صفحه 25 از 102 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

سلام در انتها تصمیم به خرید فیلتر هویا اچ دی گرفتم با توجه به توصیه آقای ابراهیمی و نکته های فروشنده فروشگاه سیگل(فروشگاه خیابان آفریقا) فروشنده :گفتش که سیگما از مارکهای خوبه اما هویا یه مزیت نسبت به سیگما داره و اون اینه که خیلی راحت تر تمیز میشه و یه مقداری از نور موجود رو کمتر از سیگما از بین میره و این ها همون نکته هایی است که آقای ابراهیمی به اونها اشاره کرد. یه نکته دیگه اینه که فروشگاه سیگل خیابان آفریقا 10 هزارتومان ارزون تر از فروشگاه مرکزی گفت(65هزار تومان) . اما به هوس افتادم که که یه فیلتر nd x 8 مارک هویا بخرم که قیمت اونم 35 هزار تومان است گفتم نظر شما در مورد خرید nd رو هم بپرسم .؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 14 December 2010 در ساعت 14:59 دلیل: فونت
    babak57 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید اساتید.
    من یه لنز UV برای دوربینم گرفتم که فقط کار محافظ را انجام بده.
    حالا میخوام یه فیلتر پلاریزه بگیرم که به قیمتش هم معقول باشه و به صرفه.چی بهم توصیه میکنید؟
    فیلتر پلاریزه توی نور کن روی عکس ها تاثیر منفی میزاره.درسته؟پس نمیشه همیشه روی لنز باشه؟
    بستم دوتا فیلتر روی هم میشه؟ اصلا کار صحیحی هست؟
    ممنونم.
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 14 December 2010 در ساعت 15:34 دلیل: اشتباه لپي
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sf_mec نمایش پست ها
    سلام در انتها تصمیم به خرید فیلتر هویا اچ دی گرفتم با توجه به توصیه آقای ابراهیمی و نکته های فروشنده فروشگاه سیگل(فروشگاه خیابان آفریقا) فروشنده :گفتش که سیگما از مارکهای خوبه اما هویا یه مزیت نسبت به سیگما داره و اون اینه که خیلی راحت تر تمیز میشه و یه مقداری از نور موجود رو کمتر از سیگما از بین میره و این ها همون نکته هایی است که آقای ابراهیمی به اونها اشاره کرد. یه نکته دیگه اینه که فروشگاه سیگل خیابان آفریقا 10 هزارتومان ارزون تر از فروشگاه مرکزی گفت(65هزار تومان) . اما به هوس افتادم که که یه فیلتر nd x 8 مارک هویا بخرم که قیمت اونم 35 هزار تومان است گفتم نظر شما در مورد خرید nd رو هم بپرسم .؟؟؟؟؟؟؟
    در اين مورد اخير مي توانيد به تاپيك ND مراجعه كنيد ولي اصولا خريد فيلتر هوسي نيست. اگر عادت به عكس گرفتن در محيط هاي Outdoor خيلي پر نور مثل كنار دريا و كوه هاي پر برف داريد و يا براي نشان دادن حركت آبشار و رودخانه و ... نياز به سرعت پايين داريد كه با بستن ديافراگم هم جوابگو نيست بايد ND بخريد و در غير اينصورت معمولا به كار نمي آيد.
    M. Beyrami، bakhshandeh و saadi126 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها
    ببخشید اساتید.
    من یه لنز UV برای دوربینم گرفتم که فقط کار محافظ را انجام بده.
    حالا میخوام یه فیلتر پلاریزه بگیرم که به قیمتش هم معقول باشه و به صرفه.چی بهم توصیه میکنید؟
    فیلتر پلاریزه توی نور کن روی عکس ها تاثیر منفی میزاره.درسته؟پس نمیشه همیشه روی لنز باشه؟
    بستم دوتا فیلتر روی هم میشه؟ اصلا کار صحیحی هست؟
    ممنونم.

براي خريد فيلتر و به ويژه فيلتر پولاريزه دنبال صرفه جويي نبايد بود. مثل اينه كه آدم بره خودرو صفر كيلومتر بخره بعد روغن موتور بازيافتي ارزون قيمت توي موتورش بريزه.

دوتا فيلتر رو روي هم مي شه بست ولي براي پلاريزه خيلي توصيه نمي كنم و بهتره UV رو قبلش باز كنيد.
    jebrahim، M. Beyrami و Mohamad_Ali تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام

بستن یک فیلتر بخودی خود افت اپتیکی ایجاد خواهد کرد که الیته با خرید فیلترهای با کیفیت بالا این مشکل را میشه تا حدودی کم کرد ولی با بستن چند فیلتر این افت شدیدتر شده و بخصوص مشکل ایجاد سایه در گوشه ها روخواهد داشت. من یک لنز 135-18 دارم اگر یک فیلتر uv که باریک هم هست با یک فیلتر پولاریزه بطور همزمان استفاده کنم حتما در 18 سایه در کناره رو خواهم داشت. منهم ترجیح میدم که اگر بخوام از پولاریزه استفاده کنم uv رو از روی دوربین بازکنم.
    با نظر جناب حسینی کاملا موافقم ، خرید یک فیلتر بد ، تمام کیفیت دوربین و لنزتون رو از بین می بره.
    استفاده از فیلترهای پولاریزه الزاما برای عکاسی outdoor هست بخصوص زمانی که هوا ابری نباشه و عملا در محیطهای کم نور و indoor کاربرد خاصی نداره.

اما فیلترهای پولاریزه ایی که بشه واقعا توصیه کرد قیمتهای پایینی ندارند و قابل مقایسه با uv نیستند(از نظر قیمت).

عادت به عكس گرفتن در محيط هاي Outdoor خيلي پر نور مثل كنار دريا و كوه هاي پر برف داريد و يا براي نشان دادن حركت آبشار و رودخانه و ... نياز به سرعت پايين داريد كه با بستن ديافراگم هم جوابگو نيست بايد ND بخريد و در غير اينصورت معمولا به كار نمي آيد.
    البته تا حدودی فیلتر پولاریزه هم میتونه کمک کنه بخصوص در مناطق برفی .
    و البته از تاثیرات خوب این نوع فیلنر از بین بردن انعکاس نور از شیشه (کلا سطوح براق) است که یک نمونه رو توی عکسهای زیر هم بود
    ویرایش توسط bakhshandeh : Tuesday 14 December 2010 در ساعت 17:03
    Mohamad_Ali، saadi126 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    کامبیز بخشنده

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

سلام فیلتر پولاریزه به دستم رسید دقیقاً شبیه همونی که تو سایت هویا زده اما یه شک کوچیک باعث شد تا از شما بپرسم که شماره سریال پشت جعبه هویا رو بشمارید ببینین که 12 شماره است یا 13 تا مال فیلتر من 12 شمارست وقتی تو گوگل سرچ کردم نوشت که اطلاعات همچین محصولی وارد نشده است لطفا کمک کنید تا اگه اصلی نیست عودت بدم.این شماره سریالش : 024066051165

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ممنون از پاسخ های خوبتون.
    پس باید برای پولاریزه هزینه کنم.
    خوب یک مدل خوب و امتحان پس داده و حدود قیمتش را بهم بگید تا بتونم تهیه کنم.
    ممنونم.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

ممنون از پاسخ های خوبتون.
    پس باید برای پولاریزه هزینه کنم.
    خوب یک مدل خوب و امتحان پس داده و حدود قیمتش را بهم بگید تا بتونم تهیه کنم.
    ممنونم.
    سلام
    اگر قیمت مسأله نیست ( در حد 30-40 تومان) توصیه من هویا اچ دی است با قیمت حدود 80 تومان... کیفیت بالای ساخت، مناسب برای واید ، و از همه مهمتر آسانی تمیز کردن آن. پول به فیلتر ارزان ندهید که پولتان را دور ریخته اید... (شخصا این اشتباه را مرتکب شده ام!)

سلام فیلتر پولاریزه به دستم رسید دقیقاً شبیه همونی که تو سایت هویا زده اما یه شک کوچیک باعث شد تا از شما بپرسم که شماره سریال پشت جعبه هویا رو بشمارید ببینین که 12 شماره است یا 13 تا مال فیلتر من 12 شمارست وقتی تو گوگل سرچ کردم نوشت که اطلاعات همچین محصولی وارد نشده است لطفا کمک کنید تا اگه اصلی نیست عودت بدم.این شماره سریالش : 024066051165
    مال بنده هم 12 رقمی است، در سایتش چک نکردم ولی از کیفیت آن بسیار راضی هستم.
    چه فایده دارد چک کردن شماره سریال!!! چین که فیلتر تقلبی را مثل اصلی کپی میکند، حتما میتواند شماره سریال های یک رده از تولیدات اصل را هم روی آن بچسباند!
    sf_mec و Mohamad_Ali تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط sf_mec نمایش پست ها
    نگرانی شما از چیست؟
    این فیلتر قراره که پولارایزر باشه. بگیرید سمت LCD تون و کار کردنش رو تست کنید.
    این فیلتر قراره نور بیشتری نسبت به بقیه‌ی پولارایزر ها از خودش عبور بده. بگیرید جلوی کاغذ سفید و خودتون تست کنید.
    این فیلتر قراره محکم باشه و سخت بشکنه. تست نکنید!
    به هر حال اینها محصولاتیه که از شرق میاد به غرب. مشکل املایی توشون هست (به جای Licensed نوشتن Licesed) که به خاطر ترجمه سرسری از ژاپنی است.
    سریال رو چک کردم تو گوگل. صفحه اول همش Hoya PL HD 77 اومد! مشکلی از اون بابت نیست پس.
    به UPC هم اکتفا نکنید. اینم به خاطر از شرق اومدن محصولاته.
    خلاصه!
    شما به دلایلی این فیلتر رو به جای بقیه انتخاب کردید! پس سراغ اون دلایل برید اول...
    وگرنه فکر تقلبی بودن آدمو ول نمیکنه هیچوقت...
    sf_mec و nejatinezhad تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر جديد kazhvan آواتار ها
    تشکر کرده
    14

جناب ابراهيمي ميشه خواهش كنم در مورد اينكه فرمودين تميز كردن فيلترهاي سيگما مشكله يه كم توضيح بدين كه چرا ؟ نوع شيشه‌ي خاصي داره يا كوتد خاصي؟
    فکر می کنم دلیلش به خاطر جنس کوتینگ این فیلتر ها باشه. برای مثال اثر انگشت روی این فیلتر حتی با شستشو هم به سادگی محو نمیشه.
    نه دیگه به این شوری . من با یه دستمال مخصوص فایبر راحت لکه های دست و حتی لکه های چربی رو از روش پاک کردم .
    چند ماه پیش لنز سیگما 10-20 از نمایندگی سیگما ( سیگل ) گرفتم با یه فیلتر پولاریزه سیگما مخصوص لنزهای واید ( به توصیه سایت شرکت سیگما که برای این لنز فیلتر پولاریزه مخصوص لنزهای واید رو پیشنهاد کرده بود ) .
    اما وقتی هود لنز رو میبندم، چرخوندن فیلتر مشکل میشه . راه حلی هست؟ ( به جز باز کردن هود ;) )

صفحه 25 از 102 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 ... آخرینآخرین