صفحه 14 از 97 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

پیش فرض پاسخ: فلاش تریگر

سلام.

آرش جان، متوجه ارتباط اون قسمت بعد از "پس" با قبلش نمی شوم, موقع استفاده از رادیو فلاش که اصولا ً نباید مشکلی باشه، اگر ممکنه یک توضیحی بده.
    وحید خان. نکته عجیب ماجرا هم اون روز همین بود. ظاهرا این فلاش 622 با تریگری که بهش وصل میشه حالا چه رادیو تریگر باشه و یا فوتوسل (مگه فرقی هم میکنه؟) مشکل داره. تنها شک من اینه که من فلاش رو در هر دم مد Manual و Slave آزمایش کردم یا نه؟ که قرار بود برای تست مجدد برم که دیگه فرصت نشد. حالا لطف کن شنبه که برای تست رفتی حتما در هر دو حالتی که نوشتم چک کن تا جایی برای خطا نباشه.
    شنیدم این داستان تریگر نشدن فلاش توسط تریگر جدا از فلاش در مورد فلاش Sigma هم صدق میکنه. اگر از دوستان کسی فلاش Sigma و تریگر داره لطفا امتحان کنه و خبر بده.

با تشکر.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    آرش سلطانی

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    وحید
    امروز ناصر خسرو بودم هر چه گشتم این گیره ها و پایه های تو را که در عکس هست را گیر نیاوردم. مثل اینکه مشهد اوضاعش بهتر از تهران است. مجبور شدم یک پایه مسخره با جای لامپ مدلینگ بگیرم و با نوار چسب یک چیزی سر هم کنم. اگر کسی از دوستان میدونند تهران کی داره لطف کنند.
    سلام علیرضا جان
    من بعد از سفر شاهرود یکی از این گیره ها خریدم تو همون ناصر خسرو کوچه جوانمرد خریدم،تازه اونم خودش نداشت بهم هی میگفت خودت باید درست کنی تا دید من سمج شدم از یکی همکاراش برام گیر اورد اینجور که یادمه 13-14 هزار خریدم.
    Persian تشکر می‌کند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط LightBox نمایش پست ها
    سلام.

مهرداد خان. اگر شما هم TTL برات مهمه که باید یکی از روشهای پست قبلی رو انتخاب کنی.
    2- استفاده از ترنسمیتر ST-E2 کنون به عنوان مستر و یک یا چند 430 یا 580 به عنوان اسلیو.
    میشه در مورد این روش دوم و این ترانسمیتر که اشاره کردید یک کم توضیح بدید...
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    وحید
    امروز ناصر خسرو بودم هر چه گشتم این گیره ها و پایه های تو را که در عکس هست را گیر نیاوردم. مثل اینکه مشهد اوضاعش بهتر از تهران است. مجبور شدم یک پایه مسخره با جای لامپ مدلینگ بگیرم و با نوار چسب یک چیزی سر هم کنم. اگر کسی از دوستان میدونند تهران کی داره لطف کنند.
    من از باب همایون خریدم
    پایه و گیره.
    پاساژ جوانمرد.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    میشه در مورد این روش دوم و این ترانسمیتر که اشاره کردید یک کم توضیح بدید...

Canon ST-E2

با این وسلیه که روی دوربین شما نصب می شود میتوانید دو گروه فلاش را بصورت بدون سیم کنترل کنید ( البته در هر گروه می توان چند فلاش قرار داشته باشند.)
    در این وسیله از امواج Infra red استفاده میشود. ( رادیویی نیست ) و باید فلاش و فرستنده در دید مستقیم همدیگر قرار داشته باشند.(یکی از معایب این محصول به شمار می آید.حال باید دید مستقیم چقدر برای شما مهم است)
    E-TTL را هم پشتیبانی میکند.

برد موثر داخل خانه 12-15 متر و خارج از خانه 8-10 متر میباشد.
    البته احتمال اینکه در نور شدید خورشید درست کار نکند هم وجود دارد.

قیمت آن حدود 250 دلار می باشد.

Features
    E-TTL Compatible
    Built-in AF-Assist Beam
    Sets and Controls Flash Rations
    High-Speed FP Flash
    E-TTL Wireless Autoflash Control

صفحه محصول در وب سایت Canon
    کد:
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=141&modelid=8304
    در وب سایت آمازون
    کد:
    http://www.amazon.com/Canon-Speedlite-Transmitter-580EX-Speedlites/dp/B00004WCFY/ref=cm_cmu_pg_i
    NASSIRI4080، Kourosh Kahal، LightBox و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    Canon ST-E2

در این وسیله از امواج Infra red استفاده میشود. ( رادیویی نیست ) و باید فلاش و فرستنده در دید مستقیم همدیگر قرار داشته باشند.(یکی از معایب این محصول به شمار می آید.حال باید دید مستقیم چقدر برای شما مهم است
    امکان آن هست که یکی از فلاشها را در دید مستقیم آن قرار دهیم و برای بقیه فلاشها چشمی فتوسل تهیه کنیم که با تحریک فلاش اول آنها هم فرمان آتش دهند؟
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

تشکر کرده
    1414

سلام.

اگر منظورت اینه اونهایی که میخوای بهشون فوتوسل نصب کنی در دید ترنسمیتر نباشند بله این امکان وجود داره ولی اون فلاشهایی که به فوتوسل وصل شده اند دیگه TTL نیستند.اصلا چرا باید این کار رو کرد. مشکل اصلی خرید این ترنسمیتر هست. وقتی که اون رو داشته باشی هر چند تا فلاش 430 یا 580 که در اطرافش قرار بدی میتونه به صورت TTL تریگر کنه.

با تشکر.
    ویرایش توسط LightBox : Friday 17 July 2009 در ساعت 12:15
    M.Mobin و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

تشکر کرده
    1521

آخه فکر می کنم اینکه فلاش ها را در دید مستفیم ترانسمیتر قرار دهیم یک کم مشکل باشه. یعنی آدم را برای نورپردازی محدود می کنه. اینطور نیست؟
    شما کدوم روش را پیشنهاد می دهید؟
    1- استفاده از فتوسل و عدم استفاده از TTL
    2-قرار دادن فلاشها در دید مستفیم ترانسمیتر و استفاده از TTL
    مهرداد بن عباس

تشکر کرده
    1414

سلام.

من تا حالا با سیستم وایرلس کنون کار نکردم. اگر به خوبی سیستم CLS نایکون باشه مشکلی با این داستانه قرار داشتن در دید مستقیم نخواهی داشت. منظورم اینه که انقدری که فلاش اسلیوت جایی قرار داشته باشه که حتی بعد از انعکاس نور (یا سیگنال مادون قرمز) فلاش مستر بتونه سیگنال رو بگیره کافیه.

هر دو روشی که نام بردی یک ایراد مشترک دارند. اونهم اینه هنگامی که نور محیط زیاد باشه با مشکل مواجه میشوند که این مشکل در روش اول بیشتر نمود پیدا میکنه.

در کل با توجه به در اختیار داشتن TTL بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت من راه دوم رو پیشنهاد میکنم.

یه پیشنهاد دیگه هم اینه که اگر قیمت برات مهم نیست به Pocket Wizard هم میتونی فکر کنی.

دیدن فیلم آموزشی Nikon School : A Hands-on Guide to Creative Lighting میتونه برای درک این روش بسیار کمک کنه.

با تشکر.
    Rouzbeh Ehsani و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

تشکر کرده
    1521

یه پیشنهاد دیگه هم اینه که اگر قیمت برات مهم نیست به Pocket Wizard هم میتونی فکر کنی.
    سلام.
    اول از همه ممنون که اینقدر با حوصله جواب سوالاتم را میدهید.

میشه لطفا یک کم راجع به این Pocket wizard توضیح بدهید که چی هست؟ چه امکانات بیشتری به عکاس میدهد؟ کمپانی تولید کننده اش؟ قیمتش؟

شرمنده که اینقدر سوال می کنم.
    مهرداد بن عباس

صفحه 14 از 97 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین