صفحه 122 از 490 نخستنخست ... 22 72 112 118 119 120 121 122 123 124 125 126 132 172 222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

amirnoori و Chik تشکر می‌کنند.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

با سلام خدمت بزرگواران
    مدتیه تصویر این لینک
    http://aks.akkasee.com/photos/104795/
    ذهن منو مشغول کرده البته نه بخاطر خود عکس بلکه به خاطر جواب آخر عکاس:
    این عکس از فاصله 3 الی 4 سانتی با زوم تقریبا 10x گرفته شده البته در س و پ ر ماکرو زوم نداره ولی میشه از برنامه های هک روی دوربین استفاده کرد ... در رابطه با بزرگ شدن پشه تو عکس هم خدمتون عرض کنم که دوربین هرچه به سوژه نزدیک تر باشه عکس بزرگتری ازش میگیره و با توجه به رزولیشن بالا میشه با یه حقه ساده در فتوشاپ و کم کردن رزولیشن عکس این خطای دید رو برای بیننده ایجاد کرد ...
    حالا از شما خواهشمندم نظرتونو اعلام کنین آیا واقعا این نوع هک کردن عملیه اگه اینطور باشه این دوربین همزمان ماکرو تله واید نرمال رو در یک لنز داره؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    با سلام خدمت بزرگواران
    مدتیه تصویر این لینک
    http://aks.akkasee.com/photos/104795/
    ذهن منو مشغول کرده البته نه بخاطر خود عکس بلکه به خاطر جواب آخر عکاس:

حالا از شما خواهشمندم نظرتونو اعلام کنین آیا واقعا این نوع هک کردن عملیه اگه اینطور باشه این دوربین همزمان ماکرو تله واید نرمال رو در یک لنز داره؟
    ممنون
    یکی از دوستان درباره این عکس و گالری این عکاس قبلا پست زده بود. ( فکر می کنم در تاپیک نقد آثار منتشر شده در گالری )
    با توجه به گالری این عکاس ( احتمالا عکاس نما !!! ) احتمال دزدی بودن عکس زیاده ... پس زیاد به توضیحاتش توجه نکنید!

با خوندن توضیحات عکس و همین طور جواب های ناشیانه ایشون متوجه این قضایا خواهید شد.
    Austin.A، Chik و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    یکی از دوستان درباره این عکس و گالری این عکاس قبلا پست زده بود. ( فکر می کنم در تاپیک نقد آثار منتشر شده در گالری )
    با توجه به گالری این عکاس ( احتمالا عکاس نما !!! ) احتمال دزدی بودن عکس زیاده ... پس زیاد به توضیحاتش توجه نکنید!

با خوندن توضیحات عکس و همین طور جواب های ناشیانه ایشون متوجه این قضایا خواهید شد.
    به نظر من این احتمالی که نوشتین خیلی خیلی کمه ، ایشون دو تا عکس ماکرو دارن که با sx20 گرفتن عکسهای خیلی تاپی هم نیستن که گرفتنش با این دوربین غیر ممکن باشه و یا ارزش کاری رو که گفتین داشته باشه، من با توضیحاتشون کاری ندارم اما ممکنه عکسهایی که گذاشتن کادر کامل نباشه و کراپ کوچکی از کادر اصلی باشه.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Shadi نمایش پست ها
    به نظر من این احتمالی که نوشتین خیلی خیلی کمه ، ایشون دو تا عکس ماکرو دارن که با sx20 گرفتن عکسهای خیلی تاپی هم نیستن که گرفتنش با این دوربین غیر ممکن باشه و یا ارزش کاری رو که گفتین داشته باشه، من با توضیحاتشون کاری ندارم اما ممکنه عکسهایی که گذاشتن کادر کامل نباشه و کراپ کوچکی از کادر اصلی باشه.
    در مورد عکس موریانه بله امکانپذیره ولی در مورد پشه خیر با این دوربین و لنز آن به تنهایی حتی با کراپ امکانپذیر نیست
    حتی از همون موریانه هم ماکرویی مثل پشه نمیشه با این دوربین تهیه کرد من با این نوع دوربین تست کردم
    لطفا به چشمهای مرکب و جزییات دقت کنید
    ممنون از نظرتون
    در ضمن من نمیخواهم به ایشون چیزی نسبت بدم بلکه واقعا برای من سوال شده؟!!!
    Farid-Gh، M. Ali Farajian، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    در مورد عکس موریانه بله امکانپذیره ولی در مورد پشه خیر با این دوربین و لنز آن به تنهایی حتی با کراپ امکانپذیر نیست
    حتی از همون موریانه هم ماکرویی مثل پشه نمیشه با این دوربین تهیه کرد من با این نوع دوربین تست کردم
    لطفا به چشمهای مرکب و جزییات دقت کنید
    ممنون از نظرتون
    در ضمن من نمیخواهم به ایشون چیزی نسبت بدم بلکه واقعا برای من سوال شده؟!!!
    سلام
    والا من هم دو تا سوال برام پيش اومده ، اولي اينكه ايشون تو نظرات مربوط به موريانه اينطور ميفرمايند كه بيش از آنچه كه ما فكرش رو ميكنيم مبتدي هستند ولي تو قسمت نظرات مربوط به عكس پشه، ايشون اين عكس رو نتيجه تجربشون ميدونن! و دوم اينكه "مرحله ناپلیوس آرتمیا" و "آتش زیر خاکستر" عكسهاي كاملا معمولي هستن و هيچگونه تكنيك و يا هنر خاصي روي اونا صورت نگرفته و يك شخص كاملا مبتدي هم ميتونه چنين عكسي و چه بسا بهتر بگيره، اما موضوع ماكروهاي ايشون كاملا فرق ميكنه چون يكي از دوربينهاي بنده sx1 هست و با توجه به اينكه هر دو (sx1 و sx20) از لنز يكسان با رنج كاملا يكسان(560-28) استفاده ميكنن به جرات ميتونم بگم كه گرفتن چنين ماكروهايي بدون فيلتر كلوزآپ و يا لنز معكوس تقريبا غير ممكنه مگر اينكه قسمتي از تصوير اصلي كراپ شده باشه كه اين هم با توجه به اندازه پشه و بزرگنمايي 1:1 اين دوربين، كيفيت چندان مطلوبي نخواهد داشت و البته در مورد ماكروهاي ايشون بعيد ميدونم اينطور باشه. البته بنده قصد جسارت ندارم و يا خدايي ناكرده قصد اين رو هم ندارم كه چيزي رو به ايشون نسبت بدم، من اينطور فكر ميكنم كه ايشون در مورد ماكروهاشون كمي كم لطفي ميفرمايند و فلسفه وجودي اين سايت كه همان گسترش هنر و فنون عكاسي و به اشتراك گذاشتن تجربه هاست، رو نقض ميكنن و مايل نيستند تا تجربياتشون رو به ديگران انتقال بدن.
    Farid-Gh، Chik و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim496 نمایش پست ها
    سلام
    والا من هم دو تا سوال برام پيش اومده ، اولي اينكه ايشون تو نظرات مربوط به موريانه اينطور ميفرمايند كه بيش از آنچه كه ما فكرش رو ميكنيم مبتدي هستند ولي تو قسمت نظرات مربوط به عكس پشه، ايشون اين عكس رو نتيجه تجربشون ميدونن! و دوم اينكه "مرحله ناپلیوس آرتمیا" و "آتش زیر خاکستر" عكسهاي كاملا معمولي هستن و هيچگونه تكنيك و يا هنر خاصي روي اونا صورت نگرفته و يك شخص كاملا مبتدي هم ميتونه چنين عكسي و چه بسا بهتر بگيره، اما موضوع ماكروهاي ايشون كاملا فرق ميكنه چون يكي از دوربينهاي بنده sx1 هست و با توجه به اينكه هر دو (sx1 و sx20) از لنز يكسان با رنج كاملا يكسان(560-28) استفاده ميكنن به جرات ميتونم بگم كه گرفتن چنين ماكروهايي بدون فيلتر كلوزآپ و يا لنز معكوس تقريبا غير ممكنه مگر اينكه قسمتي از تصوير اصلي كراپ شده باشه كه اين هم با توجه به اندازه پشه و بزرگنمايي 1:1 اين دوربين، كيفيت چندان مطلوبي نخواهد داشت و البته در مورد ماكروهاي ايشون بعيد ميدونم اينطور باشه. البته بنده قصد جسارت ندارم و يا خدايي ناكرده قصد اين رو هم ندارم كه چيزي رو به ايشون نسبت بدم، من اينطور فكر ميكنم كه ايشون در مورد ماكروهاشون كمي كم لطفي ميفرمايند و فلسفه وجودي اين سايت كه همان گسترش هنر و فنون عكاسي و به اشتراك گذاشتن تجربه هاست، رو نقض ميكنن و مايل نيستند تا تجربياتشون رو به ديگران انتقال بدن.
    100% تایید میشه.من هم یک اس ایکس 10 دارم و کاملا مطمئن هستم امکان نداره در حالت عادی با این دوربین همچین عکسایی انداخت.
    Chik تشکر می‌کند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر آشنا hadi-t آواتار ها
    تشکر کرده
    467

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

یک دونه انار... :)

بزرگنمایی تقریبی 12X

دوربین Canon PowerShot SD750
    سلام
    لنز این دوربین مگه چه امکانی داره که انقدر به دونه انار نزدیک شدید؟؟

كاربر آشنا hadi-t آواتار ها
    تشکر کرده
    467

سلام

sx10is+closeup filter

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi-t نمایش پست ها
    سلام

sx10is+closeup filter
    سلام درسته حتی با لنز کلوزآپ بزرگنمایی این سرخرطومی خیلی کمتر از اون پشه معروف دیده میشه
    ممنون از اینکه برای مقایسه این تصویر رو فرستادین
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Tuesday 9 March 2010 در ساعت 00:26
    Javad Ebrahimi، Farid-Gh و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.