صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام

از دوستان سوالی داشتم
    با توجه به مطالب این تاپیک مثل اینکه فلاشهای قدیمی ممکنه که به دوربین آسیب برسونه
    من یک فلاش قدیمی دارم که چند بار روی دوربینم خواستم که استفاده بکنم امافلاش کار نکرد،حالا این امکان وجود داره که به دوربینم آسیب رسونده باشه؟
    اسم فلاشم EVA BLITZ DM-24

كاربر آشنا mirover آواتار ها
    تشکر کرده
    175

کمک لازم ....
    سلام
    یک اسپید لایت قدیمی کنون (244t) دارم که دارم بعنوان اکسترنال فلاشی کارآمد از اون استفاده میکنم . اما به محض اینکه به چتر نزدیک میشه کاملا نور رو کات آف میکنه و خروجی کاملا تیره هست.
    دوتا سنسور داره نور و اینفرارد که اینفرارد فقط برای تخمین فاصله است و کاربردی نداره.. اما امان از سنسور نور ...
    با تصور اینکه اگه فلاش نور بازتابی از سوژه را نتونه ببینه و با نهایت توان بتونه فلاش بزنه رو نتونه انگشتم رو روی سنسور قرار دادم ولی بازهم با کمترین توان شلیک میکنه و برعکس با تاباندن نور شدید به سنسور توانستم با نهایت توان از فلاش نور بگیرم.
    حالا بنظر شما چطور میتونم از این فلاش روی چتر هم با نهایت توان بهره بگیرم.و یا اینکه اگر این سنسور مزاحم قطع بشه فلاش با چه توانی شوت خواهد کرد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    با سلام. با کلی جستجو روی نت خیلی اتفاقی تونستم یه مداری پیدا کنم که ولتاژ پایه فلاش های قدیمی رو کم کنه و به اندازه مناسب برای دوربین‌های دیجیتال جدید برسونه.این مدار کار همون وسیله‌ای رو می‌کنه که تو پست 234 همین تاپیک آقا وحید توضیح دادن.اون قیمتش جهانیش 50 دلار بود که اصلا واسه ما توجیه نداره.من این مدارو با حدود 500 تومن و صرف 10 دقیقه وقت ساختم.با استفاده از این مدار می‌شه فلاش‌های قدیمی رو روی وایرلس تریگر هم استفاده کرد چون دوستان گفتن ظاهرا ولتاژ بالای فلاش های قدیمی تریگر رو می‌سوزونه. توی سایتی که مدارو گذاشته بود از یه فلاش ویویتار استفاده کرده بود با ولتاژ 262.9 ولتی که بعد از نصب مدار ولتاژ به 4.72 ولت رسید که مناسب هر نوع دوربین دیجیتاله.من هم یه فلاش روسی قدیمی داشتم با لامپ یو شکل فکر کردم که لااقل باید ولتاژش 300 ولتی باشه اما با کمال تعجب 29 ولت بود.ای کاش بالاتر بود که کاملا از صحت کار مدار مطمئن می‌شدم.در هر صورت مدارو ساختم و نصب کردم ولتاژش رسید به 4.5 ولت.فلاش دیگه‌ای نداشتم که مطمئن بشم مدار کاملا با ولتاژهای بالاتر درست کار می‌کنه یا نه.اینو شما زحمتشو بکشید.خیلی خوب بریم سر ساخت:

این آدرس اون سایته : Taming the high trigger voltage of the Vivitar 283

نقشه بزرگ و خوانای مدار رو هم از این آدرس دانلود کنید
    www.repairfaq.org/sam/zpaofu1.pdf

توجه : مسئولیت همه چیز (آسیب دیدن دوربین یا فلاش – برق گرفتگی و .... ) با استفاده کننده س و بنده هیچ مسئولیتی ندارم.

مدار کلا از 6 المان تشکیل شده:
    ترایاک MAC97A8 (من اینو پیدا نکردم و از BT137 استفاده کردم که همه جا پیدا می‌شه)
    دیود 1N4148
    دیود زنر 5V6
    مقاومت 4.7 مگا اهم دو عدد
    خازن عدسی 22 نانو فاراد

حتما یه مالتیمتر تهیه کنید.برای اندازه گیری ولتاژ پایه فلاش قبل و بعد از نصب مدار لازمتون میشه.یه 4-5 هزار تومنی دیجیتالش کارتونو راه میندازه در اینده هم بدرد میخوره.مدار خیلی سادس و همه میتونن بسازن.من فقط یه سری توضیحات ضروری رو خدمتتون عرض می‌کنم.مقاومت و خازن قطب ندارن و از هر طرف نصب بشن فرقی نمی‌کنه. اما دیود و ترایاک و دیود زینر قطب دارن و اگه عوضی نصب کنید کار نمیکنه.اگه بدنه دیود رو نگاه کنید یه نوار مشکی داره که اون نوار مشکی رو باید روی اون خطی که جلوی مثلث (در شماتیک نقشه) هست منطبق کنید. ترایاک هم سه تا پایه داره اند1 آند2 و گیت.اگه ترایاک bt137 رو طوری نگه دارید که نوشته‌هاش رو به خودتون باشه از سمت چپ پایه اول A1 پایه دوم A2 و پایه سوم میشه G. اگه ترایاک MAC97A8 رو پیدا کردید راهنماش تو خود نقشه اصلی هست.بعد از ساخت این مدار باید فلاشتونو باز کنید و مدارو تو فلاش جاسازی کنید در واقع این مدار بین دوربینتون و فلاش قدیمی قرار می‌گیره.یعنی اون قسمتی که روی نقشه نوشته FLASH وصل میشه به پایه فلاش و قسمتی که نوشته CAMERA HOTSHOE وصل می‌شه به دوربین.مثبت و منفی رو هم رعایت کنید.حتما خروجی مدارو با ولت متر تست کنید. فقط فراموش نکنید قبل از باز کردن فلاش اون رو تخلیه کنید و ترجیحا سعی کنید در حین کار مدارات فلاش مخصوصا دو سر خازن اصلی رو لمس نکنید.البته اگه تخلیه شده باشه که خطری نداره اما اگه خازن شارژ باشه یه شوک اساسی میده بهتون. این هم عکس مدار و راهنمای دیود و ترایاک.من اینو خیلی سریع و سرسری واسه تست ساختم شما یه کم بیشتر ظرافت به خرج بدید.

فایل پیوست 22158

*** راستی یه سوال مهم؟ اون قسمت بزرگ فلزی مربعی کفشک دوربین قطب مثبت می‌شه یا منفی؟
    توی این مدار مثبت و منفی خود فلاش را از کجا تشخیص بدیم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

Question

دوستان کسی نیست ما رو راهنمایی کنه؟؟

توی این پست مثبت و منفی فلاش و مثبت و منفی کفشک را از کجا میشه پیدا کرد؟ میخوام مدار را بسازم ولی نمیدونم باید مثبت و منفی مدار را به کجای فلاش و کفشک وصل کنم.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط ABAS65 نمایش پست ها

توی این پست مثبت و منفی فلاش و مثبت و منفی کفشک را از کجا میشه پیدا کرد؟ میخوام مدار را بسازم ولی نمیدونم باید مثبت و منفی مدار را به کجای فلاش و کفشک وصل کنم.
    با اینکه به مدارات الکترونیکی تا حد زیادی اشنا هستم ارزش ریسک و دردسر ندارد. چون خطا و خسارت زیادی ممکنه بزنه

استفاده از هر نوع فلاش قدیمی بر روی دیجیتال مگر با اتصال رادیو فلاش پیشنهاد نمیدم.
    Dariush Chegini و ABAS65 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

ممنون دوست عزیز
    یه سوال دیه:
    آیا اهم متر مثبت و منفی یک مدار را مشخص میکنه؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ممنون دوست عزیز
    یه سوال دیه:
    آیا اهم متر مثبت و منفی یک مدار را مشخص میکنه؟
    اهم متر که مقاومت رو اندازه میگیره.
    خودم الان با مولتی متر دیجیتال در حال ولتاژ dc روی باتری قلمی امتحان کردم. هر وقت پلاریته اشتباه باشه نتیجه رو به صورت منفی(-) نشون میده.
    ABAS65 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پس اگه مداره را بسازم و بزارم سر راه فلاش و بعد با مولتی متر امتحان کنم و هم ولتاژ اومده باشه پایین و هم نتیجه بصورت منفی نباشه اونوقت برم با خیال راحت بندازمش رو دوربین.

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

معمولا مثبت كفشك اونيه كه داخل كشويي قرار گرفته و پايين كفشك مننفيه

كاربر جديد morteza69 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام خدمت ِ اساتید
    من یک فلاش ناسیونال PE-201A دارم
    میخواستم ببینم میشه روی دوربین 5300 نیکون استفاده ش کنم ؟
    مشکلی برای دوربین پیش نمیاره ؟؟

صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین