صفحه 79 از 102 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 781 تا 790 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی فیلتر شما اصل نیست.

این لینک رو ببینید:

Hoya CPL filter fake? - PentaxForums.com

کسی که این فیلترها رو خریده هر دو اصل هستند. رنگ کاغذ فیلتر شما با این نمونه که خریداری شده تفاوت دارد. پشت جعبه فیلتر شما QR Code دارد که فیلتر اصلی ندارد و همچنین به نوع نوشتاری و تفاوت 77mm CIR-PL SLIM روی بار کد توجه کنید که با نمونه اصلی تفاوت دارد.

اگه در گوشیتون برنامه scanner برای بار کد و QR دارید می تونید کد رو اسکن کنید و از اصالت محصول مطمئن بشید.

پشت جعبه فیلتر شما، خط دوم جایی که نوشته water, glass, etc این کلمات با ویرگول جدا شده اند در حالیکه در نونه اصلی با نقطه جدا شده اند.

همچنین در بیشتر جاهایی که ویرگول به کار رفته در نمونه اصلی به صورت نقطه هستند.

تفاوتهای فاحش دیگر نیز هستند که با یه نگاه ساده پی به وجودشون می برید مثل نوشته های زیر بار کد.
    ضمن تشکر از صرف وقت و دقت مورد نظر , چنتا عکس از همون نمای مقایسه ای که شما بصورت لینک گذاشتی از جعبه گذاشتم تا رویت شود:

msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام به دوستان
    نظرتون در مورد بنرو چيه خوب هستش يا نه؟
    من پلاريزه رو 180 گرفتم و UV رو 140 از .....نگار گرفتم
    فكر كنم كيفيتش خوب باشه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3852 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    فكر كنم كيفيتش خوب باشه
    درود
    ای کاش قبل از خرید یک بار فروم را مطالعه کرده بودید
    دیگه خرید کردید!
    اراتمند
    amir3852 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

جناب شکری،

با سلام و با تشکر از تصاویر ارسالیتون که خیلی کمک کرد.

خدمتتون عرض کنم که متاسفانه خود سایت هویا تصاویری از جعبه های این فیلترها نداره و توی اینترنت هم هیچ منبعی برای اینکه چرا از دو رنگ متفاوت آبی و خاکستری استفاده شده وجود نداره. اینجا دو فرضیه مطرح میشه:

1. به دلیل اینکه نتایج جستجو برای این فیلتر در گوگل، جعبه آبی را به عنوان نتیجه بر می گرداند این احتمال وجود دارد که فیلتر اصلی باید رنگ آبی داشته باشد و فیلترهای با رنگ خاکستری تقلبی هستند.

2. احتمال داره هویا این فیلتر رو برای بازار بعضی کشورها مثل استرالیا، شرق دور و ... با جعبه خاکستری عرضه کرده باشد که حالا یا مسافری یا به هر طریقی وارد بندر عباس شده اند.

این دو احتمال چیزی رو به اثبات نمی رسونند اما نکته ای که من بهش دقت کردم و به احتمال قوی تقلبی بودن این فیلتر رو به اثبات میرسونه اینه که شما اگه برید تو سایت هویا به
    آدرس HOYA | The Difference is Clear و برید تو قسمت products با انواع و اقسام محصولات مواجه میشید. از انواع و اقسام فیلترهای uv گرفته تا nd و پلاریزه و فیلترهای رنگی و ...

من حدود 20 تا از این فیلترها رو به صورت random انتخاب کردم. وجه اشتراک همه این فیلترها این بود که روی رینگ فیلتر نوشته شده made in japan یا کلمه japan به تنهایی نوشته شده که در مورد فیلتر شما صدق نمی کنه.

مورد بعدی که در تصاویرتون بهش شک کردم چفت نشدن خوب دو سر حلقه پلاستیکی دور فیلتر هست که به نظر میاد دو سر این حلقه به خوبی روی هم چفت نشده اند این مسائل در کارخونه اصلی در مرحله کنترل کیفی بررسی میشه و بعیده فیلتری با این کیفیت از کارخونه هویا وارد بازار بشه. باز هم من از روی تصاویر نظر دادم خودتون قسمتهایی که مشخص کرده ام رو با دقت بررسی کنید.

ارادتمند.
    x32mrjoz2au2zmk9jrend_s.jpg
    msh2200، SHOK53، mehran2190 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

با سلام به دوستان
    فكر كنم كيفيتش خوب باشه
    دوست گرامی اگه امکان پس دادن هست، این فیلتر رو پس بدید.
    msh2200 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی اگه امکان پس دادن هست، این فیلتر رو پس بدید.
    چرا و به چه دليل
    البته دليلتون حتما علمي باشه نه شخصي
    مرسي

تشکر کرده
    5142

چرا و به چه دليل
    البته دليلتون حتما علمي باشه نه شخصي
    مرسي
    دوست گرامی،

در بین برندهای معروف فیلتر جهان، برندهایی نظیر phottix و benro که اولی اصالتی هنگ گنگی و دومی مال چین هست حرفی برای گفتن ندارند.

تو همین فروم خودمون هستند دوستانی که از برند phottix استفاده کرده و سپس از خریدشون پشیمون شده اند. برند benro هم دست کمی از phottix نداره.

مساله فیلتر مساله بسیار حساس و مهم هست. چرا؟

از اونجایی که فیلتر یک عنصر اپتیکی هست که روی لنز بسته میشه طبیعتا مقداری از نور ورودی به لنز رو میگیره. این مقدار نور در فیلترهای مختلف متفاوت هست هر چقدر میزان عبور نوری فیلتر یا trespassing بیشتر باشه فیلتر مرغوب و برعکس این موضوع هم صادقه. مساله به همین جا ختم نمیشه. فیلترهای مرغوب از لایه ها یا کوتینگ های مختلفی استفاده میکنند که این کوتینگها بروز پدیدهای اپتیکی نا خواسته اعم از فلر، ghosting یا شبح وارگی، colour cast و ... به حداقل میرسونند و سعی در حفظ کیفیت نور ورودی به داخل لنز دارند.

مسائل دیگه ای هم هستند که در تعیین قیمت فیلتر ها و مرغوبیت اونها تاثیر دارند.
    متاسفانه فیلترهای benro و phottix و امثالهم هیچ کدام از نشانه های فوق رو ندارند و تاثیر منفی روی عکسهاتون خواهند گذاشت که این مساله رو می تونید خودتون شخصا تجربه کنید.

برندهایی نظیر hoya، hama، kenko برندهای خوب و شناخته شده ای هستند که می تونید از اونها استفاده کنید. همچنین برندهای Rodenstock و B+W آلمان هم همیشه جزو بهترین ها بوده اند و هستند.

موفق باشید.
    msh2200، mSafdel، siavash_f و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

درود
    یک نکته در مورد فیلترهای جدید رو دوست داشتم بگم این دو برند حداقل از مدلهای تقلبی hoya و امثالهم بهترن حداقل اصل هستن
    ولی ما در گذشته فیلتر رو با قیمت ناچیزی میخریدیم من یادمه برای خرید فیلتر برای 70-200 رفتم و یک فیلتر سیگما خریدم 75 هزار تومان با گارانتی سیگل اما الان این فیلنر رو نمیدونم باید چند تهیه کرد این مورد برای مابقی فیلترها هم اتفاق افتاد قیمت ها یک مرتبه شدیدا بالا رفت حالا برای خرید یک فیلتر B+W با دهانه 82 چقدر باید پرداخت؟
    این ها باعث میشه ما سعی کنیم از امکانات استفاده کنیم فیلترهای photix / benro حداقل در قیمت خودشون قابل قبول هستن اما اگر بحث پول مطرح نیست ( که معمولا هست) بله میشه از فیلترهای فوق العاده ای استفاده کرد که خودشون پول یک لنز هستن و اگر اصل پیدا بشه (که اگر پیدا بشه باید خیلی خیلی خوشحال باشیم)
    دوستان عزیزم موفق و پایدار باشید/
    amir3852، ata_m3 و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    درود
    یک نکته در مورد فیلترهای جدید رو دوست داشتم بگم این دو برند حداقل از مدلهای تقلبی hoya و امثالهم بهترن حداقل اصل هستن
    ولی ما در گذشته فیلتر رو با قیمت ناچیزی میخریدیم من یادمه برای خرید فیلتر برای 70-200 رفتم و یک فیلتر سیگما خریدم 75 هزار تومان با گارانتی سیگل اما الان این فیلنر رو نمیدونم باید چند تهیه کرد این مورد برای مابقی فیلترها هم اتفاق افتاد قیمت ها یک مرتبه شدیدا بالا رفت حالا برای خرید یک فیلتر B+W با دهانه 82 چقدر باید پرداخت؟
    این ها باعث میشه ما سعی کنیم از امکانات استفاده کنیم فیلترهای photix / benro حداقل در قیمت خودشون قابل قبول هستن اما اگر بحث پول مطرح نیست ( که معمولا هست) بله میشه از فیلترهای فوق العاده ای استفاده کرد که خودشون پول یک لنز هستن و اگر اصل پیدا بشه (که اگر پیدا بشه باید خیلی خیلی خوشحال باشیم)
    جناب فتحی ضمن تشکر از توضیحات ارزنده تان،

بله متاسفانه قیمتها خیلی بالا رفته و کمتر کسی راغب هست تا فیلترهایی با قیمت بالا تهیه کنه. متاسفانه بحث کیفیت هم مساله مهمی هست که بر روی خروجی تصاویر تاثیر مستقیم دارد. با توجه به استفاده دوستان هم فرومی و اعلام نارضایتی از این فیلترها، نبستن این فیلترها از بستنشون خیلی بهتر هست حداقل از کیفیت عکسها راضی خواهید بود.
    msh2200، siavash_f و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    درود
    دوست عزيز سياوش جان
    من هم راستش خواستم اين مسئله رو بيان كنم در نظر خودم اومد كه بي ادبي به بقيه كاربراي عزيز باشه
    ولي حرف شما كاملا صحت داره يك فيلتر 800 هزار توماني بهتره يا فيلتر 180 تومني كه براي يك عكس طبيعت و براي دل خودمون گرفته شده و قرار نيست ازش پولي دربياد
    و فقط در بين اين فيلترها كه من تستشون كردم رودنشتوك و B+W با كيفيت بالا عمل ميكنند
    بقيه در خروجي تصوير هيچ فرقي با هم ندارند باور كنين و تست كنين با شرايط يكسان با زاويه درست و با تنظيمات ثبت

چون تقلبي اون برندهايي كه نام بردند بسيار زياده يك سر به جمهوري بريد حداقل متوجه ميشين كه چجوري توي پاچه ميكنن
    دوربين از توي وكيوم درآورده و مشخص كه دست دوم به اسم نو فروختن و تازه سوختگي هم داشته

ولي بنرو هم به سايتش سر بزنين و هم تستهاي سايتهاي ديگرو مشاهده كنين ميبينيد كه در رده معموليها بهترينه و رقيب نداره
    من نمونه عكسهايي ازش دارم كه با فيلترهاي بردهاي ديگه توي همونمكان گرفته شده ولي نتونسته اون كيفيت مورد نظر رو بدست بياره

در هر صورت ممنون
    siavash_f تشکر می‌کند.

صفحه 79 از 102 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 ... آخرینآخرین