صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

خوب انگار چاره ای نیست، میرم سیم دو سر سینک پیدا میکنم:cool:

در مورد فرق پیش فلاش کنون های سه و دو یک رقمی هم کسی جواب نداد شاید باید توی مبحث "فلاش سینک" سوال کنم

در خصوص فلاش کنون 166A دفترچه راهنماشو پیدا کردم (اینجا)

اینطور که من فهمیدم گویا یه جورایی TTL ابتدایی باشه چون مد دستی (Manual) و خودکار داره! و توی دفترچه هم توضیح داده که بعد از تنظیم ASA ( که از 25 تا 800 قابل تنظیم هست) با نورسنج دوربین باید نورسنجی کرد و بعد عدد ب رو روی فلاش تنظیم کرد.

علاوه بر این یک برجستگی هم جلوی فلاش هست که توی دفترچش نوشته Sensor!

اگه قرار بود این دگمه ها نمایشی باشند سنسور دیگه چیکارست؟ و البته اون سه تا پین زیر پایه؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani و S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    خوب انگار چاره ای نیست، میرم سیم دو سر سینک پیدا میکنم:cool:

در مورد فرق پیش فلاش کنون های سه و دو یک رقمی هم کسی جواب نداد شاید باید توی مبحث "فلاش سینک" سوال کنم

اینطور که من فهمیدم گویا یه جورایی TTL ابتدایی باشه چون مد دستی (Manual) و خودکار داره! و توی دفترچه هم توضیح داده که بعد از تنظیم ASA ( که از 25 تا 800 قابل تنظیم هست) با نورسنج دوربین باید نورسنجی کرد و بعد عدد ب رو روی فلاش تنظیم کرد.

علاوه بر این یک برجستگی هم جلوی فلاش هست که توی دفترچش نوشته Sensor!

اگه قرار بود این دگمه ها نمایشی باشند سنسور دیگه چیکارست؟ و البته اون سه تا پین زیر پایه؟
    سلام
    دفترچه فلاشو يه نگاهي انداختم..با توجه به اون چيزي كه نوشته اين فلاش حالت اتوماتيك داره نه به معني TTL.
    بلكه اين طور در نظر بگيريد در زمان تخليه ، با استفاده از سنسوري كه در جلوش نصب شده شدت نور انعكاسي از سوژه رو ميسنجه و به محض اينكه نور كافي به سوژه رسيد ادامه تخليه فلاش رو قطع ميكنه.
    اين همون سنسوريه كه در برخي فلاشهاي جديد به اسم Non ttl Auto sensor ديده ميشه.
    در مورد preflash هم بايد بگم كه در دوربينهاي كنون دقيقا نميدونم ولي در نيكون وقتي مد فلاش سرخود دوربين رو ميذارم روي manual ديگه pre نميزنه و براحتي فلاشهامو تريگر ميكنم.
    يعني دوربينهاي كنن در مد منوال هم pre ميزنن؟... ...يعني چي؟:confused:
    mreza1001 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    يعني دوربينهاي كنن در مد منوال هم pre ميزنن؟... ...يعني چي؟:confused:
    با سلام
    تنها بادی از کنون که فلاش سر خودش مد منوال داره , 7D هست
    در دوربین های دیگر به دلیل اینکه فقط مد TTL فعال می باشد Pre-Flash امریست طبیعی
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Thursday 17 June 2010 در ساعت 19:28
    mreza1001، Navid7h، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6024

خوب مشکل بسلامتی حل شد و با یک لیوان قهوه داغ و غلیظ این پیروزی رو جشن گرفتم

مشکل از فتوسل بود و فروشنده قبول کرد که اونو پس بگیره، ولی ادعا داشت که این فتوسلها برای فلاشهای چتری هستند و باید حتما با سیم سینک از پایه فرمان بگیرند و ریل روی قطعه هم دکوره ،
    خلاصه فلاش من هم که جای اتصال سیم سینک نداشت در نتیجه پسش دادم و از مغازه دیگه ای یک نمونه چینی دیگه! گرفتم بقیمت 14 تومن که هم خوب کار میکنه هم سویچ قطع و وصل فتوسل (که تبدیل میشه به یک پایه فلاش و از طریق سیم فرمان میگیره) و هم پیچ تنظیم حساسیت به نور داره (البته فعلا نمیدونم به چه درد میخوره!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام
    تنها بادی از کنون که فلاش سر خودش مد منوال داره 7D هست
    در دوربین های دیگر به دلیل اینکه فقط مد TTL فعال می باشد Pre-Flash امریست طبیعی
    خوب به این میگن آب پاکی و خدا حافط تریگر کردن نوری

اين همون سنسوريه كه در برخي فلاشهاي جديد به اسم Non ttl Auto sensor ديده ميشه.
    یعنی من که دارم فلاش رو بسمت چتر شلیک میکنم برگشت سریع نور از چتر باعث خواهد شد که نور فلاش ضعیف بشه (یا سریع قطع بشه) ؟

و اگه فلاش رو بذارم روی حالت Manual این مسئله حل خواهد شد؟

خوب این هم یکصدمین پست بنده در این فروم هستش ، خوشحالم که در طی کمتر از یکسالی که اینجا هستم اینقدر چیز یاد گرفتم و تجربیات خوب داشتم،
    همینجا لازم میدونم از بانیان و دست اندر کاران و تمام اعضا که از مطالب خوبشون در این سایت استفاده کردم، تشکر کنم،
    بقول همسمر گرامی عکاسی خیلی بهتر از حرص خوردن برای مسائل سیاسی دورو بره
    ویرایش توسط Afshin.Prt : Thursday 17 June 2010 در ساعت 20:46 دلیل: افزودن تشکر
    mehdiafshar، mreza1001 و BraveKnight تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها

خوب به این میگن آب پاکی و خدا حافط تریگر کردن نوری

یعنی من که دارم فلاش رو بسمت چتر شلیک میکنم برگشت سریع نور از چتر باعث خواهد شد که نور فلاش ضعیف بشه (یا سریع قطع بشه) ؟

هنوز راه هست
    1.استفاده از نگاتیو سوخته
    2. رادیو فلاش های چینی که در حدود 35 قیمت دارند
    این جملات اخر رو هم متوجه نشدم

تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    هنوز راه هست
    1.استفاده از نگاتیو سوخته
    2. رادیو فلاش های چینی که در حدود 35 قیمت دارند
    این جملات اخر رو هم متوجه نشدم
    با توجه به عکسی که در پست 173 که چیدمان فلاشهای منه (یا اینجا) گذاشتم،

فلاش کنون 166A رو به سمت یک چتر! ( یه چتر واقعی، به این میگن کاربرد دوگانه یا Hybrid :biggrin: ) ، شلیک میکنم و نور برگشتی از داخل چتر، اول به سنسور جلوی فلاش برخورد میکنه و اگر فرمایش جناب احسانی متین باشه باعث قطع نوردهی فلاش میشه،

تجربه عینی من هم چنین چیزی رو تایید میکنه، چون قدرت فلاش لامپی بصورت مجزا کمتر از کنون بنظر میرسه تا وقتی که هر دو فلاش بسمت چتر شلیک میشوند.
    البته ممکنه مشکل مشکل از همسان نبودن بازتابش نور از یک چتر معملی و چتر استودیویی باشه!

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

ببخشید از این که پریدم وسط بحثتون
    داشتم مباحثه تونو دنبال می کردم، من هم یه تجربه ی کوچکی داشتم ولی با مشکلی برخوردم
    یه فلاش قدیمی پاناسونیک دارم که اونو روی Canon S5 آزمایش کردم و خوب جواب داد هیچ مشکلی هم واسه دوربین پیش نیومد. همین فلاش رو با کفشک (hot shoe) روی سونی آلفا 100 نصب کردم ولی عمل نمی کنه ! مشکل از چی می تونه باشه !؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

زیییییییینگ

کفشک!

با تبدیل استفاده می کنید؟ تبدیل ایراد دارد.

مستقیم؟ باید از تبدیل ها ی مخصوص سونی استفاده کنید!

البته تا جایی که من می دانم.
    S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

در دوربین های كنن به دلیل اینکه فقط مد TTL فعال می باشد Pre-Flash امریست طبیعی
    ها...پس خانه از پايبست ويرانست :biggrin:

بله...براي تست عملكرد سنسور فلاشتون مثلا F فلاشو بگذاريد روي 2.8 . بعد از يك سوژه ثابت ( مثلا گلدان - قاب عكس...) در دو فاصله متفاوت دو عكس بگيريد ( با توجه به مشخصه فلاشتون يكي از 0.5 متري و ديگري 3 متري )
    اگه سنسورتون درست عمل بكنه بايد تقريبا نوردهي يكساني در دو عكس داشته باشيد.البته روش تست ديگه اي هم داره...

بله زماني كه از چتر در جلوي فلاش استفاده ميكنيد حتما فلاشتون رو در مد Manual قرار دهيد تا سنسورش غير فعال شه ...البته اين خبر خيلي خوبي نيست
    mreza1001 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6024

بله...براي تست عملكرد سنسور فلاشتون مثلا F فلاشو بگذاريد روي 2.8 . بعد از يك سوژه ثابت ( مثلا گلدان - قاب عكس...) در دو فاصله متفاوت دو عكس بگيريد ( با توجه به مشخصه فلاشتون يكي از 0.5 متري و ديگري 3 متري )
    اگه سنسورتون درست عمل بكنه بايد تقريبا نوردهي يكساني در دو عكس داشته باشيد.البته روش تست ديگه اي هم داره...

بله زماني كه از چتر در جلوي فلاش استفاده ميكنيد حتما فلاشتون رو در مد Manual قرار دهيد تا سنسورش غير فعال شه ...البته اين خبر خيلي خوبي نيست
    ممنون از راهنماییتون، همین کار رو کردم و وضعیت بهتر شد، فعلا دارم حالتهای مختلف رو امتحان میکنم تا دستم بیاد چی بهتره ، تا اینجا روی f6.3 از همه بهتر جواب میده،

حالت خودکار (یا غیر دستی) رو فعلا وقت نکردم چک کنم ولی حتما انجام میدم، همچنانکه پیشنهاد آقای مرادی در مورد نگاتیو سوخته رو هم باید چک کنم.:cool:

در خصوص عبارت Non TTL Auto sensor، سوالی داشتم : چرا با این سطح فنآوری وقتی این فلاش رو مستقیم روی دوربینم میذارم اصلا اونو بعنوان فلاش شناسایی نمیکنه ولی وقتی دکمه شاتر رو میزنم، فلاش شلیک میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    ببخشید از این که پریدم وسط بحثتون
    داشتم مباحثه تونو دنبال می کردم، من هم یه تجربه ی کوچکی داشتم ولی با مشکلی برخوردم
    یه فلاش قدیمی پاناسونیک دارم که اونو روی Canon S5 آزمایش کردم و خوب جواب داد هیچ مشکلی هم واسه دوربین پیش نیومد. همین فلاش رو با کفشک (hot shoe) روی سونی آلفا 100 نصب کردم ولی عمل نمی کنه ! مشکل از چی می تونه باشه !؟
    [
    مراقب باشید

توسیه میکنم مثل من این تاپیک رو از اول بادقت بخونید (مخصوصا پست شماره 8 رو) این لینک رو هم نگاه کنید ، چون فلاشهای پاناسونیک گویا ولتاژ شلیک بالایی دارند ، برای مثال مدل 205 ، 155 ولته یا مدل 256 ، 270 ولت ایجاد میکنه که برای سوزاندن دوربنتون کافیه . حتما ولتاژ دوسر اتصال فلاشتون رو یک بار اندازه بگیرید.

یک نکته جالب در مورد فتوسلی که من اخیرا عوض کردم اینه که یکی از دوستان که یک فلاش آگفا قدیمی داشت (با ولتاژ حدود 215 ولت) با این فتوسل همون مشکلی رو داشت که من با فتوسل اولیم داشتم و ایشون رفته بود و بر عکس کاری که من کردم رو کرده بود و خیلی هم راضی بود (یعنی اینیکه من الآن دارم رو پس داده بود و اونیرو که من باهاش مشکل داشتم رو گرفته بود:confused:)

صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین