صفحه 74 از 102 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    مبدل فیلتر 77 به 67 چه برندی خوبه ؟
    (مارک kenko دیدم میگفت 35)
    فرقی ندارد!
    همینکه خوب روی لنز پیچ شود کافی است.
    msh2200، lamagra، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    مبدل فیلتر 77 به 67 چه برندی خوبه ؟
    (مارک kenko دیدم میگفت 35)
    درود
    دنبال برند برای قطعاتی که خیلی حیاتی نیستند نباشید!
    چینی این مبدل ها را به راحتی و با قیمتی حدود 30 هزار تومان می توانید تهیه بفرمایید
    ارادتمند
    ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    30

سلام
    من قصد خرید Rodenstock CPL-PMC 77mm برای توکینا 11-16 رو دارم. اما شنیدم با فیلتر پولاریزه در لنزهای واید در آسمان سایه روشن های آبی رنگ ناهمگون ایجاد میشه. آیا این حرف درسته؟ در این صورت استفاده از فوکال 16mm این لنز مشکل رو حل نمی کنه و بهتره فیلتری با فوکال تله تر برای لنز دیگری خریداری کنم؟
    سوال دومم در مورد انتخاب فیلتره که آیا انتخاب مناسبی هست.
    پیشاپیش از دوستان تشکر می کنم.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط Sufii نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید Rodenstock CPL-PMC 77mm برای توکینا 11-16 رو دارم. اما شنیدم با فیلتر پولاریزه در لنزهای واید در آسمان سایه روشن های آبی رنگ ناهمگون ایجاد میشه. آیا این حرف درسته؟ در این صورت استفاده از فوکال 16mm این لنز مشکل رو حل نمی کنه و بهتره فیلتری با فوکال تله تر برای لنز دیگری خریداری کنم؟
    سایه روشن بسیار بسته به شرایط ثبت تصویر دارد و عامل بازدارنده ای نیست. توصیه میشود فیلتر را برای بزرگترین دهانه لنزی که دارید تهیه کنید و برای لنزهای دیگر از تبدیل step-up-ring استفاده کنید. عبارتی که گفتید در مورد فوکال فیلتر درست نیست یا منظورتان را درست منتقل نکرده است. فیلتر مورد نظر شما مارک بسیار خوبی است. در فروشگاههای آنلاین خارجی B+W که معمولا گفته میشود کیفیت مشابهی دارد قیمت مناسبتری داشت و به همین دلیل مشتری بیشتری هم داشت اما در بازار داخل را نمیدانم.
    SHOK53 و Sufii تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

سلام

این اشکال بیشتر به زاویه دید فوکال های پایین مربوط است تا خود فیلتر. همان طور که می دانید قدرت تاثیر فیلتر پلاریزه با زاویه آن به منبع روشنایی هم مربوط می شود. در فوکال های پایین چون زاویه دید بسیار باز است، در کادرهایی این مشکل دیده می شود، چون یک سمت کادر زاویه قابل توجهی با منبع نور می سازد و سمت دیگر زاویه ناچیز.

در مورد خود فیلتر دو نوع بسته بندی مشکی و قرمز وجود دارد. که بسته بندی مشکی (MC) بالاترین فیلتر پلاریزه این برند است. بنده این فیلتر را دارم و باید بگم از نظر کیفیت ساخت فیلتر به نظرم، بهتر از فیلتر های B+W است. (البته من پلاریزه B+W ندارم و کیفیت ساخت را با فیلترهای ان دی این برند که دارم مقایسه کرده ام.)
    SHOK53، Hossein Arabi، Sufii و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

جهت آشنایی بیشتر با فیلترهای Rodenstock (برگرفته از سایت رسمی سازنده):

http://www.rodenstock-photo.com/medi...991B_10462.pdf
    Hossein Arabi و Sufii تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    30

ممنون از دوستان.
    صحیح می فرمایید منظور را درست بیان نکردم. اشاره ام به این بود که اگر حتا فوکال 16 لنز باز هم مشکل مربوطه را حل نمی کند فیلتری برای لنزی تله تر خریداری کنم چون توکینا 77mm است اما لنزهای تله تر من دهانه های کوچکتری دارند.
    البته با اینکه تجربه ای در کار با فیلترهای پلاریزه ندارم بعید می دانم مشکلی ایجاد شود. چون مطلب را در مورد لنزهایی با فوکال پایین تر(یعنی از 14 به پایین) شنیدم اما وایدترین فوکال لنز من نسبت به کراپ بودن سنسور فوکالی در حدود 17 دارد.
    در مورد مشکی بودن فیلتر (در صورتی که منظور Rodenstock CPL-SMC 77mm) قیمتش برای 77mm حدود 650 تومان است در مقابل جعبه ی قرمز آن حدود 430تومان. لطفا بفرمایید تفاوتشان در چیست تا اگر مورد نیاز من بود همان جعبه مشکی را خریداری کنم.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

من هم چندی پیش در شرایط مشابهی بودم یعنی لنز 11-22 با دهانه 55مم داشتم و لنزهای دیگر 52مم بود و در نهایت فیلتر 55مم گرفتم. همانطوریکه گفتید مشکلات لنزهای اولترا واید چندان برای فاصله 11مم و سنسور کراپدار به چشم نمیاید. من اگر بخواهم همزمان از فیلتر nd و cpl استفاده کنم حلقه فیلتر داخل کادر میاید. در مورد آسمان در اکثر موارد فیلتر بازدارنده نبوده است. در نظر داشته باشید بسیاری از موارد هنگام عکاسی از مناظر و بناها و موقعیتهای توریستی شما برای کنترل انعکاس روی سطوح شفاف نظیر آب و شیشه از این فیلتر استفاده میکنید که مشکل تفاوت زاویه با تابش خورشید مطرح نیست اما لنز واید ممکن است انتخاب اول شما برای عکاسی در این شرایط باشد.
    SHOK53 و Sufii تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

ممنون از دوستان.
    صحیح می فرمایید منظور را درست بیان نکردم. اشاره ام به این بود که اگر حتا فوکال 16 لنز باز هم مشکل مربوطه را حل نمی کند فیلتری برای لنزی تله تر خریداری کنم چون توکینا 77mm است اما لنزهای تله تر من دهانه های کوچکتری دارند.
    البته با اینکه تجربه ای در کار با فیلترهای پلاریزه ندارم بعید می دانم مشکلی ایجاد شود. چون مطلب را در مورد لنزهایی با فوکال پایین تر(یعنی از 14 به پایین) شنیدم اما وایدترین فوکال لنز من نسبت به کراپ بودن سنسور فوکالی در حدود 17 دارد.
    در مورد مشکی بودن فیلتر (در صورتی که منظور Rodenstock CPL-SMC 77mm) قیمتش برای 77mm حدود 650 تومان است در مقابل جعبه ی قرمز آن حدود 430تومان. لطفا بفرمایید تفاوتشان در چیست تا اگر مورد نیاز من بود همان جعبه مشکی را خریداری کنم.
    بر اساس توضیح شرکت و اندکی تجربه شخصی، نوع سوپر ام سی از نظر مقاومت در مقابل خش و پاک کردن راحتر کثیفی به خاطر کوتینگ خاصتر از نوع ام سی بالاتر می باشد. همچنین جنس فلز فریم فیلتر در نوع سوپر اسلیم از برنج می باشد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز ابتدا به دلیل مشکل فیلترهای hoya عرض کنم که به دلیل نوع فلز استفاده شده در حلقه نگه دارنده فیلتر در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا بسیار سرد که منجر به انبساط و انقباض میشه حلقه نگه دارنده خوب عمل نمی کنه و باعث رها شدن شیشه فیلتر میشه. این مشکل در فیلترهای شرکت cokin سری harmonie هم وجود دارد.

1. در مورد این فیلتر تقلبیش بسیار بسیار زیاده و نوصیه منم اینه که به سمتش نرید.
    2. این فیلتر فیلتر خوبیه و اتفاقا ار دوستان همین فروم هم استفاده کردند و نظرشون مثبت بوده.
    3. این فیلتر هم جزو فیلترهای جدید شرکت kenko هست و معروف به سری smart slim که ضخامت کمی هم دارند و فیلتر خوبی هست.
    4. این فیلتر بیشتر برای لنزهای اولترا واید منسب تر هست که باعث به حداقل رسیدن vignetting می شود.

در کل: همه فیلترها غیر از مورد 1 مناسب هستند.
    اگه لنزتون اولترا واید هست گزینه 4 براتون مناسبتره.
    اگه لنزتون اولترا واید نیست اول گزینه 3 و بعد گزینه 2 رو در نظر داشته باشید.

موفق باشید.
    3.
    با سلام واسه توکینا 11-16 در کراپدار کنون , گزینه 4 خوب جواب میده؟ و چون مبدل 77 به 67 رو دارم رو 18 -135 هم همینطور؟
    ممنون
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

صفحه 74 از 102 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ... آخرینآخرین