صفحه 556 از 755 نخستنخست ... 56 456 506 546 552 553 554 555 556 557 558 559 560 566 606 656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,551 تا 5,560 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

راستش مهدی جان بیشتر چیزهایی که گفتی باز هم سلیقه ای است و ایراد فنی محسوب نمیشه.
    من هنوز جریان این طبیعی بودن و نبودن رو متوجه نمیشم.اینکه شما از حالت موها خوشتون نیومده به نظرم کاملا سلیقه ای است و ربطی به طبیعی بودن یا نبودن نداره.حرکت در عکس دیده میشه و همان حرکت موها کاملا حرکت محسوب میشه.نیاز قطعی برای دیده شدن این حرکت در باقی بخشهای عکس نیست.حالا اگر یک آدم کچلی جلوی فن ایستاده بود و لباسهاش تکون میخورد ولی مو نداشت میاید بگید موهات کو؟ عکس غیر طبیعیه...کما اینکه حتما آدمهای ساکت و ساکنی رو جلوی باد پنکه یا باد بهاری دیدید که فقط موهاشون تکون میخوره.
    روی لباس من هم باد میخورد اما چون پارچه ضخیم و خشکی داره اثری به خودش نگرفته.جهت فن هم باید کمی رو بالا میبود چون از روبرو موهای سنگین من رو بلند نمیکرد...راستش موهای کم پشت تر از موهای من رو هم به راحتی از روبرو بلند نمیکنه!
    موهای من به صورت رندوم دارند جلوی باد فن حرکت میکنند و عکاس هم پی در پی شات میزنه برای ثبت بهترین لحظه،مطمئن باشید قانونی برای چطور حرکت کردن موها وجود نداره.این احساس و سلیقه شماست...نتیجه این میشه که از میون اون همه عکس من این عکس رو انتخاب میکنم چون حالت چهره،موهام و ویرایش عکس رو بیشتر از همه دوست دارم:
    فایل پیوست 69125
    اما عکاس از کدوم ها خوشش میاد؟ از اینها:
    فایل پیوست 69126

فایل پیوست 69127

من از ویرایش و روشن شدن بیشتر عکسها نسبت به عکس مورد علاقم استقبال نمیکنم،همینطور حالت موهام رو دوست ندارم اما این رو ایراد فنی نمیدونم،سلیقه منه.اما عکسها از نظرم مردود نیستند به خاطر این قضیه.
    در نهایت اگر قانع نشدید به قول فرنگی ها:
    let's agree to disagree

در مورد پی نوشت هم من تا حالا توی تالار این رو نگفتم...شغل من عکاسی پرتره و استدیو (غالبا عروس و داماد) و فیلمبرداری و ادیت عکسه.این رو گفتم که بدونید من هم از نزدیک دستی بر آتش دارم و بی اطلاع نیستم.
    پ.ن:از مدیران خواهش میکنم این پست رو تایید کنند.پست قبلی کامل نبود و البته مطمئن هم نیستم ارسال شده باشه.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 26 May 2015 در ساعت 08:13
    m.daneshpayeh، M.Nouri، sohrab-gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نام: resizx.jpg نمایش: 1026 اندازه: 167.1 کیلو بایت
    Austin.A، Pooyan، nejadi و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

به عنوان یک بیننده نظر و برداشت شخصی خود را با آقای قابزلو به اشتراک میگذارم. تعجب نمبکنم اگر رویکرد ایشان با هدف کاملا متفاوتی بوده باشد.

عکس آقای قابزلو از آقای احمدی را من در شاخه فانتزی دسته بندی میکنم. رنگ ها و سایر مواردی که دوستان اشاره کردند (نور و فن) این برداشت را در من ایجاد میکند. غیر واقعی بودن و سوال بر انگیز بودن از خصوصیات عکسهای فانتزی (fantasy photography - fantastic art portrait photography) است - اگر بخواهیم به دسته بندی های خارجی رجوع کنیم. با توجه به پرسشهای مطرح شده از جانبی دوستان (و خود من) آقای قابزلو در این زمینه طرح پرسش در ذهن مخاطب موفق بوده اند.

یک نکته جالب این است که دوستانی که آقای احمدی را میشناسند و چهره ایشان را دیده اند (نظیر آقای چگینی) این عکس را بیشتر و بهتر باور کرده اند.

من فکر میکنم اگر این عکس کمی داستان به همراه داشت تقویت میشد. عکس قبلی آقای قابزلو ابزارهای سمبلیکی به همراه سوژه دارد (روزنامه و عینک). شاید -با توجه به شغل آقای احمدی که اشاره کردند و موقعیتشان نسبت به فن اگر یک دوربین همراه آقای احمدی بود و ادوات نور پردازی هم در تصویر بودند داستان کامل می شد. همچنین با تغییر پس زمینه می توانستند فضاهای متفاوتی ایجاد کنند. این فضاها میتوانست واقعی و یا تخیلی باشد.
    ویرایش توسط bf  : Tuesday 26 May 2015 در ساعت 12:13 دلیل: دیکته
    m.daneshpayeh، Amir Abdolpanah، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    راستش مهدی جان بیشتر چیزهایی که گفتی باز هم سلیقه ای است و ایراد فنی محسوب نمیشه.
    من هنوز جریان این طبیعی بودن و نبودن رو متوجه نمیشم.اینکه شما از حالت موها خوشتون نیومده به نظرم کاملا سلیقه ای است و ربطی به طبیعی بودن یا نبودن نداره.حرکت در عکس دیده میشه و همان حرکت موها کاملا حرکت محسوب میشه.نیاز قطعی برای دیده شدن این حرکت در باقی بخشهای عکس نیست.حالا اگر یک آدم کچلی جلوی فن ایستاده بود و لباسهاش تکون میخورد ولی مو نداشت میاید بگید موهات کو؟ عکس غیر طبیعیه...کما اینکه حتما آدمهای ساکت و ساکنی رو جلوی باد پنکه یا باد بهاری دیدید که فقط موهاشون تکون میخوره.
    روی لباس من هم باد میخورد اما چون پارچه ضخیم و خشکی داره اثری به خودش نگرفته.جهت فن هم باید کمی رو بالا میبود چون از روبرو موهای سنگین من رو بلند نمیکرد...راستش موهای کم پشت تر از موهای من رو هم به راحتی از روبرو بلند نمیکنه!
    موهای من به صورت رندوم دارند جلوی باد فن حرکت میکنند و عکاس هم پی در پی شات میزنه برای ثبت بهترین لحظه،مطمئن باشید قانونی برای چطور حرکت کردن موها وجود نداره.این احساس و سلیقه شماست...نتیجه این میشه که از میون اون همه عکس من این عکس رو انتخاب میکنم چون حالت چهره،موهام و ویرایش عکس رو بیشتر از همه دوست دارم:
    فایل پیوست 69125
    اما عکاس از کدوم ها خوشش میاد؟ از اینها:
    فایل پیوست 69126

فایل پیوست 69127

من از ویرایش و روشن شدن بیشتر عکسها نسبت به عکس مورد علاقم استقبال نمیکنم،همینطور حالت موهام رو دوست ندارم اما این رو ایراد فنی نمیدونم،سلیقه منه.اما عکسها از نظرم مردود نیستند به خاطر این قضیه.
    در نهایت اگر قانع نشدید به قول فرنگی ها:
    let's agree to disagree

در مورد پی نوشت هم من تا حالا توی تالار این رو نگفتم...شغل من عکاسی پرتره و استدیو (غالبا عروس و داماد) و فیلمبرداری و ادیت عکسه.این رو گفتم که بدونید من هم از نزدیک دستی بر آتش دارم و بی اطلاع نیستم.
    پ.ن:از مدیران خواهش میکنم این پست رو تایید کنند.پست قبلی کامل نبود و البته مطمئن هم نیستم ارسال شده باشه.
    عقیل جان شما درست میگید، سلیقه عکاس درست یا غلط ندارد حرکت موها هم قانونی ندارد ولی اگر اینطور باشد که هیچ نقدی بر عکسی وارد نیست چون اولا تمام عکسها بر اساس سلیقه، میل یا هدف عکاس است. ثانیا هنر قانونی ندارد که ملاک و محک کسی باشد که عکس را نقد میکند و بناچار باید بر اساس ادراک شخصیش در مورد عکس قضاوت کند. اگر شما عکس را از حصار رءالیسم هم خارج کنید که دیگر ...
    منتها نکته اینجاست که چرا عکسی ارتباط خوبی با مخاطب برقرار میکند ولی عکس دیگر با اینکه سلیقه عکاس درست و اشتباه ندارد ویا حتی بی نقص است توانایی ارتباط با مخاطب را ندارد؟!! بنظر من با توجه به پستها و نظرات دوستان که بعد از این عکس به راه افتاد (وباعث شد من هم نظرم را بنویسم) این عکس از نوع دوم است. سلیقه عکاس درچیدن عناصر سوژه (موها، پوز سوژه، ادیت، زمینه و ...) در تصویر یک فضای واقعی یا خیالی یا هرچه که بوده نتوانسته یک ارتباط قوی با مخاطب برقرار کند. حتما پستهای اخر این تاپیک را خوانده اید، اقای کورش و bf هم سعی کردند با پیشنهاد در تغییر عناصر و فضای این عکس باعث ایجاد ارتباط قویتر بین عکس و بیننده شوند و این عکس را از بلا تکلیفی در بیاورند.
    اثن نظر من بود، شاید شما با این عکس ارتباط قویی برقرار کرده باشید و انرا کامل بدانید ولی احتمالا هدف از قرار دادن عکسها در این تاپیک شنیدن نظر عموم است.
    bf ، Amin Zarif، Mehrdad-PL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

درود

نام: DSC_45122122750.jpg نمایش: 881 اندازه: 118.6 کیلو بایت
    Pooyan، faryadprs، M.Nouri و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها
    درود

نام: DSC_45122122750.jpg نمایش: 881 اندازه: 118.6 کیلو بایت
    سلام
    تصوری که در ذهنم دارم این است که همیشه در تصاویر کودکان لازم نیست وایت بالانس کاملا درست باشد و اگر کمی رنگ ها گرم تر باشد تصویر پویا تر میشود.
    البته شاید از نظر دیگران این تصور کاملا اشتباه باشد و این صرفا نظر شخصی است.
    با اجازه کمی تغییر در تصویر ایجاد کردم:
    نام: uploadfromtaptalk1432781254216.jpg نمایش: 918 اندازه: 100.8 کیلو بایت
    zarfam، davoud maani، rezanazemi87 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نام: IMG_8148-as-Smart-Object-1-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 897 اندازه: 255.1 کیلو بایت
    faryadprs، lamagra، pargraphic و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

نام: _MG_6347_1.jpg نمایش: 1015 اندازه: 109.7 کیلو بایت
    سلام دوستان .
    فکر کنم دارم ژانرم رو پیدا میکنم. ممنون میشم نظر بدین و در ارتقا کارام کمکم کنین.
    با تشکر
    Dariush Chegini، mostafa_1366 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

درود و احترام پرتره جالبی شده بهتر بود یقه پیرآهن معلوم نمیشدارادتمند
    Pedram.m، ben163s و rebwar تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    پرتره جذابیه.

اما کادر خیلی بسته است.
    بهتر بود همراستا با چشم سوژه قرار میگرفتید.
    بخش انتهایی و بالای یمو ها و قسمت زیادی از لباس غیر طبیعی شده.
    شارپنس بالای انگشت ها چشم رو منحرف می کنه از صورت.

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    نام: _MG_6347_1.jpg نمایش: 1015 اندازه: 109.7 کیلو بایت
    سلام دوستان .
    فکر کنم دارم ژانرم رو پیدا میکنم. ممنون میشم نظر بدین و در ارتقا کارام کمکم کنین.
    با تشکر
    HAGHANI، Pedram.m، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.