صفحه 31 از 35 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

در حال حاضر که عکس هفته تا اطلاع ثانوی تعطیل شده، پیشنهاد من اینه:
    مدت عکس هفته از 2 هفته به یک ماه تغییر پیدا کنه و برای نفرات برگزیده جوایزی در نظر گرفته بشه. مثلا برای نفر اول، حضور رایگان در یکی از کلاس های مدرسه آنلاین عکاسی مدنظر قرار گرفته بشه یا چاپ عکسشون با هزینه سایت ( البته صرفا مثال و پیشنهاده ). در طول سال، 12 بار این فرصت پیش میاد و اگه از دید جوایز هم نگاه کنیم، بعید میدونم درنظر گرفتن جوایزی برای این 12 دوره ، در طول یک سال مشکلی برای مدیریت محترم سایت و فروم عکاسی ایجاد کنه ( البته امیدوارم توجیهی براشون داشته باشه. )
    فکر میکنم این یک ماه زمان هم، فرصت بیشتری به اعضا میده تا با فکر بازتر رو موضوع عکس هفته ( بهتر بگم ماه ) کار کنند. انشالله این وقفه یک ماهه، دلسردی در دوستان ایجاد نکنه و بیشتر مشتاق بشن!
    Silence، Kholeno، M.Meghdari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مشكل جايزه نيست.

تاپيك عكس سال را ببينيد، خود گوياي خيلي چيزهاست.
    اكثرا گفته اند كه سال خوبي از لحاظ عكاسي نداشته اند و عكس زيادي نگرفته اند. اين مساله تازه مربوط به عكسهاي دلي خود افراد است. چه برسد به عكسهايي كه مي خواهيم براي يك مسابقه بگيريم كه يك سطح بالاتر است و نياز به فرصت و تمركز بيشتري دارد٠

علت هر چه باشد، در بسياري از دوستان فرصت و علاقه عكاسي بسيار كم شده است. ابزارها خاك مي خورند و ماه تا ماه، باتري شان شارژ نمي شود.
    در بسياري از دوستان نزديك اين وضعيت را مي بينم. تاپيك عكس سال هم نشان داد كه مساله شايع و فراگيري است٠

عكاسي نياز به صرف وقت، تمركز، مطالعه، ديدن عكسهاي ديگران، شركت در نمايشگاه ها و .... دارد٠ بدون اينها، آن آتش اوليه و هيجان خريد دوربين و تجهيزات به سرعت فروكش مي كند٠
    Niaz، Amir Mohebi، Kholeno و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    300

سلام
    من فکر می کنم نباید عکسها را انتخابی می کردند و اجازه می دادند همه عکسها به نمایش در بیان حتی انهایی که فکر می کردند به موضوع مربوط نیست!
    Kholeno تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    مشكل جايزه نيست.

تاپيك عكس سال را ببينيد، خود گوياي خيلي چيزهاست.
    اكثرا گفته اند كه سال خوبي از لحاظ عكاسي نداشته اند و عكس زيادي نگرفته اند. اين مساله تازه مربوط به عكسهاي دلي خود افراد است. چه برسد به عكسهايي كه مي خواهيم براي يك مسابقه بگيريم كه يك سطح بالاتر است و نياز به فرصت و تمركز بيشتري دارد٠

علت هر چه باشد، در بسياري از دوستان فرصت و علاقه عكاسي بسيار كم شده است. ابزارها خاك مي خورند و ماه تا ماه، باتري شان شارژ نمي شود.
    در بسياري از دوستان نزديك اين وضعيت را مي بينم. تاپيك عكس سال هم نشان داد كه مساله شايع و فراگيري است٠

عكاسي نياز به صرف وقت، تمركز، مطالعه، ديدن عكسهاي ديگران، شركت در نمايشگاه ها و .... دارد٠ بدون اينها، آن آتش اوليه و هيجان خريد دوربين و تجهيزات به سرعت فروكش مي كند٠
    البته کمیت عکسهای ارسالی در تاپیکهای مدیریت شده ونشده! ، انقدرها کم نیست که بشود باور کردتجهیزات دوستان درحال خاک خوردن هست!ضمن اینکه درهمان تاپیک عکس سال هم تعداد کم نیست.درضمن هرکدام ازدوستان هم که ذکرکرده انددرسال جاری نتوانسته اند به اندازه کافی عکس بگیرند،ابراز امیدواری برای فعالیت بیشتردرسال اتی کرده اند... فلذا ،
    -فروم عکاسی به عنوان یک محرک باید بتواندبرای دوستانی که به هرحال مقدارزیادوکمی ازوقت خودرا درطول سال درکنار فروم وسایت عکاسی ومدیران ودوستان ان میگذرانند،به نوعی عامل به دوش کشیدن دوربین بشود.
    -اینکه تعدادی ازدوستان اظهارمیکنند نتوانسته انددرسال جاری به اندازه کافی عکاسی کنند،ویا فکرکنیم انگیزه ها کم شده ، نمیتواند باعث دلسردی شودومثلا عکس هقته راهم کنار گذاشت!ازقضا بایدبه شکلی ایجادانگیزه کرد.مگراینکه فروم عکاسی خود را دراین زمینه مرتبط نداند. (البته باوجود تعداد زیاد عکسهای ارسالی دربخش های دیگرمن که فکرنمیکنم انگیزه ها کم شده باشد!)
    -وبرای دوستانی که امیدوار به سال اتی هستند،یکی ازتمرین ها به خاطر کم کاری سال قبل (به هردلیل)کنارگذاشته نشود.خواه شرکت کنندوخواه فقط عکس بگیرندوخود را باسایرین قیاس کنندولی اپلود نکنند.
    به هرحال شایداگرموضوع هارا مشارکتی انتخاب کرد،یادرباره زمان هرموضوع متناسب با ان تصمیم گیری کردو... بهتر باشد. علی ایحال درنهایت اگر مدیران عزیز وقت کافی هم برای رسیدگی به این بخش را نداشته باشند، تنها زحمت اعلام موضوع و وقت ارسال اثارهم کشیده شود کافی ست،تعداد رای ها،بطورخودکاربرنده ازنظرکاربران را مشخص خواهدکرد.همین ،تابعد...
    موید باشید

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

سلام به همه
    البته من قلبا موافق تعطیلی عکس هفته نیستم و همان چند عکسی هم که ارسال میشد را مانند بسیاری دیگر از موضوعات پیگیری میکردم، ولی متاسفانه حقیقت را باید پذیرفت...

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    مدت عکس هفته از 2 هفته به یک ماه تغییر پیدا کنه
    امیر جان تا جائی که اطلاع دارم قبلا عکس هفته یا به تعبیر مدیران "مشق شب" هفتگی بود و بدلایلی که مبرهن است به 2هفته تبدیل شد!! فکر نکنم لااقل با این ترفند بشه نتیجه گرفت.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    البته کمیت عکسهای ارسالی در تاپیکهای مدیریت شده ونشده! ، انقدرها کم نیست که بشود باور کردتجهیزات دوستان درحال خاک خوردن هست!ضمن اینکه درهمان تاپیک عکس سال هم تعداد کم نیست.درضمن هرکدام ازدوستان هم که ذکرکرده انددرسال جاری نتوانسته اند به اندازه کافی عکس بگیرند،ابراز امیدواری برای فعالیت بیشتردرسال اتی کرده اند...
    کیاوش جان؛ البته ابراز امیدواری کردن بهترین حالت ممکن است ولی بنظرم حق با شما نیست!!! عکس ها، به تعداد کم نیست ولی به نسبت، هست. منظور نسبت به تعداد کاربران فروم.
    مثلا در همان تاپیکی که عنوان کردین(بهترين عكس شما، در سالي كه گذشت) شما آمار ها را ملاحظه بفرمائید و خودتان قضاوت کنید:
    افتتاح تاپیک در سال قبل توسط جناب حسینی در 2013.02.26
    تعداد پست کاربران: 94
    ظرف مدت: حدودا 30 روز
    و مجددا افتتاح تاپیک مذکور توسط جناب مبین علی در 2014.02.22
    تعداد پست کاربران تا بدین لحظه: 61
    ظرف مدت: 20 روز
    این اعداد در حالی است که ایندکس سایت کاربران انجمن را بر مرز 20.000 نفر، و کاربران فعال را 759 نفر تعیین میکند، نتیجه آنکه تعداد عکس ها نسبت به کابران( حتی کاربران فعال) بسیار بسیار ناچیز است که موضوع را در جای دیگر باید جستجو کرد و نه تعطیلی عکس هفته
    در ثانی
    اين مساله تازه مربوط به عكسهاي دلي خود افراد است. چه برسد به
    در تاپیک عکس هفته نه تنها مدیریت شده، موضوعات بعضا نا آشنائی (مانند آشپزخانه) دارد. علاوه بر مدت زمان محدود!!!

-فروم عکاسی به عنوان یک محرک باید بتواندبرای دوستانی که به هرحال مقدارزیادوکمی ازوقت خودرا درطول سال درکنار فروم وسایت عکاسی ومدیران ودوستان ان میگذرانند،به نوعی عامل به دوش کشیدن دوربین بشود.
    با این قسمت فرمایشتان کاملا موافقم.

پ.ن: عنایت بفرمائید از دیروز که این خبر اعلام شده تا الان فقط 4نفر در این باره اعلام نظر کردن.. شاید اگر بقیه هم نظر بدن باعث دلگرمی مدیران محترم گردد.
    Kholeno، Alias_239 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

سلام
    متاسفانه من هم جزو اون دسته از دوستانی هستم که سال خوبی از لحاظ عکاسی نداشتند . یعنی حتی عکس دلی هم خیلی کم پیش اومده که بگیرم و فایل خام عکس ها توی لپتاپ داره خاک میخوره متاسفانه !
    اما برای من تایپیک عکس هفته یکی از بخش های جذاب فروم بود و سعی کردم حتی الامکان با توجه به مشغله هام در موضوعاتش شرکت کنم . اما خب بعضی از موضوعات برای من جذابیت لازم را نداشتند مثل موضوع آشپزخانه یا موضوع زمان .
    به نظرم دوستان از موضوعات مفهومی تر بیشتر استقبال می کنند (نظر شخصی)
    اما مشتاقانه منتظرم که این تایپیک دوباره شروع به کار کنه .
    ضمن اینکه به مدیران و داوران محترم تایپیک عکس هفته هم بابت وقتی که صرف میکنند ممنونم.
    A_Maddah، Kholeno، Mazy و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد
    http://ghasedak.photoblog.ir/

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    هدف این بخش از ابتدا تمرین عکاسی در موضوعی خاص بود که خب باز هم از همان ابتدا محقق نشد. چون دوستان از عکسهای آرشیوی استفاده می کردند و به ندرت کسی برای موضوع عکاسی می کرد. این بخش مثل مسابقات سالانه نبود که بشود با یک موضوع مشخص برگزارش کرد، هر هفته یا هر دو هفته یک بار برگزار میشد و باید موضوعات متنوعی را در بر می گرفت. انتخاب موضوع هم کار بسیار سختی بود. چون هم می خواستیم که دوستان مجبور شوند دست به دوربین شوند و به موضوع فکر کنند، هم خیلی سخت و پیچیده نباشد هم حتی الامکان جذاب باشد. که البته بعضی از موضوعات همه این شرایط را با هم نداشتند. در یک مقطع به پیشنهاد من یک تغییر اساسی هم کرد که عکسها بدون داوری و بدون نام منتشر می شد و از هفتگی به ماهانه تبدیل شد. که به نظر شخص خودم جذابتر بود اما آن سیستم، هم بین کاربران و هم بین داوران مخالفینی داشت.
    موضوع این است که اگر قرار باشد موضوعات عمومی و در دسترس مثل منظره و طبیعت و پرتره و ... مطرح شود چه سودی خواهد داشت؟ سود مالی که نداره! چون جایزه ای نداریم و پولی هم نداریم که جایزه بخریم! دوستان برای موضوعات هم به هزار یک دلیل موجه و غیر موجه عکاسی هم نمی کنند. عکس با موضوعات عمومی را هم که می توانند در تاپیک های مختلف به نمایش بگذارند. نتیجه این می شد که با التماس هفت هشت نفر،کمی بیشتر یا کمتر، بسته به این که عکسی مربوط به موضوع در آرشیو داشته باشند یا نه، شرکت می کردند. در نتیجه با این وضع سودی به حال فروم نداشت. وقتی انگیزه و جذابیتی نباشد، اجرای آن به صورت باری به هر جهت، وقت همه را بیهوده می گیرد.
    یک پیشنهاد این است که سالی یک بار یا دوبار، یا اگر امکانش باشد هر فصل برگزارش کنیم و بتوانیم از موجودی خود سایت! جایزه ای هم تعیین کنیم. این را باید بررسی کنیم.
    nmroshan، A_Maddah، lamagra و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

سلام

... یک مقطع به پیشنهاد من یک تغییر اساسی هم کرد که عکسها بدون داوری و بدون نام منتشر می شد و از هفتگی به ماهانه تبدیل شد. که به نظر شخص خودم جذابتر بود اما آن سیستم، هم بین کاربران و هم بین داوران مخالفینی داشت.
    جناب حمزه ای به نظر بنده و البته به گواه آمار استقبال کاربران , آن مقطع یکی از بهترین مقاطع برگزاری عکس هفته بود به عنوان یک عضو کوچک فروم به هیچ عنوان تلاش برخی از اعضا برای اینکه عکسها توسط کاربرانی دیگر تقریبا در سطح اندازه خودشان ابتدا تایید و سپس نمایش داده شود را درک نمیکنم! هرچند این شیوه برای برگزاری مسابقه عکس هفته به دلیل نفس مسابقه و روال معمول در اکثر مسابقات عکاسی اندکی معقولتر است ولی روش تایید عکس توسط برخی از اعضا و سپس نمایش آن در تاپیکها با شیوه کنونی را مانع از ایجاد هیجان و بروز شور و اشتیاق در بین اعضا و بخصوص تازه واردین میدانم و مانعی بر سر مشارکت دوستان هم فرومی میبینم .

من شروع و علاقه به عکاسی را تا اندازه زیادی مدیون سایت عکاسی هستم و همواره از فروم از این بابت ممنون هستم بخصوص مقطعی که ارسال عکس در تاپیکها آزاد بود که مصادف با شروع عکاسی جدی تر بنده بود و چه قدر انرژی و راهنمایی دوستان باعث شد که من انگیزه بیشتری برای ادامه جدیتر عکاسی پیدا کنم اما از زمانی که نمایش عکسها در بیشتر تاپیکها نیازمند به تایید تعداد محدودی از اعضا شد جز یک عکس که البته تایید شد و نمایش داده شد عکس دیگری ارسال نکردم , آن عکس را هم ارسال کردم چون جناب دکتر روشن فرموده بودند این قوانین برای جلوگیری از نمایش عکسهای خیلی ضعیف و ابتدایی است ولی در ادامه به نظرم این کار بیشتر محدود به سلیقه مدیران و تایید کنندگان عکسها شد که البته چیز عجیبی نیست و از ابتدا انتظار آن میرفت (دوستان دیگری را هم میشناسم که بدلایل مشابه از ارسال عکس امتناع میکنند) البته همچنان با اشتیاق پیگیر همه مباحثات هستم و از مطالب مفید سایت همچنان استفاده میکنم .

امیدوارم در آستانه سال جدید برای انتخاب و نمایش عکس ها در تاپیکها روشهایی دمکراتیک و با مشارکت همه اعضا سایت را شاهد باشیم .

امیدوارم باعث رنجش خاطر کسی نشده باشم و سالی پر بار برای همه اعضا و سایت عکاسی آرزو میکنم.
    ویرایش توسط usef : Thursday 13 March 2014 در ساعت 17:54
    hkhaghani و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

برای انتخاب و نمایش عکس ها در تاپیکها روشهایی دمکراتیک و با مشارکت همه اعضا سایت را شاهد باشیم .
    خودتان شاهد هستید که در طی این چند سال روشهای مختلفی را برای این کار امتحان کردیم. پذیرای پیشنهادات عملی دوستان نیز بودیم. هر روشی مشکلاتی دارد و مزایایی. کمترین اعتراض در مورد روش فعلی بود. ولی خب مشخص است که باز هم ناراضی وجود دارد و ...

واقعیت این است که دیگر خودمان هم، مانند شما خسته شده‌ایم. روشهای مختلف را امتحان کنیم و در نهایت باعث رضایت همه نشود. کارهایی که در نهایت برچسب غیردموکراتیک می خورند.

بعد، آدم است دیگر. با خودش فکر می‌کند که اصلا چرا. این همه دردسر و درگیری و حرف طی این سالها چرا.

همان گونه که حال و حوصله کاربران کم شده است و درگیری های زندگی زیاد، گردانندگان فروم نیز از سیاره دیگری نیستند. حالا بر خلاف گذشته، باید انرژی بیشتری برای فروم بگذارند و روز به روز هم سخت می‌شود.

وقتی می‌گویید :

البته همچنان با اشتیاق پیگیر همه مباحثات هستم و از مطالب مفید سایت همچنان استفاده میکنم .
    یعنی مطالب به اشتراک گذاشته دیگران را استفاده کنیم اما چون خودمان ناراضی هستیم، حوصله نداریم و هزار دلیل دیگر، هیچ نگوییم. آهسته بیاییم و آهسته برویم.

این روش در نهایت برای فروم نیز شاید به زودی همان سرنوشتی را رقم بزند که برای مسابقه عکس هفتگی رقم زد.
    Kholeno، kouhsar، usef و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

این روش در نهایت برای فروم نیز شاید به زودی همان سرنوشتی را رقم بزند که برای مسابقه عکس هفتگی رقم زد.
    کاربران عزیز لطفا به این جمله دکتر بیشتر توجه کنند.
    kiavash، darkness_land و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 31 از 35 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین