یا مد نوری یک جوان عکس بگیریم
    اگه آخرین عکس بحث بر انگیز ملکه الیزابت یادتون باشه دلیل اصلی ایراد به عکاس عدم استفاده از تاج و نور پردازی قمگین بود
    البته این نظر شخصی و تجربی من دوستان اگه کلام کامل تری مثل دو پست گفته شده دارن بگن تا کمال استفاده از این بحث رو ببریم
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

سلام .. آقای بن عباس
    پست 1778 این صورت کلوزآپی که گرفتید از لحاظ مسایل تکنیکی و نورسنجی خوب اجرا شده اما موردی که من در عکس به آن پی بردم احتمالا فلاش شما خیلی در ارتفاع است که باعث شده قوص نور روی پیشانی ایجاد شده و به دلیل نزدیکی فلاش به صورت و کمی نور در سمت چپ فکر می کنم سایه ها زیادی غلیظ شده و سایه بینی هم طبق حالت سر زیادی کشیده شده همچنین موها هم خالی نشان میدهد . در نور پردازی کمی احساس مشکل می کنم البته بنده از شرایط استودیو و امکانات شما اطلاعی ندارم پس جسارت بنده رو ببخشید کمی هم رنگ پخته و خف شده
    ben163s تشکر می‌کند.
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

هر 3تا.البته اینا سلیقه ای هست.اما کراپ سر زیاده.سر خیلی گوشه هست.مسیر نگاه سوژه نگاه بینندرو به خارج کادر منتقل میکنه.رنگا جذاب نیستن.فوکوس دقیق نیست.روتوش روی گونه باعث بلور شدن شده.نورپردازی خاصی هم به چشم نمیخوره.سایه خاصی هم نداریم.با عرض پوزش اگر اینقد غر زدم

خوب با این تفاسیر که شما فرمودید این عکس کاملاً دارای ایراده ؟

این عکس اصلی هستش

کراپ از عمد به این صورت شده که سوژه به نقطهای خارج از کادر نگاه کنه که حس تنهایی رو القا کنه
    رنگ هم کمی کم شده تا به این مسئله کمک کنه
    فوکوس دقیق نیست ؟
    این عکس با دیاف 22 گرفته شده حتی اگر روی دست هم فوکوس شده باشه عمق میدان آنقدر زیاد هست که این مسئله رو کامل حل کنه

یکی از دوستان فرموده بودند روتوش بیش از حد من اصلا ً با روتوش بیش از حد مخالفم و اینو در پستهام میتونین ببینید

در مورد نورپردازی هم قضاوت رو میذارم بر عهده دوستان

در مورد تفاوت بین پرتره و مد و پرتره بیان شخصیتی و از این دست آثار پس بنظر من هم بحتره برای هر شاخه از پرتره نگاری یه تاپیک باز کنیم تا انقدر چند دستگی بوجود نیاد.
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    168

خوب با این تفاسیر که شما فرمودید این عکس کاملاً دارای ایراده ؟

این عکس اصلی هستش

این هم عکس نهائی

کراپ از عمد به این صورت شده که سوژه به نقطهای خارج از کادر نگاه کنه که حس تنهایی رو القا کنه
    رنگ هم کمی کم شده تا به این مسئله کمک کنه
    فوکوس دقیق نیست ؟
    این عکس با دیاف 22 گرفته شده حتی اگر روی دست هم فوکوس شده باشه عمق میدان آنقدر زیاد هست که این مسئله رو کامل حل کنه

یکی از دوستان فرموده بودند روتوش بیش از حد من اصلا ً با روتوش بیش از حد مخالفم و اینو در پستهام میتونین ببینید

در مورد نورپردازی هم قضاوت رو میذارم بر عهده دوستان

در مورد تفاوت بین پرتره و مد و پرتره بیان شخصیتی و از این دست آثار پس بنظر من هم بحتره برای هر شاخه از پرتره نگاری یه تاپیک باز کنیم تا انقدر چند دستگی بوجود نیاد.
    vbigdeli و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    168

بنام خالق رنگها

با سلام خدمت دوست عزیزم مهرداد بن عباس

در مورد عکستون باید عرض کنم مشخصه که از یک کاسه استاندارد با فاصله نزدیک از سوژتون عکاسی کردید
    در این نوع نورپردازی ( رامبراندی یا به عبارتی مثلثی ) بهتر آناتومی سوژتون هم بررسی کنید
    چون ایجاد سایه بینی در سمت مخالف نور میتونه هم نقطه قوتی برای عکستون بشه و یا بلعکس
    چاین سایه میتونه به بزرگ یا کوچک کردن بینی و لب در عکس کمک کنه پس قبل از همه چیز به این مورد دقت کنید
    بنظر من اگر نور رو کمی بسمت دوربین و عقب تر و نسبت به سوژه بالاتر بود بخاطر بوجود آمدن سایه ای کشیده تر با لبه های نرم تر و کمک به نور head میتونست عکستون رو زیبا تر کنه
    Mehrdad Benabbas و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    پست 1784
    1783
    در پرتره
    اگه قرار به پرتره گیری باشه چند معیار باید رعایت گردد
    1- نور پردازی با توجه به شخصیت سوژه و محیط
    2- قرار دادن سوژه در حالتی که به شه از رو عکس به شخصیت شغلی یا اجتمایی اون پی برد
    3- افرادی که عام هستن
    1- آقایون اگه قرار به فشن گیری هست مد مرد نظر با نور درست نه با هر نوری که شبیه به اون
    2- خانوم ها حفظ پوست و رنگ موها و آرایش انجام شده
    4-قرار دادن درست اندام نه از حر طرف کمی ببریم بعد بگیم مد یا فشن این سوژه این گونه بود
    5- بک سازی متناسب با سن (مثل عکث جناب مداح از یک بانوی جنوبی با لباس محلی )
    6- از همه مهمتر زاویه دید به سوژه
    چند نکته از نظر استاد خیلی سخت گیرانه است !
    1.نورپردازی شخصیت ها مثلا نورپردازی قصاب بسیار خشن یا چلوکبابی بسیار چرب یا بانکدار حتما نورپردازی بسیار پولدوستانه
    2.مثلا کودکان حتما در کودکستان و پرتره کار گر همیشه در حال کلنگ زدن (حتی برای عکس پرسنلی)
    3.دیگه حق نداریم از دوست و اشنا عکس پرتره بگیریم
    4.مگر عکاسی فشن با نور لامپ خیابانی هم میشه گرفت ؟
    5.البته با پوشش اسلامی
    6.سعی کنید عکس تمام قد برقی تمام رخ پشت سفید باشد

دوستان سعی کنید اگر اطلاعات کامل از یک موضوعی دارید نظر بدید .این کار فقط باعث گمراه شدن دوستانی که تازه کار هستند خواهد شد .توی عکاسی پرتره یا مدلینگ هیچ قانونی نمیگه هنرمند باید این کار و انجام بده با نده
    reza_Bahman، Navids، farsad و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    ای وای ای وای ای وای

آقای عظیما اشتباه شده ، من در صحبت هام نه به کسی اشاره کردم و نه به عکس خاصی.
    حتما اشتباه شده من کلی نوشتم نمی دونم چرا اینطور متوجه شدید. شما اشاره خاصی در حرفای من دیدید؟؟

دوستان شروع کنید به گذاشتن عکس تا بحث به حاشیه نرفته خواهشا.
    ممنون
    موافقم

اول
    vbigdeli، Fereidoon و ben163s تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

تشکر کرده
    168

بنام خالق رنگها

قبل از هر پستی بگم کاملاًآگاهانه این بک رو ( رفلکتور نقره ای ) انتخاب کردم
    rezakh، Sama01، vbigdeli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نکاتی را خدمت دوستان عرض کنم:

- نوشتن نقد برای عکس، در صورتی که نقد کننده دارای اطلاعات قابل قبولی باشد،‌در ضمن از سر سیری عکس را نقد نکند، توسط هر که باشد مانع ندارد. اگر کسی بدون در نظر گرفتن مسئله فوق عکسی را نقد کند، این حق برای افراد واجد شرایط زیر سؤال نمی‌رود.

- اینجا محل مناسبی برای نمایش سیاه‌مشق نیست،‌ هر کارآموز و آماتوری مثل من، وقتی می‌خواهد عکسی را در محیطی چنین به نمایش بگذارد، نهایت تلاشش را می‌کند تا از بین چند عکس یکی را انتخاب و آن را "بادقت" پروسس کند و عکس را به اشتراک بگذارد. نه این که به بهانه یادگیری، محتویات هارد خود را در فورم تخلیه کند. فرض برای این است که آماتوری مثل من، تئوری را خوانده و می‌داند هر از چندی یکی از کارهای خوب خود را برای عرضه به نمای می‌گذارد.

- با تمام مسائل پیش‌آمده، از این که این تاپیک رونق پیدا کرده حتی با وجود مسائل بالا خوشحالم و از دوستان تشکر می‌کنم

صحبت‌های فوق از طرف سایت عکاسی نیست و نظرات شخصی ‌می‌باشد.
    rezakh، reza_Bahman، Navids و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]