صفحه 32 از 35 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

واقعیت این است که دیگر خودمان هم، مانند شما خسته شده‌ایم. روشهای مختلف را امتحان کنیم و در نهایت باعث رضایت همه نشود. کارهایی که در نهایت برچسب غیردموکراتیک می خورند.

بعد، آدم است دیگر. با خودش فکر می‌کند که اصلا چرا. این همه دردسر و درگیری و حرف طی این سالها چرا.

جناب دکتر روشن عزیز از آخرین عکس ارسالی بنده برای تاپیک های عکسها ارسالی کاربران بیش از یک سال میگذرد و بنده تمام مدت این گله را در ذهن و دل داشتم تا امروز که همانند جمله معترضه ای در لابلای پست آخرم و در گوشه ای از انبوه تاپیکهای این فروم به آن اشاره کردم نه برای اینکه باعث دلسردی کسی شوم یا اینکه ناسپاسی کرده باشم بلکه مدتهاست که فکر میکنم برای بهبود وضعیت فروم شاید لازم است نظرات و پیشنهادات خود را زودتر بگوییم و شاید اشتباه بنده این باشد که زودتر این گلایه را مطرح نکردم .
    در مورد روال تایید عکس و نتایج مترتب بر آن نظرم را در پست قبلی گفته ام و پافشاری بر درست بودن آن ندارم اما شاید در این مقطع از سال بهترین فرصت باشد تا با همفکری سایر دوستان و با توجه به مزیا و معایب روند فعلی راهکار های تازه تری هم امتحان شود.

همیشه بر قرار باشید.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    کاربران عزیز لطفا به این جمله دکتر بیشتر توجه کنند.
    آیا بنظر شما توجه کردن کافی است ؟
    وقتی شخصی عنوان مدیر را در توشه دارد دیگر مجاز به بعضی روزمرگی ها نیست !
    من در تمامی این مدت همیشه از حضور پررنگ و گاهی کم نگ شما مدیران عزیز انرژی گرفته ام ، هرچند به عنوان هنرجوی شما
    اساتید و دیگرانی که مدیر نیستند پیشرفت ناچیزی داشته ام اما توقع نداشتم که این چنین ناامیدی را در کلام کسانی ببینم که امید
    را از ایشان میگرفتم

حق با شماست کمی ما کم کاری کردیم و مخصوصاً من که اوج تنبلی را در فروم به نمایش گذاشته ام اما خدا را شاهد میگیرم که با
    چه انگیزه ای پیگیر عکس های تایید نشده ام روزی 100 بار به این فروم سر زدم تا شاید برای ادامه راه کمی انگیزه بگیرم !
    جدیداً دیگه عکس آپ نمیکنم چون تا بخوام عکس آپ کنم توی دلم میگم اینم که رد میشه
    نیمخوام از سر خودم باز کنم اما یادم میاد توی مدرسه نمراتم کم که میشد بابا مامانم یه هدیه میخریدن میدادن به ناظم که سر صف به من بدن !

منو ببخشید ، کمی ناراحت شدم از اینکه میبینم مدیران عزیز در یک مورد خاص به تنگ اومدن
    مخصوصاً دکتر روشن عزیز

همیشه راضی نگه داشتن همه کار نشدنی هستش ولی شما ببنید و کاری رو که درسته انجام بدهید !

ببخشید اما بعضی شرایط هست که با روش های دموکراتیک نمیشه به نتیجه رسید !
    اگر شما مدیر هستید پس یک روش انتخاب کنید و به مرور تکمیلش بکنید اما اگر ضعف داشت حلش کنید نه اینکه جار بزنید چون با این کار اطمینان
    دیگران به برنامه خودتون رو تخریب کردین و این عمل حکم "خودزنی" داره !

بازهم ببخشید این برادر و شاگرد کوچکتون رو !
    عاشق این فروم و هم فرومی های عزیزم !

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

ممکنه مربوط به این بحث نباشه ولی از نظر من کاربرای این فروم سه دسته هستند
    یکی افرادی که تازه وارد این وادی شدند و شور و شوق کافی رو دارند.منتها به خاطر مشکلاتی که در عکس هاشون هست کم کم سر خورده میشند و فعالیتشون کم میشه و به گروه دوم میپیوندند.و بعد این ریتم تکرار میشه
    گروه دوم افرادی هستند که کمی از گروه اول جلوترند ولی شور و شوق قدیم رو ندارند.ممکنه ساعت ها بیاند و این جا مطلبی رو بخونند و یا عکس ها رو ببینند ولی یکی به خاطر اطلاعاتشون که ممکنه ناقص باشه حرفی نمیزنند و یکی هم به خاطر عکس هاشون که اکثرا" حداقل یه مشکل جزیی داره و تایید شدنش احتمال کمی داره.این دسته تلاش میکنند به گروه سوم برسند و اطلاعتشون رو از این جا زیاد میکنند و به فکر این هستند که یه روز همین حا و یا جای دیگه ای به کار ببرند.در اصل مصرف کننده ای هستند که بازده شون زمان دراز و یا کوتاهی طول میکشه.این گروه وقتی یکی از عکس هاشون تایید میشه فعالیت بیشتری دارند و بعضی اوقات سر خورده میشند از این که چرا جواب فلان سوالشون داده نشده.بعضی هاشون خود به خود دنبال جواب میگردند و با خودشون میگند نمیذاریم بقیه هم این طور بشند و تو موقعیت مناسب به داد بقیه میرسند.خود من از همین گروهم

گروه سوم افراد حرفه ای هستند.این گروه خودشون به طریق مختلفی دسته بندی میشند.بعضی هاشون به خاطر مشغله های کاری نمیتونند زیاد سر بزنند و فقط بعضی وقت ها جواب های کوتاه میدند و یا عکس هاشون رو قرار میدند.و بعضی ها که مشغله ی کمتری دارند تا جایی که بتونند جواب سوالات رو میدند و در بجث ها شرکت میکنند (اگثر مدیرها همین طور هستند.البته یه گروه خاصی هستند که از خوابشون میزنند برای خدمت به بقیه که واقعا" افراد خیلی خوبی هستند).البته در بین حرفه ای ها بعضی ها هم هستند که دوست دارند اطلاعاتشون جنبه ی شخصی داشته باشه یا حداقل کسب در آمد.ممکنه بقیه این افراد رو خیلی خوب ندونند ولی من بهشون احترام میذارم و کارشون رو قبول دارم

حالا به نظر من مشکل همین دسته ها هستند.افراد گروه اول اغلب حرفی برای گفتن ندارند در بین حرفه ای ها.و فراد گروه متوسط به واسطه ی سرخوردگی یا اعتماد به نفس کم و یا اطلاعات ناقص حرف زیادی نمیزنند و معمولا" بیشتر خواننده اند تا نویسنده.افراد گروه سوم که باید بیشتر سر بزنند به خاطر مشغله یا هر مشکلی که هست زیاد نمیتونند در بحث ها شرکت کنند یا برای موضوع خاصی دست به دوربین بشند.قبول کنید که این افراد در قشر جوان جامعه کمتر هستند.خودتون واقفید که رسیدن به سطح حرفه ای تلاش و وقت زیادی رو میخواد و همین باعث میشه اکثر این افراد سن بیشتری داشته باشند و همین هم کمی شور و شوق رو ازشون میگیره و محافظه کار تر میکنه و باعث میشه مثل جوون تر ها دل رو به دریا نزنند.زیاد به خاطر تایید نشدن عکسشون وقت نذارند.تو بحث ها کمتر جنبه ی دفاعی و یا حق به جانبی بگیرند و .....

حالا من نوعی از این جمع چه انتظاری داشته باشم؟اگه با خودم فکر کنم میبینم خود من هم که انقدر ادعا دارم وقتی به سطح حرفه ای برسم ممکنه با خودم بگم وقتم رو برای کسایی تلف کنم که فرق سرعت شاتر با دیافراگم رو نمیدونند ؟ (این یه مثال بود) یا اگر خوش دل تر باشم انقدر مشغله ام زیاد میشه که تنها یه عامل میتونه من رو به سمتی بکشه که در کنار کارهام یه کمکی هم بکنم و اون هم "خدمت بدون چشمداشت" هست. اگر یه نگاه به قدیم بندازید و اوایل هر تاپیکی میبینید پر بیراه نمیگم.البته قدیم این دسته بندی درست نبوده.و حالا کمی تکراری شدن موضوع ها باعث شده فروم خلوت تر بشه.

اگر بخوام این کمک کردن به بقیه رو از خودم شروع کنم میرسم به انواع مباحث.که یا اگر سوال ساده باشه زودتر جواب داده میشه و اگر هم سخت باشه در توان من نیست.موضوعات متوسط هم به نوبه ممکنه کمتر پیش بیاد و توش شک داشته باشم.همه ی این حرف ها برای این نبود که به خودم حق بدم یا بقیه رو به ناحق کم کار بدونم و یا مغرور و .... برای این بود که به کاربرها حق بدم.به مدیرها حق بدم.اگر دچار روزمرگی میشند.یا اگر کمتر سر میزنند.من اکثر اوقات وقتی چیزی رو یاد گرفتم که کسی جواب سوالم رو نداده و خودم تلاش کردم.امیدوارم بقیه ی کاربرهایی هم که خواسته ای دارند از این باب به موضوع نگاه کنند
    بابت بی پرده حرف زدن هم عذر میخوام.اگر به کسی برخورده
    delavari تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

بعید میدونم مشکل از بودن یا نبودن جایزه باشه !
    برای افرادی مثل من که دلی عکاسی میکنند . عکاسی مثل شعر گفتن میمونه یعنی حتی برای گرفتن عکس از منظره یا پرتره باید حس عکاسی باشه !
    متاسفانه یا خوشبختانه من نمیتونم توی هر موقعیتی عکس بگیرم ( نمی دونم حسن هست یا عیب)
    برای همین هم هست که برای موضوعات عکس هفته خصوصا ، بیشتر به آرشیوم مراجعه می کردم که خب خیلی مواقع هم عکس مرتبط با موضوع را نداشتم .
    عکس های جدیدترم را معمولا به تایپیک های مرتبط دیگه می فرستادم.
    اما تعطیل کردن این تایپیک چاره کار نیست همونطور که جایزه دادن چاره کار نیست
    فکر کنم قرار بر این بوده که این فروم جایی باشه برای یادگیری بیشتر و نه رقابت ، البته رقابت به جای خودش خیلی هم خوبه منتها فکر نکنم اینجا جواب بده
    Kholeno، kiavash و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد
    http://ghasedak.photoblog.ir/

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

کمی بیربط به موضوع این تاپیک است اما چون بحث آن رفته، شاید اگر برای مدیران ارجمند سایت مقدور باشد، در کنار روش تایید عکس های تاپیک های مختلف، بخشی را نیز برای عکس های تایید نشده قرار دهیم که هر عکسی که ارسال میشود نمایش داده شود اما اگر پذیرفته شد، در تاپیک خود و اگر پذیرفته نشد در تاپیکی دیگر (حدالامکان با ذکر دلیل یا دلایل عدم پذیرش) تا همانطور که عکس های پذیرش شده مایه آموزش و بالابردن سواد عکاسی کاربران هست، دیدن ایراد و مشکلات عکس های تایید نشده نیز بار آموزشی خود را داشته باشد.

به هر حال در پایان سال به همگی مدیران و دست اندرکاران سایت وزین عکاسی خسته نباشید میگویم و برای همگی آرزوی موفقیت دارم
    mreza1001 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    ...در کنار روش تایید عکس های تاپیک های مختلف، بخشی را نیز برای عکس های تایید نشده قرار دهیم که هر عکسی که ارسال میشود نمایش داده شود اما اگر پذیرفته شد، در تاپیک خود و اگر پذیرفته نشد در تاپیکی دیگر (حدالامکان با ذکر دلیل یا دلایل عدم پذیرش)...
    سلام
    البته با اجازه مدیران محترم..
    قبلا در یک جائی به نقل از یکی از مدیران(شاید جناب روشن) خواندم که چنین روشی باعث اعتراض برخی از کاربران شده بود، کاربرانی که عکسشان در مدیریت شده ها تایید نمیشد، تمایلی به اینکار نداشتند. و گفته بودند اگر عکس ما را تایید نمیکنید چرا آبروی ما را میبرید
    لذا تاپیک بحث در مورد عکس های تایید شده و رد شده کاربر (X) بدین جهت میباشد و هر کس تمایل داشت عکسش را آنجا قرار دهد.
    در مورد دلایل عدم پذیرش هم که بارها توضیح دادند.
    من خودم خیلی مایلم که دلایل عدم تایید نوشته بشه تا نقد را بیشتر بیاموزم ولی بنظرم بیشتر حواشی درست میکند تا آموزش!!!
    سپاس از نظر شما و پوزش از بزرگان.
    nili تشکر می‌کند.

كاربر همراه alloy21 آواتار ها
    تشکر کرده
    1601

سلام
    با اجازه من هم به عنوان یک عضو کوچک نظر خودمو بگم
    اول اینکه با وجود اینکه بعضی موضوعات مطرح شده در عکس هفته برای خود من جذابیت خاصی نداشت اما روی همه ی آنها فکر می کردم و گاهی هم آنچه به ذهنم می رسید را اجرا می کردم. اگر حاصل کار برای خودم رضایت بخش می بود که آنرا ارسال کرده , در غیر اینصورت هم زمانی رو صرف تجربه های جدید کرده بودم و این خودش مفید بود!
    به همین خاطر به نظرم حیف است چنین تاپیکی حذف شود حتی اگر دوستان زیادی فعالیت نکنند. مسلم است که یک موضوع می تواند برای گروهی جذاب و برای گروهی دیگر کسل کننده باشد در نتیجه طبیعی ست که در هفته ای شرکت کننده بیشتر و در هفته ی دیگری کمتر باشد. بنابراین فکر می کنم انتخاب موضوع یکی از مهم ترین نکات این تاپیک باشد...

و نکته ی دوم که برای خود بنده بسیار پر رنگ است : بسیاری از کاربران محبوب هستند و دوستان زیادی دارند... بسیاری حرفه ای هستند و طرفداران زیادی دارند... خیلی هم خوب ! اما متاسفانه فراموش می کنیم که دوستی ها و احترام به پیش کسوتی و تبحر عزیزان جای خود را دارد اما موقع قضاوت به قول جناب آقای مومنی گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا !! چون وقتی آمار عکسی با توجه به دوستی ها و احترامات فقط بالا می رود انگیزه برای رقابت برای دیگران کم میشود. عده ای از دوستان به محض دیدن نامی آشنا عکس را لایک کرده و اصلا به مقایسه عکس و قضاوت آن با دیگر کارها توجه نمی کنند که خب این به نظرم کمی ایجاد دلسردی می کند...
    امیدوارم حاصل نظرات دوستان و تصمیم مدیران باقی ماندن این تاپیک باشد.
    سپاس
    Kholeno، mreza1001، 1986 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هرگز به تو دستم نرسد ماه بلندم...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

سلام
    من وقتی دیدم در تالار همچین تاپیکی هست خیلی خوشحال شدم
    اما از قرار معلوم این عکس هفته هنوز در سر دو راهی.
    منم به عنوان کسی که تازه دوربین دستم گرفتم خیلی استقبال میکنم امیدوارم هرچه زود تر یه موضوع برای شهریور انتخاب کنید

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط nili نمایش پست ها
    سلام
    من وقتی دیدم در تالار همچین تاپیکی هست خیلی خوشحال شدم
    اما از قرار معلوم این عکس هفته هنوز در سر دو راهی.
    منم به عنوان کسی که تازه دوربین دستم گرفتم خیلی استقبال میکنم امیدوارم هرچه زود تر یه موضوع برای شهریور انتخاب کنید
    چطور اینجا را ندیدید:
    عکس ماه - تابستان
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

سلام و خسته نباشید!
    به نظرم بهتر می بود یکی از قوانین این بود که دوستانی که در عکس ماه شرکت می کنند عکس ارسالی را قبلا در هیچ تاپیکی ارسال نکرده باشند.گاها عکسهای آشنایی به چشم میخورد .در یک مورد یک عکس همزمان در تاپیک بدون دسته بندی بود(البته شاید این قانون هست و من بی اطلاع هستم)
    Kholeno، Hossein Arabi و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

صفحه 32 از 35 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین