صفحه 6 از 102 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

امير جان
    همين نسخه عكس هم از لحاظ جزئيات، عميقا من‌ رو هيجان زده كرد. عالي بود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

امیر جان مگه با هر تغییر که در مکان منابع نور میدیم..هدفمون ایجاد تصویری مشابه تصویر ارسالی شما است؟؟ و یا اینکه شما به مجموع اظهار نظر بنده در ارسال قبلیم توجه کامل نفرمودی؟؟منظور بنده ساده ترین و بی دردسرترین روش برای از بین بردن انعکاس نورهای مزاحم بوده..نه اینکه نتونیم با تغییر منابع نور تصاویر بدیع وزیبا خلق کنیم!!!
    ویرایش توسط Keivani : Tuesday 15 November 2005 در ساعت 19:57

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ببخسید من نظر میدم ولی حس میکنم که نوک بینی و گوشها خارج از فوکوسه...ایا در ای نوع عکاسی این موارد مشکل به حساب نمیان؟؟؟؟
    (البته گوشها رو میدونم که ایراد نداره ولی نوک بینی رو نمیدونم)

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط pishtaz_co
    امیر جان مگه با هر تغییر که در مکان منابع نور میدیم..هدفمون ایجاد تصویری مشابه تصویر ارسالی شما است؟؟ و یا اینکه شما به مجموع اظهار نظر بنده در ارسال قبلیم توجه کامل نفرمودی؟؟منظور بنده ساده ترین و بی دردسرترین روش برای از بین بردن انعکاس نورهای مزاحم بوده..نه اینکه نتونیم با تغییر منابع نور تصاویر بدیع وزیبا خلق کنیم!!!
    والا شما صريحا تكليف اين كار رو روشن كردي، ميتونيد پست خودتون رو بخونيد، حالا اگر در ذهنتان چيز ديگري ميگذرد، خوب از پستتان مشخص نبود، بنده هم تنها منظورم اين بود كه اين نوع نور پردازي ميتونه خيلي راضي كننده باشد . در ضمن اين قضيه كه با تغيير مكان منابع نوري هدفتون ايجاد تصويري مشابه من باشد، ديگر نتيجه گيري منحصر به فرد خودتان است.

نقل قول نوشته اصلی توسط pishtaz_co
    شما اگه بخواهی به صورت فنی مشکل رو حل کنی اون کاری رو که آرش عزیز گفت رو انجام بده .ولی ساده ترین و بی درد سرترین روش اینه که یه فریم بدون شیشه داشته باشی و از اون استفاده کنی.مزیت این روش اینه که دیگه لازم نیست که مکان منابع نور رو تغییر بدی و در ضمن شاید با تغییر مکان منابع نور به طور کامل نتونی به هدفت برسی و یه مقدار از سیستم نورپردازی استاندارد هم دور میشی که در نتیجه تصویر حاصل از این نورپردازی شما رو
    راضی نخواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    ببخسید من نظر میدم ولی حس میکنم که نوک بینی و گوشها خارج از فوکوسه...ایا در ای نوع عکاسی این موارد مشکل به حساب نمیان؟؟؟؟
    (البته گوشها رو میدونم که ایراد نداره ولی نوک بینی رو نمیدونم)
    جناب نجفي خواهش ميكنم، نظر دادن حق شماست. اما راجع به فوكوس بودن، دريغ بنده در پست قبلي از نبود امكان براي آپلود نسخه كامل يا ديدن چاپ 30X40 ، همين داستان بود كه همچين شبهه اي پيش نيايد، و الا باور كنيد تمام سلولها نيز فوكوسند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنون از توضيحتون جناب محبي کاش ميشد چند تا ديگه از کارهاتون رو با نور پردازي هاي مختلف اينجا ببينيم واقعا عکس عالي اي بود...
    موفق باشيد
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Wednesday 16 November 2005 در ساعت 08:32 دلیل: غلط املايي

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوستان
    می خواستم یه موضوعی را من هم عنوان کنم که به نظرم بد نباشه بعضی از مشتریها می خواهند با عینک خودشان عکس بگیر ند و بافرم عینکهای دیگه عکس را قبول ندارن از طرفی اگر شما فلاشها را به کنار ببرید به قول آقا آرش در قسمت سایه ها و شقیقه ها با روشنایی بیشتری مواجه می شوید وبطور کلی با جابجایی فلاشها عکس سوزه عینک دار با سوژه های بدون عینک کمی متفاوت خواهد بود (از نظر نور پردازی برای عکس پرسنلی ) . من در آتلیه چند فرم خالی دارم واستفاده می کنم . اما مشکل افراد با عینک خودشان را این گونه حل می کنم به سوزه می گویم از شما دو عکس می گیرم شما باید در طول دو عکس اصلا تکان نخورید ابتدا عکس با عینک را می گیرم سپس بدون آنکه سوژه تکان بخورد عینک سوژه را بر می دارم وعکس دوم را هم می گیرم بعد با فتوشاپ فرم عینک را روی صورت سوژه مونتاژ می کنم در این شیوه 2 تا3 دقیقه ای برای مونتاژ عینک روی صورت باید بیشتر وقت صرف کنید باز هم یادآور می شوم این شیوه برای افراد پیله و یا اینکه خودتان اگر می خواهید نورپردازیتان تغییر نکند بدرد می خورد .
    DELL، LightBox، rustumee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Polarizer filter

تفاوت این دو نوع فیلتر در این هست که فیلترهای پولاریزه linear یا معمولی برای دوربینهای دستی به کار میره ولی فیلترهای پولاریزه circular برای دوربینهای اوتوفوکوس .
    من یه circular دارم که مدل B.W هست و خیلی روشنتر و با کارایی بهتری نسبت به بقیه پولاریزه هاست
    farshadii تشکر می‌کند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من یه فیلتر پولاریزه سونی دارم که 8000 تومن گرفتم حالا نمیدونم اصل خود سونی هست یا نه ولی حد اقل پولاریزه میکنه.
    ولی 2 تا مشکل دارم.

اولی اینکه این فیلتر را باید چرخاند ( که معمولی است ) یعنی وقتی فوکس میکنم بعد نمیتونم بچرخونمش چون تصویر از فوکس در میاد یعنی هر بار راحت نیستم تو گرفتن عکس.( حتی اگه روی اتو فوکس گذاشته باشمش)

دوم این که این فیلتر کمی انحنا دارد. یعنی بر روی فوکس تاثیر میگذارد. مثلا اگر بر روی بی نهایت فوکس کنیم و این فیلتر را بگذاریم تصویر از حالت فوکس خارج میشود و باید کمی نزدیکتر آورد مثلا بجای بینهایت روی 30m.

البته این مشکل با لنزهای آتوفوکس بر طرف میشود. و با چشم هم نمیتوان این بزرگنمایی خیلی جزئی را دید چون فکر میکنم چشم آتو فوکس کننده دارد و تصاویر را تا حدی معین نشان میدهد. اما این مشکل را وقتی میبینم که لنز 135mm را میگذارم. که روی بینهایت که میاورم تصویر درست نیست باید روی 30 متر بیارم. لنز هم مشکل ندارد چون با فیلترهای دیگه این جوری نمیشه.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question پاسخ: Polarizer filter

با سلام به همه دوستان

براي دوربين المپيوس C70 Zoom ميتوان از فيلتر استفاده كرد - محل نصب ندارد . آيا كلا روي اينگونه دوربينها فيلتر نصب ميشود يا خير ؟

كاربر همراه ashtiani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    93

من كه از فيلتر هاي سوني بدم مياد چون هركدومشونو ديدم تقلبي بودن و باعث خراب شدن عكس ها مي شن.
    خودم 2تا uv فيلتر سوني دارم كه افتضاحن و اصلا اونارو نمي بندم.
    اما در مورد پلاريزه من كه هرجا گشتم circular polarizing زيره 15000 نبود.
    من يه Poro Tama 58mm گرفتم 20000 تومن. البته قيمت بالاتر هم كه تا دلتون بخواد.
    مثلا يه hama بود 30000.
    البته قيمت ها تو ناصر خسرو هست.
    علي آشتياني عراقي

mies van der rohe
    less is more

صفحه 6 از 102 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین