صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 145
Like Tree355تشکر

موضوع: كاربرد فلاش در عكاسي

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام
    همونطوریکه میدونید Pre flash فقط برای نور سنجی TTL هست و اصلا توی نور دهی دخالت نداره ولی اگه مزاحمتون هست حالت فلاش رو از E-TTL خارج کنید و روی مد منوال قرار بدید .دیگه پری فلاش نخواهید داشت و فقط موقعی که شاتر میخواد بسته بشه فلاش میزنه اما بقیمت دستی بودن مقدار نور دهی فلاش . البته با چند بار سعی و خطا به نتیجه مورد نظرتون خواهید رسید .

موفق باشید
    سلام و ممنون
    من فکر می کردم تو نوردهی تاثیر داره ٫ اگه نداره که حله . بازم ممنونم ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

پیش فرض سایتی آموزشی در مورد کاربرد های فلاش

در حال وبگردی بودم که این سایت رو پیدا کردم.
    امیدوارم بکارتون بیاد.
    اگه تکراری بود حذف شود و اگر هم جاش مناسب نیست از مدیران فروم میخوام جابجاش کنن.
    با تشکر...
    www.lightingiseasy.com
    Saeed.gh.sh، delagah، Mehdi Rojaie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

سلام.یه سوال ابتدایی دارم:
    من دوربین دی 90 +فلاش sb600 دارم.شخصی به من توصیه میکرد که با توجه به استفاده من از این فلاش (نسبت به عکاسی با فلاش خود دوربین) بهتر است ایزو عکس رادر اطاق با نور چراغ معمولی کم بگذارم(مثلا 200) و فلاش من با توانایی نور دهی بیشتری که داره (در مد تی تی ال) جبران این ایزو کم رو با نور دهی بیشتر میکنه و لذا عکس بهتر از سایر حالات میشه(مثلا ایزو 800 و سرعت مشابه و...)با این فرضیه شما موافقید
    ؟

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

دوستتون درست گفته.اما بهتره در مود منوال عکاسی کنید.
    امیر گروسی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    سلام.یه سوال ابتدایی دارم:
    من دوربین دی 90 +فلاش sb600 دارم.شخصی به من توصیه میکرد که با توجه به استفاده من از این فلاش (نسبت به عکاسی با فلاش خود دوربین) بهتر است ایزو عکس رادر اطاق با نور چراغ معمولی کم بگذارم(مثلا 200) و فلاش من با توانایی نور دهی بیشتری که داره (در مد تی تی ال) جبران این ایزو کم رو با نور دهی بیشتر میکنه و لذا عکس بهتر از سایر حالات میشه(مثلا ایزو 800 و سرعت مشابه و...)با این فرضیه شما موافقید
    ؟
    سلام

قطعا شما وقتي از ايزو پايين تر استفاده ميكنيد خروجي تر و تميز تري خواهيد داشت.
    اما فراموش نكنيد D90 دوربينيه كه با ايزو 800 هم مشكل چنداني نداره و اگه براي عكسهايي كه در اتاق و محيط خونه ميگيريد چاپ بزرگ مد نظرتون نيست، هيچ اشكالي نداره كه فتيله ايزو رو بالا ببريد.
    اينجوري ديگه فلاشتون تخته گاز كار نميكنه و در مصرف باطري فلاشتون هم صرفه جويي ميشه :cool:
    M. Beyrami، S.M.Noorbakhsh، illidan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

سلام
    چند تا سوال از دوستان عزیز داشتم
    1- این حالت pre flash که راجع به اون زیاد صحبت میشه ، منظور همون فلشهای پیاپی قبل از گرفتن عکس هست ؟ چون قبلا خونده بودم که اون فلشهای پیاپی برای از بین بردن اثر قرمزی چشم هست و خلاصه اینکه حالت pre flash در دوربین نیکون با استفاده از فلشهای speedlight رخ میده و با چشم دیده میشه یا خیر؟
    2- وقتی فلش sb700 رو در حالت ریموت قرار میدم، میزان نور خروجی اون از طریق دوربین هم قابل تنظیم هست یا فقط از روی خود فلش بایستی تنظیم بشه ؟
    3- وقتی فلش رو در حالت master قرار میدم، حتما باید روی خود دوربین نصب باشه ؟ و بصورت بیسیم عمل نمیکنه دیگه ؟
    اگر ممکنه در مورد گزینه های فلش و کاربرد اونا توضیح کاملی بدین ممنون میشم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

سلام
    من تازه مطالعه در مورد عکاسی با فلش رو شروع کردم . بنابراین اگه جایی من اشتباه کردم اساتید لطفا اصلاح بفرمایند.
    1) توی فلش های اکسترنال و در مود ETTL، پریفلش برای اینه که فلش بتونه قدرت خودش رو با توجه به میزان بازتابی که از سوژه بر میگرده تنظیم کنه. واضح تر بگم. در فاصله زمانی بسیار بسیار کمی قبل از اینکه تصویر ثبت بشه فلش شما یک فلش با قدرت کم (1/32 توان برای فلش 580 کنن) شلیک میکنه و بازتابی که از این فلش برمیگرده رو توسط دوربین تحلیل میکنه و دوربین میزان توان مورد نیاز فلش رو اعلام و تنظیم میکنه. هیچ فرقی هم نمیکنه که فلش شما Bounce شده باشه یا مستقیم به سمت سوژه شلیک بشه. یکی از اشکالات این پریفلش این هست که چشم برخی افراد خیلی به نور حساسه و این پریفلش ممکنه باعث بشه که لحظه ثبت عکس پلک بزنن و چشمشون بسته یا نیمه بسته بشه.

2) در مورد فلش های کنن میدونم فلش مستر باید به دوربین متصل باشه مگر اینکه از سیم های ETTL استفاده کنید. از طریق این سیم ها به راحتی میتونید تنظیمات فلش رو با خود دوربین انجام بدید. حالتی را در نظر بگیرید که فلش شما داخل سافت باکس نصب شده باشه و یا در ارتفاع قرار گرفته باشه. در این موقعیت ها این سیم ها فوق العاده مفید هستن. اما دقت کنید که اسلیو ها از طریق مستر در حالت ETTL قابل کنترل هستن. یعنی مثلا اگر شما Ratio را در دوربین مستر تغییر دهید، با استفاده از پریفلش ها مستر به اسلیو ها این تغییرات رو اعلام میکنه. و یا اگر به مد منوال برید اسلیو ها هم به مد منوال میرن.
    بازم تاکید میکنم اگر من جایی اشتباه کردم اساتید ببخشن و حرفای منو اصلاح کنن
    Kavian، Walkman و pavpar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

دوستان عزیز سلام
    من یه راهنمایی میخواستم در مورد فلاش البته یکم با سوالات بقیه فرق داره
    من خودم فلاش درست میکنم و تا به حال چند تایی هم درست کردم و ازشون استفاده میکنم این هفته میخواستم ۲ تا ۶۰۰ ژول درست کنم ولی یه مشکلی که دارم باهاش اینه که میخوام قدرتش قابل تنظیم باشه ولی بیشتر از ۳ یا ۴ حالت بیشتر نمیتونم براش قدرت خروجی در نظر بگیرم و متاسفانه توی اینترنت تقربیا هیچ اطلاعاتی در مورد تنظیم قدرت خروجی فلاش نتونستم پیدا کنم که فکر میکنم به خاطر اینه که هر کسی یا شرکتی میدونه اونو تو نت نمیزاره تا همه ازش استفاده کنند به خاطر اینکه خودشون بتونند فروش داشته باشن
    حالا من واقعا نمیدونم که اونا با چی روش هایی قدرت خروجی رو کنترل میکنن یه چند راه بلدم ولی اصلا عاقلانه و مقرون به صرفه نیست و کاملا مطمئن هستم که اونا از این روش استفاده نمیکنن
    سوال من از عزیزان اینه که کسی میدونه که از چه روشی برای کم کردن قدرت خروجی لامپ استفاده میکنن یا اینکه کسی مدار داخلی یه فلاش استودیو ای رو میتونه به من معرفی کنه یا نه
    خیلی خیلی ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash068 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من یه راهنمایی میخواستم در مورد فلاش البته یکم با سوالات بقیه فرق داره
    من خودم فلاش درست میکنم و تا به حال چند تایی هم درست کردم و ازشون استفاده میکنم این هفته میخواستم ۲ تا ۶۰۰ ژول درست کنم ولی یه مشکلی که دارم باهاش اینه که میخوام قدرتش قابل تنظیم باشه ولی بیشتر از ۳ یا ۴ حالت بیشتر نمیتونم براش قدرت خروجی در نظر بگیرم و متاسفانه توی اینترنت تقربیا هیچ اطلاعاتی در مورد تنظیم قدرت خروجی فلاش نتونستم پیدا کنم که فکر میکنم به خاطر اینه که هر کسی یا شرکتی میدونه اونو تو نت نمیزاره تا همه ازش استفاده کنند به خاطر اینکه خودشون بتونند فروش داشته باشن
    حالا من واقعا نمیدونم که اونا با چی روش هایی قدرت خروجی رو کنترل میکنن یه چند راه بلدم ولی اصلا عاقلانه و مقرون به صرفه نیست و کاملا مطمئن هستم که اونا از این روش استفاده نمیکنن
    سوال من از عزیزان اینه که کسی میدونه که از چه روشی برای کم کردن قدرت خروجی لامپ استفاده میکنن یا اینکه کسی مدار داخلی یه فلاش استودیو ای رو میتونه به من معرفی کنه یا نه
    خیلی خیلی ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید

بهترین گزینه برای مراجعه، یک تعمیرکار کهنه کار و با تجربه ی فلاش، است (مثلاً نمایندگی ایران فلاش، جمهوری، نبش سی تیر)
    بهتر بود پرسش تان را در تاپیک سوالات عمومی عکاسی مطرح میکردید که شانس "بیشتر دیده شدن" آن را توسط دوستان دیگر، افزایش میدادید
    Moderator های محترم، لطفاً در صورت لزوم، زحمت انتقال به تاپیک مناسب را متقبل گردند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    بهترین گزینه برای مراجعه، یک تعمیرکار کهنه کار و با تجربه ی فلاش، است (مثلاً نمایندگی ایران فلاش، جمهوری، نبش سی تیر)
    بهتر بود پرسش تان را در تاپیک سوالات عمومی عکاسی مطرح میکردید که شانس "بیشتر دیده شدن" آن را توسط دوستان دیگر، افزایش میدادید
    Moderator های محترم، لطفاً در صورت لزوم، زحمت انتقال به تاپیک مناسب را متقبل گردند.
    سلام
    خیلی ممنون که زحمت انتقال پست رو کشیدید و ممنون برای پاسخ سوال
    در مورد مطرح کردن اون سوال تو اون تاپیک من دیدم نزدیک ترین موضوع به سوال بنده هست از این رو سوال رو اونجا پرسید و راستش رو بخواهید این تاپیک رو هم ندیده بودم به هر حال خیلی ممنون از این که این نکته رو یاد آورد شدید
    و یه سوال دیگه آیا امیدی به این نمایندگی ای که معرفی کردید هست ؟ چون نمایندگی ها به هیچ کدوم از سوالات مشتری ها جواب نمیدن و میگن که وسیله رو بیار ما تعمیر کنیم
    آیا جاهای دیگه ای هم هست که شرکت نباشه و فقط تمیرگاه باشه و شما بدونید کجا هستن؟
    پیشاپیش خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین