صفحه 549 از 710 نخستنخست ... 49 449 499 539 545 546 547 548 549 550 551 552 553 559 599 649 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,481 تا 5,490 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

با سلام خدمت شما دو عزیز
    من تصمیم داشتم با این تصویر عکسی کمی متفاوت(تاکید میکنم کمی متفاوت) با تصویر منظره معمولی داشته باشم و به همین خاطر از فاصله کانونی نسبتا تله (116mm ) استفاده کردم ضمنا خودرو را در فکوس و منظره را کمی خارج از فکوس قرار دادم که البته با سایز تصاویر سایت هیچ کدام قابل دیدن نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    با سلام و احترام ویژه خدمت آقا سید محمد عزیز.
    قدیم تر عکسهای بهتری هم ارائه میشد.
    شما خودتون چه نقاط قوی در عکستون دیدین که به اشتراک گذاشتین؟ اگه ایراد نمیبینین، علاقه مندم بدونم، چون من نقطه قوتی نمیبینم و ایراد به من وارده.
    بازم تاکید میکنم سید محمد جان، صحبتم از روی احترامه.
    قاعدتا من نباید از نقاط قوت عکس خودم که نداره بگم ولی شاید بشه گفت منظره پشت نور پردازی خوبی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با کمال احترام باید عرض کنم برخی تصاویر، ماقبل نقد هستند. از این رو به بحث گذاشته نمی شوند. چه قدیم و چه جدید.
    این تاپیک و تاپیکهای مشابه، محل آموزش نیست بلکه محل ارائه بهترین آثار افرادی است که اولیات عکاسی را آموخته اند.
    چه کسی گفته این تاپیک ها محل آموزش نیست.
    ضمنا من اولیات عکاسی را آموخته ام و احتمالا گاهی تصاویر مناسب هم داشته ام خواستم از اولیات فرا تر بروم که ظاهرا موفق نبودم.
    لحن نوشتن شما کاملا تاثیر صحبت خوب شما را از بین میبرد.
    با احترام
    ویرایش توسط sma075 : Thursday 18 February 2016 در ساعت 06:07
    Nima Sadigh، a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با کمال احترام باید عرض کنم برخی تصاویر، ماقبل نقد هستند. از این رو به بحث گذاشته نمی شوند. چه قدیم و چه جدید.
    این تاپیک و تاپیکهای مشابه، محل آموزش نیست بلکه محل ارائه بهترین آثار افرادی است که اولیات عکاسی را آموخته اند.
    درود

حرف شما درسته اما چه کسی باید بهترین عکس یک عکاس آماتور را تشخیص بده! اساتید که بعلت مشغله زیاد دیگه قبول زحمت نمیکنند.
    معمولأ افراد آماتور یا حتی آماتوران جدی هم، بخاطر رابطه عاطفی که با عکس های خود دارن! اغلب اوقات فکر میکنند عکس شون خوب و قابل قبول است. به همین خاطر به اشتراک میگذارن.

ارادت
    a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    البته در کشور ما عموما غیر از پرتره در سایر ژانرها درآمدزایی محدودی وجود دارد .
    سپاس فراوان
    انشالا روی این مسئله با کمک دوستان دیگر در یک تاپیک مختص به خودش بیشتر بحث کنیم.
    davoud maani، a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

دره راگه رفسنجان

نام: DSC_36412CropRAdobeCRessAkkasee.jpg نمایش: 398 اندازه: 251.4 کیلو بایت

Nikon D5500
    18-55
    F7.1
    1/160s
    ISO 1250
    18mm

حالا که بحث نقد داغ هست خیلی ممنون میشم که عکس من رو هم نقد کنین چه از نظر فنی و چه کادربندی و رنگ و ...

چند وقتی هست که به عکاسی منظره علاقه مند شدم و خیلی در این زمینه اطلاعات و تجربه کمی دارم

عکاسی از این مکان(دره) خیلی برام سخت و چالش بر انگیز بود قبلش سعی کردم تا جای ممکن عکس های خوب دره های مختلف رو از جاهای مختلف نگاه کنم و ازشون ایده بگیرم ولی چندان نتیجه ای نداشت !

فقط سه چهار ساعت زمان گذشت و من سرگردان و دنبال کادر مناسب با استرس جا نموندن از همراهیان(اقوام) و مموری که یک چهارمش با عکس هایی که بعد از مشاهده مجدد هیچ کدومش رو دوست نداشتم پر شد

تجهزات هم دوریین و 18-55 هست روی دست

اندازه بزرگتر
    ویرایش توسط a.g g.a : Thursday 18 February 2016 در ساعت 22:56
    Mohamad_Ali، M.Nouri، davoud maani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    دره راگه رفسنجان

نام: DSC_36412CropRAdobeCRessAkkasee.jpg نمایش: 398 اندازه: 251.4 کیلو بایت

Nikon D5500
    18-55
    F7.1
    1/160s
    ISO 1250
    18mm

حالا که بحث نقد داغ هست خیلی ممنون میشم که عکس من رو هم نقد کنین چه از نظر فنی و چه کادربندی و رنگ و ...

چند وقتی هست که به عکاسی منظره علاقه مند شدم و خیلی در این زمینه اطلاعات و تجربه کمی دارم

عکاسی از این مکان(دره) خیلی برام سخت و چالش بر انگیز بود قبلش سعی کردم تا جای ممکن عکس های خوب دره های مختلف رو از جاهای مختلف نگاه کنم و ازشون ایده بگیرم ولی چندان نتیجه ای نداشت !

فقط سه چهار ساعت زمان گذشت و من سرگردان و دنبال کادر مناسب با استرس جا نموندن از همراهیان(اقوام) و مموری که یک چهارمش با عکس هایی که بعد از مشاهده مجدد هیچ کدومش رو دوست نداشتم پر شد

سلام
    در آن مکان نبوده ام تا سنجشی مناسب از پتانسیل عکاسی مکان مورد نظر داشته باشم
    اما آن چه لازم بود رعایت کنید کاملا روشن است

1- بحث کادربندی :
    باید در چنین مکانی سعی کنید خطوط و منحنی های را ببینید و کادرتان هر چه عناصر کمتری داشته باشد بهتر است
    کادرهای عمودی در این مکانی که شما بودید قطعا الویت داشتند.

2- تنظیمات :
    باید از بالاترین عمق میدان استفاده شود و حتی اگر لازم باشد چند شات با تکنیک استکینگ
    ضمنا اچ دی آر هم بهترین گزینه است اما پیشنهاد می کنم اگر دوباره رفتید حتما شات های با یک استاپ نوری کمتر بیاندازید.
    البته روی سه پایه- مشخصات عکسی که قرار دادید عکاسی روی دست را تایید می کند ظاهرا

3- تجهیزات
    فیلتر پلاریزه در چنین مکانی ضروریست
    در ضمن برای برای اینکه هنگام عکاسی در چنین زمان از روز موجب ثبت سایه های بسیار تیره نشود بهترین کار استفاده از نوردهی طولانی با
    یک فیلتر ان دی 1000 است.

4- ادیت
    هیلایت ها باید شدیدا کنترل شوند.
    کنتراست میدتون ها هم بالا باشد. اما کنتراست مناطق سایه نباید افزایش یابد

توصیه آخر :
    اول خوب نگاه کن و 10 دقیقه وقت بزار و مناسب ترین کادر را انتخاب کن
    سپس با مناسب ترین تنظیمات فقط یک عکس بگیر که ماندگار باشه
    این شیوه ای که شما عکاسی می کنید هیچ نقطه پیشرفتی برایتان ندارد
    یادم هست آخرین باری که رفتم عکاسی طبیعت همین پاییز امسال بود
    حاصل تلاش یکروزه من فقط 50 تا ثبت بود که الان هم همه را دارم
    M-Yousefi، MAHosseini، Nima Sadigh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    توصیه آخر :
    اول خوب نگاه کن و 10 دقیقه وقت بزار و مناسب ترین کادر را انتخاب کن
    سپس با مناسب ترین تنظیمات فقط یک عکس بگیر که ماندگار باشه
    این شیوه ای که شما عکاسی می کنید هیچ نقطه پیشرفتی برایتان ندارد
    یادم هست آخرین باری که رفتم عکاسی طبیعت همین پاییز امسال بود
    حاصل تلاش یکروزه من فقط 50 تا ثبت بود که الان هم همه را دارم
    جناب معانی با توصیه آخرتون شدیدا موافقم
    خودم جز اون دسته ایی بودم که همیشه هول هولکی کادر میبستمو کلی شات میزدم اینقد که از نفس میافتادم نه عکسا تعریفی داشت نه از سفر لذت میبردم
    تا اینکه دیدم از 200 شات به سختی دو سه تا درست درمون در میاد چندین سال به همین شکل بودم تا کم کم یه چیزایی دستگیرم شد که:
    زمان عکاسی بسیار اهمیت داره ، همیشه باید از یه کادر چند تا نوردهی مختلف داشته باشم ،جاهایی که پتانسیل خوبی نداره خودمو خسته نکنم که شاید چیزی ازش در بیاد(که تجربه بسیار تو تشخیصش بکار میاد) و اینکه با توجه به قدرت ویرایشی که دارم کادر ببندم و تنظیم کنم ، برای استفاده کردن از فیلترا و سه پایه هم بی حوصلگی به خرج ندمو از همه مهمتر با خانواده برا عکاسی نرم
    رعایت این چند تا نکته باعث شده که هم از عکاسی و سفرم لذت ببرم و هم موقع ویرایش بجای 200 شات بی ارزش که باعث سردرگمی و گیجی میشه با 30 چهل تا عکس قابل قبول در هر سفر روبرو باشم
    امسال که یکی دوبار برنامه ریختیم یه سفر بریم ولی قسمت نشد ایشالله سال بعد منتظرتون هستم.
    ارادت
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Friday 19 February 2016 در ساعت 00:35
    M-Yousefi، Nima Sadigh، davoud maani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

دره راگه رفسنجان

اندازه بزرگتر
    سلام
    محمد جان یک صحبت کلی می کنم که شاید مربوط به این عکس نباشد.
    تجربه ی تلخ اینکه بعد از یک جلسه عکاسی از هیچ یک از 100 عکسی که گرفته ایم خوشمان نیاید، همه ی ما داشته ایم و درآینده هم خواهیم داشت. این برای همه ی عکاسان در همه سطوح وجود دارد.
    دلیلی وجود ندارد هر سفر عکاسی مان منجر به عکسی درجه یک شود. و این مورد نباید باعث تضعیف روحیه شود. همه این سفرها ولو اینکه خروجی عالی نداشته باشند ولی ذهن و چشم ما را پرورش می دهند تا با کمک ابزارها و آموخته هایمان در عکاسی پیشرفت داشته باشیم.
    برخی از مکانها پتانسیل بالا برای عکاسی ندارند و در برخی دیگر از مکانها نیاز هست که برای بار دوم و سوم به آنها سفر کرد.
    دوست دارم یک بار دیگر این مطلب را تکرار کنم که به نظر من اگر در سال 2-3 عکس درجه یک در میان آرشیومان داشته باشیم خیلی باید خوشحال باشیم. و البته لذت بخش ترین لحظه آن لحظه ای است که بعد از دیدن یک عکس روی صفحه نمایش دوربین پیش خودمان می گوییم این یکی از آن عکسهاست.
    عکاسان تمام وقت حرفه ای هم همه ی عکسهایشان خوب ار آب در نمی آید.
    راستی بهتر است یادآوری کنم صحبتم را در تضاد با نظرات داوود معانی و جلال پارسا برداشت نکنید.
    M-Yousefi، davoud maani، a.g g.a و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دره راگه رفسنجان

Nikon D5500
    18-55
    F7.1
    1/160s
    ISO 1250
    18mm

اندازه بزرگتر
    اولا اگر وقت زیادی در این مکان گذاشته اید پس احتمالا از تمام کادرهای ممکن عکسهای زیاد تهیه کردید و کادر بهتری نمیتوانست وجود داشته بذشد.
    به نظر من این عکس خوب در دو مورد میتوانست بهتر باشد.
    اول اینکه ما عکس را نمیگیریم، عکس را درست میکنیم. وقتی در عکسی سوژه خاصی وجود ندارد باید در ادیت زیبایی بصری را بوجود اورد. تفاوت یک وایراش خوب و بد در اینجا مشخص میشود که در یک ویرایش خوب ایجاد افکتها به صورتی است بیننده کاملا متوجه میشود که این عکس از حالت واقعی فاصله دارد اما نمیتواند بگویید کدام المان و کجای کار اغراق شده است.
    در این عکس من ادیت خاصی نمیبینم. پیشنهاد میکنم کمی روی روشنایی المانهای مختلف کار کنید.
    دوم اینکه تمام زیبایی اینجا سخره ها است ولی تصویر شما خیلی بسته است! بله لنزتان به اندازه کافی واید نبود ولی باید پانوراما میگرفتید. در این شات که خطوط مستقیم و اشکال هندسی منظم وجود ندارد، بدونه سه پایه هم پانوراماهای خیلی خوبی میشود گرفت.
    Marefat، davoud maani، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    جناب معانی با توصیه آخرتون شدیدا موافقم
    خودم جز اون دسته ایی بودم که همیشه هول هولکی کادر میبستمو کلی شات میزدم اینقد که از نفس میافتادم نه عکسا تعریفی داشت نه از سفر لذت میبردم
    تا اینکه دیدم از 200 شات به سختی دو سه تا درست درمون در میاد چندین سال به همین شکل بودم تا کم کم یه چیزایی دستگیرم شد که:
    زمان عکاسی بسیار اهمیت داره ، همیشه باید از یه کادر چند تا نوردهی مختلف داشته باشم ،جاهایی که پتانسیل خوبی نداره خودمو خسته نکنم که شاید چیزی ازش در بیاد(که تجربه بسیار تو تشخیصش بکار میاد) و اینکه با توجه به قدرت ویرایشی که دارم کادر ببندم و تنظیم کنم ، برای استفاده کردن از فیلترا و سه پایه هم بی حوصلگی به خرج ندمو از همه مهمتر با خانواده برا عکاسی نرم
    رعایت این چند تا نکته باعث شده که هم از عکاسی و سفرم لذت ببرم و هم موقع ویرایش بجای 200 شات بی ارزش که باعث سردرگمی و گیجی میشه با 30 چهل تا عکس قابل قبول در هر سفر روبرو باشم
    امسال که یکی دوبار برنامه ریختیم یه سفر بریم ولی قسمت نشد ایشالله سال بعد منتظرتون هستم.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    محمد جان یک صحبت کلی می کنم که شاید مربوط به این عکس نباشد.
    تجربه ی تلخ اینکه بعد از یک جلسه عکاسی از هیچ یک از 100 عکسی که گرفته ایم خوشمان نیاید، همه ی ما داشته ایم و درآینده هم خواهیم داشت. این برای همه ی عکاسان در همه سطوح وجود دارد.
    دلیلی وجود ندارد هر سفر عکاسی مان منجر به عکسی درجه یک شود. و این مورد نباید باعث تضعیف روحیه شود. همه این سفرها ولو اینکه خروجی عالی نداشته باشند ولی ذهن و چشم ما را پرورش می دهند تا با کمک ابزارها و آموخته هایمان در عکاسی پیشرفت داشته باشیم.
    برخی از مکانها پتانسیل بالا برای عکاسی ندارند و در برخی دیگر از مکانها نیاز هست که برای بار دوم و سوم به آنها سفر کرد.
    دوست دارم یک بار دیگر این مطلب را تکرار کنم که به نظر من اگر در سال 2-3 عکس درجه یک در میان آرشیومان داشته باشیم خیلی باید خوشحال باشیم. و البته لذت بخش ترین لحظه آن لحظه ای است که بعد از دیدن یک عکس روی صفحه نمایش دوربین پیش خودمان می گوییم این یکی از آن عکسهاست.
    عکاسان تمام وقت حرفه ای هم همه ی عکسهایشان خوب ار آب در نمی آید.
    راستی بهتر است یادآوری کنم صحبتم را در تضاد با نظرات داوود معانی و جلال پارسا برداشت نکنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اولا اگر وقت زیادی در این مکان گذاشته اید پس احتمالا از تمام کادرهای ممکن عکسهای زیاد تهیه کردید و کادر بهتری نمیتوانست وجود داشته بذشد.
    به نظر من این عکس خوب در دو مورد میتوانست بهتر باشد.
    اول اینکه ما عکس را نمیگیریم، عکس را درست میکنیم. وقتی در عکسی سوژه خاصی وجود ندارد باید در ادیت زیبایی بصری را بوجود اورد. تفاوت یک وایراش خوب و بد در اینجا مشخص میشود که در یک ویرایش خوب ایجاد افکتها به صورتی است بیننده کاملا متوجه میشود که این عکس از حالت واقعی فاصله دارد اما نمیتواند بگویید کدام المان و کجای کار اغراق شده است.
    در این عکس من ادیت خاصی نمیبینم. پیشنهاد میکنم کمی روی روشنایی المانهای مختلف کار کنید.
    دوم اینکه تمام زیبایی اینجا سخره ها است ولی تصویر شما خیلی بسته است! بله لنزتان به اندازه کافی واید نبود ولی باید پانوراما میگرفتید. در این شات که خطوط مستقیم و اشکال هندسی منظم وجود ندارد، بدونه سه پایه هم پانوراماهای خیلی خوبی میشود گرفت.

سلام جناب پارسا
    من همیشه در خدمتم
    اما یک نکته هم بگویم
    این قسمت از نوشته جناب صدیق بهترین جواب هستش

همه این سفرها ولو اینکه خروجی عالی نداشته باشند ولی ذهن و چشم ما را پرورش می دهند تا با کمک ابزارها و آموخته هایمان در عکاسی پیشرفت داشته باشیم.

یعنی خلاصش اینکه اینها بخشی از راه هستند که باید رخ دهند

به صحبت های جناب صدیق اضافه کنم هر عکسی را میگیرید بلافاصله منتشر نکنید حداقل یک مدت باهاش زندگی کنید تا فکر های خوبی در موردش به ذهنتون خطور کنه

پیرو صحبت های جناب دانش پایه در مکان مورد نظر عناصر بصری متحرک در کادر نیستند پس براحتی میتونید سراغ پانوراما بروید
    ضمنا در مورد ادیت هم موافقم اما نه در هر عکسی . البته من موافق بیان ایرادات ویرایشی در همان تایپیک خود عکس ها هستم که البته
    به دلیل ترس از حذف دوباره عکس ها سراغش نمیروم.

موفق باشید
    Nima Sadigh، a.g g.a، iman sabbaghian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    769

با سلام
    نام: DSC_5648.jpg نمایش: 391 اندازه: 287.1 کیلو بایت
    NASSIRI4080، DELL، usef و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.