صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 225
Like Tree179تشکر

موضوع: Slave Flash (فلاش دوم)

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    من شک دارم که اگر در آینده نزدیک قصد خرید SLR داشته باشید آیا ارزش این هزینه ها و دردسر ها را دارد یا نه :confused:
    سلام

چرا هادی خان ؛ مگه با SLR به درد نمیخوره, به نظر من که اینها خیلی کاربردی و جالبند!!! :rolleyes:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    ممنون جناب ه‍‍ژير آذر.
    آقاي قديري.
    دوربين شما بايد يك فلاش سر خود داشته باشد .
    اين فلاشي را هم كه ميخواهيد بخريد فكر نميكنم قدرتش بيشتر از فلاش دوربين شما باشد .
    يعني بيشتر به عنوان يك فلاش دوم از آن استفاده خواهيد كرد .
    كه فلاش دوم هم نيازي به نصب روي دوربين ندارد و اصولا وقتي نصب نباشد كارهاي بيشتر و بهتري ميتوان با آن انجام داد . پس خيلي به فكر نصب آن نباشيد .
    بله امیر جان, البته قدرتش که خیلی بیشتره (نمیدونم علاوه بر GN چیز دیگه ای هم ملاک قدرت هست یا نه ؟؟؟!! مثلا" سطح رفلکتور که این خیلی بزرگتره !! )
    شما دوستان SLR دار هم دوربینهاتون فلاشهای قویی داره, پس چرا فلاش میخرید, چون اگه فلاش قرار باشه رو خود دوربین باشه, که یکی داره و قدرتش هم معمولا" کافیه, همیشه برام سوال بود که عکسها با این فلاشها اوراکسپوزد نمیشوند؟؟!! :confused:

اتفاقا" من هم یکی از دلایلی که دنبال فلاش Slave ام, اینه که میخوام از زاویه دیگه ای به سوژه نور بندازم که اگر فلاش خود دوربین سایه ای انداخت, نور فلاش دوم اون رو از بین ببره!!
    یا مثلا" اگر فاصله زیاد بود, یک جوری فلاش دوم رو بین دوربین و سوژه (نزدیک و رو به سوژه) مستقر کنم که مشکل برد و ...حل بشه, ولی همین که زیرش پیچ نمیخوره, نمیتونم روی یک 3 پایه دیگه بذارم!! :confused:

*
    *

راستی:
    1- فلاش استودیویی که میگن, همینهاست؟؟؟!!
    2- پشت فلاشهای حرفه ای, یک LCD و تنظیمات و .. و جلوشون هم یک صفحه قرمز (که فکر کنم همون لامپ مادون قرمز برای ارتباط با فلاش دوم و .. باشه) داره , اگه میشه بگید جریان اونها چیه؟؟!! (یا با عرض شرمندگی, اگه سوال تکراریه, لینکشو معرفی کنید).
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

وحيدجان،‌من راستش وقت خواندن پست هاي قبل را به صورت خيلي دقيق ندارم، اما متوجه شدم شما ميخواهيد فلاش اسليو داشته باشيد.

يکبار، جايي کامل برايت توضيح داده بودم،‌اين ها را بايد چک کني

- اول بايد مطمئن شوي که با دوربينت ميتواني Pre-flash را خاموش کني،‌يعني دوربينت با زدن فلاش،‌تنها يک فلاش بزند.
    - نياز به يک چشمي داري (از ارزان و 5 هزار توماني پيدا ميشود، تا هاما و 20 هزاري اش) مثلاً از هماني که اول اين تاپيک معرفي کردم
    - نياز به يک فلاش معمولي داري،‌حالا يک مثال از فلاش خوب را ميتوان مثلا فلاش ياشيکايي زد که عيسي صحابه خريده بود

همين!
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    وحيدجان،‌من راستش وقت خواندن پست هاي قبل را به صورت خيلي دقيق ندارم، اما متوجه شدم شما ميخواهيد فلاش اسليو داشته باشيد.

يکبار، جايي کامل برايت توضيح داده بودم،‌اين ها را بايد چک کني

- اول بايد مطمئن شوي که با دوربينت ميتواني Pre-flash را خاموش کني،‌يعني دوربينت با زدن فلاش،‌تنها يک فلاش بزند.
    - نياز به يک چشمي داري (از ارزان و 5 هزار توماني پيدا ميشود، تا هاما و 20 هزاري اش) مثلاً از هماني که اول اين تاپيک معرفي کردم
    - نياز به يک فلاش معمولي داري،‌حالا يک مثال از فلاش خوب را ميتوان مثلا فلاش ياشيکايي زد که عيسي صحابه خريده بود

همين!
    سلام

ممنون جناب آقای محبی (البته برای آقاجلال استاد احمد بود در تاپیک S3 IS , ماشاا.. چه حافظه ای دارید!!! :confused: و ایشون هم راجع به فلاشهای استودیویی پرسیده بودند و من فکر میکردم اون فلاشها با کابل سینک کار میکنند!!!)

با آقا مسعود هم که صحبت کردم (پسر عموم رو میگم :biggrin: ) ایشون در مورد از کار انداختن preflash یه سری توضیحاتی برام دادند, که قرار شد دوربینم رو ببرم همون فروشگاه و تست کنم.
    ولی دقیقا" نفهمیدم این Preflash چی هست!!!
    .
    .
    .
    در مورد چشمی و ..سایر فرمایشاتتون هم چشم, یک بار دیگه کل این تاپیک رو میخونم.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    ولی دقیقا" نفهمیدم این Preflash چی هست
    preflash یعنی چند بار چشمک زدن فلاش قبل از فایر شدن فلاش اصلی. این مد برای جلوگیری از قرمزی چشم فعال میشود.
    این مسئله میتواند فلاش را در قبل از زمانی که میخواهید راه بیندازد (فلاش اسلیو).
    در برخی دوربین ها مثل دی 70 از لامپ فوکوس برای جلوگیری از قرمزی چشم استفاده میشود و حالت فلاش چشمک زن وجود ندارد.
    Mashhadi Vahid و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    8560

البته Pre Flash تنها براي جلوگيري از قرمزي چشم نيست، بعضي از دوربين ها Pre flash TTL دارند، يعني با فلاش اول اوضاع صحنه را ارزيابي ميکنند و با دومي نوردهي انجام ميدهند.
    Mashhadi Vahid و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي

تشکر کرده
    8302

Red face پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

سلام

دوربین قبلیم(پاناسونیکه) وقتی رو حالت کاهش قرمزی چشم قرار میگرفت, به طرز تابلویی 2 تا فلاش میزد که یک وقفه حدود 0.5 ثانیه ای بینشون بود!!!! ولی تو S3 من همچین وقفه ای احساس نکردم!!! (البته قبلیه لامپ کمکی فوکوس نداشت, ولی این وقفه لعنتی مشکل همه پاناسونیکهاست!!)

وقتی که در S3 قرمزی چشم رو غیر فعال میکنم, اون لامپ قرمز خاموش میشه!!!! (البته لامپ کمکی فوکوس نیست, در منوی دوربین اسمش رو گذاشته: Tally Lamp !! و موارد روشن شدنش (در صورتی که در منو فعال شده باشه) در زمان فیلمبرداری و سلف تایمر (چشمک زن) و در زمان کاهش قرمزی چشم (به صورت ممتد روشن) است و غیر از این یک لامپ بزرگ با نور سبز هست که اسم اون رو AF-Assist Beam گذاشته!!!

*** البته اگر در منو آن لامپ قرمز را غیر فعال کنم؛ولی قرمزی چشم فعال باشد, باز هم موقع فلاش روشن میشود!! :confused:

فکر کنم تنها راهش امتحان تو فروشگاهه, هر چند که بعضی از دوستان معتقدند آفتابه خرج لحیمه!!!!
    وحيد قديري راد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

پیش فرض استفاده از فلاش خارجی و فلاش سر خود

با سلام
    چطوری می تونم با s9600 هم از فلاش سر خود استفاده کنم و هم از فلاش خارجی (به صورت همزمان)؟؟؟
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

پیش فرض پاسخ: استفاده از فلاش خارجی و فلاش سر خود

کسی نبود به من کمک کنه؟
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

تشکر کرده
    8302

سلام

امروز توي يك فروشگاه لوازم عكاسي بر حسب اتفاق پرسيدم فلاش اسليو نداريد؟؟؟ كه گفتند: اتفاقا" همين چند روز پيش يكي توي پستو و انبار مغازه به جا مانده از چند سال پيش پيدا كرديم و ....خريدمش!!

UNOMAT B14

[IMG]http://i29.*******.com/24d1vmg.jpg[/IMG]

[IMG]http://i32.*******.com/t85h55.jpg[/IMG]

دو تا باتري قلمي ميخوره، در سه حالت ميشه استفاده كرد: روميزي ، روي كفشك فلاش و روي 3 پايه (پيچ 3 پايه دارد)

[IMG]http://i26.*******.com/2akfy4g.jpg[/IMG]

گايد نامبرش 14 است كه البته زياد نيست، ولي كافي به نظر ميرسد.

در مد P نتوانستم باهاش كار كنم (هر كار كردم ظاهرا" يك Pre-Flash ي شليك ميشود)

ولي در مدهاي A/S/M با كمي قلق گيري و سعي و خطا نتيجه هاي فوق العاده اي بدست ميايد.

به قول يكي از دوستان يك نور ملايم و كمي گرم پس زمينه و صحنه را روشن ميكند و بسيار چشم نواز است ( با انعكاس نور به ديوار يا سقف Bouncing ).

اگر بتوانم چند عكس مناسب و قابل نمايش خواهم گذاشت.

در آخر كار هم تا ميشود و به شكل يك مكعب در مي آيد.

[IMG]http://i29.*******.com/2csezjr.jpg[/IMG]

قيمتش هم 15 هزار تومان بود. :biggrin:
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    8560

وحیدجان چقدر بامزه و جالب است!

زمان شارژ چقدر است؟

فکر می‌کنم اینقدر زور داشته باشد که در دیافراگم 8 و نزدیک به دیوار، سایه سوژه‌ها را از دیوار حذف کند. چیز جمع و جور و جالبی است. برند معتبری هم هست.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    امير علي محبي

صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین