صفحه 17 از 35 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

بله

البته اینی که گذاشتید چیز کاملی است. مارک یونگنو هم جدیداً آمده و فکر می کنم کم و بیش مثل همینیه که گذاشتید.

ریموت هم هست و روی فرستنده کفشک هم دارد.

ساده ترش را من دارم که فقط فرستنده و گیرنده است. اکیسر لایت حدود 30 هزار تومان است.

محل خریدش یا فروشگاه ایران فلاش و یا پاساژ ایران پگاه و همان حوالی است. جای که خرید اینترنتی بشود کرد نمی شناسم .شاید باشد.

یک اتصال کوچک باعث سوختن دوربین میشه
    اتصال چی به چی؟؟
    majid-ms تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

پست ویرایش شده را الان دیدم .

بله اصولاً وقتی فلاش روی دوربین نصب باشد اتصال هم برقرار است و امکان آسیب هم هست.

لطفاً بفرمایید دوربینتان که آسیب دیده چه مدل و برندی بوده و فلاش قدیمی را هم بفرمایید. چون علی رغم مهرز بودن این خطر تا به حال گزارش موثقی از آسیب جدی در فروم نداشته ایم.

به لینک زیر و لینک هایی که ارائه شده هم یک سری بزنید. ظاهراً شما از مدار و ... سر در می آورید. نقشه یک کیت برای کاهش ولتاژ توش هست که اگر بتوانید برای ما شرح دهید و بگویید چه قطعاتی لازم دارد شاید بازار بورس فلاش های قدیمی تکان بخورد!

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=126
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

البته اینی که گذاشتید چیز کاملی است. مارک یونگنو هم جدیداً آمده و فکر می کنم کم و بیش مثل همینیه که گذاشتید.
    ریموت هم هست و روی فرستنده کفشک هم دارد.
    ساده ترش را من دارم که فقط فرستنده و گیرنده است. اکیسر لایت حدود 30 هزار تومان است.
    محل خریدش یا فروشگاه ایران فلاش و یا پاساژ ایران پگاه و همان حوالی است. جای که خرید اینترنتی بشود کرد نمی شناسم .شاید باشد.
    برای ما شهرستانی ها وجود نداشتن فروشگاه اینترنتی برای خرید قطعه ای واقعا سخته.
    جناب میلانی یه سئوال دیگه، اگر از فلاشی استفاده کنیم که خودش وایرلس داشته باشه، همزمان می شه با یکی از این تریگر ها استفاده کرد ؟ یعنی همزمان دو تا فلاش با هم کار کنه ! آیا امکانش هست ؟
    این تریگر رو نمی شه از همون فروشگاه آرام که معرفی کرده بودید تهیه کرد ؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    پست ویرایش شده را الان دیدم .

بله اصولاً وقتی فلاش روی دوربین نصب باشد اتصال هم برقرار است و امکان آسیب هم هست.

لطفاً بفرمایید دوربینتان که آسیب دیده چه مدل و برندی بوده و فلاش قدیمی را هم بفرمایید. چون علی رغم محرز بودن این خطر تا به حال گزارش موثقی از آسیب جدی در فروم نداشته ایم.

به لینک زیر و لینک هایی که ارائه شده هم یک سری بزنید. ظاهراً شما از مدار و ... سر در می آورید. نقشه یک کیت برای کاهش ولتاژ توش هست که اگر بتوانید برای ما شرح دهید و بگویید چه قطعاتی لازم دارد شاید بازار بورس فلاش های قدیمی تکان بخورد!

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=126
    -------------------------

دوربین که در امضاء مشخص است و کانن 40 دی - فلاش استفاده شده دارای پلیت مشخصات نیست ( کنده شده ) و احتمالا" از نوع Metz - شخص دیگری که دوربین را گرفته بود (به امانت ) فلاش را روی آن بسته و مشکل ایجاد شده ، هنوز آقای قاسمی مشخصا" مشکل لیجاد شده را به من نفرمودند اما گفتند برد اصلی ایراد پیدا کرده و به احتمال زیاد بایستی تعویض شود ( حدود 200 دلار ) قیمتش است !! :(

در لینکها من مدار مورد نظر شما را نیافتم اما به هر حال شدیدا" حتی برای افراد وارد به الکترونیک هم این کار را توصیه نمیکنم چون سود کم و ضررش زیاد است . ( من قبلا" تعمیر کار الکترونیک بودم اما حدود 8-7 سالی است که به کار دیگری مشغول شده ام )

بهترین کار همان استفاده از تریگر ها آنهم نوع مرغوب آن است که شما در اینباره مطلع تر هستید .

و از آن بهتر تهیه فلاش اصلی و توصیه شده سازنده دوربین است . ------
    mreza1001 و shenasi تشکر می‌کنند.
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

تشکر کرده
    16459

اگر از فلاشی استفاده کنیم که خودش وایرلس داشته باشه، همزمان می شه با یکی از این تریگر ها استفاده کرد ؟ یعنی همزمان دو تا فلاش با هم کار کنه ! آیا امکانش هست ؟
    درست متوجه نشدم. یعنی فرستنده روی دوربین باشد و گیرنده به یکی از فلاش ها وصل بشه؟ بعد این فلاش برای فلاش دیگری فلاش مستر باشد؟

والا بنده ازین فلاش ها ی شیک و پیک هنوز ندارم و برای همینم جواب این سوال را بلد نیستم. دوربین شما هم که سونی است و من فلاش های سونی را هم نمی شناسم.

به هر حال امکان تریگر دو فلاش فقط با یک گیرنده به روش های مختلف بسته به نوع فلاش هست.

بنده الان از یک گیرنده برای فلاش مینولتا استفاده می کنم و برای تریگر کردن فلاش دوم ( sb80DX ) از سیستم فتوسل داخلیش استفاده می کنم . گاهی که نشود (نور شدید یا فاصله زیاد یا در دید نبودن) از کابل برای فلاش دوم استفاده می کنم که به گیرنده وصل می شود یا مستقیماً به خود دوربین یا فرستنده ای که رویش است.

فتو آرام اصلاً رادیو تریگر ندارد.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    414

درست متوجه نشدم. یعنی فرستنده روی دوربین باشد و گیرنده به یکی از فلاش ها وصل بشه؟ بعد این فلاش برای فلاش دیگری فلاش مستر باشد؟

والا بنده ازین فلاش ها ی شیک و پیک هنوز ندارم و برای همینم جواب این سوال را بلد نیستم. دوربین شما هم که سونی است و من فلاش های سونی را هم نمی شناسم.
    منظورم فرستنده خود دوربین بود، آخه اینطور که من دیدم خود آلفا این امکان رو داره که فلاش رو با وایرلس داخلی خودش کنترل کنه، در صورتی که اون فلاش هم به سیستم وایرلس مجهز باشه، چند روز پیش یکی از دوستان گالری می گفت فلاش 3600 مینولتا این سیستم رو داره و خیلی خوب بدون تریگر با دوربین سونی آلفا سازگاری داره.
    حالا منظور من این بود، اومدیمو یه فلاشی به دستم رسید که سیستم وایرلس نداره (فلاش های قدیمی) خوب می شه یه گیرنده رادیویی روش نصب کرد مثل همون تریگری که شما معرفی کردید. این فلاش قدیمی با تریگر نسب شده ی روش + فلاش 3600 مینولتا با سیستم وایرلس سر خود این قابلیت رو داره که بتونن همزمان با هم کار کنن !؟

نمی دونم تونستم خوب توضیح بدم یا نه !
    اگر با بیان همچین مسائل پیچیده ای اذیتتون می کنم، منو ببخشید، چندین سال که DSLR دارم ولی تا حالا با فلاش کار نکرد، علاقه مند شدم بیشتر بدونم.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    منظورم فرستنده خود دوربین بود، آخه اینطور که من دیدم خود آلفا این امکان رو داره که فلاش رو با وایرلس داخلی خودش کنترل کنه، در صورتی که اون فلاش هم به سیستم وایرلس مجهز باشه، چند روز پیش یکی از دوستان گالری می گفت فلاش 3600 مینولتا این سیستم رو داره و خیلی خوب بدون تریگر با دوربین سونی آلفا سازگاری داره.
    حالا منظور من این بود، اومدیمو یه فلاشی به دستم رسید که سیستم وایرلس نداره (فلاش های قدیمی) خوب می شه یه گیرنده رادیویی روش نصب کرد مثل همون تریگری که شما معرفی کردید. این فلاش قدیمی با تریگر نسب شده ی روش + فلاش 3600 مینولتا با سیستم وایرلس سر خود این قابلیت رو داره که بتونن همزمان با هم کار کنن !؟

نمی دونم تونستم خوب توضیح بدم یا نه !
    اگر با بیان همچین مسائل پیچیده ای اذیتتون می کنم، منو ببخشید، چندین سال که DSLR دارم ولی تا حالا با فلاش کار نکرد، علاقه مند شدم بیشتر بدونم.
    تا اونجایی که من متوجه شدم...

اول اینکه مثل سیستم وایرلس فلاش های نیکون CLS سونی هم سیستم وایرلس دارد یعنی شما بدون نیاز به هیچ وسیله خاصی می توانید فلاش های سونی را فقط به کمک دوربین تریگر کنید.

همه فلاش هایی که با برند سونی عرضه شده اند ( 4 نوع ) و چند تایی ( 4 تا ) از فلاش های قدیمی مینولتا هم این قابلیت را دارند.

حالا این وسط یک فلاش ثانویه با مارک مثلا سیگما و بدون سیستم وایرلس داریم!

آن را چگونه تریگر کنیم؟

آن را در حالت اسلیو قرار می دهیم و با شلیک شدن فلاش های سونی آن فلاش هم شلیک می شود.نیازی هم به تریگر نیست.
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

ممنون کاوه جان

منظورم رو درست متوجه شدید !

ولی اینجا واسم یه سئوال پیش اومد، شما گفتید مثلا فلاشی با مارک سیگما و بدون سیستم وایرلس !
    فلاشی که ایرلس نداره چطوری تریگرش کنیم ؟ فرض کنیم یه فلاش قدیمی بدون تریگر بدون TTL
    در این حالت باید تریگر جانبی روش نصب کرد ؟ مثل همون چیزی آقا رضا میلانی معرفی کردن ؟
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

ممنون کاوه جان

ولی اینجا واسم یه سئوال پیش اومد، شما گفتید مثلا فلاشی با مارک سیگما و بدون سیستم وایرلس !
    فلاشی که ایرلس نداره چطوری تریگرش کنیم ؟ فرض کنیم یه فلاش قدیمی بدون تریگر بدون TTL
    در این حالت باید تریگر جانبی روش نصب کرد ؟ مثل همون چیزی آقا رضا میلانی معرفی کردن ؟
    سلام

اگه فلاشتون حالت slave داشته باشه احتمالا خودش سنسور نوري داره ( همه فلاشها اينگونه نيست مثل SB-600 ) كه با ديدن شليك فلاشهاي ديگه فلاشتون رو شليك ميكنه. سيگما فكر ميكنم كه اين سنسورو داره كه كاوه جان مثال زدند.
    فلاشهايي مثل sb800-sb900-sb80-sb26-580ex...نيازي به تريگر جانبي ندارند.
    البته نبايد فراموش كرد كه تريگرهاي راديويي همچنان جايگاه و كاربرد خودش رو داره...
    Kaveh Ghobadi، mreza1001 و majid-ms تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون کاوه جان

اصولا اکثر فللش هارا میتوانید در حالت Slave قرار داد.اما اگر فلاشی قابلیت قرار گرفتن در حالت Slave را نداشت دو راه برای تریگر شدن وجود دارد.یکی از طریق یک فتوسل ! ( در تاپیک مربوطه کلی بحث شده ) که با دیدن نور سایر فلاش ها تریگر شود و دیگری استفاده از یک تریگر رادیویی
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 17 از 35 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین