صفحه 22 از 102 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام

در لینکی که در زیر معرفی کردم این مطالب عنوان شده، اما باید بگم که بظور معمول در آلترا وایدها استفاده نمیشه.
    •A polarizing filter only polarizes light entering at certain angles, so it can actually make this phenomenon worse. Unless you absolutely need it, a polarizer is generally a bad idea on an ultra-wide lens
    مطلب از: http://www.lensrentals.com/news/2010...-to-ultra-wide

علت ایجاد افکتهایی متفاوت با افکتهای پلاریز در لنزهای معمولی است. بعنوان مثال رنگ آسمان از یک طرف به طرف دیگر تصویر تیره تر میشه که در لینکهایی که معرفی خواهم کرد اینرو میتونید ببینید ولی با این وجود افرادی برای خلق تصاویر با افکتهای خاص از اون استفاده میکنند استفاده یا عدم استفاده به خود شما مربوطه ولی نباید انتظار رفتاری مشابه با رفتار لنزها غیر واید از او رو داشته باشید .
    مطالب بعدی اگر خواستید استفاده کنید باید حتما از نوع نازک اون استفاده کند چون امکان ایجاد سایه در کناره تصویر وجود خواهید داشت.
    The second issue with polarizers and very wide-angle lenses is the thickness of the filter. By their nature polarizers are thick filters because they have a double ring — the first of which mounts the filter to the lens and the second which is the rotating polarizing element itself. If the lens is wider than about 24mm, when used at small apertures the edge of the ring can cause vignetting at the corners of the frame
    مطالب از : http://www.luminous-landscape.com/tu...larizers.shtml
    این سایتها رو مطالعه و تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید.
    http://www.cambridgeincolour.com/tut...gle-lenses.htm
    http://www.kenrockwell.com/tech/how-...ide-lenses.htm
    http://www.great-landscape-photograp...ng-filter.html

http://www.luminous-landscape.com/tu...larizers.shtml
    kazhvan تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

با سلام به خدمت تمامی دوستان

و با عرض تشکر به خاطر راهنمایی های خوب تان بالاخره دیروز بنا به فرمایش و راهنمای های شما اساتید و دوستان محترم یک لنز 85-15 خریدم و از فروشنده یک فیلتر پلاریزه با مارک هایدا هم گرفتم می خاستم بدانم همان فیلتر پلاریزه برایش کافی است یا یک عدد فیلتر یو وی هم بگیرم و بنا به مکان مورد استفاه از فیلتر پلاریزه استفاده کنم در کل کدام بهتر است
    روی لنز بماند .

با تشکر فراوان : محمد کریمی

تشکر کرده
    330

سلام
    دوست عزیز شخصا وقتی که از فیلتر پلاریزه استفاده میکنم، فیلتر یو وی رو از روی لنز بر میدارم بخصوص اینکه استفاده همزمان میتونه باعث ایجاد سایه در کنار تصاویر بشه ولی در مقایسه فیلتر پلاریزه از UV بیشتر استفاده میکنم. پلاریزه بیشتر در فضای باز و در حالت نور مستقیم آفتاب کاربرد بالایی داره . ولی برای حفاطت از لنزتون بد نیست که uv رو هم بخرید اما نوع باریکشو. به این موضوع دقت کنید حتما.
    کامبیز بخشنده

كاربر جديد kazhvan آواتار ها
    تشکر کرده
    14

علت ایجاد افکتهایی متفاوت با افکتهای پلاریز در لنزهای معمولی است. بعنوان مثال رنگ آسمان از یک طرف به طرف دیگر تصویر تیره تر میشه که در لینکهایی که معرفی خواهم کرد اینرو میتونید ببینید ولی با این وجود افرادی برای خلق تصاویر با افکتهای خاص از اون استفاده میکنند استفاده یا عدم استفاده به خود شما مربوطه ولی نباید انتظار رفتاری مشابه با رفتار لنزها غیر واید از او رو داشته باشید .
    مطالب بعدی اگر خواستید استفاده کنید باید حتما از نوع نازک اون استفاده کند چون امکان ایجاد سایه در کناره تصویر وجود خواهید داشت.

لینکهایی که معرفی کردین، کاملا گویا بود . مشکلی که برای لنزهای واید پیش میاد، در بعضی عکسها جلوه ی جالبی داشت اما توی یه سری دیگه، نقص ایجاد کرده بود .
    آیا فیلتری هست که برای لنز واید مناسب باشه ؟
    توی همین هفته میخوام یه سیگما 10- 20 بگیرم ( که ای کاش ماه قبل با قیمت 515 گرفته بودم چون الان شده 620 )دهانه ش 77mm و به فیلتر پولاریزه نیاز دارم . ممنون میشم اگه دقیق راهنمایی کنید که از فروشنده چه نوع فیلتری بخوام . ( البته گفتین که نازک باشه بهتره )
    میخوام از این لنز برای عکاسی منظره استفاده کنم .
    این قیمتها رو از یه فروشگاه گرفتم . البته سوال من از فروشنده فقط این بود که فیلتر پلاریزه برای 77mm چی دارین ؟

سیگما 63
    هایدا40
    هاما 64

تشکر کرده
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhvan نمایش پست ها
    .
    آیا فیلتری هست که برای لنز واید مناسب باشه ؟
    سیگما 63
    هایدا40
    هاما 64
    سلام
    تا الان نتونستم جایی ببینم که فیلتر خاصی برای وایدها وجود داشته باشه. ولی باید circular و نوع نازکش رو بگیرید. قیمتها تاحدودی به قیمت circular نزدیک هستند. بجز هاما که کمی پایین هست. چون برای دهنه 72 حدود 55 تومن اونمهم circular معمولیش رو قیمت دارم. ولی خوب حتما چک کنید. در مورد نازک بودنش کاملا مشخص هست. فیلتر رو ببینید حتما متوجه میشوید.

در سایت سیگما برای لنز موردنظرتون یک فیلتر پلاریزه معرفی کرده که بد نیست بهش نگاهی بندازید.

پشنهاد میکنم که سعی کنید این رو پیدا کنید. خوب پیشنهاد سازنده است.
    kazhvan تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

كاربر جديد kazhvan آواتار ها
    تشکر کرده
    14

در سایت سیگما برای لنز موردنظرتون یک فیلتر پلاریزه معرفی کرده که بد نیست بهش نگاهی بندازید.
    پشنهاد میکنم که سعی کنید این رو پیدا کنید. خوب پیشنهاد سازنده است.
    بله، حق با شما بود و سایت سیگما فیلتر پولاریزه مخصوص اون لنز معرفی کرده بود .

77mm DG Wide Circular Polarizer

لنز سیگما 20- 10 و فیلتر پولاریزه رو از نمایندگی سیگما خریدم .
    قیمت فیلتر پولاریزه مخصوص همین لنز ( که توی سایت سیگما توصیه شده بود )، 85 تومان شد.
    Omid Araki تشکر می‌کند.

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام.
    یادمه چندوقت پیش توی مجله عکس تبیلغ تمام صفحه‌ای برای فروش فیلترهای سری HD Hoya کرده بودن.
    الان که میخوام فیلتر پلاریزه بگیرم و در نهایت به این مدل رسیدم (بدون در نظر گرفتن قیمت. چون فقط یه بار میخوام خرج کنم مشکل هزینه نیست)
    کسی میدونه از کجا میشه فیترهای Hoya HD گرفت؟
    باتشکر...
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط SUPERMHR نمایش پست ها
    سلام.
    یادمه چندوقت پیش توی مجله عکس تبیلغ تمام صفحه‌ای برای فروش فیلترهای سری HD Hoya کرده بودن.
    الان که میخوام فیلتر پلاریزه بگیرم و در نهایت به این مدل رسیدم (بدون در نظر گرفتن قیمت. چون فقط یه بار میخوام خرج کنم مشکل هزینه نیست)
    کسی میدونه از کجا میشه فیترهای Hoya HD گرفت؟
    باتشکر...
    فکر میکنم سیگل نماینده هویا هم هست.
    M. Beyrami و MH.Rahmani تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

خب امروز یه فیلتر Hoya HD خریدم.
    خیلی خیلی خیلی ارزونتر از چیزی بود که فکر میکردم و این خیلی منو مشکوک کرد!!
    گویا یه سری از برندها توی ایران ارزونتر در میاد. حالا راست و دروغش رو بنده بی خبرم.
    ولی خب. فیلتر دقیقا همون ویژگیهایی رو داره که باید داشته باشه:
    حدود یک استاپ از بقیه‌ی پلارایزر ها شفاف تره،
    اثر انگشت نمیگیره! یعنی یه جور واقعا خاصیه. مثلا دیدید که آب روی سطح چرب چه حالتی به خودش میگیره؟ دقیقا اثر انگشت به صورت اثر انگشت روش نمیشینه. یه لکه‌ی بی شکل و پخش و پلا میشه که به راحتی با هر دستمالی میشه برش داشت.
    نکته آخر هم میمونه محکم بودن فیلتر (میگن خیلی خیلی سفت و محکمه) که حالا شاید توی شرایطی اینم تست شد...
    در کل خرید خوبی بود. بعدا هم UV هام رو از همین مدل HD خواهم گرفت...
    ویرایش توسط MH.Rahmani : Saturday 13 November 2010 در ساعت 23:01
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط SUPERMHR نمایش پست ها
    خب امروز یه فیلتر Hoya HD خریدم.
    خیلی خیلی خیلی ارزونتر از چیزی بود که فکر میکردم و این خیلی منو مشکوک کرد!!
    گویا یه سری از برندها توی ایران ارزونتر در میاد. حالا راست و دروغش رو بنده بی خبرم.
    ولی خب. فیلتر دقیقا همون ویژگیهایی رو داره که باید داشته باشه:
    حدود یک استاپ از بقیه‌ی پلارایزر ها شفاف تره،
    اثر انگشت نمیگیره! یعنی یه جور واقعا خاصیه. مثلا دیدید که آب روی سطح چرب چه حالتی به خودش میگیره؟ دقیقا اثر انگشت به صورت اثر انگشت روش نمیشینه. یه لکه‌ی بی شکل و پخش و پلا میشه که به راحتی با هر دستمالی میشه برش داشت.
    نکته آخر هم میمونه محکم بودن فیلتر (میگن خیلی خیلی سفت و محکمه) که حالا شاید توی شرایطی اینم تست شد...
    در کل خرید خوبی بود. بعدا هم UV هام رو از همین مدل HD خواهم گرفت...
    دوست عزیز این فیلتر رو چند خریدید که خیلی ارزان بود؟ و برای چه دهانه ای؟
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

صفحه 22 از 102 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین