صفحه 80 از 102 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3852 نمایش پست ها
    دوست عزيز سياوش جان
    من هم راستش خواستم اين مسئله رو بيان كنم در نظر خودم اومد كه بي ادبي به بقيه كاربراي عزيز باشه
    ولي حرف شما كاملا صحت داره يك فيلتر 800 هزار توماني بهتره يا فيلتر 180 تومني كه براي يك عكس طبيعت و براي دل خودمون گرفته شده و قرار نيست ازش پولي دربياد
    و فقط در بين اين فيلترها كه من تستشون كردم رودنشتوك و B+W با كيفيت بالا عمل ميكنند
    بقيه در خروجي تصوير هيچ فرقي با هم ندارند باور كنين و تست كنين با شرايط يكسان با زاويه درست و با تنظيمات ثبت

چون تقلبي اون برندهايي كه نام بردند بسيار زياده يك سر به جمهوري بريد حداقل متوجه ميشين كه چجوري توي پاچه ميكنن
    دوربين از توي وكيوم درآورده و مشخص كه دست دوم به اسم نو فروختن و تازه سوختگي هم داشته

ولي بنرو هم به سايتش سر بزنين و هم تستهاي سايتهاي ديگرو مشاهده كنين ميبينيد كه در رده معموليها بهترينه و رقيب نداره
    من نمونه عكسهايي ازش دارم كه با فيلترهاي بردهاي ديگه توي همونمكان گرفته شده ولي نتونسته اون كيفيت مورد نظر رو بدست بياره

در هر صورت ممنون
    درود
    دوست عزیز درسته که از این فیلترها باید در حد هزینه انتظار داشت!ولی در نظر داشته باشید هر فردی که قصد تهیه این فیلتر را داره یکی از شرایط زیر را خواهد داشت
    1- لنز ارزان یا متوسط قیمت دارد که به خودی خود کیفیت در حد قیمت خواهد داشت
    2- لنز گران قیمت و با ارزش دارد.
    در هر دو حالت ممکن زمانی که شما یک فیلتر ارزان قیمت روی لنز می بندید باعث افت کیفیت تصویر خواهید شد!
    بخاطر دارم در همین فروم جناب حنیف زاده عزیز مطرح کردند بدلیل کیفیت پایین دوربین قصد کوچ به فول فریم دارند،بعد از چندین تاپیک با جناب عطا به این نتیجه رسیدیم که ایشان فیلتر نامرغوبی استفاده کرده بودند که بعد از بازکردن فیلتر خودشان اعلام کردند کیفیت تصویر بسیار عالی شده و حتی هزینه کردند و یک فیلتر B+W تهیه کردند و الان از این مسئله راضی هستند! (اختلاف قیمت یک فول فریم با دوربین ایشان حدود 3 میلیون تومان بود و یک فیلتر به قیمت نهایتا 400 هزار تومان تهیه کردند)
    بنده نیز شخصا دو فیلتر پلاریزه خریدم که کیفیت راضی کننده ای نداشتند تا نهایتا روی به یک فیلتر مرغوب آوردم و الان ازش راضی هستم! (دو فیلتر پلاریزه هم قیمت یک فیلتر مرغوب شد.)

خوب شما فیلتر را تهیه کردید و لذا کار کمی سخته ولی به قول عطا جان اگر می توانید هر دو را پس دهید!
    با هزینه ای که فرمودید، یک فیلتر پلاریزه مرغوب تهیه کنید و اصلا از UV استفاده نکنید (نسبت به این فیلتر فعلی) بهتره!
    حداقل یک فیلتر مرغوب خریده اید که ازش می توانید لذت ببرید.
    این ها باعث میشه ما سعی کنیم از امکانات استفاده کنیم فیلترهای photix / benro حداقل در قیمت خودشون قابل قبول هستن اما اگر بحث پول مطرح نیست ( که معمولا هست) بله میشه از فیلترهای فوق العاده ای استفاده کرد که خودشون پول یک لنز هستن و اگر اصل پیدا بشه (که اگر پیدا بشه باید خیلی خیلی خوشحال باشیم)
    سیاوش جان اگر بازار ایران منصف بود حرف شما منطقی بود! ولی ترس از اینکه ممکنه حتی یک فیلتر مثلا فوتیکس بخرید در حالی که ممکنه فیلتر داخلی آن تعویض شده باشد (البته در مورد تمام فیلتر ها ممکن است اتفاق افتد) شما را به فکر فرو نمی برد؟!
    در این صورت شما فقط پول جعبه را پرداخت کرده اید!
    چرا؟
    بعنوان مثال، یکی از شرکت های توزیع کننده لوازم عکاسی یک فیلتر فوتیکس را که قیمت حدود130 هزار تومان بود در تخفیف به قیمت 40 هزار تومان می فروخت!
    سوال اینجاست که چرا اینقدر اختلاف قیمت؟
    بنظر من یا قیمت واقعی این فیلتر نزدیک این قیمت است
    یا فروشنده آنقدر روی بقیه فیلتر ها سود کرده که حاضر شده این را زیر قیمت بفروشد (البته این تفکر آرمانیه!!)
    خوب با این تفاسیر به نظر شما فیلتر فوتیکس در ایران ارزش تهیه داره؟!
    ارادتمند
    ata_m3، S_Mahdi، harrypotter2020 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

با سلام دوستان همه ی گفتنی ها رو گفتن
    من خودم رودوربین جدیدم یه فیلتر فوتیکس اشانتیون گرفتم چون جیببم ته کشیده بود نتونستم فیلتر گرونقیمت تری تهیه کنم
    اولین چیزی که تو کار با این فیلتر به چشم اومد این بود که فیلتر نوی اکبند چنان کثیف بود که اول فکر کردم که کار کرده است یکی دیگه اشو برداشتم اونم همین شکلی بود از اونروز تا الان با هر وسیله ای که خواستم تمیزش کنم نشده که نشده
    ولی من اختلاف چندانی در خروجیه عکسام با فیلتر و بدون فیلتر ندیدم حتی کار بجایی کشید که دوربینو رو سه پایه بستم و از چند جای مشخص با فیلتر و بدون فیلتر تست کردم ولی خداییش تغییری احساس نکردم
    ولی در مورد فیلتر پلاریزه باید خدمتتون عرض کنم بحث فرق داره تفاوت ها به سادگی مشخصه چند روز پیش با راهنمایی دوستان یه فیلتر b+wپلاریزه به ارزش 290ت تهیه کردم که نسبت به فیلترهای پلاریزه قبلیم یه سرو گردن بهتر عمل کرد مخصوصا در شارپنس .
    با تشکر
    msh2200 و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

[QUOTE=ata_m3;390901]جناب شکری،

با سلام و با تشکر از تصاویر ارسالیتون که خیلی کمک کرد.

خدمتتون عرض کنم که متاسفانه خود سایت هویا تصاویری از جعبه های این فیلترها نداره و توی اینترنت هم هیچ منبعی برای اینکه چرا از دو رنگ متفاوت آبی و خاکستری استفاده شده وجود نداره. اینجا دو فرضیه مطرح میشه:

1. به دلیل اینکه نتایج جستجو برای این فیلتر در گوگل، جعبه آبی را به عنوان نتیجه بر می گرداند این احتمال وجود دارد که فیلتر اصلی باید رنگ آبی داشته باشد و فیلترهای با رنگ خاکستری تقلبی هستند.

2. احتمال داره هویا این فیلتر رو برای بازار بعضی کشورها مثل استرالیا، شرق دور و ... با جعبه خاکستری عرضه کرده باشد که حالا یا مسافری یا به هر طریقی وارد بندر عباس شدمن حدود 20 تا از این فیلترها رو به صورت random انتخاب کردم. وجه اشتراک همه این فیلترها این بود که روی رینگ فیلتر نوشته شده made in japan یا کلمه japan به تنهایی نوشته شده که در مورد فیلتر شما صدق نمی کنه.

مورد بعدی که در تصاویرتون بهش شک کردم چفت نشدن خوب دو سر حلقه پلاستیکی دور فیلتر هست که به نظر میاد دو سر این حلقه به خوبی روی هم چفت نشده اند این مسائل در کارخونه اصلی در مرحله کنترل کیفی بررسی میشه و بعیده فیلتری با این کیفیت از کارخونه هویا وارد بازار بشه. باز هم من از روی تصاویر نظر دادم خودتون قسمتهایی که مشخص کرده ام رو با دقت بررسی کنید.
    درود
    ممنون بله کلمه japan ننوشته, ولی فروشنده گفت بعضی سایز دهنه ها با رنگ خاکستری و بعضیها هم با رنگ آبی میاد. در واقع اونجا که من دیدم واسه مثلا 77 هر دورنگ رو نداشت و رنگ آبی هم داشت که واسه سایز دیگه ای بود.
    در مورد اون بریدگی روی رینگ هم باید بگم که کاملا چفته و بصورت سطحی هست و دو قسمتی نیست بلکه از زیر بهم وصلند!
    ولی به احتمال زیاد با این قیمت اصل نباشه و تعویض خواهم کرد.
    سوالم اینه که اون عکسهایی که در صفحات قبلی گذاشتمو از خود سایت kenko و kenkotokina آپلود کردم یعنی معتبر نیست که بهش استناد کنم و به فروشنده سفارش بدم از اونور برام بیاره؟
    سپاس
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب شکری،

با سلام و با تشکر از تصاویر ارسالیتون که خیلی کمک کرد.

خدمتتون عرض کنم که متاسفانه خود سایت هویا تصاویری از جعبه های این فیلترها نداره و توی اینترنت هم هیچ منبعی برای اینکه چرا از دو رنگ متفاوت آبی و خاکستری استفاده شده وجود نداره. اینجا دو فرضیه مطرح میشه:

1. به دلیل اینکه نتایج جستجو برای این فیلتر در گوگل، جعبه آبی را به عنوان نتیجه بر می گرداند این احتمال وجود دارد که فیلتر اصلی باید رنگ آبی داشته باشد و فیلترهای با رنگ خاکستری تقلبی هستند.

2. احتمال داره هویا این فیلتر رو برای بازار بعضی کشورها مثل استرالیا، شرق دور و ... با جعبه خاکستری عرضه کرده باشد که حالا یا مسافری یا به هر طریقی وارد بندر عباس شده اند.

این دو احتمال چیزی رو به اثبات نمی رسونند اما نکته ای که من بهش دقت کردم و به احتمال قوی تقلبی بودن این فیلتر رو به اثبات میرسونه اینه که شما اگه برید تو سایت هویا به
    آدرس HOYA | The Difference is Clear و برید تو قسمت products با انواع و اقسام محصولات مواجه میشید. از انواع و اقسام فیلترهای uv گرفته تا nd و پلاریزه و فیلترهای رنگی و ...

من حدود 20 تا از این فیلترها رو به صورت random انتخاب کردم. وجه اشتراک همه این فیلترها این بود که روی رینگ فیلتر نوشته شده made in japan یا کلمه japan به تنهایی نوشته شده که در مورد فیلتر شما صدق نمی کنه.

مورد بعدی که در تصاویرتون بهش شک کردم چفت نشدن خوب دو سر حلقه پلاستیکی دور فیلتر هست که به نظر میاد دو سر این حلقه به خوبی روی هم چفت نشده اند این مسائل در کارخونه اصلی در مرحله کنترل کیفی بررسی میشه و بعیده فیلتری با این کیفیت از کارخونه هویا وارد بازار بشه. باز هم من از روی تصاویر نظر دادم خودتون قسمتهایی که مشخص کرده ام رو با دقت بررسی کنید.
    فایل پیوست 63267
    ممنون بله کلمه japan ننوشته, ولی فروشنده گفت بعضی سایز دهنه ها با رنگ خاکستری و بعضیها هم با رنگ آبی میاد. در واقع اونجا که من دیدم واسه مثلا 77 هر دورنگ رو نداشت و رنگ آبی هم داشت که واسه سایز دیگه ای بود.
    در مورد اون بریدگی روی رینگ هم باید بگم که کاملا چفته و بصورت سطحی هست و دو قسمتی نیست بلکه از زیر بهم وصلند!
    سوالم اینه که اون عکسهایی که در صفحات قبلی گذاشتمو از خود سایت kenko و kenkotokina آپلود کردم یعنی معتبر نیست که بهش استناد کنم و به فروشنده سفارش بدم از اونور برام بیاره؟
    سپاس
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    با سلام دوستان همه ی گفتنی ها رو گفتن
    من خودم رودوربین جدیدم یه فیلتر فوتیکس اشانتیون گرفتم چون جیببم ته کشیده بود نتونستم فیلتر گرونقیمت تری تهیه کنم
    اولین چیزی که تو کار با این فیلتر به چشم اومد این بود که فیلتر نوی اکبند چنان کثیف بود که اول فکر کردم که کار کرده است یکی دیگه اشو برداشتم اونم همین شکلی بود از اونروز تا الان با هر وسیله ای که خواستم تمیزش کنم نشده که نشده
    ولی من اختلاف چندانی در خروجیه عکسام با فیلتر و بدون فیلتر ندیدم حتی کار بجایی کشید که دوربینو رو سه پایه بستم و از چند جای مشخص با فیلتر و بدون فیلتر تست کردم ولی خداییش تغییری احساس نکردم
    ولی در مورد فیلتر پلاریزه باید خدمتتون عرض کنم بحث فرق داره تفاوت ها به سادگی مشخصه چند روز پیش با راهنمایی دوستان یه فیلتر b+wپلاریزه به ارزش 290ت تهیه کردم که نسبت به فیلترهای پلاریزه قبلیم یه سرو گردن بهتر عمل کرد مخصوصا در شارپنس .
    با تشکر

پیرو فرمایش دوست عزیزمون می خوام مساله ای رو یاد آور بشم که:

البته این موردی که میگم به شخصه تجربه کردم. هفته پیش با دو تن از دوستان سفری به جنگلهای منطقه ارسباران برای عکاسی داشتیم و فیلتر بنده هم uv hama HTMC C14 بود.
    منطقه ارسباران کلا در پستی و بلندی واقع شده و از قضا اون روز هم هوا آفتابی و بدون ابر بود. چند شات رو که در ارتفاعات زدم شاهد وجود colour cast یا ته رنگ آبی در تصاویر بودم. منظره های دور دست کاملا hazy و به عبارتی مات شده بودند انگار که لایه ای از دود روی درختها کشیده شده و اون زنده بودن رتگها و کنتراست به کل از بین رفته بود و با یه تصویر مرده طرف بودم. درسته که همه اینها در مراحل post process قابل حله اما اگه فیلتر به درستی عمل میکرد شاید کار به اون مراحل هم نمی کشید.
    اگه فیلتر فیلتر خوبی بود نباید این ته رنگ آبی وجود داشت ولی به دلیل ارتفاعات این مساله پررنگ تر میشد.

نکته ای که می خوام بهش اشاره کنم این که وقتی میگیم فیلتری خوب هست باید در تمامی شرایط خوب باشد. یه نفر میاد فیلتر uv میخره بعد اون رو توی مغازه یا داخل منزل یا پرتره استفاده میکنه و از کیفیتش هم بسیار راضی هست اما اگه مثل من در چنین شرایطی استفاده کنه شاید نتیجه چندان دلچسب نباشه.

ارادتمند
    ویرایش توسط ata_m3 : Friday 31 October 2014 در ساعت 11:34
    msh2200، Dariush Chegini، Kane و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    سپاس
    جناب شکری زیاد به فروشنده ها اعتماد نکنید به نظر خودتون اگه به فروشنده سفارش بدید که از اونور براتون بیاره آیا واقعا همچین کاری میکنه؟

حالا خود فروشنده هم نمی دونه علت این رنگ بندی جعبه چیه.

برند هویا از برندهای خوب هست و اصلا نباید مشکل کدر شدن آسمون رو داشته باشه. من پیشنهاد میکنم که دوربینتون رو با لنز متصل و فیلتر ببرید فروشگاه و اونجا با یه فیلتر دیگه تست کنید و نتیجه ها رو مقایسه کنید.

فیلتر جدید ترجیحا از برندهای خوب دیگه مثل kenko و اگه هزینه براتون مهم نیست B+W و Rodenstock باشه.

اگه از نتیجه راضی بودید فیلتر رو بخرید. هنگام خرید هم به مواردی چون نوع کاغذی که در جعبه وجود داره، رنگ فونتها که رنگ و رو رفته نباشه، جنس خود جعیه و بسته بندی و در آخر خود فیلتر رو به دقت وارسی کنید تا انشاالله اصل باشه.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

عطا جان ته رنگ ابی که در نور شدید پیش میاد مخصوصا درساعات 12 تا 15 خیلی برام پیش اومده و به سختی با وایت بالانس حلش کردم تنها درمانی که من براش پیدا کردم فیلتر پلاریزه بود که باعث گرمی عکس میشه و رنگها رو طبیعی و پویا نشون میده فیلتر uv با کیفیت و تو این شرایط تست نکردم ببینم اثر بخش هست یا نه.
    msh2200، ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    عطا جان ته رنگ ابی که در نور شدید پیش میاد مخصوصا درساعات 12 تا 15 خیلی برام پیش اومده و به سختی با وایت بالانس حلش کردم تنها درمانی که من براش پیدا کردم فیلتر پلاریزه بود که باعث گرمی عکس میشه و رنگها رو طبیعی و پویا نشون میده فیلتر uv با کیفیت و تو این شرایط تست نکردم ببینم اثر بخش هست یا نه.
    دقیقا، اثر فیلتر پلاریزه در از بین بردن این ته رنگ بسیار بسیار بیشتر از فیلتر uv هست. اما خوب اگه فیلتر uv هم فیلتر خوبی باشه حداقل باید این ته رنگ رو تا حدودی از بین ببره تا آزار دهنده نباشه و رنگها رو حتی به میزان خیلی کمی احیاء کنه که متاسفانه فیلتر من چنین عملکردی از خودش نشون نداد.
    msh2200، Dariush Chegini و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

سلام دوستان
    برای لنز 16-35 f2.8 II نیاز به فیلتر پلاریزه دارم . ولی تا جایی که اطلاع دارم در فوکال های زیر 24 مم ، استفاده کردن از فیلتر پلاریزه باعث عدم یکنواختی در قسمت هایی از تصویر مخصوصا در رنگ آسمان میشه .

قصد خرید فیلتر پلاریزه rodenstock برای دهانه 82 رو داشتم که با بررسی هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم این فیلتر باز هم نمیتونه مشکل رو رفع کنه و مجبور شدم دنبال چیز دیگه ای بگردم و با تحقیق کوچکی که انجام دادم احساس کردم فیلترهای سری Z کوکین میتونه انتخاب مناسبی باشه .

ولی هنوز هم جای این سوال برای من باقی مونده که آیا باز هم با وجود استفاده از فیلترهای پلاریزه مربعی ، من این مشکل عدم یکنواختی رو خواهم داشت در فوکال های زیر 24 مم ؟

در کل پیشنهاد شما با توجه به نیاز من ، برای فیلتر پلاریزه روی لنز فعلی چی میتونه باشه ؟ آیا راهی هست که بشه در فوکال 16 مم این مشکل رو حل کرد ؟

ممنونم

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای لنز 16-35 f2.8 II نیاز به فیلتر پلاریزه دارم . ولی تا جایی که اطلاع دارم در فوکال های زیر 24 مم ، استفاده کردن از فیلتر پلاریزه باعث عدم یکنواختی در قسمت هایی از تصویر مخصوصا در رنگ آسمان میشه .

قصد خرید فیلتر پلاریزه rodenstock برای دهانه 82 رو داشتم که با بررسی هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم این فیلتر باز هم نمیتونه مشکل رو رفع کنه و مجبور شدم دنبال چیز دیگه ای بگردم و با تحقیق کوچکی که انجام دادم احساس کردم فیلترهای سری Z کوکین میتونه انتخاب مناسبی باشه .

ولی هنوز هم جای این سوال برای من باقی مونده که آیا باز هم با وجود استفاده از فیلترهای پلاریزه مربعی ، من این مشکل عدم یکنواختی رو خواهم داشت در فوکال های زیر 24 مم ؟

در کل پیشنهاد شما با توجه به نیاز من ، برای فیلتر پلاریزه روی لنز فعلی چی میتونه باشه ؟ آیا راهی هست که بشه در فوکال 16 مم این مشکل رو حل کرد ؟

ممنونم

این اشکال بیشتر به زاویه دید فوکال های پایین مربوط است تا خود فیلتر. همان طور که می دانید قدرت تاثیر فیلتر پلاریزه با زاویه آن به منبع روشنایی هم مربوط می شود. در فوکال های پایین چون زاویه دید بسیار باز است، در کادرهایی این مشکل دیده می شود، چون یک سمت کادر زاویه قابل توجهی با منبع نور می سازد و سمت دیگر زاویه ناچیز.

و این یعنی تا جایی که من میدانم، هیچ فیلتری پلاریزه ای مشکل شما را حل نخواهد کرد.
    msh2200، Afshin.Prt، HamidSHS و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 80 از 102 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 ... آخرینآخرین