صفحه 34 از 90 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 894
Like Tree4569تشکر

موضوع: عكاسي صنعتي و تبليغاتي

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

تو عکسای پست 239 ، در استفاده از پس زمینه سفید خیلی افراط نشده ( خصوصا دومی )؟ در عکس سوم فقط در هم آمیختگی سفید با سنگهای پس صحنه به نظرم نا مناسب میاد (نمی دونم شاید تضاد بیشتری رو در این مورد می پسندم)، ولی در کل از نظر رنگ سفید که گفتم در این تصویر مشکلی نمی بینم. در عکس اول هم به نظرم میاد اگه سطح زیرین کلا از همون چوب تیره بود بهتر میشد.
    کسی با من موافق هست؟ یا دید من خوب نیست؟
    farsad تشکر می‌کند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها

سوژه: شکلات سنگی
    نورپردازی : با استفاده از یک فلاش ۵۸۰ و یک سافت باکس و یک عدد رفلکتور سفید
    دوربین: 5d mII
    لنز: ماکرو 100
    اون ایده کشتی خیلی خوب بود ولی دو مورد دیگر به خاطر اومدن چای همه چی به هم خورده است مخصوصا در اون عکسی که چای به اندازه شکلات شارپ است ومعلوم نیست تاکید بر کدوم است هر چند تا حدی در کادربندی یه کارهای کردی ولی کامل نیست.وبه نظر من این سوجه ها خیلی تکراری شده که هر چیزی که به چای چه ربط داشته باشد و چه نداشته باشد بغل چای بگذارند.

ممنون از عکسات که گذاشتی.
    farsad و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

شرمنده که دیر جواب دادم. پست های دوستان رو ندیده بودم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin haidary نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم اگه از رفلکتور سفید استفاده نمی کردی خیلی بهتر می شد چون سوژه رو خیلی بی روح کرده .با تشکر
    من دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم. اگه از رفلکتور استفاده نمیکردم که جلوی اجسام کاملا تیره میشد. آیا منظورتون اینه که از رفلکتور با رنگی غیر از سفید استفاده میکردم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    تو عکسای پست 239 ، در استفاده از پس زمینه سفید خیلی افراط نشده ( خصوصا دومی )؟ در عکس سوم فقط در هم آمیختگی سفید با سنگهای پس صحنه به نظرم نا مناسب میاد (نمی دونم شاید تضاد بیشتری رو در این مورد می پسندم)، ولی در کل از نظر رنگ سفید که گفتم در این تصویر مشکلی نمی بینم. در عکس اول هم به نظرم میاد اگه سطح زیرین کلا از همون چوب تیره بود بهتر میشد.
    کسی با من موافق هست؟ یا دید من خوب نیست؟
    من فضای به شدت روشن در بکگراند مخصوصا در عکاسی از مواد غذایی رو می پسندم و از نظر خودم ایرادی به حساب نمیاد. در مورد عکس اول شاید اگه همه زمینه تیره بود بهتر میشد و با شما موافقم. عکس سوم هم ایرادات بیشتری داره و به علت کمبود وقت بیشتر از این نمیتونستم به جزئیاتش بپردازم!

اون ایده کشتی خیلی خوب بود ولی دو مورد دیگر به خاطر اومدن چای همه چی به هم خورده است مخصوصا در اون عکسی که چای به اندازه شکلات شارپ است ومعلوم نیست تاکید بر کدوم است هر چند تا حدی در کادربندی یه کارهای کردی ولی کامل نیست.وبه نظر من این سوجه ها خیلی تکراری شده که هر چیزی که به چای چه ربط داشته باشد و چه نداشته باشد بغل چای بگذارند.
    در مورد ایده در عکس ها! هدف عکاسی با چیدمان ساده از محصول جهت نمونه بود و قرار نبود که هیچ ایده خاصی به کار برده بشه. ممنون از توجهتون. از نظرمن هر چند که عکسهای زیادی از شکلات در کنار چای وجود داره ولی دلیل نمیشه که دیگه از اون عکاسی نشه. چون حالات و سبک های مختلفی از اون میتونه وجود داشته باشه که تکراری نیست. و تا حدودی با این ایده شما زیاد موافق نیستم.

از نظرات خوب دوستان بسیار سپاسگزارم
    mreza1001، Elend و Farhad71 تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

پیش فرض عكس خودكار

Camera Maker: Canon
    Camera Model: Canon EOS 40D
    Lens: EF-S17-85mm f/4-5.6 IS USM
    Image Date: 2010-12-23 15:22:57 +0330
    Focal Length: 41.0mm
    Aperture: f/10.0
    Exposure Time: 1.000 s
    ISO equiv: 100
    Exposure Bias: none
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: Manual
    Exposure Mode: Manual
    White Balance: Manual
    Flash Fired: No (Manual)
    Color Space: Adobe RGB (1998)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها

Camera Maker: Canon
    Camera Model: Canon EOS 40D
    Lens: EF-S17-85mm f/4-5.6 IS USM
    Image Date: 2010-12-23 15:22:57 +0330
    Focal Length: 41.0mm
    Aperture: f/10.0
    Exposure Time: 1.000 s
    ISO equiv: 100
    Exposure Bias: none
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: Manual
    Exposure Mode: Manual
    White Balance: Manual
    Flash Fired: No (Manual)
    Color Space: Adobe RGB (1998)
    سلام
    بک گراند مشکی بنظرم برای چیزای رنگی خوب نیست مخصوصاً که توشون مشکی هم باشه. در این عکس چشم سعی میکنه ردیف خودکارها رو دنبال کنه ولی مشکی چون همرنگ محیطه دیده نمیشه(احساس خلاء به آدم دست میده)
    بنظرم اگه فون روشن بکار می بردین بهتر و جذاب تر می شد و رنگها خودشون رو بهتر نشون میدادن.
    مثل این عکس:
    نام: 2307.zoom.a.jpg نمایش: 819 اندازه: 38.4 کیلو بایت
    farhad44، F.KamranNia، Saeed.gh.sh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

اتفاقا رنگ مشکی برای نشان دادن رنگ ها بهتر هست با مقایسه دو عکس کاملا مشخص هست که رنگ ها در زمینه سیاه شفافیت بیشتری دارند در حالیکه در زمینه سفید به دلیل نزدیکی رنگ های روشن به سفید رنگ ها ، رنگ پریده ترند مبحث (hue- saturate)

7777 و الهه ق تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    اتفاقا رنگ مشکی برای نشان دادن رنگ ها بهتر هست با مقایسه دو عکس کاملا مشخص هست که رنگ ها در زمینه سیاه شفافیت بیشتری دارند در حالیکه در زمینه سفید به دلیل نزدیکی رنگ های روشن به سفید رنگ ها ، رنگ پریده ترند مبحث (hue- saturate)
    آری زمینه مشکی خوب است.
    اما به شرطی که نورپردازی خیلی خوبی هم داشته باشد، تا قسمت‌های تیره در زمینه مشکی گم نشود.

به هر حال بین این دو عکس، عکس با زمینۀ سفید، بهتر است.
    farhad44، Saeed.gh.sh، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

مسئله فقط رنگ پس زمينه نيست. كلا نمونه ايكه سعيد خان گذاشته اند عكس موفقي در زمينه ي تبليغاتي نخواهد بود و مشكلات زيادي دارد. عكس دوم گرچه شايد نمونه ي خيلي موفقي نباشد ولي عكس خيلي بهتري است.
    Saeed.gh.sh، saed_violin، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

مسئله فقط رنگ پس زمينه نيست. كلا نمونه ايكه سعيد خان گذاشته اند عكس موفقي در زمينه ي تبليغاتي نخواهد بود و مشكلات زيادي دارد. عكس دوم گرچه شايد نمونه ي خيلي موفقي نباشد ولي عكس خيلي بهتري است.

در فرمايش استاد حسيني هيچ شكي نيست،‌
    جناب حسيني لطفا اگر مقدور هست بيشتر بنده حقير را راهنمايي كنيد، پيشاپيش ممنون هستم از كمك شما بزرگوار

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام
    همونطور که فرهاد خان گفتند عکس شما نمونه خوب و موفقی نیست. از نظر من بیشترین مشکل رو قبل از اون ماژیک مشکی و ماژیک های تیره دیگه، اون نوارهای سفید رنگ وسط ماژیک ها داره که بدجوری تو چشم میزنه و به علت کنتراست شدیدی که با رنگ مشکی داره موجب آزار چشم و خوب دیده نشدن رنگ ماژیک ها میشه. مشکل دیگه نورپردازی نا مناسب عکس هست. یکی از مهترین موارد در عکاسی از محصولات محل قرارگیری بازتاب های سافت باکس در جسم هست. اگه دقت کنید در عکس شما درب ماژیک ها بازتاب های مختلفی دارند که زیاد جالب نیست. البته به علت شکل خاص اونها این حالت پیش اومده ولی میتونستید با جابجایی نور یا کمی چرخوندن درب اونها این انعکاس ها رو تا حد امکان مرتب تر و یکنواخت تر کنید. و البته من فکر میکنم فاصله سافت باکس ها تا سوژه زیاد بوده که این مورد کنترل بر روی انعکاس ها رو کم میکنه. مورد دیگه خود چیدمان عکس هست. از نظر من از اونجایی که بک گراند کاملا ساده هست هیچ نیازی به استفاده از این پایه نبود و میتونستید ماژیک ها رو روی میز به همین صورت بچینید و عکس بهتری بگیرید. استفاده از این پایه زمانی جالب میشه که در بکگراند چیزهایی رو در بوکه داشته باشیم که به عکس بعد بده و نشون بده این ماژیک ها ایستاده هستند.
    این ها مواردی بود که به ذهن من میرسید. امیدوارم که تا استاد حسینی تشریف میارن و راهنمایی میکنند براتون مفید باشه.
    farhad44، Austin.A، R.Asgari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

صفحه 34 از 90 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین