صفحه 28 از 100 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    دو تا سوال داشتم:

اول اینکه وقتی فیلتر ND با میزان کاهش نور ورودی بالا مثل NDx1000 روی لنز استفاده میشه چقدر باعث کندی و گیجی فوکوس میشه؟
    دوم٬ جایی تو همین فروم خوندم (ولی بیاد ندارم کجا) که از موارد استفاده این فیلتر در عکاسی در شب و برای جلوگیری از اوور شدن منابع نوری مثل چراغها و... میشه ولی این سوال برام پیش اومد که این فیلتر کل تصویر رو تحت تاثیر قرار میده و نباید این قابلیت رو داشته باشه که فقط روی منابع نوری تاثیر بذاره. در کل غیر از تکنیک HDR برای جلوگیری از اوور شدن منابع نوری در عکاسی در شب روشی وجود داره؟
    این فیلتر ها نور رو کاهش میدن. چه نور منبع نوری زیاد چه نور کم محیط. در نتیجه دوست عزیزی که گفته برای جلوگیری از اور شدن نور چراغها میشه از این فیلتر استفاده کرد, اشتباه کردند. یعنی این طوری نیست که این فیلتر باعث کاهش کنتراست بشه.
    در مورد گیجی فوکوس هم باید عرض کنم که در صورت استفاده از این فیلتر باید قید فوکوس اتوماتیک رو بزنید. مگر اینکه از شیئی مثل خورشید بخواین عکس بگیرید. روش استفاده از این فیلتر این گونه هست که فوکوس رو در حالت دستی قرار میدیم. فوکوس رو انجام میدیم و بعد فیلتر رو روی لنز نصب می کنیم. راه ساده تر اینه که دهانه لنز رو در باز ترین حالت ممکن قرار میدیم. و با استفاده از لایو ویو فوکوس دستی انجام میدیم. بعد دیافراگم رو روی مقداری که نیاز داریم قرار میدیم.
    استفاده از فیلترهای vari ND این سختی ها رو نداره.
    در مورد سوال دیگرتون پیرامون روشی برای جلوگیری از اور شدن منابع نوری در عکاسی شب (به غیر از HDR) به نظر من یکی از بهترین روش ها استفاده از دینامیک رنج وسیعی هست که دوربینهایی مثل D7000 یا D800 یا امثال اینها در اختیار عکاس میذاره. نور سنجی رو بر اساس مناطق پر نور انجام بدید و در پردازش, نواحی سایه رو بازیابی کنید. اگر از دوربین هایی استفاده کنید که سنسور با دینامیک رنج پایین دارند, در هنگام بازیابی مناطق تیره, تصویرتون دچار نویز و بندینگ میشه و باید یا قید رزلوشن رو بزنید و نویز گیری سنگین انجام بدید یا با نویز و بندینگ بد تصویر سر کنید.
    فکر می کنیم در تاپیک مربوط به D800 و یه دوربین دیگه در مورد اهمیت دینامیک رنج نمونه هایی آورده شده بود که به روشن تر شدن بحث کمک می کنه. حتی دوربینی مثل D5100 نیکون هم به یمن سنسور های جدید سونی, دینامیک رنج خوبی برای اجرای این ترفند در اختیارتون میذاره.
    fireboy، adeliry، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

در تکمیل صحبت های دوستمون اضافه کنم که سنسور دوربین دی5100 و دی 7000 دقیقا یکیه.
    adeliry تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy نمایش پست ها
    میخواستم پیشنهاد دوستان رو بدونم که بدون آزمون خطا این فیلتر رو تهیه کنم، به نظرتون چطور میتونم متوجه بشم که "حدودا" نیاز من به ND چند هست؟
    میخوام بعد از خرید پشیمون نشم چون به هر صورت کم قیمت نیست!!
    اجازه بدید که سوال رو طور دیگری در نظر بگیریم (و با علم به اینکه در مثل مناقشه نیست) :
    فرض کنید یک مکانیک میخواهد از ابزار فروشی آچار بخرد، مثلاً آچار یه سر رینگی ...
    این آچارها در سایزهای مختلف، برای پیچهای نمره ی 6 الی 48 مثلاً موجودند ( رنجی به این ترتیب: 6 - 8 - 10 - 12 - 14 - 15 - 16 - ..... 48 )
    مکانیک از شما میپرسد که برای کارگاه مکانیکی اش، کدام سایز را بخرد که برای همه کارهایش جوابگو بوده و پشیمان نشود.

طبعاً برای هر سایز پیچی، یک آچار متناظر با همان پیچ. مکانیک مورد نظر شاید از یک ست کامل 30 آچاری، 10 تای آن بکارش بیاید و 20 تای دیگر آن در سال، یکبار هم از جعبه ابزارش بیرون نیاید و فقط به وزن جعبه اضافه کند !
    یا اینکه آچار فرانسه بخرد که سایز دهانه اش قابل تنظیم است و به هر پیچی میخورد.
    البته انتخاب قضیه ی ND به خشکی انتخاب آچار نیست (طبیعت قضیه ها متفاوت هستند)
    نظر شخصی: مثلاً NDx2 را خریدن، کار بیهوده ای است. (چون میتوان با اندکی تغییر، در یکی از اضلاع مثلث نوردهی، فقدان آن را جبران نمود.)
    برای شخصی ممکن است NDx4 هم هیچگاه استفاده نشود و اغلب NDx16 (کاهنده 4 استاپی نور) در بیشتر موارد، نتیجه دهد.
    برای شخصی دیگر، ممکن است بیشتر محدوده ی NDxVariable کاربرد داشته باشد.

( آچار فرانسه = ND متغییر )

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

دوستان از قرار تخم این نوع فیلترها رو در بازار به قول معروف ملخ خورده و نایاب شده(ان دی 32 به بالا منظورمه تا 8 پیدا میشه)
    جای خاصی رو کسی سراغ داره برم راست کارش؟؟؟(ترجیحن منصف هم باشه )
    هادی . م

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها
    دوستان از قرار تخم این نوع فیلترها رو در بازار به قول معروف ملخ خورده و نایاب شده(ان دی 32 به بالا منظورمه تا 8 پیدا میشه)
    جای خاصی رو کسی سراغ داره برم راست کارش؟؟؟(ترجیحن منصف هم باشه )
    قبلاً هم در بازه ی بیش از 32 و کمتر از 400 یافت نمیشد (شاید تولید هم نمیشود)
    اما در پاساژ ایران پگاه و جوانمرد (ناصرخسرو) باید زیر 32 و همینطور 400 و 1000 پیدا شود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان...حتما در اين باره بحث شده..اما چون كاربر جديد هستم نتونستم جواب رو پيدا كنم..كسي از marumi VaRi Nd 2-400 كه متغيير هست استفاده كرده..ظاهرا مدل چيني فيلتر متغير زياد كيفيت بالا نداشته..امروز MARUMI رو 350 ت براي دهنه 77 قيمت كردم..تجربه استفادش رو كسي داره؟ از نظر كيفيت چطوره؟

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط amir rima نمایش پست ها
    سلام دوستان...حتما در اين باره بحث شده..اما چون كاربر جديد هستم نتونستم جواب رو پيدا كنم..كسي از marumi VaRi Nd 2-400 كه متغيير هست استفاده كرده..ظاهرا مدل چيني فيلتر متغير زياد كيفيت بالا نداشته..امروز MARUMI رو 350 ت براي دهنه 77 قيمت كردم..تجربه استفادش رو كسي داره؟ از نظر كيفيت چطوره؟
    با سلام

بنده زیاد در این مورد تجربه ندارم ولی تا اساتید تشریف بیارن ...

فیلتر های متغییر عموما از شارپنس تصویر کم میکنن و در انتهای تاریکیشون (معمولا 1 تا 3 استاپ) قابل استفاده نیسند (چیزی که من تجربه کردم به رنگ آبی در میان)
    البته این فیلتر های انواع مختلفی دارن که همگیشون این مشکل رو دارند و تفاوتشون در شارنس تصویر حاصله هست
    و البته اونجوری که اسمش جذابه خودش و نتیجش جذاب نیست
    به نظر بنده ND ثابت تهیه کنید به نتیجه بهتری میرسید
    فک میکنم با 350,000 ت بتونید چند فیلتر ثابت تهیه کنید و با روی هم بستنشون رنج مورد نیازتون رو کاملتر کنید (البته در این مورد تجربه ای ندارم)

جناب کاوه قبادی بهتر میتونن راهنماییتون کنن

موفق باشید
    M. Beyrami و amir rima تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

ابتدا و انتهای بازه مشکلاتی دارند . ولی از من میپرسید ارزش 350 را ندارد!!
    amir rima تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

با روی هم بستنشون رنج مورد نیازتون رو کاملتر کنید
    البته این روشی هم که شما فرمودید باعث افت شدید کیفیت و سافت شدن قابل توجه عکس میشه و همچنین باعث ایجاد ویگنت در گوشه ها میشه که فقط با کراپ کردن قابل اصلاحه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

بنده زیاد در این مورد تجربه ندارم ولی تا اساتید تشریف بیارن ...

فیلتر های متغییر عموما از شارپنس تصویر کم میکنن و در انتهای تاریکیشون (معمولا 1 تا 3 استاپ) قابل استفاده نیسند (چیزی که من تجربه کردم به رنگ آبی در میان)
    البته این فیلتر های انواع مختلفی دارن که همگیشون این مشکل رو دارند و تفاوتشون در شارنس تصویر حاصله هست
    و البته اونجوری که اسمش جذابه خودش و نتیجش جذاب نیست
    به نظر بنده ND ثابت تهیه کنید به نتیجه بهتری میرسید
    فک میکنم با 350,000 ت بتونید چند فیلتر ثابت تهیه کنید و با روی هم بستنشون رنج مورد نیازتون رو کاملتر کنید (البته در این مورد تجربه ای ندارم)

جناب کاوه قبادی بهتر میتونن راهنماییتون کنن

موفق باشید
    يك دنيا سپاس..اما بحث روي هم قرار دادن فيلتر ها هم مكافات خاصه خودش رو داره .. براي مثال بايد سعي بشه از يك برند استفاده بشه و حالا او برند بر فرض مثال HOya شامل همه ضريب ها نميشه.. بازم ممنون..متاسفانه فيلتر هاي مربعي با هولدر هم پيدا نكردم و اونايي كه بودن كريستال نبودن و ژلاتيني بودن ..

صفحه 28 از 100 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین