صفحه 614 از 710 نخستنخست ... 114 514 564 604 610 611 612 613 614 615 616 617 618 624 664 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,131 تا 6,140 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

مرسی از نظرات دوستان،
    راستش شرایط جوی خیلی بد بود و منم هیچ انگیزه ای برای عکاسی نداشتم. در کل از سه چهار جا هم بیشتر نگرفتم. باد اونقدر زیاد بود که روی سرعتهای حدود 1/10 ثانیه روی سه پایه عکسها تار میشدند. اب دریا هم دو سه دفعه یه لایه نمک روی لنز نشونده بود که خیلی سخت پاک شد.
    تو این ساعت از روز وقتی خورشید وسط اسمونه تقریبا چیزی جالبی در منظره نمیشه پیدا کرد مگر اینکه از ابرها چیزی بیرون کشید. دلم میخواست عکس حس تاریکی دم غروبو داشته باشه. امیدوارم ادیت موفق بوده باشه!

نام: IMG_1267-2.jpg نمایش: 380 اندازه: 85.9 کیلو بایت

این هم عکس بزرگتر با رنگ و لعاب بیشتر برای دوستی میخواستند در سایز بزرگتر ببینند:
    https://drive.google.com/file/d/0B60...ew?usp=sharing
    Nima Sadigh، Afshin.Prt، Ali_Nouri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مرسی از نظرات دوستان،
    راستش شرایط جوی خیلی بد بود و منم هیچ انگیزه ای برای عکاسی نداشتم. در کل از سه چهار جا هم بیشتر نگرفتم. باد اونقدر زیاد بود که روی سرعتهای حدود 1/10 ثانیه روی سه پایه عکسها تار میشدند. اب دریا هم دو سه دفعه یه لایه نمک روی لنز نشونده بود که خیلی سخت پاک شد.
    تو این ساعت از روز وقتی خورشید وسط اسمونه تقریبا چیزی جالبی در منظره نمیشه پیدا کرد مگر اینکه از ابرها چیزی بیرون کشید. دلم میخواست عکس حس تاریکی دم غروبو داشته باشه. امیدوارم ادیت موفق بوده باشه!

نام: IMG_1267-2.jpg نمایش: 380 اندازه: 85.9 کیلو بایت

این هم عکس بزرگتر با رنگ و لعاب بیشتر برای دوستی میخواستند در سایز بزرگتر ببینند:
    https://drive.google.com/file/d/0B60...ew?usp=sharing
    ابر ها اضافه شده یا با ادیت بیرون کشیده شده ؟ امکانش هست مراحل ادیت رو به صورت متن یا ویدئو بزارید ؟

متاسفانه یا خوشبختانه منم از این مدل عکس ها زیاد دارم ولی فکر میکنم سطح ویرایشم زیادی پایینه ...

تشکر کرده
    1982

کار ساده ای است. باید عکس را در چند مرحله ادیت کنید و بعد با ماسک قسمتها را روی هم بگذارید.
    مشکل از جایی است که ابزار ادیت مبل مبدل خام توانایی اینکه همه جای عکس را مطابق دلخواه شما ادیت کند را ندارد. مثل اگر دیتیل و کنتراست اسمان را به دلخواه بالا ببرید کنتراست زمین بیش از حد خواهد شد و بلعکس!
    ادیت اجزای مختلف هم فرمول خاصی ندارد. تعداد کنترلها هم محدود است. با انها انقدر بازی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. بعد از اینکه چند خروجی گرفتید روی هم بگذارید تا با ماسک قسمتهای مورد نظر را از هر ویرایش اضافه کنید.
    Mehrdad-PL، Nima Sadigh، I.Givili و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    کار ساده ای است. باید عکس را در چند مرحله ادیت کنید و بعد با ماسک قسمتها را روی هم بگذارید.
    مشکل از جایی است که ابزار ادیت مبل مبدل خام توانایی اینکه همه جای عکس را مطابق دلخواه شما ادیت کند را ندارد. مثل اگر دیتیل و کنتراست اسمان را به دلخواه بالا ببرید کنتراست زمین بیش از حد خواهد شد و بلعکس!
    ادیت اجزای مختلف هم فرمول خاصی ندارد. تعداد کنترلها هم محدود است. با انها انقدر بازی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. بعد از اینکه چند خروجی گرفتید روی هم بگذارید تا با ماسک قسمتهای مورد نظر را از هر ویرایش اضافه کنید.
    سلام
    اگر امکان دارد در تاپیک مناسب نحوه ماسک کردن لایه های رو بفرمایید.
    چون من تو این زمینه مخصوصا تو عکاسی نجومی و ترکیب آسمان و زمین مشکل دارم.
    بیشتر در جاهایی که درخت و سبزه وجود داره.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M-ESMAILZADEH نمایش پست ها
    جناب دانش پایه پیش از این نیز عکس های زیادی از این مکان و موقیعت ارائه کرده اند که بنده برخی از عکس های پیشین را مراتب عکس های قوی تری می دانم . .اما اینکه ارامش خاصی را به آدم بدهد ...گمان نمی کنم المان های این عکس در تاویل و نشانه شناسی ، القا کننده حس آرامش باشند .

( موج های دریا که نشان از باد شدید و شاید طوفان است و آسمان ابری و حالت گیاهان پیش زمینه ) حس آشفتگی و بی ثباتی و تزلزل با خودشان القا می کنند ...که ربطی به حس آرامش ندارد ...
    هرچند تاویل ها نسبی هستند ..یکی هم می تواند این عکس را یک عکس "شاد" معرفی کند . اما نشانه ها معمولا نشانگر وضعیت خاصی هستند . که دایره تاویل ما را محدود می کنند .
    بیشتر هدفم از کامنت گذاشتن بولد کردن عکس مهدی بود. من آن عکس را خاص می دونم مخصوصا به دلیل پیچیدگی های خاصش.
    مثلا عکس زیر را در نظر بگیرید. در اینکه این عکس یکی از بهترین های این تاپیک هست شکی نیست. نحوه کادر بندی و چیدمان المانها خیلی مهندسی و حساب شده است. همه چیز در سر جای خود است. یک استادکار این عکس را ساخته است. شبیه درخت سروی که با قیچی باغبانی به فرم متقارن و زیبایی تبدیل شده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    ولی در عکس مهدی که درباره اش صحبت می کنیم المانها کمتر منظم و مهندسی شده اند. بی نظمی که در طبیعت دیده می شود در عکس لمس می شود. درخت سروی را در نظر آورید که فرم خمیده خود را از طبیعت گرفته است و بشری روی آن کار نکرده است. نمی دانم می توانم منظورم را منتقل کنم یا خیر. ولی شاید بتوانیم عکسهای منظره را به این شکل به دو دسته مهندسی شده و غیر مهندسی شده تقسیم کنیم! خود من فکر می کنم خیلی در مهندسی کردن عکسها گیر کرده ام. عکس مهدی از این جهت برای من آموزنده بود؛ بیرون آمدن از یک قالب.
    m.daneshpayeh، Miri و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

درود و خسته نباشید خدمت دوستان

نام: _MG_4497-copye.jpg نمایش: 348 اندازه: 293.9 کیلو بایت
    soltaani، Fereidoon، Mehrdad-PL و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

نام: DSC_393800.jpg نمایش: 367 اندازه: 293.9 کیلو بایت
    soltaani، Fereidoon، Afshin.Prt و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

سلام
    نام: IMG_3314.jpg نمایش: 359 اندازه: 299.0 کیلو بایت
    جنگل بندپی، نوشهر
    soltaani، afzali، Fereidoon و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط pourya456 نمایش پست ها
    سلام
    نام: IMG_3314.jpg نمایش: 359 اندازه: 299.0 کیلو بایت
    جنگل بندپی، نوشهر
    پوریا جان خیلی خوش اومدی درمورد عکست زیباست فقط تو افزایش رنگ ها زیاده روی شده تن رنگی قرمز و سبز به شدت بالاست تو افزایش سچوریشن اینطور شده یا تو کانال های رنگی اینقدر افزایش پیدا کرده
    فوکوس هم نمیدونم کجا انجام شده اما به چشم من اون قسمت سبز روشن کنار جاده ( که نگاه رو جذب میکنه سمت خودش ) فوکوس نیست شاید تو کاهش سایز این اتفاق افتاده باشه
    pourya456 تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    اگر امکان دارد در تاپیک مناسب نحوه ماسک کردن لایه های رو بفرمایید.
    چون من تو این زمینه مخصوصا تو عکاسی نجومی و ترکیب آسمان و زمین مشکل دارم.
    بیشتر در جاهایی که درخت و سبزه وجود داره.
    سید محمد، من فکر میکنم اگر ویدیوهایی که در یوتیوب یا جاهای دیگر پیدا میشود را ببینید به نتیجه خیلی بهتری برای یادگیری ابزار ماسک میرسید چون من خیلی ساده و ابتدایی از این ابزار استفاده میکنم و ویدوها و اموزهای موجود کامل تر هستند.
    sma075 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه