صفحه 48 از 54 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام دوستان.
    من یه sb-700 دارم و قصد دارم یه slave براش بگیرم، متأسفانه هنوز پیدا نشده با شرایطی که می خوام و قیمت مناسب و جعبه و کیف و ...(بماند-اگر کسی داشت بهم پیشنهاد بده) در نتیجه به این فکر افتادم که از دوستان سؤال کنم، بهترین جایگزین برای sb-600 که بیشترین هماهنگی و همخوانی رو با sb-700 ام داشته باشه و اهل آزار و اذیت نباشه و بتونه به عنوان slave خوب وایرلس عمل کنه رو زحمت بکشید و بهم معرفی کنید.(هر چه سریع تر بهتر و بیشتر ممنون خواهم بود)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه sb-700 دارم و قصد دارم یه slave براش بگیرم، متأسفانه هنوز پیدا نشده با شرایطی که می خوام و قیمت مناسب و جعبه و کیف و ...(بماند-اگر کسی داشت بهم پیشنهاد بده) در نتیجه به این فکر افتادم که از دوستان سؤال کنم، بهترین جایگزین برای sb-600 که بیشترین هماهنگی و همخوانی رو با sb-700 ام داشته باشه و اهل آزار و اذیت نباشه و بتونه به عنوان slave خوب وایرلس عمل کنه رو زحمت بکشید و بهم معرفی کنید.(هر چه سریع تر بهتر و بیشتر ممنون خواهم بود)
    سلام.چنانچه برند غیر همنام بخرید بایستی کمی آمادگی ناهمخوانی و اذیت شدن را داشته باشید.البته این ناهماهنگی با قیمت کمتری که پرداخت میکنید کاملا هماهنگی دارد!
    Nissin یا phottix یا yongnue قابل پیشنهاد است.
    mohamad az، کوروش، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام.چنانچه برند غیر همنام بخرید بایستی کمی آمادگی ناهمخوانی و اذیت شدن را داشته باشید.البته این ناهماهنگی با قیمت کمتری که پرداخت میکنید کاملا هماهنگی دارد!
    Nissin یا phottix یا yongnue قابل پیشنهاد است.
    ممنون جناب احسانی گرامی.
    شب پیش بالاخره موفق شدم همون sb-600 رو سفارش بدم و منتظرم به دستم برسه.
    ممنون
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام. امیدوارم جای درستی برای پرسیدن سوالم انتخاب کرده باشم! میخوام یه فلاش اکسترنال بخرم! با توجه به اینکه هر 3 تا لنزی که دارم دیاف باز هستند توی محیط خونه کم پیش میاد به فلاش احتیاج پیدا کنم. فلاش رو برای عکاسی تو گرگ و میش و شب در فضای باز میخوام. اونهم مواقعی که سرعت شاتر پایین قابل استفاده نیست. چندتا سوال مطرحه:

1. فلاشهای خوب مثل nikon sb900 اینا حالت slow sync هم دارن؟ که هم خود سوژه پر نور بشه هم پس زمینه؟
    2. استفاده از فلاش در مقایسه با لنز دیاف باز باعث غیر طبیعی شدن عکسها نمیشه؟
    3. ازشون تا چه سرعت شاتری میشه استفاده کرد؟ چون زمانی که فلاش سرخود دوربین رو میاری بالا سرعت شاتر از 1/250 بیشتر نمیشه!
    4. برای استفاده بهینه باید ایزو رو چند انتخاب کرد؟
    5. از این فلاش ها روی لنزهای زوم مثل 80-200 هم میشه استفاده کرد؟ یا فاصله کانونی محدود دارن؟

فعلا همینا به ذهنم رسید بپرسم :دی
    آها دوربینم هم نیکون d7000

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    ۱- این قابلیت مربوط به دوربین است نه فلاش که تقریبا همه دوربینها دارند.
    ۲- بستگی به نوع اجرا دارد. نکته مهم تلفیق نور محیط و نور فلاش و کنترل درست آنها است.
    ۳- حداکثر سرعت سینک دوربین. در مد FP یا High speed sync امکان استفاده از سرعتهای بالاتر هم هست. از فیلنر های ND هم می توان برای کاهش نور محیط و در نتیجه کاهش سرعت شاتر استفاده کرد.
    ۴- بستگی به میزان نور دارد. طبیعی است که ایزوی پایین تر کیفیت تصویر را بالاتر می برد. گاهی برای ثبت نور محیط افزایش ایزو اجتناب ناپذیر است.
    ۵- محدودیتی ندارد. بعضی از فلاش ها زوم اتومات هم دارند.
    ata_m3، شهاب سیّافی و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام
    ۱- این قابلیت مربوط به دوربین است نه فلاش که تقریبا همه دوربینها دارند.
    ۲- بستگی به نوع اجرا دارد. نکته مهم تلفیق نور محیط و نور فلاش و کنترل درست آنها است.
    ۳- حداکثر سرعت سینک دوربین. در مد FP یا High speed sync امکان استفاده از سرعتهای بالاتر هم هست. از فیلنر های ND هم می توان برای کاهش نور محیط و در نتیجه کاهش سرعت شاتر استفاده کرد.
    ۴- بستگی به میزان نور دارد. طبیعی است که ایزوی پایین تر کیفیت تصویر را بالاتر می برد. گاهی برای ثبت نور محیط افزایش ایزو اجتناب ناپذیر است.
    ۵- محدودیتی ندارد. بعضی از فلاش ها زوم اتومات هم دارند.
    ممنون از پاسخ کامل و جامع. فقط راجع به شماره 3 یکم ابهام ایجاد شد! یعنی مثلا با فلاش اکسترنال میشه با سرعت شاتر 1/1000 عکاسی کرد؟ و اینکه فلاش خودش رو با دوربین سینک میکنه؟

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کامل و جامع. فقط راجع به شماره 3 یکم ابهام ایجاد شد! یعنی مثلا با فلاش اکسترنال میشه با سرعت شاتر 1/1000 عکاسی کرد؟ و اینکه فلاش خودش رو با دوربین سینک میکنه؟
    بله
    در حالت HSS به سرعت مورد نظر دست پیدا میکنید ولی از قدرت فلاش بسیار کم میشود.
    (جناب حمزه ای قصدم درس پس دادن هست قربان)
    Kholeno و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جسارتا در مورد زوم هم محدودیت وجود دارد. مثلا SB-600 از 24 میلیمتر تا 85 میلیمتر را پوشش می دهد که البته معنی اش این نیست که لنزهای 85 به بالا را نمی توانید استفاده کنید بلکه در مود ttl درست کار نخواهد کرد و باید تصحیح قدرت فلاش انجام دهید.
    Kholeno، kiavash، شهاب سیّافی و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جسارتا در مورد زوم هم محدودیت وجود دارد. مثلا SB-600 از 24 میلیمتر تا 85 میلیمتر را پوشش می دهد که البته معنی اش این نیست که لنزهای 85 به بالا را نمی توانید استفاده کنید بلکه در مود ttl درست کار نخواهد کرد و باید تصحیح قدرت فلاش انجام دهید.
    ممنون. اما اگه بخوام بخرم sb900 میخرم یهو. دیگه فلاش مثل لنز نیست ماهی یبار بشه راحت عوض کرد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    ممنون. اما اگه بخوام بخرم sb900 میخرم یهو. دیگه فلاش مثل لنز نیست ماهی یبار بشه راحت عوض کرد
    همیشه بالاترین مدل بهترین مدل نیست. SB900 بیش از حد بزرگ و سنگینه، من دوتا 600 دارم و چون برای منظور من SB600 کافیه نیازی نمی بینم مدل قوی تر رو بخرم.
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

صفحه 48 از 54 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین