صفحه 20 از 35 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    در خصوص عبارت Non TTL Auto sensor، سوالی داشتم : چرا با این سطح فنآوری وقتی این فلاش رو مستقیم روی دوربینم میذارم اصلا اونو بعنوان فلاش شناسایی نمیکنه ولی وقتی دکمه شاتر رو میزنم، فلاش شلیک میکنه؟ :confused:)
    خب بحث ارسال تك سيگنال براي on و off كردن يك سوييچ يه چيزه ... و ارسال داده ها براي شناسايي و بر قراري ارتباط چيزه ديگه ... كه بهتره من در اين وادي دخالت نكنم...دوستاني كه رشته برق و الكترونيك هستند بهتر ميتونن توضيح بدهند...
    شما همينطوري هم با يك پيچ گوشتي يا ميخ ميتونيد دو تا از كنتاكتهاي كفشك رو اتصال كوتاه كنيد تا فلاش تخليه شه...البته اين كارو نكنيد
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

سلام دوستان
    سوالی داشتم. یک فلاش metz 36ct3 قدیمی (تک پین) رو یکی از دوستان میخواد بفروشه. قصد خریدش رو دارم جهت slave (به صورت off camerea) با master بودن فلاش داخلی 40d حال:
    قیمت مناسب برای آن چقدر است و اصولا آیا انجام چنین کاری مقرون به صرفه است؟
    با تشکر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام مجدد
    خب پس از سه روز هنوز جوابی داده نشده است. عکس های این فلاش رو میذارم دوستان اگه میتونن راهنمایی کنند که برای قابلیتی که ازش میخوام جواب میده یا نه.
    ممنون

این خود فلاش

این چراغ ttl نمیدونم منظورش چیه. یعنی این فلاش قدیمی (صاحبش حدود سال 1370 خریده) در اون زمان ttl میداده؟ البته یک سیم توی جعبه اش بود که احتمالا اگه ttl داشته برای اتصالش به دوربین بوده آخه زیرش فقط یک پین وجود داره

اینم عکس فلاش روی sx10 که خیلی خوب با هم جواب دادند.

لطفا اگه دوستان اطلاعاتی راجع به مدل های قدیمی metz دارن دریغ نکنند. همونطور که عرض شد برای off camera به صورت slave میخوام نمیدونم اصلا این فلاش قابلیت slave داره یا نه. ببخشید که عکسها بی کیفیت هستند آخه با موبایل گرفته شده اند.
    با تشکر
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این چراغ ttl نمیدونم منظورش چیه. یعنی این فلاش قدیمی (صاحبش حدود سال 1370 خریده) در اون زمان ttl میداده؟ البته یک سیم توی جعبه اش بود که احتمالا اگه ttl داشته برای اتصالش به دوربین بوده آخه زیرش فقط یک پین وجود داره

بله

TTL همونه و اصولاً خیلی چیز عجیبی نیست که این فلاش تی تی ال دارد. ایرادش اینه که تغییر قدرت دستی ندارد. حتماً ولتاژ ترگرش را اندازه بگیرید بعد روی دوربین ببندید.

قیمت هم حدود 20 30! تازه مشهدی وحید باشه که میگه 10 15 !
    M.Kazemi تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ : فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

سلام

فلاش جالبيه كاش منوآلشو داشتيد و up ميكرديد...من كه تو نت فعلا چيزي پيدا نكردم ... از ظاهرش بر مياد كه تريگر نوري نداشته باشه ولي زياد مهم نيست شما ميتونيد از تريگر راديويي براي كار off-camera استفاده كنيد و اونو جداي از دوربين شليك كنيد.
    ولي مهم تر از اون اينه كه حالت تنظيم قدرت منوال داشته باشه كه همونطور كه محمدرضا گفت احتمالا نداره.
    توي عكسي كه از پشتش انداختيد دو تا اسلايدر ديده ميشه ..يه خرده در مورد اونها توضيح ميديد.مثلا وقتي ميگذاريد در حالت M يا W چه اتفاقي ميافته؟آيا در حالت M ( احتمالا مد منوالشه ) ميشه f فلاشو تغيير داد؟...
    در مورد قيمتشم تو نت از 7 يورو ! ديدم تا 29 و 39 يورو....
    mreza1001، M.Kazemi و S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام مجدد
    با تشكر از دوستان. خوشبختانه امروز فلاش دستم خواهد بود بنابراين حتما كاملا زير و روش خواهم كرد و نتايج بررسي رو خدمتتان عرض خواهم كرد.
    اگه 20 تومان باشه حتما ميخرمش. براي off camera و 40d مناسب نباشه (نياز به خريد تجهيزات راديو تريگر) ازش روي sx10 استفاده خواهم كرد.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام مجدد.
    راجع به فلاش عرض شود:
    1- مد منوالش که من هیچی ازش حالیم نشد. (در واقع این فلاش در هر حالتی خودش منوال هستش!) برای تغییر F فلاش بایداز اسلایدر پایینی استفاده کرد و اسلایدر بالایی هم که یک scale بر حسب متر و فوت بر اساس ایزو هستش. و مثلا کاربردش اینه که بدونیم: در حالت ایزوی 125 (مراجعه به عکس دوم پست 191) با f2.8 برد فلاش حدود 9 متر است یا مثلا در همان ازو چنانچه یک استاپ دیاف را ببندید برد حدود 6 متر خواهد بود. ب

جالبتر اینکه همین موضوع به شیوه دیگری بر هد فلاش نیز حک شده.
    بنابراین این فلاش کاملا منوآل بوده و ضمنا در تایید فرمایش دوستان قدرت تنظیم قدرت هم ندارد.
    به این ترتیب احتمالا بی خیالش میشم.
    این فلاش رو یک شنبه دارم میبرم ناصر خسرو برای فروش به نیابت از دوستم. اگر دوستان علاقه دارند که کارکردش رو از نزدیک ببینند و آزمایشش کنند میتونم چند روز دیگه هم نگش دارم. در صورت تمایل پیام خصوصی بدهید
    موفق باشید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    راجع به فلاش عرض شود:
    1- مد منوالش که من هیچی ازش حالیم نشد. (در واقع این فلاش در هر حالتی خودش منوال هستش!) برای تغییر F فلاش بایداز اسلایدر پایینی استفاده کرد و اسلایدر بالایی هم که یک scale بر حسب متر و فوت بر اساس ایزو هستش. و مثلا کاربردش اینه که بدونیم: در حالت ایزوی 125 (مراجعه به عکس دوم پست 191) با f2.8 برد فلاش حدود 9 متر است یا مثلا در همان ازو چنانچه یک استاپ دیاف را ببندید برد حدود 6 متر خواهد بود. ب

موفق باشید
    سلام
    اينطور كه از توضيحاتون متوجه شدم يعني به تعداد fهايي كه پشتش نوشته ( از 2.8 تا 11 ) شما قابليت تغيير قدرت داريد. خب چه اشكالي داره.اين همون تنظيم قدرت دستي ميشه ديگه فقط مشكل اينه كه سنسور شو هم بايد در اين حالت غير فعال كنيد كه چون مد M ( منوال ) داره احتمالا اين مشكل هم حله.
    يعني با گذاشتن در مد M ميتونيد با تغيير F قدرت تون رو تا 5 استاپ تغيير بديد.
    به نظرم اگه 20 تومن باشه واقعا ميارزه...قبل از فروش يه امتحاني بكنيد.
    M.Kazemi و S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    اينطور كه از توضيحاتون متوجه شدم يعني به تعداد fهايي كه پشتش نوشته ( از 2.8 تا 11 ) شما قابليت تغيير قدرت داريد. خب چه اشكالي داره.اين همون تنظيم قدرت دستي ميشه ديگه فقط مشكل اينه كه سنسور شو هم بايد در اين حالت غير فعال كنيد كه چون مد M ( منوال ) داره احتمالا اين مشكل هم حله.
    يعني با گذاشتن در مد M ميتونيد با تغيير F قدرت تون رو تا 5 استاپ تغيير بديد.
    به نظرم اگه 20 تومن باشه واقعا ميارزه...قبل از فروش يه امتحاني بكنيد.
    سلام
    فکر کنم درست توضیح ندادم. اسلایدری که F رو تنظیم میکنه همونیه که روی حالت M قرار میگره یعنی وقتی اون رو روی M بگذارید دیگه عملا قابلیت اینکه دیاف رو تنظیم کرد وجود ندارد. واسه این میگم که گزینه M عملا یک چیز تزئینی است و در واقع این فلاش کلا دستی است.
    امروز ناصر خسرو بودم بیشترین قیمتی که دادن (البته کلا فقط دو فروشگاه آماده خرید بودن!) 25 بود. شاید برای خودم هم نگهش ندارم. به تحمل وزن و هیکلش نمی ارزه.
    با تشکر

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

سلام دوستان
    من یه فلاش قدیمی مدل aryca po-1100 دارم. وقتی با دوربین Coolpix P90 درحالی که فلاش خود دوربین فعال است عکس میگیرم، فلاش اسلیو تریگر میشود اما نور آن تاثیری در عکس نمیگذارد و انگار تریگر نشده. در بعضی موارد که مانعی جلوی فلاش دوربین میگیرم، تصویر با فلاش اسلیو نوردهی میشود، اما این حالت هم برای هر چند عکس یکبار اتفاق می افتد.
    چه کاری باید انجام دهم که بتوانم از این فلاش به صورت کاربردی استفاده کنم؟
    لینک مربوط به فلاش
    کد:
    http://www.aryca.com/eng/products_details.php?id=86
    سید میثم نوربخش

صفحه 20 از 35 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین