صفحه 81 از 128 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1276
Like Tree24764تشکر

موضوع: سلف پرتره Self Portrait

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    به غیر از موارد ذکر شده ( که گاها این مقدار ادیت در پرتره خانمها شاید با وجود تصنعی بودن کمی جنبه زیبایی داشته باشه ولی در مورد آقایون!) ، بنظر میاد بک گراند متعلق به این عکس نبوده و با برش و جداسازی سوژه از بک اصلی ، اقدام به ساخت بکگراند طوسی رنگ شده.

در کل انجام بعضی کارها در مرحله عکاسی بهتر از انجام ان در مرحله ویرایش هست.
    با تشکر از نظرتون...
    با اینکه فکر نمیکنم جدا سازی بکگراند ایرادی داشته باشد ولی چنین چیزی اتفاق نیافتاده است. فقط در مرحله CC مقداری تغییر رنگ داده.

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    مثل یقه ی نامتقارن پیراهن،تاریکی سمت راست بینی و...
    ایکاش قدری بیشتر وقت میگذاشتید و بجای آن سه نقطه ، مابقی ایرادهارو هم ذکر میکردید.
    هرچند که تاکیدی در درستی یا نادرستی نور پردازی این ثبت ندارم ، ولی بینهایت مواردی را دیده ام که نورپردازی مشابهی انجام داده اند و ... اثر زیبائی خلق شده !

به عنوان مثال این عکس رو ملاحظه بفرمائید که مطعلق به یکی از اساتید بزرگ عکاسی هستش :

نام: 12402404150ac76ce1924b.jpg نمایش: 2084 اندازه: 58.3 کیلو بایت

یا نمونه دیگری از یکی از عکاسهای موفق ...

نام: 530876_204104726390552_347825297_n.jpg نمایش: 1216 اندازه: 42.9 کیلو بایت

تشکر کرده
    4533

به ترتیب از سمت راست :
    قبل از تخریب -> بعد از تخریب!

نام: compare.jpg نمایش: 1047 اندازه: 60.3 کیلو بایت

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar نمایش پست ها
    با درود

با عرض پوزش از دکتر روشن عزیز و شما که وارد بحثتون شدم
    دوست عزیز عکاسی هم یک هنر است و در هنر فقط جنبه بازنمایی (Real) وجود ندارد.
    بله اگر شما یک تصویر سیاه یا یک تصویر با پروسس مبالغه آمیز داشته باشید و به عنوان Self Portrait ارایه دهید خوانش و تفسیر خودش را دارد (البته اگر از روی آگاهی باشد نتیجه بخش است)حتی اگر از یک شیی یا منظره باشد .
    در Self Portrait حضور فیزیکی هنرمند الزامی نیست و حتی اگر اثر متعلق به هنرمند هم نباشد ایرادی نیست .
    امروزه در جهان هنر کمتر هنرمندی دیده می شود که تصویر پرتره عادی خود را به عنوان Self Portrait ارایه کند مگر هدفی خاص داشته باشد.
    برای مثال لی فریدلندر یکی ار بهترین نمونه ها است .
    نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    جناب روشن، من یک سوال برام مطرح میشه. اینکه من از خودم یک عکس بگیرم، بعد اکسپوژر رو تا ته ببندم که عکس مشکی بشه و یک عکس مشکی یک دست داشته باشم، این نوعی نمایش ویژه از من است؟!
    به نظرم اینکه کسی به نام "عکاس" عکس یگیرد، در فرایند ادیت آنچنان با تیشه به عکس بزند که چیزی از آن باقی نماند جز یک پوست با بافت موزاییکی، این به نظرم نوعی نمایش از خود نمیتونه باشه. گاهی ما عمدا عکس رو خراب می کنیم در مرحله ادیت، که چیزی برای گفتن داشته باشیم. مثلا روی نقطه خاصی نگاه رو بلغزونیم، یا معنی رایجی رو توی عکسمون پررنگ کنیم، یا هر هدف خاص دیگری.
    ادیت عکس بالا آنقدر دور از ذهن هست، که من به شخصه هیچ نقطه قابل درکی در آن پیدا نمی کنم (بگذریم از مشکلات غیر ادیتی، مثل یقه ی نامتقارن پیراهن،تاریکی سمت راست بینی و...). یک هات اسپات بزرگ همیشه در عکسهای سلف پرتره سعید روی بینیش هست که اصرار در درست نکردنش داره همیشه! پوست رو ایشون مثل اینکه اینطوری می بینن و دوست دارن، که مثل کامپیوترهای 8 بیتی رنگهاش صاف و یکدست کم زو زیاد نشه، پله پله زیاد بشه. ما هم به سلیقه ایشون احترام میگذاریم. مثل اینکه از دید ایشون این طوری بهتره...
    امیر حسین عزیز

در مورد این عکس که دیگر بحثی نیست چون سعید گفت که هیچ قصدی نداشته و خارج از اراده‌اش، عکس این طوری! شده است. بنابراین آن احتمالات نیز منتفی است.

اما در مورد بحثی که شما می‌فرمایید، واقعیت این است که تا عکس مورد نظر شما دیده نشود، نمیتوان نظر داد.

رابطه عکس با آنچه که قرار است بیانگرش باشد، یا بعبارت دیگر روش Representation عکس، می‌تواند طبق تفکر هنرمند کاملا خاص باشد. آنقدر خاص که شاید در نظر اول دافعه ایجاد کند.

مهیار عزیز نیز به‌خوبی مساله را توضیح داده است.
    mahyar، Halalzadeh، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    امیر حسین عزیز

در مورد این عکس که دیگر بحثی نیست چون سعید گفت که هیچ قصدی نداشته و خارج از اراده‌اش، عکس این طوری! شده است. بنابراین آن احتمالات نیز منتفی است.

اما در مورد بحثی که شما می‌فرمایید، واقعیت این است که تا عکس مورد نظر شما دیده نشود، نمیتوان نظر داد.

رابطه عکس با آنچه که قرار است بیانگرش باشد، یا بعبارت دیگر روش Representation عکس، می‌تواند طبق تفکر هنرمند کاملا خاص باشد. آنقدر خاص که شاید در نظر اول دافعه ایجاد کند.

مهیار عزیز نیز به‌خوبی مساله را توضیح داده است.
    نه اینکه کاملا غیر ارادی بوده باشد !!

اتفاقا با فرمایش شما (یعنی منظور ایشان، نوعی نمایش اغراق آمیز است. نوعی Self Image با این رویکرد) موافق هستم و اغلب ویرایش‌هایم با این تفکر ایجاد شده، اما در مورد این یکی‌ اعتراف کردم که یک مقدار سر سری و بی‌ دقت انجام شد...

((( گفتم در ۴ کلیک انجام شده ولی‌ همان ۴ کلیک را هم خودم کردم نه کامپیوتر !! )))

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

سعید عزیز، به نظرم مثالهایی که ارائه کردی اصلا با نمونه خودت مطابقت نداره...
    عکس بالایی که یک طرف صورت کاملا تیره هست، و مشخصه که پروسس انجام شده تا به این نتیجه کاملا تاریک برسه.
    عکس پایینی هم باز هم یک طرف صورت کاملا تاریکه و نقطه روشنش فقط بخشی از گونه و روشنی چشمه. عکس تو قبل از تخریب (این چه واژه ای بود آخه؟!) پتانسیل نزدیک شدن به این عکس رو داشته، اما بعد از این کاری که کردی (نگیم تخریب، بگیم ادیت بی دقت) روشنایی روی گونه و چشم راست به نظرم اصلا خوب در نیومده.
    به جای اون سه نقطه :
    قرمزی گوشها کمی کم میشد بهتر بود. سایه ی ناشی از درز پیراهن بغل کراوات، لکه روی دیوار پشت گوش هنوز اثرش هست، قرمزی گوشه چشم رو کمی کمرنگ می کردی بهتر بود، پرزهای سر شونه راست رو کمی سافت می کردی که توی ادیت خودشون رو نشون ندن، تاریکی گوشه پایین سمت راست رو کلون می کردی که از بین بره، سفیدی چشم سمت راست یک لکه عجیب داره که باید برطرف بشه، روی گیجگاهت هم کمی لکه دیده میشه.
    اینها نکته هایی بود که من توی اون عکسی که برات ادیت کردم رعایت کردم، و تو گفتی که من فقط عکس رو ریسایز کردم. چروکی که روی لباست افتاده بود فقط کلون کردنش 2 ساعت زمان برد. گوش سمت چپت توی اون عکس زرد شده بود که ملایم کردن نورش نیم ساعت زمان گرفت. اما تو فقط کنتراست رو که توی پرتره ببری تا سقف آسمون به نظرت ادیتش کامل شده! ادیت پرتره خیلی ریزه کاری داره، و تخریب بافت ها هم حساب و کتاب داره. به نظرم تو چند پرتره با ادیت کاملا ماهرانه و غیر طبیعی دیدی، و داری سعی می کنی اونها رو تقلید کنی، بدون اینکه بدونی باید پله پله به اونها رسید. تو اول ادیت معمولی رو کامل کن، ریزه کاری هاش رو انجام بده، بعدش که توش ماهر شدی، برو سراغ یاد گرفتن مثلا داج اند برن برای پرتره های تخریب شده. به نظر من داری راه رو اشتباه می ری.
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    4533

از اونجائی که دوستان زیادی به این قضیه پسترایز شدن رنگها و کانتراست زیادی که در عکسهام هست اعتراض داشتند ، منهم بدون هیچ تحقیقی قبول کردم و سعی کردم در عکسهام کنتراست رو کاهش بدم (در مورد پسترایز شدن هم که کاره خاصی نمیتوانستم بکنم!)
    امروز بقولی کفرمان بالا آمد و گفتیم ببینیم این مانیتور ما که قبل از خرید انقدر تعریف و تمجید در سایتها ازش نوشته شده بود، چه مرگش است...

این عکس رو از مانیتور لپتاپم گرفتم که 99% کارهامو باهاش انجام میدم :

نام: IMG_2833 copy.jpg نمایش: 1081 اندازه: 124.1 کیلو بایت
    نام: IMG_2834 copy.jpg نمایش: 1019 اندازه: 115.8 کیلو بایت

این عکس رو هم از مانیتور رو میزیم گرفتم که از لحاظ کالیبریشن فکر میکنم وضعیت خوبی داشته باشد :

نام: IMG_2836_low.jpg نمایش: 991 اندازه: 92.0 کیلو بایت
    نام: IMG_2835 copy.jpg نمایش: 1008 اندازه: 97.2 کیلو بایت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

منتظر نظرات دوستان در مورد کالیبره بودن یا نبودن مانیتورم هستم ولی این مطلب رو عرض کنم که...

من در کارهام پیروی سبکهایی از ادیت هستم، که نه تنها پسترایز شدن رنگها اهمیتی ندارد، بلکه گاهی بطور عامدانه، خواهر و مادر رنگهارا باهم پیوند میدهند(!!) تا به نتیجه دلخواه برسند. بطور مثال عکس های زیر را ملاحظه بفرمائید :

نام: sample.jpg نمایش: 1691 اندازه: 100.8 کیلو بایت

نکاتی که فرمودید مطمئناً باید رعایت بشود تا یک عکس خوب داشته باشیم و بتوانیم مثلاً در شناسنامه درج کنیم یا به عنوان عکس پرسنلی استفاده کنیم... ولی من حتی نامتقارن بودن یقه پیرهن را هم در چنین عکسی، (بقول استاد self image) امری طبیعی میدانم!

اینها مجموعه عکسی هستند که من اونروز ثبت کردم :

نام: callection.jpg نمایش: 1008 اندازه: 83.3 کیلو بایت
    mohsen.sh، hossein137 و امیربهادر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نام: DSCF0665-pola-resized.jpg نمایش: 951 اندازه: 136.2 کیلو بایت

كاربر همراه mohammad-reza آواتار ها
    تشکر کرده
    5483

نام: DSCF8528.jpg نمایش: 983 اندازه: 270.0 کیلو بایت

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    ا
    من در کارهام پیروی سبکهایی از ادیت هستم، که نه تنها پسترایز شدن رنگها اهمیتی ندارد، بلکه گاهی بطور عامدانه، خواهر و مادر رنگهارا باهم پیوند میدهند(!!) تا به نتیجه دلخواه برسند. بطور مثال عکس های زیر را ملاحظه بفرمائید :
    راستش در نمونه هایی از عکس هایی که قرار دادید پوسترایزه شدن رنگ ها که به چشم نمیاد. به علاوه پوسترایزه بودن عکس که سبک حساب نمیشه. ممکنه یه جایی در راستای اهداف عکاس برای بیان یک هدفی به کار بره (که خوب البته همین رو هم من ندیدم اما وجود داشتنش عجیب هم نیست) اما سبک حساب نمیشه. به عبارت دیگه اینکه عکس رو همینطوری برداریم پوستاریزه کنیم لزوما چیزی به عکسمون اضافه نمیشه و حسی به عکس اضافه نمیشه. حرف شما مثل این میمونه که یکی بگه من در کارهام پیرو سبکی از ادیت هستم که توش اعوجاج رنگی رو زیاد می کنند!
    حتی در اغلب شیوه هایی از ادیت که رنگها رو تغییر میدن و تونالیته رنگ ها رو دستکاری می کنند همیشه مراقب این هستند که رنگ ها پوستاریزه نشن و یک طیف پیوسته ای داشته باشند.

پی نوشت: فکر می کنم تعریفمون از پوستاریزه شدن عکس با هم فرق می کنه. پوستاریزه شدن رنگ ها به این معنا نیست که عکس ها شبیه پوستر باشند.
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 22 February 2013 در ساعت 15:43
    saeed2vfx، Dariush Chegini و amparisay تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    با تشکر از نظرتون...

به عنوان مثال این عکس رو ملاحظه بفرمائید که مطعلق به یکی از اساتید بزرگ عکاسی هستش :

نام: 12402404150ac76ce1924b.jpg نمایش: 2084 اندازه: 58.3 کیلو بایت

یا نمونه دیگری از یکی از عکاسهای موفق ...

نام: 530876_204104726390552_347825297_n.jpg نمایش: 1216 اندازه: 42.9 کیلو بایت
    عکس ها بر چهره مدل تکیه دارند و باور کنید که اصلا عکس های موفقی نیستند. هارد کامپیوتر دوستان همین فروم پر از نمونه های اینجوری است. من هم کلی از این ها دارم منتها وقتی خودم میبینم که پر ایراده اصلا روم نمیشه جایی منتشر کنم. چه برسه به اینکه اسمم را هم با افتخار کنار یک عکس خراب بنویسم. این ها از نا آگاهی و خود شیفتگی است.

شدت نور ارتفاع نور زاویه نور میزان نور اشتباه است . اینها اصلا سلیقه نیست. اینا باید رعایت بشه. شما به سردرگمی سایه در سمت راست این عکس ها نگاه کنید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Friday 22 February 2013 در ساعت 22:15
    Amir Mohebi، Halalzadeh، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 81 از 128 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین