صفحه 81 از 102 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    ... و فیلتر بنده هم uv hama HTMC C14 بود...
    سلام دوست عزیز. البته تا جایی که من دیدم سری HTMC فیلتر هاما 14 لایه نیست و این C14 مربوط به سری ULTRA WIDE هاما است که در کلاس بالاتری قرار می گیرد و تا جایی که من تجربه کردم فیلتر خوبی ست.
    البته تجربه شما در شرایط خاصی بوده و اگر امکانش بود که با فیلتر UV دیگری هم تست می کردین می شد با قطعیت بیشتری گفت که آیا فیلتر UV به کل می توانست در آن شرایط موثر باشد یا نه.
    من که تا بحال اثر مثبت خاصی از فیلتر های UV حس نکردم و همان که اثر منفی نذارد جای شکر است :)
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Saleh Kh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. البته تا جایی که من دیدم سری HTMC فیلتر هاما 14 لایه نیست و این C14 مربوط به سری ULTRA WIDE هاما است که در کلاس بالاتری قرار می گیرد و تا جایی که من تجربه کردم فیلتر خوبی ست.
    البته تجربه شما در شرایط خاصی بوده و اگر امکانش بود که با فیلتر UV دیگری هم تست می کردین می شد با قطعیت بیشتری گفت که آیا فیلتر UV به کل می توانست در آن شرایط موثر باشد یا نه.
    من که تا بحال اثر مثبت خاصی از فیلتر های UV حس نکردم و همان که اثر منفی نذارد جای شکر است :)
    درود،

بله دوست عزیز حق با شماست، فراموش کردم که بگم فیلتر من جزو سری ultra wide هست. به خاطر لنز 85-16 که استفاده میکردم.

یکی از دوستان از فیلتر kenko Zeta استفاده میکردن جالب بود که عملکرد این دو فیلتر در از بین بردن ته مایه آبی رنگی که تو پست 795 بهش اشاره کردم اصلا قابل قیاس نبود. فیلتر ایشون در از بین بردن این ته مایه بسیار بهتر عمل میکرد و اونجا بود که من تفاوت دو فیلتر uv رو درک کردم که فیلتر خوب در همه شرایط خوب هست.
    msh2200، SHOK53، tahers96i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

دوست عزيز، لينك دادن به فروشگاههاي اينترنتي يا درج اسم يك فروشگاه بر خلاف قوانين سايت هست، بهتر است نام برند و مدل ان را خودتان استخراج كنيد و بدون اشاره به فروشگاهي كه ان را مي فروشد سوال كنيد.

لطفا اين پست را هم حذف كنيد ، اصل پست حذف شد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

حداقل ویرایش میکردید پست رو . . .

بین این دو فیلتر کدوم بهتره:

فیلتر پولاریزه 52 میلیمتر- Hama

فیلتر Matin CPL 52mm

برای دوربین نیکون 5100 و لنزهای 18-55 و 55-300

البته برای 300 باید فیلتر 58 میلیمتری بگیرم

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها

فیلتر Matin CPL 52mm

درود،

فیلتر hama بهتر هست.

موفق باشید.
    msh2200، sami62 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها

فیلتر Matin CPL 52mm

مدل را دوست عزیزمون عطا گفتند، فقط یک نکته اگر می خواهید برای لنزتان با دهنه ۵۸ میلی متر هم در اینده بخرید یا مثلا پیش بینی لنز با دهانه ۷۷را هم دارید، بهتر است بزرگترین دهانه را بخرید و با استفاده از کانورتور برروی لنزهای دهانه کوچکتر هم استفاده کنید. چون فیلتر های پولاریزه خوب گران هستند و شاید خرید چند عدد به صرفه نباشد، ولی کانورتورها با قیمتی بسیار پایین تر قابل خرید هستند (در حد ۲۰-۳۰ هزار تومان).
    فقط چک کنید که در فوکال ۱۸ موقع استفاده از کانورتور، لبه های فیلتر در تصویر مشاهده نشود یا به اصطلاح Vignette ایجاد نشود.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

درود
    برای فیلتر پلاریزه از دوستان راهنمائی میخواستم:
    1. تفاوت سری Digital pro MC Slim Filter و HR Digital super MC Slim در برند Rodenstock چیست؟ بغیر از باریک بودن فیلتر؛ تفاوت قیمت تقریبا 50% هست.
    2. آیا بنظرتان این برند در مقایسه با هویا سری HD که ظاهرا چینی هستند، ارزش هزینه بیشتر را دارد؟ سری Super Slim تقریبا دو برابر است.
    برند B+W را مد نظر ندارم چون ظاهرا موجودی بازار همه چینی هستند و اصلی ها نایاب هستند.
    پیشاپیش سپاس.

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    1. تفاوت سری Digital pro MC Slim Filter و HR Digital super MC Slim در برند Rodenstock چیست؟ بغیر از باریک بودن فیلتر؛ تفاوت قیمت تقریبا 50% هست.
    2. آیا بنظرتان این برند در مقایسه با هویا سری HD که ظاهرا چینی هستند، ارزش هزینه بیشتر را دارد؟ سری Super Slim تقریبا دو برابر است.
    برند B+W را مد نظر ندارم چون ظاهرا موجودی بازار همه چینی هستند و اصلی ها نایاب هستند.
    پیشاپیش سپاس.
    شیشه ی Super mc نسبت به خش و ضربه مقاوم تر است و در صورت کثیفی کمی راحت تر تمیز می شود.
    در مورد برند پیشنهاد من همان Rodenstock هست. Pro mc هم از کیفیت بالایی برخوردار است. فیلتر پلاریزه ارزش هزینه بالا را دارد.
    msh2200، mehran2190، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    پیشاپیش سپاس.

دوست عزیز تفاوتشون همونطور که دوستمون فرمودند در مدل Super MC به دلیل استفاده از کوتینگ خاص، شیشه این فیلتر در مقابل خط و خش مقاوم هست و همچنین اگه مایعی روی اون بریزه، اون مایع ( معمولا آب و روغن) به سمت پایین سرازیر میشه و قطرات اون روی فیلتر نمیمونه که بعد از خشک شدن هم جاشون بمونه.

بله در مقابل برند هویا برند Rodenstock برند بهتری هست و کاملا ارزش خرید دارد.
    msh2200، mehran2190، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

میشه دوستان بفرمایند چطور میشه از کیفیت فیلتر PL مطلع شد . من تا حالا با فیلتر پلاریزه کار نکردم ... یک فیلتر دست دوم Promaster Circular Polarizing از دوستی که آمریکا زندگی می کنه ، بدستم رسیده ، قیمت دلاریش هم حدود 130 دلار هست .
    آیا فیلتر با کیفیتی هست ؟ اگر فیلتر خوبیه ، چند قیمت گذاری کنم ؟ ( البته دست دومه ولی تمیزه )
    خودم فیلتر UV Kenko Zeta روی لنزم هست در جایی خوندم که توصیه کرده بود ترکیب UV و پلاریزه استفاده نشه ، چون به کیفیت تصویر ثبت شده صدمه می زنه ، آیا این حرف درستیه ؟
    آیا میشه که فقط از فیلتر پلاریزه استفاده کنم و با داشتن فیلتر پلاریزه دیگه نیازی به فیلتر UV نیست ؟
    Filter.jpg
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

صفحه 81 از 102 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 ... آخرینآخرین