صفحه 92 از 100 نخستنخست ... 42 82 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 911 تا 920 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    یک سری سوال در مورد فیلتر داشتم اینکه من خودم قصد خرید 1000 همین نیسی رو داشتم ولی گفتم به جای اینکه فیلتر تدریجی بگیریم تو ادیت با فوتوشاپ میشه تقریبا شبیه سازی کرد نهایت 2 شات برکتینگ میکنم آیا به نظرتون این کار صحیحه به جای هزینه اضافه فقط همون ND 1000 رو بگیرم
    درود
    خوب با پردازش تقریبا چیزی نیست که نشدنی باشه
    اما محو کردن حرکت ابرها، موج دریا و رودخانه بدون شک در پردازش با صرف زمان زیاد ممکن خواهد شد و بنظر شخصی بنده هیچ وقت خروجی یک فیلتر را ایجاد نخواهد کرد.
    از طرفی فیلتر های تردیجی کاربر خاص خودشون را دارند و گاهی اوقات حتی با فیتلرهای ND1000 ممکنه بصورت ترکیبی استفاده شوند.
    بنابراین، اگر احساس می کنید برای صرف وقت زمان به اندازه کافی در اختیار دارید و در پردازش تصویر فتوشاپ هم دستتون کاملا بازه امتحان کردنش ضرری نداره.
    ولی باتوجه به تجربه شخصی بنده، هیچ وقت پردازش جای فیلتر را پر نخواهد کرد. در یک برنامه کمپینگ در حین حرکت از آبشاری عکس گرفتم و چون نور محیط زیاد بود و گروه در حال حرکت امکان استفاده از فیلتر و سه پایه فراهم نشد، خیلی سعی کردم در پردازش به خروجی ای برسم که در همون برنامه از یک آبشار دیگه با فیلتر گرفتم ولی با اینه خیلی شبیه شدن اما حس مصنوعی بودن خودش را حفظ کرده بود.
    ارادتمند
    amir.komeily، mhtdmhtd و scorpion8 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

سلام دوستان

من قصد خرید فیلتر ان دی داشتم ولی اطلاعات دقیقی از این فیلتر ندارم راستش دلیل اصلی خرید اینه که چون توی مازندران هستم و زیاد به سمت کوه ها میرم اونجا با صحنه هایی مواجه میشم که ابرها مثل دریا روبروی شمان. من قصد عکاسی لانگ اکسپوژر از چنین موقعیت هایی رو توی روز دارم و خواستم پیشنهاد کنین که تا حدود 100-150 تومن چه فیلتری مناسب برای عکاسی از ابر یا مه یا دریا هست؟ دوربین 100d و دو لنز با دهانه های 52 و 58...

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من قصد خرید فیلتر ان دی داشتم ولی اطلاعات دقیقی از این فیلتر ندارم راستش دلیل اصلی خرید اینه که چون توی مازندران هستم و زیاد به سمت کوه ها میرم اونجا با صحنه هایی مواجه میشم که ابرها مثل دریا روبروی شمان. من قصد عکاسی لانگ اکسپوژر از چنین موقعیت هایی رو توی روز دارم و خواستم پیشنهاد کنین که تا حدود 100-150 تومن چه فیلتری مناسب برای عکاسی از ابر یا مه یا دریا هست؟ دوربین 100d و دو لنز با دهانه های 52 و 58...
    درود
    انتخاب فیلتر nd متناسب با مکان و موقعیته
    از اون مهمتر بودجه است که بنده فکر می کنم شما باید ابتدا برای اون فکری کنید
    بهترین گزینه هم برای شما و برای شروع کار یک فیلتر vnd هست مثلا از 2 تا 400 هویا یا مارومی که البته به 150 قابل تهیه نیست
    بعد اگر احساس کردید باز هم نیاز به تاریکی بیشتر دارید باید به nd 1000 فکر کنید
    ارادتمند
    pouria7777 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    انتخاب فیلتر nd متناسب با مکان و موقعیته
    از اون مهمتر بودجه است که بنده فکر می کنم شما باید ابتدا برای اون فکری کنید
    بهترین گزینه هم برای شما و برای شروع کار یک فیلتر vnd هست مثلا از 2 تا 400 هویا یا مارومی که البته به 150 قابل تهیه نیست
    بعد اگر احساس کردید باز هم نیاز به تاریکی بیشتر دارید باید به nd 1000 فکر کنید
    ارادتمند
    ممنون بابت پاسخ
    راستش چون دوربین رو برای عکاسی معمولی میخوام و خیلی حرفه ای کار نمیکنم بودجه زیادی براش در نظر نگرفتم میخواستم ببینم کدوم یکی از این فیلترها برای من مناسب تر هست؟

Kenko Smart Filter ND8 Slim 58mm

Cokin P Series Grey ND8X Filter P154

Cokin P Series Graduated G2 Full Gray Neutral Density Resin Filter P121F

Phottix VND Variable ND Filter 62mm

شرمنده لینک مستقیم به سایت فروشنده نمیتونم بدم دیگه...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

سلام دوستان

تو این رنج قیمت تقریبا همه مثل هم هستند فقط با دهانه ۵۸ بگیرید و یک تبدیل ۵۸ به ۵۲ هم بگیرید
    pouria7777 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

ممنون بابت پاسخ
    راستش چون دوربین رو برای عکاسی معمولی میخوام و خیلی حرفه ای کار نمیکنم بودجه زیادی براش در نظر نگرفتم
    درود
    nd8 برای کاری که مورد نظر شماست خیلی پاسخگو نخواهد بود!
    همچنان پیشنهاد می کنم به فکر افزایش بودجه و تهیه Vario Nd باشید.
    فیلتر جزو ابزار سرمایه ای هست و حتی در آینده هم براتون کارایی خواهد داشت. از طرف دیگه بهتره دهانه لنز رو دقیقا فیکس و متناسب با لنز انتخاب نکنید! به فکر دهانه های بزرگتر و تهیه رینگ تبدیل باشید.
    میخواستم ببینم کدوم یکی از این فیلترها برای من مناسب تر هست؟
    فرای بحث فوق، بنده صرفا بین مواردی که ذکر کردید براتون مشخصات می دهم.
    Kenko Smart Filter ND8 Slim 58mm
    نسخه های اصل و یا اورجینال این برند در بازار به شدت کمه! اگر قصد خرید داشته باشید بهتره از فروشنده مطمئن باشید.
    Cokin P Series Grey ND8X Filter P154

Cokin P Series Graduated G2 Full Gray Neutral Density Resin Filter P121F
    این دو مورد فیلتر مربعی هستند و برای استفاده روی لنز باید هولدر و رینگ هم تهیه کنید براشون.
    قیمت هولدر و رینگ حدود 100 تا 150 و هر فیلتر هم کمتر از 100 نیست!
    اولی یک ND8 یک پارچه است
    دومی یک فیلتر تدریجی هست که غلظت آن از بالا به پایین کاهش پیدا می کنه و در عکاس از مناظر برای کاهش نور ورودی در قسمتی از کادر کاربرد داره. بنابراین فارغ از روشن بودن فیلتر ممکنه تاحدودی نیاز شما را (در شرایط نوری کم) براورده کند.
    Phottix VND Variable ND Filter 62mm
    متغیر بودن مقدار غلظت این فیلتر خوبه ولی متاسفانه دوستانی که از مارک Phottix استفاده کردند از خروجی با کیفیت پایین آن شکایاتی در تاپیک مطرح کردند. قبل از خرید بهتره این فیلتر تست بشه
    ارادتمند
    Nima Sadigh، I.Givili، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا .hossein. آواتار ها
    تشکر کرده
    241

با سلام
    قصد تهیه فیلتر nd , و پولاریزه برای لنز tokina 11-20 دارم.
    طبق جستجوهایی که کردم سری P کوکین برای این لنز مناسب نیست و در فواصل واید در تصویر می افته.
    پس گویا باید سراغ سری Z رفت.

تعریف و تمجید های فراوانی از مارک NISI شنیدم که از کیفیت ساخت و اپتیک این فیلترها گفته بودند. و این که اندازه ی بزرگتری از سری P دارند.
    لطفا اگر اطلاعت و تجربه ای در زمینه کاری این دو فیلتر دارید بنده رو راهنمایی بفرمایید.

(بودجه حدود 1 تومن و بیشتر برای دو فیلتر)
    Nikon D750, Nikon D3100, Tokina 11-20 f/2.8, Nikkor 18-55mm, nikon 70-300 G VR IF,Tamron 90mm f/2.8 VC USD, Nissin DI622 II, Nissin MF18

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    با سلام
    طبق جستجوهایی که کردم سری P کوکین برای این لنز مناسب نیست و در فواصل واید در تصویر می افته.

تعریف و تمجید های فراوانی از مارک NISI شنیدم که از کیفیت ساخت و اپتیک این فیلترها گفته بودند. و این که اندازه ی بزرگتری از سری P دارند.
    لطفا اگر اطلاعت و تجربه ای در زمینه کاری این دو فیلتر دارید بنده رو راهنمایی بفرمایید.

درود
    در همین تاپیک و چند پست قبل رویو مبسوطی از چند نوع فیلتر متفاوت وجود داره!
    لطفا آن را مطالعه بفرمایید.
    در مورد خرید هم پیام خصوصی بدید در خدمتم (البته بعد از ماطلعه متن :)) ارادتمند
    .hossein. تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا .hossein. آواتار ها
    تشکر کرده
    241

بسیار سپاس گزارم.
    مطالعه کردم. ولی باز هم مطالعه می کنم و بعد مزاحمتون خواهم شد.
    Nikon D750, Nikon D3100, Tokina 11-20 f/2.8, Nikkor 18-55mm, nikon 70-300 G VR IF,Tamron 90mm f/2.8 VC USD, Nissin DI622 II, Nissin MF18

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    با سلام

درود
    بنده در اون رویو در خصوص استفاده از فیلتر های سایز 10 در 10 در فوکال پایین تر از 16 توضیح دادم.
    همانطور که اشاره کردید مجبورید به فکر تهیه فیلترهای ابعاد 10x10 باشید. این ابعاد در nisi کوچکترین سایز فیلتر و در کوکین همون سری z هست!
    در همون رویو عرض کردم هولدر های nisi خوش ساخت تر از کوکین ها هست که اگر مجدد نگاهی بندازید متوجه دلیلش خواهید شد.
    از طرفی هولدرهای جدید nisi قابلیت استفاده از فیلترهای پلاریزه را نیز فراهم می کنند که بسیار روش جالبی هست.
    از نظر اپتیک و خروجی هم تست همه فیلترها موجود هست که می توانید مشاهده بفرمایید.
    اما! این مجموعه یعنی فیلتر nd 1000 نیسی و هولدر نباید کمتر از 1 میلیون بشود.
    البته ممکنه مثلا ستی از هولدر و فیلترها وجود داشته باشه که اگر قصد خریدتون جدی شد در پیام خصوصی بفرمایید براتون پیگیری کنم
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 92 از 100 نخستنخست ... 42 82 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... آخرینآخرین