صفحه 59 از 97 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

بهترین مدل فلاش تریگر برای آتلیه ، جدا از مسئله مادی چیه؟
    اکثر فلاشهای استودیویی چشمی دارند. پس با یک گیرنده فرستنده بقیه هم فعال می شوند.

ا جائی که از جوونی هام یادم میاد، به اینها کابلها Ethernet Cat-5 میگفتند که اتفاقاً کابلهای TTL هم 5 رشته ای هستند.
    Cat-5 ها بدلیل اینکه مس نازکی دارند و قدرت انتقالشون بخاطر تابیده بودنشون هست. خیلی بخواهید کج و کولش کنید میشکنه.

مشکل دیگه هم اینه که اتصال مادگی که بشه سر کابل وصل کرد پیدا نکردیم
    شما باید keystone بخرید. فروشگاههای لوازم شبکه در جمهوری دارند
    https://www.google.com/search?hl=en&...og&sa=N&tab=wi
    و البته الکتریکی البرز در لاله زار لگراند داره که برند معروفیه و لوازمهاش گرونتر و جنس بهتر

کیستون توکار بگیری بهتره دستی میتونی سیمهارو متصل کنی . بعد با چسب بپیچونیش

الان به اين نتيجه رسيدم كه استفاده از سيم سينك خيلي بهتره...فكر ميكنيد اونجا اين كابل سينك رو داره؟
    روزبه جان ناصر خسرو یافت می شود. ایران پگاه - پایین - آریا - یا سلسله یرادران سلمانی
    rainman1061، Rouzbeh Ehsani، Afshin.Prt و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    والا من تريگرم رو هم از همون جا خريدم.با كابل شاتر يونگنو.اما اون موقع به فكرم نرسيد كه بپرسم چون فكر ميكردم كه از هات شو روي گيرنده استفاده خواهم كرد.الان به اين نتيجه رسيدم كه استفاده از سيم سينك خيلي بهتره...فكر ميكنيد اونجا اين كابل سينك رو داره؟
    قوطی عطار که میگن، همین ناصر خسرو است
    اگر آنجا نداشته باشند (احتمال زیاد دارند) جای دیگری نباید گشت
    بعضی وقتا اجناس زیرخاکی ویترین و داخل مغازه های آنجا، آدم رو دقیقاً یاد سمساری میندازه ...

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    دوستان سوالي داشتم:
    ميخوام فلاشهاي هات شو نيكونم رو با سيم سينك به گيرنده يونگنو RF-602 وصل كنم. ( تا الان هميشه از همون كفشك گيرنده يونگنو استفاده ميكردم )
    سوال: اين سيم رو از كجا بايد تهيه كنم؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد
    سلام،
    من از مغازه ای که اول پاساژ جوانمرد (از همون عتیقه فروشیها!) کمی جلو تر از ساندیچی خریدم، ولی سیم دو سر سینک نداشت، مجبور شدم دو تا بخرم (که سر دیگش که برای فلاشهای ناسونال باید باشه) با چسب بهم چسبوندم و یک سیم سینک درست کردم.

البته یک فلاش لامپی سرپیچ دار هم بعدها گرفتم که توی جعبش یک سیم دو سر سینک خوب و نرم و حدود 2.5 متری دارشت که خیلی بدرد بخوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    Cat-5 ها بدلیل اینکه مس نازکی دارند و قدرت انتقالشون بخاطر تابیده بودنشون هست. خیلی بخواهید کج و کولش کنید میشکنه.
    شما باید keystone بخرید. فروشگاههای لوازم شبکه در جمهوری دارند
    https://www.google.com/search?hl=en&...og&sa=N&tab=wi
    و البته الکتریکی البرز در لاله زار لگراند داره که برند معروفیه و لوازمهاش گرونتر و جنس بهتر
    کیستون توکار بگیری بهتره دستی میتونی سیمهارو متصل کنی . بعد با چسب بپیچونیش
    ممنون از راهنماییتون، من از یکی از دوستان پرسیدم، توی بازار سوکتهای دو طرف مادگی Cat 5 ( یا RJ-45) هستش که گویا راه حل بهتریه.

یا حق
    Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami و Viper تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    در واقع، فلاشهای حرفه ای دنیا، درون خود فلاش، رادیوتریگر تعبیه کرده اند ( Internal RadioTrigger ) که تمامی مشکلات و مسائل جانبی را از قبل دیده و راه حل آنرا لحاظ کرده باشند. مثلاً فلاشهای سری حرفه ای Hensel درون خود این تریگر رو دارند و برای سری نیمه حرفه ای هم، تریگر خود Hensel را میتوان جداگانه خرید و استفاده کرد. یا مثلاً Prophoto D1 سری Air این خاصیت را بصورت فابریک دارد. اگر برای فلاشهای استودیوئی آماتوری نیاز به تهیه تریگر بود، حتماً باید ماکزیمم Sync Speed رو با تست فیزیکی تریگر بر روی فلاش، بدست آورید. البته در محیط استودیوئی، چون مثل منزل، اثاثیه دیگری بین دست و پای عکاس نیست، اغلب از همان سیم سنکرون بلند استفاده میکنند.

و نهایتاً این که ظاهراً برای هر چند شاخه فلاش استودیوئی که دارید، یک فرستنده و یک گیرنده کفایت میکند. بدین نحو که یک گیرنده را بر روی فلاش اول نصب میکنند و الباقی فلاشها بصورت نوری، توسط فلاش اول تحریک و تخلیه میشوند. (اگر مغایر است، دوستان آگاه، اطلاع دهند )
    سلام
    ممنونم از توضیحات خوبتون.
    من برای فلاشهای فومکس میخوام رادیو تریگر تهیه کنم . یکی از دوستان پاکت ویزارد پلاس2 رو پیبشنهاد کرده و یکی دیگه مدل تی تی5 رو.
    حتی یونگنو رو هم پیشنهاد داده بودند. میخواستم بدونم چه پیشنهاد بهتری هست؟
    باسپاس
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از توضیحات خوبتون.
    من برای فلاشهای فومکس میخوام رادیو تریگر تهیه کنم . یکی از دوستان پاکت ویزارد پلاس2 رو پیبشنهاد کرده و یکی دیگه مدل تی تی5 رو.
    حتی یونگنو رو هم پیشنهاد داده بودند. میخواستم بدونم چه پیشنهاد بهتری هست؟
    باسپاس
    دوست عزیز فلاش شما استودیویی هست و یک تریگر 40 هزار تومانی هم کار شمارو راه می اندازه
    rainman1061 و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

بله ... دوری-گزینی از سیم و کابل، حس مشترکی است. از منظر قیمت بعلت محدود بودن، چیزی حدود 50 هزارتومن و بصورت سیم گوشی تلفنی، فنری است. بسته حدود 1 متر و فنرش که کشیده بشه، حدود 1.5 الی 2 متر ... بله بنده یکی دارم و بعلت عدم وجود بیش از این متراژ، در صدد هستم که همان را افزایش متراژ دهم. باید وقت کنم و کابل اکستنشن مناسبی پیدا کنم و دست به هویه بشم
    آقا ... بسی رنج بردم در این اثنا؛ از شخم زدن پشت شهرداری و جمهوری و غیره. کابل 5 رشته ی خوب و نرمی که ارزش اضافه کردن به کابل TTL پنجاه هزار تومنی رو داشته باشه و در جمع و باز کردن و حمل و نقل و حین کار، گربه نرقصونه، یافت نشد که نشد ... و سرانجام از همون کابل TTL که داشتم، دوتا دیگه هم خریدم و خیال مبارکم رو راحت کردم.

Connector های کابلهای فابریک، براحتی بصورت نر و ماده به هم Attach میشوند و طول مورد نیاز را براحتی تامین میکنند. خوشبختانه، چیزی تحت عنوان افت ولتاژ در اثر بالا رفتن طول رشته ها مشاهده نشد و سیستم E-TTL کنن، بدون اختلال، مثل ساعت کار کرد ! وقتی که هر سه تا رو بهم Attach کردم، تقریباً در فواصل متعارف از پایه ی نوری که Speedlite روی آن سوار بود، بعلت طول قابل قبول کابلها، هیچ گونه نگرانی بابت واژگونی پایه نور حس نمیشد. وقتی دوربین رو در فاصله تقریبا یک متری از پایه نور قرار دهید، شکم کابلها به زمین میرسد ( هر سه کابل، با فنری های بسته و بدون کشش )

تجربه ی تنظیم قدرت هر فلاش به تنهائی در Manual Mode، تجربه ای آموزنده، ولی بسی وقت گیر بود! ولی به امتحانش میارزید؛ بسی سعی و خطا باید انجام داد ( اونهم برای هر مدل از نورپردازی که باید هندسه ی اون رو بهمراه Detail به ذهن مبارک بسپاریم ). ولی جابجائی در محل فلاشها و تغییر شرایط نوری در Location و خیلی تغییرات دیگه ( از جمله جابجائی و تغییر Pose در سوژه ) تمامی رشته های بنده رو پنبه میکرد و اعصاب مبارک رو بدجوری هاشور میزد . بنابراین عطای Manual-Mode Speedliting رو به لقایش بخشیده و ... به سیستم E-TTL لبخند معنی داری زدم.

استفاده از Manual-Mode برای هنگامی که سوژه ی انسانی شما، عجله دارد و یا شخص مسنی ( و حتی کودکی پر جنب و جوش ) است و یا خودتون وقت زیاد برای سعی و خطا ندارید، یا مثلاً دارید از نامزدی یا عروسی اقوام محترم در جاهای مختلف سالن، عکسبرداری میکنید، میتونه شما رو دچار یاس فلسفی کنه ولی با داشتن وقت کافی، و حوصله، انجام این سعی و خطا شاید هر از چند گاهی به آدم مزه بده ( مثل حل کردن جدول سودوکو؛ اما نه به اون سختی ) در عین حال که برای عکاسی از اشیاء و محصولات ( صنعتی و تبلیغاتی ) فلاش در Manual Mode اطمینان و دقت بیشتری خواهد داشت.

ناگفته نماند که همیشه، باید نتیجه کار با E-TTL رو چک کرد و بهش اطمینان 100% نداشت ... بالاخره اونهم ممکنه یه جائی، تحت شرایطی دچار بروز خطای ابزاری بشه، چون ابزار هم جائزالخطاست

تشکر کرده
    6024

آقا ... بسی رنج بردم در این اثنا؛ از شخم زدن پشت شهرداری و جمهوری و غیره. کابل 5 رشته ی خوب و نرمی که ارزش اضافه کردن به کابل TTL پنجاه هزار تومنی رو داشته باشه و در جمع و باز کردن و حمل و نقل و حین کار، گربه نرقصونه، یافت نشد که نشد ... و سرانجام از همون کابل TTL که داشتم، دوتا دیگه هم خریدم و خیال مبارکم رو راحت کردم.
    سلام،

میگویند تا سه نشه بازی نشه، حالا چرا سه تا؟

یکی از این کابلای 10 متری میخریدید هم سبکتره و هم ارزونتر! (یک شرکتی بود که تبلیغاتش بین پستهای انجمن بود ، الآن گویا زمان تبلیغش تموم شده، حتمن دوستان میتونند راهنماییتون کنند)
    اینم لینک آمازونش

پاینده باشید
    Ali Bayati تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    سلام،

میگویند تا سه نشه بازی نشه، حالا چرا سه تا؟

یکی از این کابلای 10 متری میخریدید هم سبکتره و هم ارزونتر! (یک شرکتی بود که تبلیغاتش بین پستهای انجمن بود ، الآن گویا زمان تبلیغش تموم شده، حتمن دوستان میتونند راهنماییتون کنند)
    اینم لینک آمازونش

پاینده باشید
    درود بر شما افشین گرامی

بله، همین سه تا رو هم از همون تبلیغی که فرمودید، خریدم که متاسفانه در خرید اولی هم 10 متری اش رو تموم کرده بودند و دیگر نیاوردند !
    مزید زحمت دوستان در حاشیه ی جنوبی خلیج فارس هم شدم که که پس از جستجوی فراوان، چیزی پیدا نکرده بودند.

حالا این که 3 تا شده همچین بدک هم نشده تکی، دوبل و سوبل هم میشه استفادشون کرد؛ هم میشه به دوستان، تکی امانتشون داد و خودمون هم هنوز منتفع باشیم از دوتای دیگه.
    با این حال بازهم دنبال اکستنشن خوب هستم، که یه روزی یکی ازین سه تا رو Extend کنم

اینی که الان دارم، تو سایتها و تبلیغ ها به 3 متری معروفه ... ولی باید اینقدر بکشیدش تا بشه 3 متر ( حتماً هم پایه نورتون یا سه پایه دوربین تون رو سرنگون میکنه ) ولی تا 2 متر، کشش خطرناکی رو نمیخاد. من برای موقعی که یکی داشتم و میخواستم بیش از دو متر بازش کنم، روی پایه نور مظلوم، یک وزنه ی هالتر 10 کیلوئی میذاشتم که چپه نشه ولی دل تو دلم نبود که هر لحظه 190XproB با دوربین چپه نشه

این که شما لینک دادید ( سپاس بابت لینک )، معروف به 10 متریه ... پس به طریق اولی، باید تا 6 الی 7 متر با کشیدگی نرمال جواب بده.

تشکر کرده
    6024

اینی که الان دارم، تو سایتها و تبلیغ ها به 3 متری معروفه ... ولی باید اینقدر بکشیدش تا بشه 3 متر ( حتماً هم پایه نورتون یا سه پایه دوربین تون رو سرنگون میکنه ) ولی تا 2 متر، کشش خطرناکی رو نمیخاد.
    این که شما لینک دادید ( سپاس بابت لینک )، معروف به 10 متریه ... پس به طریق اولی، باید تا 6 الی 7 متر با کشیدگی نرمال جواب بده.
    سلام،

این متراژ کابل تابیده نشده و بصورت کاملن صاف هستش که روی جعبه مینویسند. کابل من هم روش نوشته یک متر ولی عملن کمتر از نیم متره!

پاینده باشید
    saadi126 و Ali Bayati تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Ryan آواتار ها
    تشکر کرده
    19

پیش فرض تریگر PE-16

دوستان
    برای کار استودیو با 3 فلاش تریگر PE-16 که با نام Nice توی بازار امده مناسب هست؟.
    http://www.dealextreme.com/p/pe-16-u...3a-2xaaa-65801
    البته قیمت 75 تومان دارم.
    رایان

صفحه 59 از 97 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین