صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 138
Like Tree365تشکر

موضوع: تشخیص فیلتر های تقلبی !

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

فیلترهای اصل در بازار هر سال بدتر از سال دیگه منظورم اینه که تقلبی ها بیش از حد زیاد هستند.یکی از فیلترهای اصلی که هنوز تقلبی نداره مارک سیگما ست .منتها قیمتاشون بالاست بطور مثال دهنه 72 میلش چیزی حدود 170 تومان
    ویرایش توسط samad_nooran : Saturday 4 January 2014 در ساعت 09:49

كاربر جديد فرزاد آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز به قول یکی از دوستان خوب این فروم حتی جعبه خالی اون فیلتر بیشتر از 15 هزار تومن میارزه. فیلترهای اون فروشنده بنده با قاطعیت تمام 100% عرض می کنم که همشون تقلبی هستند.

مارک b+w جزو بهترین مارکهای فیلتر در جهان هست و فیلترهاش هم گرون قیمت هستند. فریب فروشنده های اینچنینی رو نخورید که با آب و تاب تمام می خواهند جنسهای رو دست موندشون و تقلبی رو قالب مشتری کنند. خدا ازشون نگذره.
    با تشکر از شما و اقا عطا
    امروز یه لحظه دیگه رفتم پیشش یه نگاهی از نزدیک به فیلتر هاش انداختم.رنگ بسته بندی ش به نظر کمی قدیمی و فرسوده بود.طراحی روش هم یه مقدار با طراحی جدید همین مارک فرق داشت.روش فقط مدل فیلتر و قطر اون رو نوشته.زیاد انگلیسی ننوشته.فقط چند کلمه آلمانی و انگلیسی هست.توی جعبه یه قوطی در دار که فیلتر توش قرار میگیره و یه کاتالوگ 4*4 سانتی بود. امروز بهش گفتم مطمینی که اصله؟گفت شک نکن.گفت اینا رو بیشتر از 30 سال پیش از دوربین فروشی ها تهران خریدم(فکر کنم گفت لاله زار).میگفت اونروز واسه هر کدوم 10 دلار دادم.
    حالا به نظر شما اگر فیلتر رو عینک ساز تست کرد و گفت خوبه،بخرم؟چون حتی اگر اصل نباشه به هر حال قیمتش پایینه.اگر هم اصل بود که چه بهتر.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
    با تشکر از شما و اقا عطا
    امروز یه لحظه دیگه رفتم پیشش یه نگاهی از نزدیک به فیلتر هاش انداختم.رنگ بسته بندی ش به نظر کمی قدیمی و فرسوده بود.طراحی روش هم یه مقدار با طراحی جدید همین مارک فرق داشت.روش فقط مدل فیلتر و قطر اون رو نوشته.زیاد انگلیسی ننوشته.فقط چند کلمه آلمانی و انگلیسی هست.توی جعبه یه قوطی در دار که فیلتر توش قرار میگیره و یه کاتالوگ 4*4 سانتی بود. امروز بهش گفتم مطمینی که اصله؟گفت شک نکن.گفت اینا رو بیشتر از 30 سال پیش از دوربین فروشی ها تهران خریدم(فکر کنم گفت لاله زار).میگفت اونروز واسه هر کدوم 10 دلار دادم.
    حالا به نظر شما اگر فیلتر رو عینک ساز تست کرد و گفت خوبه،بخرم؟چون حتی اگر اصل نباشه به هر حال قیمتش پایینه.اگر هم اصل بود که چه بهتر.
    البته دوستان خدمتتون گفتند!
    چک کردن فیلتر راه خوبیه! و اگر فروشنده موافقت کرد حتما تست کنید ولی انتظار نداشته باشید با نتیجه جالبی ببینید!
    اما در مورد اینکه فیلتر تقلبی خوبه یا نه فقط (اگر اشتباه نکنم) یک نکته از جناب قبادی رو باید با آب طلا نوشت!
    نبستن فیلتر UV ارزان و یا بهتره بگیم تقلبی بهتر از بستن چنین فیلتریه!!
    گول این حرفها در مورد اینکه بعنوان محافظ ازش استفاده کنید رو نخورید! اگر هم براتون مهمه فیلتر استفاده کنید بهتره یک فیلتر پلاریزه بخرید که حداقل تا حدودی هم UV هست
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 4 January 2014 در ساعت 21:32
    فرزاد تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اتفاقی این تایپیکو مطالعه کردم و دیدم بعضی جاها نوشته که میشه فیلتر پولاریزه رو با عینک تست کرد که اصلیه یا تقلبی
    با عینک های آفتابی هم میشه اینکارو کرد؟
    من یه عینک ری بن دارم حدود 400و خورده ای قیمتشه و مطمئنم که اصله چون وقتی میزارم رو چشام واقعا رنگا عالی میشن و کیفیت رنگ هایی که میبینم رو فوقالعاده میکنه
    میشه از همین بجای فیلتر پولاریزه استفاده کردش؟
    میشه با این عینک فیلتر های پولاریزه رو تست کرد که اصلین یا نه؟
    اگه امکانش هستش بی زحمت دقیق توضیح بدین ک چجوری میشه تست کرد
    خیلی ممنونم از همتون

موفق و پایدار باشید
    در مرحله اول باید بگم فیلتر پلاریزه رو با عینک پلاریزه آفتابی میشه تست کرد! روشش هم ذکر شده!
    اما در مورد عینک ریبن 400 هزار تومانی شما!!
    عینک شما اگر از سری خلبانیه، (یعنی بدنه فلزی با رنگ شیشه سبز یشمی) این شیشه در اصل از نوعی سنگ ساخته شده و در مرحله اول باید سنگینتر از عینک های دیگه باشه!
    این سری از عینک ها (تقریبا اکثر عینک های ریبن) صرفا فیلتر UV دارند و فیلتراشون پلاریزه نیست!!!
    در عوض شیشه فوق، خاصیت IR Cut داره! یعنی جلوی عبور اشعه مادون قرمز را یا کامل و یا به مقدار زیادی می گیره!!
    برای تست این نوع شیشه ها کافی دوربین موبایل رو روشن گذاشته و سپس کنترل تلوزیون یا دستگاه های الکترونیکی را جلوی لنز دوربین بگیرید! (یک اشعه سفید رنگ قابل رویت خواهد بود) بعد عینک رو بین کنترل و لنز گوشی قرار بدید، اگر شدت اشعه کم بشه عینکتون اصلیه (البته از نوع خلبانیه)!! و برای UV هم دستگاه تست عینک فروش ها

اما در مورد اینکه می شه این فیلتر رو جلوی دوربین بست یا نه
    1- نخیر ممکن نیست
    2- بدلیل وجود سیستم واید بالانس در دوربین تاثیری در خروجی تصویر نخواهد داشت!!
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در مرحله اول باید بگم فیلتر پلاریزه رو با عینک پلاریزه آفتابی میشه تست کرد! روشش هم ذکر شده!
    اما در مورد عینک ریبن 400 هزار تومانی شما!!
    عینک شما اگر از سری خلبانیه، (یعنی بدنه فلزی با رنگ شیشه سبز یشمی) این شیشه در اصل از نوعی سنگ ساخته شده و در مرحله اول باید سنگینتر از عینک های دیگه باشه!
    این سری از عینک ها (تقریبا اکثر عینک های ریبن) صرفا فیلتر UV دارند و فیلتراشون پلاریزه نیست!!!
    در عوض شیشه فوق، خاصیت IR Cut داره! یعنی جلوی عبور اشعه مادون قرمز را یا کامل و یا به مقدار زیادی می گیره!!
    برای تست این نوع شیشه ها کافی دوربین موبایل رو روشن گذاشته و سپس کنترل تلوزیون یا دستگاه های الکترونیکی را جلوی لنز دوربین بگیرید! (یک اشعه سفید رنگ قابل رویت خواهد بود) بعد عینک رو بین کنترل و لنز گوشی قرار بدید، اگر شدت اشعه کم بشه عینکتون اصلیه (البته از نوع خلبانیه)!! و برای UV هم دستگاه تست عینک فروش ها

اما در مورد اینکه می شه این فیلتر رو جلوی دوربین بست یا نه
    1- نخیر ممکن نیست
    2- بدلیل وجود سیستم واید بالانس در دوربین تاثیری در خروجی تصویر نخواهد داشت!!
    سلام دوست عزیز
    والا الان اینکاری که گفتینو انجام دادم و تغییری در اون اشعه ای که از کنترل میاد بیرون رو ندیدم
    اما رو اصل بودن عینکم اطمینان دارم چون چن تا عینک فروشی بردم نشونش دادم
    ضمنا عینکم خودم نخریدم و هدیه هستش:)
    اما یه چیزی که باعث شد من بگم اگه عینکو جلو لنز ببندم بده یا نه اینه که من همین الانم اگه بخوام عکس بگیرم اگه عینک بزارم جلوی دوربینم واقعا کیفیت رنگها خوب میشه و عکسها خیلی با روح تر میشن
    یه چیز دیگه هم اینه که من همین الان عینکو تست کردم تو این تاریکی هوا هم درصد خیلی کم از نور رو کم میکنه و بیشتر تاثیرش رو رنگها هستش
    ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    4653

سلام دوست عزیز
    والا الان اینکاری که گفتینو انجام دادم و تغییری در اون اشعه ای که از کنترل میاد بیرون رو ندیدم
    اما رو اصل بودن عینکم اطمینان دارم چون چن تا عینک فروشی بردم نشونش دادم
    ضمنا عینکم خودم نخریدم و هدیه هستش:)
    اما یه چیزی که باعث شد من بگم اگه عینکو جلو لنز ببندم بده یا نه اینه که من همین الانم اگه بخوام عکس بگیرم اگه عینک بزارم جلوی دوربینم واقعا کیفیت رنگها خوب میشه و عکسها خیلی با روح تر میشن
    یه چیز دیگه هم اینه که من همین الان عینکو تست کردم تو این تاریکی هوا هم درصد خیلی کم از نور رو کم میکنه و بیشتر تاثیرش رو رنگها هستش
    ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین

موفق و پایدار باشید
    من نگفتم ریبن اصلی نیست!
    گفتنم سبک خلبانی نیست!! چون عینک های اون سری معمولا شیشه هاشون از سنگه و معمولا قابلیت کاهش اشعه مادون قرمز رو دارند!
    اما الان ریبن دیگه به سمت این سری از شیشه ها نرفته و مثل بقیه تولید کنندگان داره از پلی کربنات استفاده می کنه و دلیلشس هم دو چیزه
    1- کاهش قیمت جهت رقابت
    2- خطرناک بودن اون سری از شیشه ها برای چشم در هنگام ضربه و شکستگی
    و در ضمن ضرورتی هم برای استفاده از IR Cut برای چشم آن هم در ارتفاعی که ما هستیم وجود نداره!
    (بجز ریبن یک شرکت دیگه به نام Cebe بصورت محدود از شیشه های IR Cut استفاده می کرد که من خودم تست کردم و کاملا جواب داد.)

اما در مورد رنگها که گفتید الان هم با تغییر واید بالانس و بدون استفاده از عینک توانایی زنده تر کردن رنگها را خواهید داشت!
    یک سوال هم دارم از شما! عینک رو تست پلاریزه کردید؟ شاید خاصیت پلاریزه هم داشته باشه و به خاطر همان رنگ ها بهتر می شه!
    در این صورت با فیلتر پلاریزه هم همین اثر رو در زمانهایی خاص خواهید داشت!
    این هم یک نمونه استفاده از فیلتر
    sample-cpl.jpg
    ویرایش توسط msh2200 : Tuesday 7 January 2014 در ساعت 09:08
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

دوستان این قضیه گرفتن عینک در جلوی لنز برای استفاده از خاصیت پلاریزه اش شاید یک تجربه خوشآیندِ کوتاه مدت باشد، اما اصلا و ابدا یک حرکت حرفه ای محسوب نخواهد شد. اینقدر خودتون رو درگیرش نکنید! هر چقدر هم که عینک با کیفیت باشد، به دلیل تحدب یا تقعری که دارد روی عکس تاثیر منفی می گذارد از CA اضافی گرفته، تا دفرمگی عکس، اُفت شارپنس، تغییر رنگ و ...
    msh2200، K_NMT، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

من نگفتم ریبن اصلی نیست!
    گفتنم سبک خلبانی نیست!! چون عینک های اون سری معمولا شیشه هاشون از سنگه و معمولا قابلیت کاهش اشعه مادون قرمز رو دارند!
    اما الان ریبن دیگه به سمت این سری از شیشه ها نرفته و مثل بقیه تولید کنندگان داره از پلی کربنات استفاده می کنه و دلیلشس هم دو چیزه
    1- کاهش قیمت جهت رقابت
    2- خطرناک بودن اون سری از شیشه ها برای چشم در هنگام ضربه و شکستگی
    و در ضمن ضرورتی هم برای استفاده از IR Cut برای چشم آن هم در ارتفاعی که ما هستیم وجود نداره!
    (بجز ریبن یک شرکت دیگه به نام Cebe بصورت محدود از شیشه های IR Cut استفاده می کرد که من خودم تست کردم و کاملا جواب داد.)

اما در مورد رنگها که گفتید الان هم با تغییر واید بالانس و بدون استفاده از عینک توانایی زنده تر کردن رنگها را خواهید داشت!
    یک سوال هم دارم از شما! عینک رو تست پلاریزه کردید؟ شاید خاصیت پلاریزه هم داشته باشه و به خاطر همان رنگ ها بهتر می شه!
    در این صورت با فیلتر پلاریزه هم همین اثر رو در زمانهایی خاص خواهید داشت!
    این هم یک نمونه استفاده از فیلتر
    sample-cpl.jpg
    سلام دوست عزیز
    والا برای تست نبردم جایی ولی چند جا سوال کردم گفتن این عینک اصلی هستش و این مدلش باید سفارشی بیاریم(یکی از دوستام میخواستش)
    الانم عینکو زدم به چشام رو این دو نمونه عکسی که گذاشتین تاثیر خودشو نشون داد...
    عکس اولی که بدون فیلتر بود رو دقیقا عین عکس دومی نشون میداد و عکس دومی رو خیلی بهتر از خودش نشون میداد
    من نمیخوام برای عکاسی از عینکم استفاده کنم
    میخوام به این قضیه پی ببرم که میشه فیلتری که دارم میخرم رو با این عینک تست کنم یا نه

موفق و پایدار باشید
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    Instagram

تشکر کرده
    4653

سلام دوست عزیز
    والا برای تست نبردم جایی ولی چند جا سوال کردم گفتن این عینک اصلی هستش و این مدلش باید سفارشی بیاریم(یکی از دوستام میخواستش)
    الانم عینکو زدم به چشام رو این دو نمونه عکسی که گذاشتین تاثیر خودشو نشون داد...
    عکس اولی که بدون فیلتر بود رو دقیقا عین عکس دومی نشون میداد و عکس دومی رو خیلی بهتر از خودش نشون میداد
    من نمیخوام برای عکاسی از عینکم استفاده کنم
    میخوام به این قضیه پی ببرم که میشه فیلتری که دارم میخرم رو با این عینک تست کنم یا نه

موفق و پایدار باشید

دوست عزیز در این لینک روش تست شیشه پلاریزه رو گذاشتم
    و خلاصه اینکه زمانی که به تلوزیون یا مانیتور LCD نگاه می کنید عینک رو جلوی چشمتون بگیرید و بعد هم در حالی که تلوزیون یا مانیتور روشن را نگاه می کنید عینک رو حول محور نگاهتون بچرخانید، اگر صفحه مانیتور تاریک شد پلاریزه است و اگر نه خوب باید یه روش دیگه امتحان بشه! یا اینکه اگر مانیتورتون LCD هست همین عکس های بالا رو با عینک نگاه کنید و بعد سرتون رو از گردن به سمت راست یا چپ خم کنید ببینید میزان نور قابل رویت کم می شود یا نه!
    یک راه دیگه هم اینه که به عینک فروشی مراجعه کنید معمولا یک هولوگرام دارند که زمان نگاه کردن با عینک پلاریزه می توانید چیزهایی رو داخلش ببینید.
    راه اول رو تست کنید ببینیم چه می شود!!
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    2206

دوست عزیز در این لینک روش تست شیشه پلاریزه رو گذاشتم
    و خلاصه اینکه زمانی که به تلوزیون یا مانیتور LCD نگاه می کنید عینک رو جلوی چشمتون بگیرید و بعد هم در حالی که تلوزیون یا مانیتور روشن را نگاه می کنید عینک رو حول محور نگاهتون بچرخانید، اگر صفحه مانیتور تاریک شد پلاریزه است و اگر نه خوب باید یه روش دیگه امتحان بشه! یا اینکه اگر مانیتورتون LCD هست همین عکس های بالا رو با عینک نگاه کنید و بعد سرتون رو از گردن به سمت راست یا چپ خم کنید ببینید میزان نور قابل رویت کم می شود یا نه!
    یک راه دیگه هم اینه که به عینک فروشی مراجعه کنید معمولا یک هولوگرام دارند که زمان نگاه کردن با عینک پلاریزه می توانید چیزهایی رو داخلش ببینید.
    راه اول رو تست کنید ببینیم چه می شود!!
    سلام دوست عزیز
    راه اول رو تست کردم و کاملا جواب داد و طبق فرمایشات شما این قضیه اتفاق افتاد
    اما بازم به یه چیزی نرسیدیم
    با توجه به لینکی که دادین من متوجه شدم که چجوری میشه تست کرد فیلترو
    اما بازم این سوال هنوز روشن نشده:
    حالا که عینک من پلاریزه هستش امکان تست فیلترو باهاش دارم یا نه؟
    یه چیز جالب امروز فهمیدم راجب عینکم که عینک ها هم شبیه لنز ها عدد Fدارن
    حالا این عدد اف مربوط به اندازه شیشه عینک باشه یا چیز دیگه رو نمیدونم
    واقعا ممنونم از شما دوست عزیز

موفق و پایدار باشید
    Instagram

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین