صفحه 44 از 85 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

ممنون
    برای دوستمون دارم تهیه میکنم
    d7000 نیکون

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

با سلام

من چند هفته است که یه D3100 گرفتم. می خواستم سافت باکس بسازم و ... به همین دلیل گفتم یه فلاش هم بگیرم. تقریبا هیچی از فلاش نمی دونم. چند تا سوال داشتم

می تونم فلاشی رو که قابلیت وایرلس داشته باشه به صورت وایرلس با D3100 استفاده کنم ؟
    البته تو یه فیلم آموزشی دیدم که عکاس یه سیم به دوربین و فلش وصل کرده بود و می تونست در حدود مثلا یه متر فلاش رو حرکت بده با سیمی که بهش متصل بود. فک کنم یه همچین چیزی واسم کافی باشه. چون من اکثرا تو خونه یا از دوستان یا مثلا مهمونی عکاسی می کنم با فلاش ...

و اینکه یه فلش ارزون بخوام بگیرم که با همون سیم ازش استفاده کنم چی بگیرم ؟

ممنون

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط data نمایش پست ها
    با سلام

من چند هفته است که یه D3100 گرفتم. می خواستم سافت باکس بسازم و ... به همین دلیل گفتم یه فلاش هم بگیرم. تقریبا هیچی از فلاش نمی دونم. چند تا سوال داشتم

می تونم فلاشی رو که قابلیت وایرلس داشته باشه به صورت وایرلس با D3100 استفاده کنم ؟
    البته تو یه فیلم آموزشی دیدم که عکاس یه سیم به دوربین و فلش وصل کرده بود و می تونست در حدود مثلا یه متر فلاش رو حرکت بده با سیمی که بهش متصل بود. فک کنم یه همچین چیزی واسم کافی باشه. چون من اکثرا تو خونه یا از دوستان یا مثلا مهمونی عکاسی می کنم با فلاش ...

و اینکه یه فلش ارزون بخوام بگیرم که با همون سیم ازش استفاده کنم چی بگیرم ؟

ممنون
    با سلام
    D3100 بصورت وایرلس نمیتونه با فلاش ارتباط برقرار کنه و باید فلاش به کفشک دوربین وصل باشه(یا مستقیم و یا با سیم) و اگر بخواین از سیستم CLS نیکون استفاده کنید ، باید یه فلش مثل SB-700 , 800 , 900 که قابلیت مستر شدن دارن رو روی دوربین ببنیدید و با استفاده از اون فلاشهای دیگه(اگر بیشتر از یکی باشن فلاشهاتون) رو تریگ کنید.
    موفق باشید

تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    D3100 بصورت وایرلس نمیتونه با فلاش ارتباط برقرار کنه و باید فلاش به کفشک دوربین وصل باشه(یا مستقیم و یا با سیم) و اگر بخواین از سیستم CLS نیکون استفاده کنید ، باید یه فلش مثل SB-700 , 800 , 900 که قابلیت مستر شدن دارن رو روی دوربین ببنیدید و با استفاده از اون فلاشهای دیگه(اگر بیشتر از یکی باشن فلاشهاتون) رو تریگ کنید.
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز
    فلاش های نیکون گرونن. نایسین های ارزون تر مثل 622 مارک یک یا دو به دردم نمی خورن ؟

یه ذره هم ساده تر توضیح بدین عالی میشه
    از نصف حرفاتون سر در نیاوردم

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

ممنون دوست عزیز
    فلاش های نیکون گرونن. نایسین های ارزون تر مثل 622 مارک یک یا دو به دردم نمی خورن ؟

یه ذره هم ساده تر توضیح بدین عالی میشه
    از نصف حرفاتون سر در نیاوردم
    چرا،نیسان هم خوبه فلاششهاش و باید دقت کنید که با نیکون همخون باشه
    در مورد توضیحات :
    همونطور که میدونید،نیکون یک سیستم نور داره به اسم CLS که یکجور سیستم استاندارد بین دوربینها و تجهیزات نور نیکون هست و فی المثل قابلیت نورسنجی TTL داره و ...
    اگر برای نورپردازی از فلاشهای نیکون استفاده کنید،این فلاشها تا 4 گروه سه تایی (اگر اشتباه نکنم) میتونن مورد استفاده قرار بگیرن . برای تریگ کردن (فلاش زدن) باید یک واحد مستر (اصلی) داشته باشیم که فرمان تریگ رو به باقی فلاشها بفرسته که این واحد مستر یا یه فلاش از همونهاییه که قبلاً گفتم که قابلیت مستر شدن دارن یا اینکه خود بدنه مستر میشه (یعنی داخل بدنه تعبیه شده این امکان و نیاز به یه واحد مستر مجزا نیست) ... یه واحد مستر میشه،یاقی رو اسلیو ( فرعی) میگن که با فرمان آتش واحد اصلی (موقع فشردن شاتر) تریگ میشن و روشنایی در میکنن از خودشون...
    بدنه D3100 قابلیت مستر بودن نداره و حتماً باید برای استفاده از چندین فلاش و سیستم CLS باید از یه فلاش قدرتمند با قابلیت مستر استفاده کرد!
    اگر هم کلاً یه دونه فلاش دارین ، یا میخواین بخرین،بهترین راه واسه Off-Camera ( جدا کردن فلاش از بدنه و استفاده از اون) همون کابل اتصال فنریه که بسته به طولش دست شما برای فاصله انداختن بین فلش و دوربین باز میذاره...

موفق باشید

تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    چرا،نیسان هم خوبه فلاششهاش و باید دقت کنید که با نیکون همخون باشه
    در مورد توضیحات :
    همونطور که میدونید،نیکون یک سیستم نور داره به اسم CLS که یکجور سیستم استاندارد بین دوربینها و تجهیزات نور نیکون هست و فی المثل قابلیت نورسنجی TTL داره و ...
    اگر برای نورپردازی از فلاشهای نیکون استفاده کنید،این فلاشها تا 4 گروه سه تایی (اگر اشتباه نکنم) میتونن مورد استفاده قرار بگیرن . برای تریگ کردن (فلاش زدن) باید یک واحد مستر (اصلی) داشته باشیم که فرمان تریگ رو به باقی فلاشها بفرسته که این واحد مستر یا یه فلاش از همونهاییه که قبلاً گفتم که قابلیت مستر شدن دارن یا اینکه خود بدنه مستر میشه (یعنی داخل بدنه تعبیه شده این امکان و نیاز به یه واحد مستر مجزا نیست) ... یه واحد مستر میشه،یاقی رو اسلیو ( فرعی) میگن که با فرمان آتش واحد اصلی (موقع فشردن شاتر) تریگ میشن و روشنایی در میکنن از خودشون...
    بدنه D3100 قابلیت مستر بودن نداره و حتماً باید برای استفاده از چندین فلاش و سیستم CLS باید از یه فلاش قدرتمند با قابلیت مستر استفاده کرد!
    اگر هم کلاً یه دونه فلاش دارین ، یا میخواین بخرین،بهترین راه واسه Off-Camera ( جدا کردن فلاش از بدنه و استفاده از اون) همون کابل اتصال فنریه که بسته به طولش دست شما برای فاصله انداختن بین فلش و دوربین باز میذاره...

موفق باشید

واقعا ممنونم
    فعلا فک کنم یه فلاش برام کافی باشه. زیاد هم نمی خوام هزینه کنم. پس همون سیم و یه فلاش بگیرم بهتره برام ...

نورنگار نایسین 622 رو زده 140 و مارک 2 رو زده 170 تومن. کدومش رو بگیرم ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

واقعا ممنونم
    فعلا فک کنم یه فلاش برام کافی باشه. زیاد هم نمی خوام هزینه کنم. پس همون سیم و یه فلاش بگیرم بهتره برام ...

نورنگار نایسین 622 رو زده 140 و مارک 2 رو زده 170 تومن. کدومش رو بگیرم ؟
    data جان
    اون کابل TTL رو اگه گیر بیاری همچین ارزون هم نخواهد بود.
    ضمن اینکه فلاشهای نایسینی که اسم بردی فکر میکنم سنسور چشمی سر خود دارند و بصورت وایرلس تریگ میشوند.بنابراین خودتو فعلا در گیر کابل نکن.
    shabab و data تشکر می‌کنند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام خدمت دوستان و جناب data
    بزرگان گفتنی ها رو فرمودند ...
    من هم نظرم اینکه که یک عدد 622 مارک 2 تهیه کنید تا مشکلات سازگاری و شلیک و ... رو که در مارک یک موجود بود رو نداشته باشید البته یه زمانی این فلاش 147 تومان قیمت داشت ولی الآن 170 تومان شده ...
    قیمت سیم و کابل TTL و ... هم همانطور که جناب احسانی فرمودند خیلی ارزون هم نیست و من نظرم اینه که از طریق فلاش سر خود دوربین فلاش دوم رو تریگر کنید و اگه بعدا بودجه تون افزایش پیدا کرد و یا نیاز پیدا کردید میتونید رادیو تریگر تهیه کنید که هم به صرفه تر هست هم دستتون رو برای فلاش بازی بازتر میکنه ...
    M. Beyrami، data، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام
    دوستان عزیز من قصد خرید یک عدد Nissin DI 622 MK II دارم ولی همه جا 170 تومن میدن کسی جای ارزونتر سراغ داره ؟؟؟ عجب اشتباهی کردیم 147 تومن بود نخریدیم ...
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    39

چطور میتوان بافلاش سرخود دوربین فلاشهای دیگررافعال نمود؟
    به نظر شما مزایاومعایب روشهای زیربرای فعال نمودن فلاشهای آفکمرابرای دوربینهای فاقد سیستمcommander چیست؟
    - استفاده ازفلاش سرخود دوربین
    - استفاده از فلاشهای دارای commander
    - استفاده از commanderهایی مثلSU800
    - استفاده از تریگر
    به نظر شما بهترین ومناسب ترین روش جهت دوربینهای فوق چیست؟
    باتشکر

صفحه 44 از 85 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین