صفحه 63 از 97 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 621 تا 630 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

توضيح وسيله را كه پيام عزيز دادند...اما اگر به دنبال "چشمي" رفتيد...مرغوب‌ترينش را بخريد. خوش‌ساخت بودن و نبودنش به راحتي قابل تشخيص است.

پي‌نوشت: روزبه عزيز مدتهاست بازار نرفته‌ام و خبري از موجودي بازار ندارم.
    Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

هفته پیش جناب بیاتی ظاهرا دنبال همین فتوسلها رفته بودند ناصر خسرو چیزی گیرشون نیومده بود...جهت اطلاع
    Amir Mohebi و Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

هفته پیش جناب بیاتی ظاهرا دنبال همین فتوسلها رفته بودند ناصر خسرو چیزی گیرشون نیومده بود...جهت اطلاع

عجیبه چون قبل از عید من سه چهار تا مغازه دیدم.
    اما شما که تخصص و حال و حوصله اش را دارید وسیله ای طراحی کنید که ولتاژ خروجی برای تریگر رو به زیر 12 کاهش دهد. این ارزش وقت گذاشتن بیشتر داره. در اون صورت می تونید از تریگر رادیویی استفاده کنید و دیگه مشکل بگیر نگیر چشمی یا فتوسل رو نخواهید داشت. مدارهای اون رو هم در اینترنت می تونید پیدا کنید.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    اما شما که تخصص و حال و حوصله اش را دارید وسیله ای طراحی کنید که ولتاژ خروجی برای تریگر رو به زیر 12 کاهش دهد. این ارزش وقت گذاشتن بیشتر داره. در اون صورت می تونید از تریگر رادیویی استفاده کنید و دیگه مشکل بگیر نگیر چشمی یا فتوسل رو نخواهید داشت. مدارهای اون رو هم در اینترنت می تونید پیدا کنید.[/INDENT]
    به نظر من اين كار لقمه را صدبار دور سر چرخاندن است. يك مدار طراحي كنيد و آن را به تريگر راديويي چيني 40(كه به نظرم همه به دردنخورند) هزار توماني وصل كنيد؟ يك تريگر اپتيكي خوب اصلن بگير و نگير ندارد. فقط در فضاي بيرون ممكن است به مشكل بخوريد كه آن‌هم تنها سيستم فيل‌فلاش وايرلس نيكون و كنون جوابگوست (به خاطر نياز به تي‌تي‌ال).
    Kholeno، Fereidoon و amparisay تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

این کار برای کسی که علاقه به ساخت همچین وسیله ای دارد توجیه دارد چون احساس کردم ایشون تمایل دارند عرض کردم و گرنه راه حل ایده آلی نیست.
    من تجربه خوبی از این چشمی ها ندارم، اعصاب خورد کن است. حداقل مال من اینجوری بود.ضمن اینکه تریگر در فضای بیرون هم هیچ مشکلی ندارد اگر تریگرش تریگر باشد.
    Amir Mohebi و amparisay تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    این کار برای کسی که علاقه به ساخت همچین وسیله ای دارد توجیه دارد چون احساس کردم ایشون تمایل دارند عرض کردم و گرنه راه حل ایده آلی نیست.
    من تجربه خوبی از این چشمی ها ندارم، اعصاب خورد کن است. حداقل مال من اینجوری بود.ضمن اینکه تریگر در فضای بیرون هم هیچ مشکلی ندارد اگر تریگرش تریگر باشد.
    بله درست میفرمائید. شاید من تریگر اپتیکی خیلی خوبی دارم...یا شاید خیلی اقتصادی به قضیه نگاه کردم (40-50 هزار تومان+فلاش‌قدیمی ولتاژبالا+مداردست‌ساز خوب اولین چیزی که به دهن می‌آید این است که فلاش را بفروشند و با یک فلاش ولتاژ پایین عوض کنند)
    A_Maddah، Kholeno و amparisay تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

یه سوال داشتم از دوستان.
    من یه فلاش قدیمی کانن دارم که ولتاژ پایه هاش چون بالاسـت، نمی خوام به دوربین وصلش کنم. الان اما به صورت دستی پایه هاش رو به هم وصل می کنم فلاش می زنه. این دقیقا به درد کاری می خوره؟ شاید روش یه مدار ببندم که با نور فلاش دیگه ای تریگر بشه و فلاش بزنه. کار زیادی نداره. کسی اهل این جنگولک بازیها نیست؟

با سلام خدمت دوست عزیز و هم رشته ای .
    من برای سینک کردن سه عدد فلاش آنالوگ مثل شما با دوربین از میکرو استفاده می کنم . البته این فقط به درد زمانی می خوره که بخواهید دوربین رو اکسترنال تریگر کنید . میکرو اول دوربین رو تحریک می کنه و بعد از گزشت زمان دقیق 11120 میکروثانیه(دوربین sx130is ) یک ماسفت رو تحریک می کنه که ماسفت سه تا رله رو on می کنه و هر رله یک فلاش رو تحریک می کنه که تا سرعت 1/50000 (که به کمک هک دوربین به این سرعت رسیدم) عالی عمل می کرد . البته از هر 5-6 شات تقریبا توی یکیش عقب می افتاد.
    در مورد سینک از طریق تشخیص نور هم یک کارایی کردم و درست شد خیلی هم از این مدارات تریگر آماده دقیق تر کار می کرد و تا سرعت 1/1000 خوب عمل می کرد ولی در سرعت بالاتر عقب می افتاد . یک فوتو ترانزیستور که توسط یک عدسی نور محیط روی بیس متمرکز شده بود(البته قبل از عدسی یک دیفیوزر برای بی اثر کردن نور محیط قرار داده شد) یک ماسفت z44n را تحریک می کرد و ماسفت هم توسط رله فلاش را تحریک می کرد .
    ویرایش توسط auditore : Sunday 13 May 2012 در ساعت 21:19
    amparisay تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اینجوری تریگر خواهد سوخت. اگر منظورتون تریگر رادیویی است.
    آقا من تست کردم نسوخت! البته ممکنه یهو بسوزه نمی دونم.

چشمی درد سر های خودش را دارد. فتوسلشون حساسیت لازم رو نداره اغلب. من یکی داشتم چند سال پیش که عملا بدرد نخور بود و فقط ازش برای ارتباط با کابل pc استفاده می کردم. بعد ها یک عدد قدیمیش رو گیر آوردم که خوب بود. فکر کنم دادمش به یکی از دوستان . چون اونم باید تو دید فلاش اصلی باشد. تو نور مستقیم خورشید هم کلاً جواب نمیده. تریگر نوری نیکون هم اگر نور زیاد باشد جوابگو نیست. این ها که جای خود دارند.
    Kholeno و amparisay تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    یه سوال داشتم از دوستان.
    من یه فلاش قدیمی کانن دارم که ولتاژ پایه هاش چون بالاسـت، نمی خوام به دوربین وصلش کنم. الان اما به صورت دستی پایه هاش رو به هم وصل می کنم فلاش می زنه. این دقیقا به درد کاری می خوره؟ شاید روش یه مدار ببندم که با نور فلاش دیگه ای تریگر بشه و فلاش بزنه. کار زیادی نداره. کسی اهل این جنگولک بازیها نیست؟

با سلام خدمت دوست عزیز و هم رشته ای .
    من برای سینک کردن سه عدد فلاش آنالوگ مثل شما با دوربین از میکرو استفاده می کنم . البته این فقط به درد زمانی می خوره که بخواهید دوربین رو اکسترنال تریگر کنید . میکرو اول دوربین رو تحریک می کنه و بعد از گزشت زمان دقیق 11120 میکروثانیه(دوربین sx130is ) یک ماسفت رو تحریک می کنه که ماسفت سه تا رله رو on می کنه و هر رله یک فلاش رو تحریک می کنه که تا سرعت 1/50000 (که به کمک هک دوربین به این سرعت رسیدم) عالی عمل می کرد . البته از هر 5-6 شات تقریبا توی یکیش عقب می افتاد.
    در مورد سینک از طریق تشخیص نور هم یک کارایی کردم و درست شد خیلی هم از این مدارات تریگر آماده دقیق تر کار می کرد و تا سرعت 1/1000 خوب عمل می کرد ولی در سرعت بالاتر عقب می افتاد . یک فوتو ترانزیستور که توسط یک عدسی نور محیط روی بیس متمرکز شده بود(البته قبل از عدسی یک دیفیوزر برای بی اثر کردن نور محیط قرار داده شد) یک ماسفت z44n را تحریک می کرد و ماسفت هم توسط رله فلاش را تحریک می کرد .
    سلام
    احتمالا منظورتون رله نیست، چون هیچ رله ای فکر نمی کنم چنین سرعت سوییچی بده. ولی در کل ساخت تریگری که بخواد سیم داشته باشه که کلا آسونه. یه دکلانشور می سازیم، کلید رو که می زنیم همه چیز رو تریگ کنه، از دوربین و فلاش و ملاش و همه چی...!
    برای نوریش هم مثل اینکه زیاد بچه ها راضی نیستند از کیفیت سنسورای بازار. مثل اینکه باید دست به کار شیم یه چیزی بزنیم سرش به تنش بیارزه...!
    یه سوال! من الان بر فرض یه مدار خودم بزنم که تو 0.1 ثانیه یه خازن رو بکنه 200 ولت. لامپ مورد استفاده توی فلاش چیه دقیقا؟ من جایی ندیدم اسمش رو هم نمیدونم...! اگه پیدا بشه که عالی میشه...! فلاش هم دست ساز می زنیم!
    mreza1001 و auditore تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

لامپ های نعلی فلاش تو بازار موجوده
    amparisay تشکر می‌کند.
    NIKON D810+24-120+50

صفحه 63 از 97 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین