صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 155
Like Tree218تشکر

موضوع: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    منم الان داشتم به این موضوع فکر میکردم. هیچ لنزی در دنیا نیس که قطر دهانه اش 43 میلیمتر باشه - یا حداقل من نمیشناسم- پس فیلترهای رینوکس باید بی استفاده باشن
    من از این فیلتر روی 180 ماکرو کانن با دهانه 72mm بدون مشکل استفاده میکنم و نتایج بسیار خوبی میگیرم ، فکر میکنم مشکل شما همانطور که دوستان اشاره داشتن استفاده از فوکال پایین هست .
    یهترین روش فکوس هم با این فیلتر همانطور که سهیل شهبازی اشاره کرد حرکت دادن دوربینه .
    shahbazi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    من از این فیلتر روی 180 ماکرو کانن با دهانه 72mm بدون مشکل استفاده میکنم و نتایج بسیار خوبی میگیرم ، فکر میکنم مشکل شما همانطور که دوستان اشاره داشتن استفاده از فوکال پایین هست .
    یهترین روش فکوس هم با این فیلتر همانطور که سهیل شهبازی اشاره کرد حرکت دادن دوربینه .
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید ، با این نوع از فیلتر رینوکس وقتی روی لنز ماکرو 180میلیمتر نصب می کنید حداقل فاصله فوکوستون چند سانت میشه و حداکثر فاصله فوکوستون چقدر میشه؟ آیا هنگامی که این فیلتر روی لنز نصب هست فوکوس بینهایت هم دارید ( تصویر شفاف فاصله بیش از 10 متر با سوژه)؟
    با سپاس از شما
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

شما این فیلتر رو چطور روی دهانه 72 بستید؟؟ این فیلتر رو نهایتاً میشه روی 67 بست

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    شما این فیلتر رو چطور روی دهانه 72 بستید؟؟ این فیلتر رو نهایتاً میشه روی 67 بست
    با تهیه تبدیل دهانه ۷۲ به ۶۷ این امکان وجود دارد.
    iman mehr، Dariush Chegini، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید ، با این نوع از فیلتر رینوکس وقتی روی لنز ماکرو 180میلیمتر نصب می کنید حداقل فاصله فوکوستون چند سانت میشه و حداکثر فاصله فوکوستون چقدر میشه؟ آیا هنگامی که این فیلتر روی لنز نصب هست فوکوس بینهایت هم دارید ( تصویر شفاف فاصله بیش از 10 متر با سوژه)؟
    با سپاس از شما
    سلام
    كار با فيلترهاي كلوزاپ تقريبا شبيه به سيستم لنز معكوس هست از اين جهت كه شما فقط در فاصله چند سانتي متري سوژه قابليت عكاسي داريد و براي فاصله هاي بيشتر بايد فيلتر كلوز اپ را فراموش كنيد و به همان بزرگنمايي لنز قناعت ! البته توجه داشته باشيد كه عمق ميدان بسيار كمي هم در اين روش خواهيد داشت كه درجاي خود بسيار با اهميت است
    Dariush Chegini، hosseinhmj و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

ممنون از پاسختون
    البته منظور من استفاده این فیلتر بطور خاصه روی 180 ماکرو بود نه لنزهای دیگه و مضمون سوالم هم فقط در مورد همین لنز بود ، حقیقتا میخواستم بدونم برای عکاسی از سوژه هایی مثل مارمولک یا موجوداتی که از فاصله چند متری قراره ازشون عکاسی ماکرو کنیم میشه واسه بزرگ نمایی بیشتر و ثبت جزییات بهتر از این فیلتر ها استفاده کرد یا خیر چون معمولا مهمترین کارایی لنزهای ماکرو بلند همین قابلیتشونه که از فاصله دورتری میشه از سوژه عکاسی کرد و به بزرگنمایی 1.1 معمول رسید متاسفانه آخرین فوکال لنزهای ماکرو همین 180-200 میلیمترها هستند.
    سلام
    كار با فيلترهاي كلوزاپ تقريبا شبيه به سيستم لنز معكوس هست از اين جهت كه شما فقط در فاصله چند سانتي متري سوژه قابليت عكاسي داريد و براي فاصله هاي بيشتر بايد فيلتر كلوز اپ را فراموش كنيد و به همان بزرگنمايي لنز قناعت ! البته توجه داشته باشيد كه عمق ميدان بسيار كمي هم در اين روش خواهيد داشت كه درجاي خود بسيار با اهميت است

تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    البته منظور من استفاده این فیلتر بطور خاصه روی 180 ماکرو بود نه لنزهای دیگه و مضمون سوالم هم فقط در مورد همین لنز بود ، حقیقتا میخواستم بدونم برای عکاسی از سوژه هایی مثل مارمولک یا موجوداتی که از فاصله چند متری قراره ازشون عکاسی ماکرو کنیم میشه واسه بزرگ نمایی بیشتر و ثبت جزییات بهتر از این فیلتر ها استفاده کرد یا خیر چون معمولا مهمترین کارایی لنزهای ماکرو بلند همین قابلیتشونه که از فاصله دورتری میشه از سوژه عکاسی کرد و به بزرگنمایی 1.1 معمول رسید متاسفانه آخرین فوکال لنزهای ماکرو همین 180-200 میلیمترها هستند.
    خیر کارایی این فیلترها برای فاصله های کوتاه است و برای کاری که شما قصد استفاده دارید کارایی ندارند ! فکر میکنم اکستنشن تیوب مناسب کار شما باشد ولی ان هم مشکلات خودش را به همراه دارد .

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

دوستان الان فیلتر های کلوز آب فوتیکس و هویا که 4عدد 1،2،4 و 10 ماکرو هستند تو سایتا به قیمت 130-140 به فروش میرسن.نظرتون در مورد این فیلترها چیه؟خروجیشون مناسب هست؟
    ممنون
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط E.Fattahi نمایش پست ها
    دوستان الان فیلتر های کلوز آب فوتیکس و هویا که 4عدد 1،2،4 و 10 ماکرو هستند تو سایتا به قیمت 130-140 به فروش میرسن.نظرتون در مورد این فیلترها چیه؟خروجیشون مناسب هست؟
    ممنون
    آره دقیقا برای من هم این سوال هست:

برای لنز 18-140 میخوام بگیرم

یکی Hoya Filter Close-Up Set 67mm هست با قیمت 195 هزار تومان که شامل+1 و +2 و +4 هست

و دیگری Hoya Filter Close-Up Set HMC 67mm با قیمت 250 هزار تومان که این هم شامل 01 و +2 و +4 هستش

نظرتون درباره این فیلتر ها چیه مدل اول و دوم؟

و اگر با این قیمت یا حدودش پیشنهاد بهتری هم دارید ممنون میشم...
    مهدی

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    آره دقیقا برای من هم این سوال هست:

برای لنز 18-140 میخوام بگیرم

یکی Hoya Filter Close-Up Set 67mm هست با قیمت 195 هزار تومان که شامل+1 و +2 و +4 هست

و دیگری Hoya Filter Close-Up Set HMC 67mm با قیمت 250 هزار تومان که این هم شامل 01 و +2 و +4 هستش

نظرتون درباره این فیلتر ها چیه مدل اول و دوم؟

و اگر با این قیمت یا حدودش پیشنهاد بهتری هم دارید ممنون میشم...
    فوتیکس هم بد نیست.10* هم داره.
    MahBaz و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین