صفحه 40 از 85 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

به نظر دوستان naissan 622 II برای نیکون D5100 برای آف کمرا مشکلی نداره؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    کیفیت فلاش های فتوفلکس به چه صورت است؟
    فلاش مناسب 300 ژول چه مارک هایی که در ایران پیدا بشه و قیمت مناسب داشته باشه هست؟
    این قیمت های سایت نورنگار
    http://www.dorbinshop.com/flash/phot...t/sortType/ASC
    قیمت های مناسبی برای فلاش های فتو فلکس و مارک های دیگه داره یا تو تهران قیمت ها از این ارزونتره؟
    مقوله ی فلاشهای موجود در ایران، همیشه مقوله ی پیچیده و پر حرف و حدیثی برای کسی است که قصد انتخاب داره. سوالی که شما پرسیدید، چندین هفته در ذهن بنده هم بعنوان سوال موند، تا اینکه با پرس و جوی زیاد، دستم اومدکه یک فلاش استودیوئی خوب باید چه شرایطی داشته باشه ... و اما PhotoFlex ... که ظاهراً تحت لیسانس آمریکا در چین تولید میشه ... تا اینجای کار، مطمئنم که از فلاشهای چینی دیگر یک سر و گردن بالاتره، بدلیل داشتن بدنه ی فلزی و داشتن فن داخلی ... اما اینکه در قدرتهای مختلف، دارای کلوین ثابتی است یا نه، سوالیه که میخوام این هفته از دوست خوبمون، کاوه ی قبادی پرس و جو کنم ... اگر کلوین ثابتی هم داشته باشه ( کیت سه شاخه ی 300 وات آن، با مخلفات جانبی کیت آن، که در سایت ن ن ذکر شده ) با قیمت فعلی 1.35 میلیون ( در معیت گارانتی ) ظاهراً قیمت بدی نیست، به دو دلیل: یکی اینکه تهیه ی همین آیتمها، مثلاً از یک Brand دیگه ( مثل Fomex ) حدود 1 میلیون بیشتر هزینه بر میداره؛ و دیگه اینکه به فلاشهای چینی دیگر ( که ظاهراً تمامی مارکهای متنوع موجود در بازار ایران، از یک کارخانه بیرون میایند ) برای کارهای تقریباً حرفه ای و توقع دوام و ثبات کارآئی، نمیتوان مثل فتوفلکس اعتماد داشت. بنابراین اگر نخواهیم نسخه پیچی کنیم، این برند، برای کار آماتوری-تجربی و بعضاً نیمه حرفه ای، نباید بد باشد.

حالا میماند اینکه، آیا کسی از دوستان، تجربه ی استفاده از این برند را داشته که بتونه ما رو در تجربیاتش شریک کنه یا خیر .... یادم میاد حدود چند ماه پیش، یک تاپیک جدید تحت عنوان کیت فلاش PhotoFlex باز کردم و نظر دوستان رو جویا شدم ... ظاهراً هنوز کسی به آن تاپیک پاسخی نداده ...

پی نویس: بجز داشتن کلوین ثابت، باید دو مورد زیر رو هم به سوالاتی که از دوستمون کاوه ی قبادی پرسیده میشه، اضافه کنم :
    1) آیا قابلیت Internally Decharging خازنها، در صورتیکه قدرت فلاش رو کم کرده ایم و با آن قدرت، هنوز فلاش نزده ایم، را دارد و یا خیر.
    2) آیا قابلیت تنظیم شدت نور لامپ Modeling را متناسب با شدت نور لامپ اصلی فلاش، دارد و یا خیر.

اگر از این سه آیتم، سر بلند بیرون بیاد، گزینه ی مناسبی خواهد بود.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Monday 31 October 2011 در ساعت 11:30
    masoudrejae، M. Beyrami، hmirzaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    به نظر دوستان naissan 622 II برای نیکون D5100 برای آف کمرا مشکلی نداره؟
    تا جایی که میدونم دی5100 فلاش کامندر نداره.پس نمیتونید به صورت آف کمرا با اون تی تی ال داشته باشید.به دو طریق میتونید از این فلاش به صورت آف کمرا استفاده کنید.یکی با فعال کردن ترگر نوری خود فلاش،که در اون صورت با شلیک هر فلاشی(حتی فلاشهای زنون موبایل) 622 هم شلیک میکنه که به طور کل کار امد هست ولی نه به این صورت که روی اون حساب جدی باز بکنید.دوم خرید تریگر رادیویی که انواع مختلف داره و در تالار هم در موردش صحبت شده مفصل.اما در کل این فلاش به نسبت قیمت فلاش بسیار خوب و ارزشمندی هست.من این فلاش رو دارم و نارضایتی هم به هیچ وجه ندارم.
    ویرایش توسط lamagra : Monday 31 October 2011 در ساعت 12:27 دلیل: املائی
    hamid415 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    مقوله ی فلاشهای موجود در ایران، همیشه مقوله ی پیچیده و پر حرف و حدیثی برای کسی است که قصد انتخاب داره. سوالی که شما پرسیدید، چندین هفته در ذهن بنده هم بعنوان سوال موند، تا اینکه با پرس و جوی زیاد، دستم اومدکه یک فلاش استودیوئی خوب باید چه شرایطی داشته باشه ... و اما PhotoFlex ... که ظاهراً تحت لیسانس آمریکا در چین تولید میشه ... تا اینجای کار، مطمئنم که از فلاشهای چینی دیگر یک سر و گردن بالاتره، بدلیل داشتن بدنه ی فلزی و داشتن فن داخلی ... اما اینکه در قدرتهای مختلف، دارای کلوین ثابتی است یا نه، سوالیه که میخوام این هفته از دوست خوبمون، کاوه ی قبادی پرس و جو کنم ... اگر کلوین ثابتی هم داشته باشه ( کیت سه شاخه ی 300 وات آن، با مخلفات جانبی کیت آن، که در سایت ن ن ذکر شده ) با قیمت فعلی 1.35 میلیون ( در معیت گارانتی ) ظاهراً قیمت بدی نیست، به دو دلیل: یکی اینکه تهیه ی همین آیتمها، مثلاً از یک Brand دیگه ( مثل Fomex ) حدود 1 میلیون بیشتر هزینه بر میداره؛ و دیگه اینکه به فلاشهای چینی دیگر ( که ظاهراً تمامی مارکهای متنوع موجود در بازار ایران، از یک کارخانه بیرون میایند ) برای کارهای تقریباً حرفه ای و توقع دوام و ثبات کارآئی، نمیتوان مثل فتوفلکس اعتماد داشت. بنابراین اگر نخواهیم نسخه پیچی کنیم، این برند، برای کار آماتوری-تجربی و بعضاً نیمه حرفه ای، نباید بد باشد.

حالا میماند اینکه، آیا کسی از دوستان، تجربه ی استفاده از این برند را داشته که بتونه ما رو در تجربیاتش شریک کنه یا خیر .... یادم میاد حدود چند ماه پیش، یک تاپیک جدید تحت عنوان کیت فلاش PhotoFlex باز کردم و نظر دوستان رو جویا شدم ... ظاهراً هنوز کسی به آن تاپیک پاسخی نداده ...

پی نویس: بجز داشتن کلوین ثابت، باید دو مورد زیر رو هم به سوالاتی که از دوستمون کاوه ی قبادی پرسیده میشه، اضافه کنم :
    1) آیا قابلیت Internally Decharging خازنها، در صورتیکه قدرت فلاش رو کم کرده ایم و با آن قدرت، هنوز فلاش نزده ایم، را دارد و یا خیر.
    2) آیا قابلیت تنظیم شدت نور لامپ Modeling را متناسب با شدت نور لامپ اصلی فلاش، دارد و یا خیر.

اگر از این سه آیتم، سر بلند بیرون بیاد، گزینه ی مناسبی خواهد بود.
    اره پرسیدی خبرش را اینجا بده چون واقعا قیمت فتوفلکس یک جورایی بالاست
    الان سایت پیکسل
    http://pixelcamshop.ir/PL/Pixel-Studio.pdf
    قیمت کیت فلاش 300 ژول را زده 780 تومن حالا نمیدونم جنس اش خوبه یا نه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    اره پرسیدی خبرش را اینجا بده چون واقعا قیمت فتوفلکس یک جورایی بالاست
    الان سایت پیکسل
    http://pixelcamshop.ir/PL/Pixel-Studio.pdf
    قیمت کیت فلاش 300 ژول را زده 780 تومن حالا نمیدونم جنس اش خوبه یا نه
    اون کیت 780 تومنی، از همون چینیائیه که عرض کردم ... احتمالاً وارد کننده ی اصلیش Altontrading.com باید باشه. که در حال حاضر نوشته موجود نیست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اون سیستمی که شما میفرمایید توی نور روز خوب جواب نمیده. جالب اینه که یکی از دوستانی که توصیه به خرید می کنند خودشون داشتن و فروختن اس بی 800 گرفتن.
    اون سيستم ( يعني دوربين كامندر و فلاش slave ) در حالتي هم كه فلاشتون SB-800 يا SB-900 باشه باز فرقي نميكنه.همشون در نور روز عملكرد يكسان دارند.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

پرسیدی خبرش را اینجا بده
    اگر جناب قبادي حضور داشته باشند و اينجا بفرمايند همه استفاده مي كنيم.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اون سیستمی که شما میفرمایید توی نور روز خوب جواب نمیده. جالب اینه که یکی از دوستانی که توصیه به خرید می کنند خودشون داشتن و فروختن اس بی 800 گرفتن.

البته sb600 فلاش بدی نیست. خیلی هم خوب است. مشکلی هم نداره قطعاً ولی برای این موردی که فرمودند از نظر من مناسب نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    اون سيستم ( يعني دوربين كامندر و فلاش slave ) در حالتي هم كه فلاشتون SB-800 يا SB-900 باشه باز فرقي نميكنه.همشون در نور روز عملكرد يكسان دارند.
    بله من قبلا به مدت 1 سال SB-600 داشتم و فروختم به دلیل اینکه ترمینال سینک نداشت و چند امکان حرفه‌ای دیگر که البته چون من از فلاش تریگرهای پاکت ویزارد استفاده می‌کنم به ترمینال سینک نیاز داشتم.
    خوب تقریبا همه فلاش تریگرهایی که در بازار موجود است با کفشک فلاش ارتباط برقرار می‌کنند و نیازی به ترمینال سینک نیست.

مورد دوم که SU-4 باشه فقط زمانی کاربرد داره که فلاش‌ها بیشتر از یک عدد باشن. که البته با داشتن دو عدد فلاش تریگر گیرنده نیازی به SU-4 هم نیست.

در کل شکی نیست که SB-800 و SB-900 بهتر از SB-600 باشن ولی باید نیازتون رو بدونید بعد اقدام به خرید کنید. اینطور که از گفته‌های دوستمون مشخص بود محدودیت بودجه داشتن و نمی‌خواستن زیاد هزینه کنن.
    حالا چه اشکالی داره دوستمون SB-600 بخرن و بعد از مدتی که حرفه‌ای‌تر شدن بفروشن و یک فلاش بهتر بخرن؟ قرار نیست همه از روز اول بهترین‌ها رو بخرن!

در مورد سیستم تریگر TTL بی‌سیم نیکون (CLS) هم به نظر من یکی از بهترین تکنولوجی‌های تولید شده در این چند ساله است.
    درسته که تریگر CLS در روز مشکلاتی داره ولی معمولا کمتر عکاسی دوست داره در نور روز عکاسی کنه و البته یک عدد فلاش Speedlight جوابگوی کار شما در روز نیست. معمولا نور طلوع و غروب یا سایه رو برای عکاسی انتخاب می‌کنن. در محیط‌های بسته هم که به خوبی جوابگوی کار است.

چون قبلا این دوستمون مقدار بیشتری هزینه کردن و D90 خریدن و این دوربین هم پشتیبانی از CLS دارد بهترین گزینه‌ی ارزان‌قیمت همین SB-600 است و بعد به ترتیب SB-700 و SB-900.
    M. Beyrami، ahmad.abaee، poker و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان لطف دارند.

والله متاسفانه هنوز به درستی با فلاش های فتوفلکس کار نکرده ام و تمامی عرایض ام از روی دیده ها و شنیده ها ( Review ها ) است تا یک تجربه عملی.

اما بنده شخصا مدتی است تا چیزی را که در موردش نظر می دهم و قضاوت می کنم از نزدیک نبینم و با آن کار نکنم نمی توانم به درستی و با اعتقاد نظری بدهم.

و اما فتوفلکس...

برند نسبتا معتبر و خوش نامی بخصوص در بین فلاش های Outdoor و ...

یک برند آمریکایی اما با اصل و ریشه ای در کشور دوست و برادر چین.

اما همان طور که دوستان می دانند از Ipad تا انواع لپ تاپ تا جدیدا هواپیمای Airbus در این کشور تولید می شود ! پس هر چیز چینی بد نیست.

اولین چیزی که برایم مهم است این است که این چینی یک برند پدر و مادر دار است و نه یک برند بی نام نشان ! جدیدا اسامی فلاش هایی مثل اصغر تک خال ! هم می شود در بازار دید !

پس این فلاش یقینا یک سر و گردن از تمامی برند هایی که توسط چند بازرگانی معروف وارد می شوند بهتر است.برند هایی مثل S&S , VISTAR , VESTEL , SOMITA , MIRCOPRO , FIREFOX , NICE ,و بسیاری برند های دیگر.

در انتخاب فلاش یکی از موضوعات کیفیت ساخت و بدنه و لوازم جانبی و ... است.

فتوفلکس بدنه خوش ساخت و خوبی دارد.فن داخلی بی صدا و بدنه فلزی و مونت قوی برای اتصال لوازم جانبی از مورادی است که باعث می شود با قیافه و ظاهر اش مشکلی نداشته باشید.

لوازم جانبی خوبی ( انواع سافت باکس و اسنوب و ... ) هم برایش وارد شده.

اما موضوع اصلی کیفیت نور فلاش و امکانات فلاش است که باید با تحقیق بهتر و بیشتر به آن رسید.

مثلا تست کلوین و ثبات آن در قدرت های مختلف و همین طور میزان خطا و ... از مواردی است که باید بعد از تست نظر داد.

بنده شخصا تا زمانی که در یک فرصت مناسب این فلاش ها را تست نکنم با صراحت نمی توانم نظری بدهم.

اما به نسبت قیمت و بخصوص با توجه به قیمت مدل های ارزان و بی کیفیت چینی و در مقایسه با این برند به نظرم ارزش پرداخت وجه را یقینا خواهد داشت.

چرا که برند های معروف به شدت گران هستند ( مثلا برونکالر حدود 10 میلیون برای سه شاخه و یا پروفتو 8 میلیون و مولتی بیلیز 7 میلیون و هنسل 4 و فومکس حدود 3 و .... ) و در بین ارزان ها به نظرم معقول ترین همین فتوفلکس است.
    Daruosha، Javid، M.A.ZEYNALI و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

در تکمیل فرمایشات کاوه عزیز، به این نکته دقت داشته باشید که strobe های PhotoFlex تا 3 استاپ نورشان بیشتر، کم نمی شود و این محدویت کمی نیست!

ای کاش این تجار محترم، flash های Alien Bees را وارد می کردند...
    Kaveh Ghobadi، Javid، Rouzbeh Ehsani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 40 از 85 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین