صفحه 8 از 15 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 145
Like Tree355تشکر

موضوع: كاربرد فلاش در عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

پیش فرض پاسخ: برای تهیه نور کافی عکسهای پرتره یا عکاسی در شب چه نوع فلاشی لازم است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    من 600 هزار تومان برای این کار میتوانم هزینه کنم. با این بودجه چه انتخابی بهتر است. اگر این مبلغ کافی نیست بعدا هم میتوانم بقیه تجهیزات را تهیه کنم اما دست به انتخاب موقتی نمیخوام بزنم.
    برای گرفتن عکس صورت چه در خانه و چه در بیرون نور مناسب لازم دارم.
    شما اگه هم در خانه و هم در بیرون فلاش خوب لازم دارید بهترین انتخاب SB900 یا SB800 با یک سافت باکس هست. ولی اگر تنها در مکانهایی که منبع برق شهری وجود دارد عکاسی میکنید Studio Flash بهتر هست، کیفیت نور، قدرت و بازده Studio Flash بهتر از SB ها هست. در نهایت شما به هر دو نیاز پیدا میکنید ولی به نظر من شما و امثال من با SB شروع کنن بهتر هست چون هزینه یک Studio Flash عالی سه شاخه حدود 1.5 تا 3 میلیون تومان میشود (البته انواع ارزان قیمت هم دارد که من سمت اونها نمیرم).
    انواع Studio Flash های مرغوب:
    VISATEC Broncolor ساخت سوئیس. تاسیس 1958.
    Multiblitz ساخت آلمان. تاسیس 1948.
    Profoto ساخت سوئد. تاسیس 1968.
    Hensel ساخت آلمان. تاسیس 1963.
    Bowens ساخت انگلستان.
    Lowel که بهترین هست ولی در ایران نیست چون ساخت آمریکا هست.

به نظر من در کشور ما و شرایطی مثل من و شما VISATEC Solo 400B Kit (سه شاخه) بهترین انتخاب باشه که قیمتش هم 1.7 میلیون تومان هست.
    شامل: سه عدد هد 150 ژول با لامپ فلاش و مدلینگ و شیشه محافظ - دو کاسه استاندارد - یک سافت باکس 60×60 سانتی متر - چتر - کاسه چتر - بارندور دو باله - سه عدد پایه - سیم سنکرون 5 متری - یک کیف مسافرتی
    1-آیا برای استفاده بی سیم از این فلاشها مجبوریم همزمان از فلاش خود دوربین هم استفاده کنیم؟ میخواهم از فلاش مستقیم و تند توی صورت استفاده نکنم بافت پوست توی عکس بد میشه. فکر کنم فلاش خود دوربین استفاده نشه بهتره.
    شما برای استفاده از فلاش بی سیم هر دو حالت رو میتونین انتخاب کنین.
    حالت اول: فلاش سرخود دوربین شما فرستنده دستور به فلاشهای دیگر مثل SB800 یا SB900 باشد و خودش نوری در عکس نداشته باشد (با عمل چشمک زدن قبل از گرفتن عکس پیام ارسال میکند).
    حالت دوم: فلاش سرخود دوربین شما فرستنده دستور به فلاشهای دیگر مثل SB800 یا SB900 باشد و خودش هم فلاس بزند.
    کد:
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/technology/speedlight/wireless/compatibility.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/technology/speedlight/wireless/try.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/technology/speedlight/wireless/accessories.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/technology/speedlight/function/ittl.htm
    شما این حالت ها رو میتونین همین الان هم با دوربینتون امتحان کنین به منوی Flash Mode بروید و گذینه Commander Mode را انتخاب کنین، در این حالت فلاش دوربین شما فقط نقش فرستنده دستور را دارد.
    2- قیمت SB 600 800 900 هم اکنون چقدر است؟
    قیمت یک SB900 در بازار ایران حدود 450 تا 490 تومان هست.
    قیمت SB600 حدود 250 تومان.
    قیمت SB800 حدود 350 تومان.
    3-سافت باکس چه مارکی و چه قیمتی دارد؟
    قیمت یک سافت باکس هم از 20 تومان تا 100 تومان. در مورد مارکش اطلاعات زیادی ندارم.
    فکر کنم با 50-60 تومان یک سافت باکس با سه پایه مناسب میشه پیدا کرد.
    4- آیا گزینه فلاش استودیویی منتفی است، یعنی Sb900 +Softbox 60x60 همان نتیجه فلاش استودیویی را برای پرتره صورت می دهد؟
    کیفیت نور، قدرت و بازده Studio Flash بهتر از SB ها هست.
    azarigh، maziyarsh، rezafh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: برای تهیه نور کافی عکسهای پرتره یا عکاسی در شب چه نوع فلاشی لازم است؟

1- خیر. لازم نیست حتما فلاش دوربین هم در نوردهی شرکت کند. می‌توان در صورت نیاز از آن استفاده کرد. مثلا برای یک نور fill ملایم.

2- قیمت حدودی sb600=240 -SB800=350- SB900 460

نیازی نیست که حتما sb900 بخرید. تفاوتهای sb800 و sb900 برای همگان مورد استفاده ندارد. به تاپیک sb900 مراجعه کنید.

3- ابزارهای مختلفی برای شکل‌دهی یا اصلاح نور وجود دارد. سافت باکس، چتر، دیفیوزر، اسنوت، گرید و .... هر کدام کاربردی دارد و مورد استفاده‌ای.
    از ابتدا هم لازم نیست یکی از این ابزارها را تهیه کنید. ابتدا فلاش را بخرید و با اصول نوردهی و نورسنجی آن ، که اتفاقا آسان هم نیست، آشنا شوید . بعدا خودتان بسته به نیاز، متوجه خواهید شد که جه ابزاری لازم دارید.

4 -فلاشهای استودیوی و فلاشهای کوچک هر یک کاربردی دارد و مزایایی.
    فلاش استودیی قویتر است، برای اتصال به وسایل دیگر از جمله سافت باکس و سه‌پایه دنگ و فنگ کمتری دارد، نور مدلینگ بهتری دارد، سرعت ری‌سایکل بیشتری دارد، و وسایل جانبی‌اش فراوان‌تر است.

اما مشکلاتش: می‌تواند با باتری هم کار کند اما باتری هایش گران است، این فلاشها سنگین‌تر هستند و بیشتر در معرض خرابی، گران‌تر هستند، برای فعال سازی وایرلس نیاز به تریگر مجزا دارند. مثل فلاشهای کوچک، نمی‌توانید در صورت نیاز به دوربین وصل کنید و استفاده کنید. مانند فلاشهای کوچک نمی‌توان هر جایی آنها را قرار داد و استفاده کرد.( مثلا براحتی می توان فلاشهای کوچک را روی زمین یا .... قرار داد).

در مجموع برای کار استودیویی سنگین و مداوم فلاشهای کوچک کاربردی ندارند. برای عکاسی‌های خارج از استودیو، کار با فلاشهای کوچک راحت تر است. هر چند امکان استفاده از فلاشهای استودیویی هم وجود دارد.
    SBadri، Mashhadi Vahid، behnamarena و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

پیش فرض پاسخ: كاربرد فلاش در عكاسي

من این احتمال هم میدم که برای استفاده SB800 با یک سافت باکس لازم به اتصال Radio Trigger باشه چون سنسور SB800 برای دریافت دستور از فلاش سرخود دوربین احتمالا با وجود سافت باکس پوشیده میشه و نمیتونه درست نور دریافت کنه. پس در این حالت مجبور به استفاده از Radio Trigger هستیم.

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض پاسخ: canon speedlite 580 ex ttl

سلام

سئوالي داشتم شايد هم تكراري باشد ولي من در انجمن چيزي پيدا نكردم .

اما سئوال : وقي كه من با اين فلاش (Canon Speedlite 580 EX TTL) عكاسي مي كنم در زماني كه فلاش هاي استوديو هم روشن است خوب باعث تحريك و فلاش زدن آنها مي شود . من كنترلي بر ميزان نور ندارم ( حالت TTL) قدرت و توان فلاش را فقط از طريق پيچ تنظيم كم و زياد مي شود . آيا سيستم درست عمل مي كند و اصولا" بايد اين چنين باشد ؟

مدل فلاش استوديو من هم سوميتا 180 ژول مي باشد . فاقد كاتالوگ و راهنما در جعبه به هنگام خريد

با تشكر
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: canon speedlite 580 ex ttl

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    سلام

سئوالي داشتم شايد هم تكراري باشد ولي من در انجمن چيزي پيدا نكردم .

اما سئوال : وقي كه من با اين فلاش (Canon Speedlite 580 EX TTL) عكاسي مي كنم در زماني كه فلاش هاي استوديو هم روشن است خوب باعث تحريك و فلاش زدن آنها مي شود . من كنترلي بر ميزان نور ندارم ( حالت TTL) قدرت و توان فلاش را فقط از طريق پيچ تنظيم كم و زياد مي شود . آيا سيستم درست عمل مي كند و اصولا" بايد اين چنين باشد ؟

مدل فلاش استوديو من هم سوميتا 180 ژول مي باشد . فاقد كاتالوگ و راهنما در جعبه به هنگام خريد

با تشكر
    خیر سیستم TTL به هیچ وجه صحیح عمل نخواهد کرد و احتمالا اوراکسپوژ خواهد شد.

سیستم TTL ( اگر به مقالات سایت مراجعه کنید ) با توجه به نور محیط موجود که از درون لنز به نورسنج دوربین می رسد میزان جبران نوردهی را محاسبه کرده و سپس بنا به این میزان قدرت را کاهش و یا افزایش می دهد.اما منابع نوری شما ( فلاش سومیتا ) پیش از چکاندن شاتر میزان و شدت نوری اش محاسبه نشده و این سیستم نمی تواند انها را لحاظ کند و دچار خطا می شود.

شما باید به روش دستی این میزان را به فلاش ها بدهید و سیستم TTL را هم خاموش کنید.
    Saeed.gh.sh، Rouzbeh Ehsani و mehdi.rezazadeh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

نمیدانم سایتی که میخواهم معرفی کنم تا حالا در فوروم معرفی شده یا نه (البته خودم از رویویی که دکتر روشن لینکش را گذاشته بودند با این سایت و این عکاس آشنا شدم) , و میخواستم در قسمت معرفی لینکهای روزانه بگذارم, باز گفتم شاید اینجا بهتر باشد, هر جا صلاح بود مدیران عزیز...

این سایت متعلق به آقای Neil van Niekerk است که مقالات خوبی در زمینه نور سنجی, فلاش و فلاش بازی! و ... دارد, همچنین رویوهای کاربردی از دوربین و فلاش و لنز و رادیو فلاش و ...

حتما ً سری بزنید

کد:
    www.neilvn.com

http://www.planetneil.com/tangents/

حسام، SBadri، yasin-m و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد hamidyazdan آواتار ها
    تشکر کرده
    4

سلام
    اگه ممکنه یکم در مورده فوتو سل ها برام توضیح بدید و اینکه چه کاری انجام میدن یا اینکه یه لینک فارسی در مورد فوتو سل معرفیی کنید . با تشکر فراوان

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidyazdan نمایش پست ها
    سلام
    اگه ممکنه یکم در مورده فوتو سل ها برام توضیح بدید و اینکه چه کاری انجام میدن یا اینکه یه لینک فارسی در مورد فوتو سل معرفیی کنید . با تشکر فراوان
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=444
    mreza1001 و hamidyazdan تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام
    یک سوالی برای من پیش آمده که اگر امکان دارد اساتید راهنمایی کنند.

عکسی که با فلاش تهیه میشود شارپنس و جزئیات بالاتری دارد یا اینکه ربطی ندارد؟

احساس میکنم عکسهایی که با فلاش سرخود دوربین میگیرم شارپ تر و دارای جزئیات بهتر است از همان تنظیمات بدون فلاش!:confused:

با تشکر.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

عکسی که با فلاش تهیه میشود شارپنس و جزئیات بالاتری دارد یا اینکه ربطی ندارد؟

احساس میکنم عکسهایی که با فلاش سرخود دوربین میگیرم شارپ تر و دارای جزئیات بهتر است از همان تنظیمات بدون فلاش!
    سلام
    قطعا وقتی نور مناسبی فراهم باشد عکس بهتر همراه با جزئیات بهتری به دست خواهد آمد. اما نور فلاش سر خود چون منبع نور خیلی کوچک است و نور هارشی هم تولید می کند، کنتراست زیادی تولید می کند و به نظر شارپ تر می رسد. یعنی نور تند و تیزی دارد.
    A_Maddah، Hamid-P، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 8 از 15 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین