صفحه 65 از 97 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 641 تا 650 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره Yongnuo 602 تحمل فلاش تا چه ولتی رو داره ؟
    روزبه جان در اینجا گفته که به هیچ وجه از فلاشهایی که ولتاژ تریگرشون از 12 ولت بیشتره روی rf-602 استفاده نکنید و ضمنا عنوان کرده که کلیه فلاشهای مدرن ولتاژ تریگر کمتر از این عدد دارند:

Note that these units should not be connected to a flash with a trigger voltage above 12 volts. All modern dedicated flash units designed for use with digital camera are well below this limit, but older flashes may have trigger voltages as high as 380 volts and may fry modern electronic equipment.
    یه چیز جالب هم در مورد تریگرهای یونگنو گفته....گفته که بهشون گاهی poverty wizards هم گفته میشه

These triggers are among the most popular at the lower end of the radio trigger marketplace. The YongNuo triggers are produced in China and are sometimes referred to as Poverty Wizards or FleaBayTriggers.

توضیح: poverty یعنی فقر.منظورش اینه که این تریگر فقراست یعنی کسایی که توان خرید pocket wizard رو ندارند.
    Daruosha، Kholeno، F.KamranNia و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

با سلام
    دوستان سوالی در مورد تریگر داشتم از راهنمائی هایتان سپاسگزارم:

تریگر مدل s&s دارای دو کانال وقتی روی دوربین canon 600d نصب می شه عمل نمی کنه

با تنظیمات دوربین هم مشکل برطرف نگردید

در حالی که این مدل تریگر بر روی دوربینهای دیگر کاملا سالم و بی عیب کار میکند

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

با توجه به درخواست دوستان برای ساخت یک تریگر برای فلاش های قدیمی این پست ارسال می شود تا بنده هم به نوبه خودم کمکی کرده باشم .
    اول اینکه چند تا راه وجود داره که کاملا بسته به کاربرد شما هست(حداکثر سرعتی که لازم دارید فلاش سینک شود )
    دقیق ترین راه که من خودم از اون استفاده می کنم و البته پیچیده ترین راه (خودم اسم تحریک غیر مستقیم روش گزاشتم) استفاده از یک ریموت و تایمر دقیق است که هم دوربین و هم فلاش ها به آن متصل می شود(هر کدام جدا از هم هستند) که مدار ریموت پس از تحریک دوربین بعد از مدت تاخیر شاتر(مثلا برای sx130 تقریبا 10 میلی ثانیه بود) که باید با آزمون و خطا به دست بیاید فلاش ها را تحریک می کند(البته برای دوستانی که با الکترونیک آشنایی خاصی ندارند کمی سخت است) .
    روش دیگه یا روش تحریک مستقیم که در آن فلاش ها مستقیم توسط خود کفشک دوربین تحریک می شوند . که خود این دو حالت دارد . یا مداراتی که اختلاف پتانسیل خود فلاش را کم می کنند و به کفشک می دهند یا مداراتی که با فرمان دوربین تحریک می شوند و بعد همان ولتاژ بالای فلش را تحریک می کنند . نوع اول کمی پیچیده تر است اما نیاز به تغذیه جداگانه ندارد ولی نوع دوم نیاز به یک منبع جداگانه مثلا یک باطری 9 ولت دارد اما از دو سه قطعه تشکیل می شوند .
    یک نمونه از حالت اول در این فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال پست قابل مشاهده است . البته یک ایراد دیگه هم این نوع مدارات دارند که چون از ولتاژ خود فلاش برای تحریکس استفاده میشه باعث دشارژ شدن خازن بعد از مدت کوتاهی می شود . خودم اونو امتحان نکردم اما با تحلیلی که انجام دادم درست به نظر میاد .
    در مورد حالت دوم شما به یک ولتاژ 9 ولت خارجی (باطری 9 ولت) و یک رله 9 ولت دارید . طرز کارش هم به این صورته که شما میاید ولتاژ 9 ولت رو به طور مستقیم از طریق کفشک به رله اعمال می کنید . یعنی یکی از پلاریته های بطری رو به یک پایه رله می دید و یکی دیگه رو به یک سر کفشک می دید و از اون سر کفشک به رله . به این صورت هنگامی که شات زده می شود و پایه های کفشک اتصال کوتاه می شوند اختلاف پتانسیل 9 ولت باطری به رله متصل میشه و اون رو وصل می کنه و دوسر خروجی رله رو هم به فلاش میدید و تموم . البته به دلیل استفاده از رله سرعت کمی محدود می شود فکر نمی کنم بیشتر از 1/1600 یا 1/2000 سینک بشه. برای دوربین هایی که ولتاژ تحریک بالاتری رو تحمل می کنند می تونید از دو عدد از این باطری ها به صورت سری استفاده کنید و از یک رله با ولتاژ بالاتر استفاده کنید .
    برای راحتی کار و اینکه بتوانید فلاش را مستقیم روی کفشک قرار بدید می تونید فلاش رو باز کنید دوتا سیمی که به محل اتصال به کفشک رفته قطع کنید حالا اون دو تا سیم که به طرف مدار رفته به خروجی رله و دو سیمی که به کفشک رفته یکی را به یک سر باطری و یکی دیگه را به یک سر رله وصل کنید . و دو سر باقیمانده رله و باطری هم به هم وصل کنید . می تونید باطری و رله رو هم از بیرون بچسبونید بغل بدنه فلاش
    دوستان در مورد هر روشی که توضیح لازم داشتند بفرمایند تا توضیحات کامل تر داده شود .
    ویرایش توسط auditore : Thursday 14 June 2012 در ساعت 16:55
    mreza1001 و amparisay تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

سلام
    امکانش هست که با استفاده از رادیو تریگر روی دوربین نیکون از فلاشهای کنون هم استفاده کرد ؟ ( بعنوان مثال sb900 بهمراه 580ex )
    مهدی حسینی 500px

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط SHUTTER نمایش پست ها
    سلام
    امکانش هست که با استفاده از رادیو تریگر روی دوربین نیکون از فلاشهای کنون هم استفاده کرد ؟ ( بعنوان مثال sb900 بهمراه 580ex )
    مد منوآل باشه چرا که نشه...
    MAHosseini تشکر می‌کند.

كاربر جديد photohamrah آواتار ها
    تشکر کرده
    13

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط SHUTTER نمایش پست ها
    سلام
    بله ربطی به کنون و نیکون نداره
    MAHosseini تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

باسلام این مدل از تریگر را بتازگی در سایت هنل دیدم که از TTL هم پشتیبانی می کند و بیشتر از 200 متر برد دارد. کسی از دوستان درباره موجود بودن در ایران و قیمت آن اطلاعاتی دارد؟ باتشکر
    Hahnel Innovative Accessories
    3.JPG

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام
    میخواستم بدونم با گذاشتن یه فلاش تریگر روی هر کدوم از فلاشهای استدیو
    میتونم اوونارو بدون مشکل تریگر کنم؟
    چون بقیه فلاش ها با چشمی فعال میشن چیدن هر ست آپ نور پردازی برام ممکن نیست...تو قدرت های کم فلاش اصلی هم بقیه تریگر نمیشن...خریدن رادیو فلاش برای هر فلاش بنظرتون کار عاقلانه ای هست؟؟ راه حل بهتری وجود داره؟
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    میخواستم بدونم با گذاشتن یه فلاش تریگر روی هر کدوم از فلاشهای استدیو
    میتونم اوونارو بدون مشکل تریگر کنم؟
    چون بقیه فلاش ها با چشمی فعال میشن چیدن هر ست آپ نور پردازی برام ممکن نیست...تو قدرت های کم فلاش اصلی هم بقیه تریگر نمیشن...خریدن رادیو فلاش برای هر فلاش بنظرتون کار عاقلانه ای هست؟؟ راه حل بهتری وجود داره؟
    البته که اگر برای هر فلاش تریگر داشته باشید بدون هیچ مشکلی می تونید سینک کنید اما لازم نیست. معمولا در استودیو اگر یک گیرنده روی فلاش اصلی بگذارید باقی فلاشها با چشمی راه می افتند. مگر اینکه چشمی ضعیف باشه. فلاشها چی هستند؟
    Digital Lover تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    البته که اگر برای هر فلاش تریگر داشته باشید بدون هیچ مشکلی می تونید سینک کنید اما لازم نیست. معمولا در استودیو اگر یک گیرنده روی فلاش اصلی بگذارید باقی فلاشها با چشمی راه می افتند. مگر اینکه چشمی ضعیف باشه. فلاشها چی هستند؟
    ممنون از پاسخ....فلاشها اس اند اس هستند ولي همونطور كه عرض كردم چون تو بعضي از چيدمان ها نور به بقيه چشمي ها نميرسه ميخوام اين كار رو بكنم كه مطمئن تره...راه ديگه اي هم هست؟ فكر كنم كم خرج ترين و مطمئن ترين روش همين باشه
    Kholeno تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

صفحه 65 از 97 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 ... آخرینآخرین