صفحه 64 از 102 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    دوست نازنینم بسیار از شما سپاسگذارم که انقدر خوب پاسخ من رو میدین و راهنمایی میکنید
    امیدوارم فرصتی باشه که محبت شما رو جبران کنم

با توجه به اینکه من میخوام تا یکی دو ماه اینده یک لنز 300 میلیمتری با سایز 58 بگیرم بهترین مبدل باید 58 به 52 میلیمتری باشه تا فیلتر برای هر دو لنز کاربرد داشته باشه
    دوست عزیزم متاسفانه من در شهر کوچکی زندگی میکنم که وسایل و تجهیزات عکاسی در اون پیدا نمیشه به همین خاطر مجبورم خرید اینترنتی کنم که خرید اینترنتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.
    اما مشکلی هست من هرچه در فروشگاه معتبر اینترنتی که اعتباری برای خرید دارند جستجو کردم نتونستم این مبدل رو پیدا کنم.
    مبدل ها یک سری اسم عجیب غریب دارن که من ازشون سر درنیاوردم مثلا
    آداپتور رینگ Adapter Ring Leica M Series Lens to NEX‎
    یا
    آداپتور رینگ Adapter Ring Canon FD Lens to NEX‎
    جایی ندیدم که در این نمونه نام ها به به سایز فیلتر اشاره شده باشه.
    من باید چی بخرم؟ ازین اصطلاحاتشون سر درنمیارم.

از شما خواهش میکنم اگر جایی رو میشناسید که من بتونم به صورت اینترنتی سفارش بدم راهنمایی بفرمایید یا اینکه چند مدل ازین مبدل ها رو به بنده معرفی کنید.
    خیلی خیلی سپاسگذارم شما خواهم بود.
    دوست گرامی این مواردی که شما بهش اشاره داشته اید هیچکدام به درد شما نخواهد خورد!!!

اینها در واقع تبدیل مانتهای دوربینها و لنزهای شرکتهای مختلف برای هم هست. مثلا اگر بخواهید از لنزهای نیکون رو ی بدنه کنون استفاده کنید از این مبدل ها استفاده می کنید. یا مثلا اگر خواستید از لنزهای کنون روی دوربین های سونی استفاده کنید هم به همین ترتیب.

طبق قوانین فروم اسم بردن از نام فروشگاه ممنوع هست. من نام قروشگاهی که مبدلهای مورد نظر شما رو ارائه میده رو براتون پیغام خصوصی کردم.
    msh2200 و Iman.sh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام دوستان
    چند هفته پیش یه فبلتر پلاریزه هویو گرفتن .
    با تستر پلاریزه که تست کردم ( البته تو عینک فروشی ) جواب داد ولی هرچه رینگ رو می چرخونم انعکاس روی شیشه رو از بین نمیبره! در واقع تاثیر چندانی روی انعکاس ها نداره! فقط وقتی میچرخونمش رنگ ها رو شارپ تر نشون میده که تو عکس ها هم مشخصه!
    میخواستم بپرسم این طبیعیه یا اینکه تقلبی بوده!!!!
    قیمتش رو هم 90 هزار تومن گرفتم از بندر عباس. طرف میگفت از نمایندگی دبی تامین میکنه!

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

دوست نازنینم بسیار از شما سپاسگذارم که انقدر خوب پاسخ من رو میدین و راهنمایی میکنید

با توجه به اینکه من میخوام تا یکی دو ماه اینده یک لنز 300 میلیمتری با سایز 58 بگیرم بهترین مبدل باید 58 به 52 میلیمتری باشه تا فیلتر برای هر دو لنز کاربرد داشته باشه
    دوست عزیزم متاسفانه من در شهر کوچکی زندگی میکنم که وسایل و تجهیزات عکاسی در اون پیدا نمیشه به همین خاطر مجبورم خرید اینترنتی کنم که خرید اینترنتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.
    اما مشکلی هست من هرچه در فروشگاه معتبر اینترنتی که اعتباری برای خرید دارند جستجو کردم نتونستم این مبدل رو پیدا کنم.
    یا

از شما خواهش میکنم اگر جایی رو میشناسید که من بتونم به صورت اینترنتی سفارش بدم راهنمایی بفرمایید یا اینکه چند مدل ازین مبدل ها رو به بنده معرفی کنید.

خیلی ساده هست یه رینگه که سر لنز 18-55 میبندی و سایز فیلترشو میکنه 58 و شما یه فیلتر 58 هم میخری و تو جفت لنزات استفاده میکنی قیمتشم 15 تا 20 هزار تومنه
    هم تو فروشگاههای اینترنتی موجوده و هم تو بازار
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط apasay نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند هفته پیش یه فبلتر پلاریزه هویو گرفتن .
    با تستر پلاریزه که تست کردم ( البته تو عینک فروشی ) جواب داد ولی هرچه رینگ رو می چرخونم انعکاس روی شیشه رو از بین نمیبره! در واقع تاثیر چندانی روی انعکاس ها نداره! فقط وقتی میچرخونمش رنگ ها رو شارپ تر نشون میده که تو عکس ها هم مشخصه!
    میخواستم بپرسم این طبیعیه یا اینکه تقلبی بوده!!!!
    قیمتش رو هم 90 هزار تومن گرفتم از بندر عباس. طرف میگفت از نمایندگی دبی تامین میکنه!
    برای حذف انعکاس نور باید زاویه تابش نور به سوژه و زاویه ای که شما با سوژه دارید ننهیتا 90 درجه باشه!
    اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک بحث مفصلی در مورد زاویه تابش و انعکاس با جناب عبدالپناه و دیگر دوستان داشتیم!
    Amir Abdolpanah، apasay و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    برای حذف انعکاس نور باید زاویه تابش نور به سوژه و زاویه ای که شما با سوژه دارید ننهیتا 90 درجه باشه!
    اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک بحث مفصلی در مورد زاویه تابش و انعکاس با جناب عبدالپناه و دیگر دوستان داشتیم!
    در اینجا بخوانید.
    msh2200 و apasay تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

یا

خواهش می کنم گرامی، همه ی ما از همدیگه کمک و یاد می گیریم.
    همون طوری که دوستان فرمودند مبدل های مورد اشاره ی شما مبدل های لنزهای دوربین های دیگر برای استفاده بر دوربین های دیگر است.
    شما برای مبدل فیلتر باید دنبال مبدل هایی که از 2 عدد تشکیل شدند بگردید به طور مثال 77-72 یا 77-67 یا 77-58 یا 58-52 که مورد آخری برای کاربرد شما مناسب است.
    تصورمی کنم تا این لحظه دوستان آدرس برخی سایت های اینترنتی رو به شما داده اند اما یک نکته علاوه بر دوستان رو واجب دیدم عرض کنم، متأسفانه در مملکت ما خرید اینترنتی متعهدانه در بسیاری فروشگاه ها صورت نمی گیره بر خلاف آن ور آب ها و بلاد کفر؛ خود بنده چند روز پیش خرید اینترنتی کردم و متأسفانه پشیمونم و بالعکس چند هفته ی قبلش توسط دوستی از بلاد شیطان بزرگ خرید کردم و همه چیز سر جای خودش، و پشیمونم در مورد خرید اینجا که چرا اعتماد کردم و حالا با فروشگاه معتبر! درگیرم که جنس خراب چرا برای من ارسال کردند و البته در این کنار تجربه های موفق هم هست، فقط این رو مد نظر داشته باشید که در ایران کار کم ریسکی نیست متأسفانه! و هنوز که هنوزه خرید حضوری اطمینان بخش تر خواهد بود؛ امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

پیش فرض فيلترهاي Phottix؟

درود

دوستان از كيفيت فيلتر هاي Phottix آگاهي دارند؟

قيمتش كه نيم Hoya HD هستش! آيا كيفيتش هم همچنينه؟

براي دهنه 72 ميخوام بخرم هويا 240 تومنه و فوتيكس 119 تومن.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin.Prt نمایش پست ها
    درود

دوستان از كيفيت فيلتر هاي Phottix آگاهي دارند؟

قيمتش كه نيم Hoya HD هستش! آيا كيفيتش هم همچنينه؟

براي دهنه 72 ميخوام بخرم هويا 240 تومنه و فوتيكس 119 تومن.
    اصلاً این 2 مورد یعنی Hoya مخصوصاً HD رو با Phottix رو کاملاً متفاوت بدونید گرامی. اون اختلاف قیمت در اینجا کاملاً نشاندهنده ی تفاوت کیفیتشونم هست.
    msh2200، Afshin.Prt، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقش کوتینگ برای فیلتر پلاریزه چیست؟
    دلیل پرسش من این است که در فروشگاههای آنلاین (دلاری) پرفروش ترین فیلترهای پلاریزه نمونه های بدون کوتینگ از سازنده های شناخته شده هستند که قیمت ارزانی دارند. برای مثال فیلتر هویا آلفا یا nxt در مقایسه با سری hmc یا hd.
    آیا هیچیک از دوستان این مدلها را امتحان کرده اند؟

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اجازه دهید پرسش قبل را کمی دقیقتر (جهت دار تر) مطرح کنم.
    اگر قصد تهیه فیلتر پلاریزه (اختصاصی با بدون استپ آپ کانورتر) برای لنزهای ارزانتر باشد (نظیر efm-22 efs-18-55stm dx 18-105 VR) که خود لنز قیمتی نزدیک و یا حتی کمتر به فیلتر با کیفیت دارد. آیا فیلتر با کیفیت مولتی کوتد در مقایسه با فیلتر ارزانتر تفاوت قابل مشاهده ایجاد میکند؟ یا به بیان دیگر کیفیت فیلتر بهتر از نگاه لنزهای معمولی قابل دیدن است؟

سوال دومی هم دارم. آیا فیلترهای پلاریزه امضای رنگی متفاوتی دارند؟ مقایسه ای سطحی و مقدماتی بین نمونه عکسهای B+W MRC و Hoya HD چنین برداشتی را برای من ایجاد کرد. نمیدانم آیا روحیات و پست پروسس کاربران هریک از این محصولات متفاوت است یا منشا شیوه ساخت فیلتر است.

لینکی دقیقتر به نمونه محصولات مورد اشاره در سوال دوم را قرار میدهم:

Hoya 52mm Circular Polarizing HD (High Density) XHD52CRPL B&H
    B+W 52mm Circular Polarizer MRC Filter 66-044838 B&H Photo Video
    B+W 52mm Kaesemann XS-Pro Circular Polarizer MRC Nano 66-1066392

صفحه 64 از 102 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین