صفحه 24 از 102 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    درود جناب عبـدل پناه، چرا یک فیلتر را در دو دهانه متفاوت خریدین؟ میتونستین برای فیلتر دهانه 77 یک تبدیل به 62 به قیمت حدود 15 تومان بخرین.
    در صورت استفاده از ای تبدیل ها امکان استفاده از هود از بین می ره و ممکه برخی ها ترجیح بدن که پول بیشتری بدن ولی در عوض بتونن از هود استفاده کنن. اما به هر حال چیزی که شما فرمودید هم یک راه حله و برای بعضی ها مناسب.

فیلتر Hoya HD CIR-PL دهنه 77mm به قیمت 70 و فیلتر Marumi C-PL دهنه 62 به قیمت 40 خریداری شد.
    امیر خان از کجا خریداری کردید؟ قیمت هویا خیلی وسوسه انگیزه!
    king4 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    فیلتر Hoya HD CIR-PL دهنه 77mm به قیمت 70 و فیلتر Marumi C-PL دهنه 62 به قیمت 40 خریداری شد.
    جناب عبدال پناه Marumi چطوره خوبه ؟
    بعضی از دوستان میگن نسخه هایی که تو ایران هست اکثرا تقلبی هستن و کیفیت خوبی ندارن گفتم شما که گرفتی از کیفیت عکس و بدنه فیلتر راضی هستی؟
    king4 تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    درود جناب عبـدل پناه، چرا یک فیلتر را در دو دهانه متفاوت خریدین؟ میتونستین برای فیلتر دهانه 77 یک تبدیل به 62 به قیمت حدود 15 تومان بخرین.
    فیلتر مارومی رو برای 82-300 یکی از دوستان خریداری کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    در صورت استفاده از ای تبدیل ها امکان استفاده از هود از بین می ره و ممکه برخی ها ترجیح بدن که پول بیشتری بدن ولی در عوض بتونن از هود استفاده کنن. اما به هر حال چیزی که شما فرمودید هم یک راه حله و برای بعضی ها مناسب.

امیر خان از کجا خریداری کردید؟ قیمت هویا خیلی وسوسه انگیزه!
    از سیگل جردن - برای خودم هم این قیمت کمی عجیب بود. چون یکی از دوستان هفته پیش از همان مکان!!! به قیمت 83 خریداری کرده بود, اما از چند جای دیگر هم که پرسیدم همین حدود قیمت دادند.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    جناب عبدل پناه Marumi چطوره خوبه ؟
    بعضی از دوستان میگن نسخه هایی که تو ایران هست اکثرا تقلبی هستن و کیفیت خوبی ندارن گفتم شما که گرفتی از کیفیت عکس و بدنه فیلتر راضی هستی؟
    تازه امروز فیلتر رو به دست دوستم رسوندم. در اولین فرصت تست کردن می تونم مشاهدات خودم رو براتون بنویسم.

فروشنده که فیلتر فروش معروفی در باب همایون می باشد! (:biggrin: ) می گفت که به علت کیفیت خوب این فیلتر ژاپنی به نوعی در حال تغییر دادن برند مغازه خودش است و سعی دارد روی این فیلتر سرمایه گذاری کند و فیلترهای مختلفی با این نام داشت.
    siavash_f و king4 تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    291

اساتيد محترم (بخصوص جناب آقاي قبادي عزيز) در صورت اصل بودن ، كدوم مارك فيلتر پلاريزه رو پيشنهاد مي‌كنيد ؟

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

با سلام از تمام دوستان و بزرگان عکاسی لطفا بنده رو در خرید یک فیلتر پولاریزه برای لنز 18-200 دهنه 72 راهنمایی کنید بخدا دیگه گیج شدم نمیدونم کدون فیلتر بهترینه بحث پولش هم نیست (Marumi C-PL ، Hoya HD CIR-PL ، سیگما ) کدومشون رو بگیرم بهتره ؟؟؟

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سیگما و هویا هردو خوبند.
    در مورد سیگما تا به حال مورد تقلبی به هیچ عنوان دیده نشده.
    sf_mec، Vahid و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط sf_mec نمایش پست ها
    با سلام از تمام دوستان و بزرگان عکاسی لطفا بنده رو در خرید یک فیلتر پولاریزه برای لنز 18-200 دهنه 72 راهنمایی کنید بخدا دیگه گیج شدم نمیدونم کدون فیلتر بهترینه بحث پولش هم نیست (Marumi C-PL ، Hoya HD CIR-PL ، سیگما ) کدومشون رو بگیرم بهتره ؟؟؟
    سلام.
    منم برای مدتی همین مشکل شما رو داشتم.
    مدت نسبتا زیادی تحقیق می کردم و آخر سر به این نتیجه رسیدم که هویا اچ دی برای من مناسب ترین فیلتر پولاریزه هست.
    اینی که میگم "برای من" دلیلش اینه که ممکنه برای کس دیگه ای, هویا اچ دی بهترین گزینه نباشه.
    هویا اچ دی نسبت به فیلتر های دیگه ای که گفتید مقدار کمتری نور رو هدر میده و این برای من یه فاکتور مثبت به حساب میاد. اما برای کسی که می خواد فیلتر براش کار فیلتر ND رو هم انجام بده, این مساله چندان مطلوب نیست.

یه ایراد فیلتر های سیگما اینه که تمیز کردنشون کار بسیار مشکلیه در حالی که برای هویا اینطور نیست.

مزیت فیلتر های سیگما در ایران اینه که احتمال تقلبی بودنشون بسیار کمه. به خصوص اگر از نمایندگی سیگل تهیه کنید می تونید مطمئن باشید که تلق (طلق؟!) جوشکاری به جای فیلتر بهتون ندادن.

اگر شما هم مثل من توقع ND بودن از فیلتر های پولاریزه ندارید و می تونید فیلتر هویا اچ دی رو از جایی تهیه کنید که در اصل بودنش تردید ندارید, به نظرم بخرید.
    Kourosh Kahal، sf_mec، ssobhdel و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

با تشکر از راهنمایی jebrahim جون - میتونیین یه عکس منظره با فیلتر و بدون فیلتر بزارین تا درصد تفاوت دیده بشه ؟ بعد بگین که از کجا میتونم اصل هویا رو تهیه کنم اگر در ایران هستین.
    فیلتر Marumi رو شما تست نکردین در سایتش میبینم که خیلی از فیلتر ها رو به صورت کاملا حرفه ای داره . یه فیلتر جدیدم به اسم DHG circolar super داره که عکسایی که باهاش گرفته شده رو میزارم : نظرت رو بگو

وقتی به عکسایی که با این فیلتر نگاه میکنم میبینم که هم کار فیلتر uv هم پلاریزه رو تقریبا به نحو احسن انجام داده شما چی میگین ؟
    mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    291

جناب ابراهيمي ميشه خواهش كنم در مورد اينكه فرمودين تميز كردن فيلترهاي سيگما مشكله يه كم توضيح بدين كه چرا ؟ نوع شيشه‌ي خاصي داره يا كوتد خاصي؟ بسيار ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudndr نمایش پست ها
    جناب ابراهيمي ميشه خواهش كنم در مورد اينكه فرمودين تميز كردن فيلترهاي سيگما مشكله يه كم توضيح بدين كه چرا ؟ نوع شيشه‌ي خاصي داره يا كوتد خاصي؟ بسيار ممنون
    فکر می کنم دلیلش به خاطر جنس کوتینگ این فیلتر ها باشه. برای مثال اثر انگشت روی این فیلتر حتی با شستشو هم به سادگی محو نمیشه.

میتونیین یه عکس منظره با فیلتر و بدون فیلتر بزارین تا درصد تفاوت دیده بشه ؟ بعد بگین که از کجا میتونم اصل هویا رو تهیه کنم اگر در ایران هستین.
    فیلتر Marumi رو شما تست نکردین در سایتش میبینم که خیلی از فیلتر ها رو به صورت کاملا حرفه ای داره . یه فیلتر جدیدم به اسم DHG circolar super داره که عکسایی که باهاش گرفته شده رو میزارم : نظرت رو بگو
    متاسفانه نمونه دم دست از دو عکس که با و بدون فیلتر از یک منظره گرفته شده باشه ندارم. الان هم مدتیه که اینجا ابریه و امکان انجام تست نیست. در اولین فرصت انجام میدم و نتیجه رو عرض می کنم.

در مورد نظر "شخصیم" درباره فیلتر های مارومی باید خدمتتون عرض کنم که تا جایی که می دونم مارومی هم از مارک های مطرح فیلتر هست و فیلتر های خوبی هم میسازه. اما به دلیل اینکه مقدار هدر دادن نور توسط هویا اچ دی کمتره, من هویا رو ترجیح میدم.
    فیلتر اچ دی هویا رو هفته پیش سفارش دادم و وقتی رسید تست می کنم. هویا مدل های دیگه ای از فیلتر پولاریزه هم داره. از جمله فیلتر super quality که الان 3 ساله ازش استفاده می کنم و واقعا ازش راضی هستم.

در باره عکس هایی که سایت مارومی برای تبلیغ قرار و مقایسه قرار داده باید دو تا نکته رو عرض کنم. نکته اول اینکه فیلتر خوب دارای چندین پارامتر هست که خیلی از این پارامتر ها رو نمیشه از این تست متوجه شد. برای مثال معلوم نیست که تا چه حدی شارپنس عکس کاهش پیدا کرده. یا یکی دیگه از مشکلات اپتیکی که در نتیجه استفاده از این فیلتر ها ممکنه ایجاد بشه, flare هست که در شرایط خاصی ممکنه رخ بده. از روی این تست ها نمیشه تشخیص داد که این مشکلات در مورد این فیلتر ها هم وجود داره یا نه و اگر وجود داره چقدر جدی هست.

باز یکی دیگه از پارامتر های تعیین کننده در کیفیت فیلتر ها, ضد خش بودن و کیفیت ساخت اون فیلتر هاست. باز این مورد رو هم نمیشه از روی این عکس ها فهمید.
    بازم هست اما من به همین چند مورد قناعت می کنم.

نکته بعدی اینه که شخصا به تست هایی از این قبیل که اونها رو خود شرکت تولید کننده فیلتر تهیه کرده اعتماد ندارم و ترجیح میدم که تست یک شخص غیر ذینفع رو بخونم یا ببینم.
    تا جایی که میدونم فیلتر هویا رو می تونید از فروشگاههای سیگل تهیه کنید.
    sf_mec، Amir Abdolpanah، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 24 از 102 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین