صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 122
Like Tree145تشکر

موضوع: كاربرد فيلتر در عكاسي رنگي و سياه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Lightbulb پاسخ: كاربرد فيلتر در عكاسي رنگي و سياه

سلام دوستان...یه سوال دارم که خیلی وقته فکرمو مشغول کرده...ایا میشود فیلتر(از هر نوعی)روی دوربین های SLR like(نیمه حرفه ای)مثل P80 نیکون یا بعضی از مدلهای H سونی سوار کرد؟چه کلکی باید زد؟چه می شود کرد؟:biggrin:

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: كاربرد فيلتر در عكاسي رنگي و سياه

سلام
    دوستان آیا امکان اجرا و شبیه سازی فیلتر ND از طریق نرم افزار هستش؟

شخصا زیاد مایل به خرید فیلتر های مختلف نیستم و بیشتر دوست دارم با نرم افزار کار کنم ..

بعد از کمی جستجو به این دو ویدئو آموزنده رسیدم :
    http://www.thedigitalphotographyconn...ayer.php?ID=58
    http://video.google.com/videoplay?do...06941839265885
    ویرایش توسط vbigdeli : Tuesday 9 June 2009 در ساعت 23:46 دلیل: اضافه کردن لینک های آموزشی!
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    سلام

شخصا زیاد مایل به خرید فیلتر های مختلف نیستم و بیشتر دوست دارم با نرم افزار کار کنم ..
    NDفاکتور نور رو کم میکنه .مثل از اب روان توی روز روشن اگه با ۱/۶۰ عکس بگیری با فیلتر میشه مثلا ۱ ثانیه و عکس آب زیبا تر میشه حالا چطور میشه اینو با فوتوچاپ انجام داد الله اعلم
    A. Mohammadi، vbigdeli، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

فکر کنم که تنها فیلتری که در عکاسی دیجیتال کاربرد دارد فیلتر پولاریزه است که UV ها هم از خانواده های این فیلترن
    پولاریز دارای دو مدل حلقوی و خطی اند که در دیجیتال از هر دو می توان استفاده کرد که مدل حلقوی آن قیمت بالاتری دارد

این فیلتر نمایه عکس را به رنگ های نقاشی نزدیک می کند و رنگ آسمان و دریا را تغییر می دهد و انعکاسهای اضافی از روی اشیا ، فلزات و شیشه را به حداقل می رساند و از ورود اشعه ماوراء بنفش به سنسور اکسپسورز دوربین جلوگیری می کند اما برای عکسبرداری در نورکم توصیه نمی شود

پولاریز بهترین فیلتری که در عکاسی دیجیتال کاربرد دارد وگر نه بهترین فیلتر ها را می توان در برنامه های گرافیکی بر روی عکس با بهترین بازده استفاده کرد...

م . د
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    سلام

بعد از کمی جستجو به این دو ویدئو آموزنده رسیدم :
    http://www.thedigitalphotographyconn...ayer.php?ID=58
    http://video.google.com/videoplay?do...06941839265885
    البته این فیلتر به صورت ON TIME باید استفاده شه تا بشه اسم فیلتر ND روش گذاشت اما اگر می خاید با نرم افزار به نتیجه دلخواه برسید چون من با این فیلتر کار نکردم برام یه کم گنگه اگه یه عکس نمونه از این فیلتر رو دارید ، بذارید تا با فتوشاپ شبیه سازیش کنم . انشاا...
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    البته این فیلتر به صورت ON TIME باید استفاده شه تا بشه اسم فیلتر ND روش گذاشت اما اگر می خاید با نرم افزار به نتیجه دلخواه برسید چون من با این فیلتر کار نکردم برام یه کم گنگه اگه یه عکس نمونه از این فیلتر رو دارید ، بذارید تا با فتوشاپ شبیه سازیش کنم . انشاا...
    سلام
    اگر پارامتر زمان صرف شده برای هر عکس را در نظر بگیرید، خرید فیلتر بسیار معقول‌تر است.
    درست است که فتوشاپ امکانات بسیاری را فراهم نموده؛ اما برای شبیه‌سازی فیلتر ND در کاربرد مورد اشاره، زمان بسیاری را باید صرف ایجاد ماسک لایه کنید؛ تا شاید به نتیجه دلخواه برسید.
    پیروز باشید.
    .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فیلتر ND امکانات خاصی در هنگام عکاسی فراهم می‌کند که قابل شبیه سازی نیست.
    Persian، yasin-m، Mashhadi Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    فیلتر ND امکانات خاصی در هنگام عکاسی فراهم می‌کند که قابل شبیه سازی نیست.
    دقیقا همینطوره. فکر کنید میخواهید سر ظهر از یک ابشار عکس بگیرید و میخواهید با کم کردن سرعت به جریان اب حالت محو بدهید.
    اولین راه ممکن این است که دیافراگم را تا ته یعنی 22 یا 32 در بعضی لنزها ببندید. خوب اگر حتی با بسته ترین دیافراگم سرعت شما شد 250/1 چکار میکنید؟ یعنی اصلا نمیتوانید به ان حالت مورد نظرتان برسید که تنها راه میماند استفاده از ND و کمتر کردن نور ورودی به دوربین و به دنبال ان کم شدن سرعت.
    Saeed.gh.sh، xman_a، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام
    1-من دیروز رفتم فیلتر رنگی بخرم(برای عکاسی سیاه سفید) همونجا از فروشنده اجازه گرفتم تست کنم گفت باشه -بعد دوربینم رو گذاشتم رو مد مونوکرام بعد فیلتر های زرد و قرمز و نارنجی رو به ترتیب گذاشتم رو لنز بعد عکس گرفتم دقیقا همه عکسهام عین هم بود یا من اقدر تفاوت احساس نکردم؟میشه راهنمایی کنید؟
    2-توی تنظیمات دوربین همون قسمت پیکچر استایل وقتی مونوکرام رو انتخاب میکنی در این گزینه تنظیماتی است که میشه رنگ فیلتر رو انتخاب کرد مثلا زرد و قرمز و نارنجی؟ این تنظیمات آیا حکم فیلتر رو دارن برای دوربین؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    سلام
    1-من دیروز رفتم فیلتر رنگی بخرم(برای عکاسی سیاه سفید) همونجا از فروشنده اجازه گرفتم تست کنم گفت باشه -بعد دوربینم رو گذاشتم رو مد مونوکرام بعد فیلتر های زرد و قرمز و نارنجی رو به ترتیب گذاشتم رو لنز بعد عکس گرفتم دقیقا همه عکسهام عین هم بود یا من اقدر تفاوت احساس نکردم؟میشه راهنمایی کنید؟
    2-توی تنظیمات دوربین همون قسمت پیکچر استایل وقتی مونوکرام رو انتخاب میکنی در این گزینه تنظیماتی است که میشه رنگ فیلتر رو انتخاب کرد مثلا زرد و قرمز و نارنجی؟ این تنظیمات آیا حکم فیلتر رو دارن برای دوربین؟

تا جایی که من میدونم تو دنیای دیجیتال گرفتن عکس سیاه و سفید در دوربین توصیه نمی شود.وقتی JPEG عکس میگیرد توسط الگوریتم های فشرده سازی مربوط به Jpeg بسیاری از اطلاعات موجود در فایل RAW رو از دست می دهید.
    در واقع بهتره شما بصورت RAW عکس بگیرید و بعد در فتوشاپ یا ... عکس خودتان پروسس کنید و یا سیاه سفید کنید.

آن فیلتر ها به صورت نرم افزاری کار فیلتر های حقیقی را شبیه سازی میکنند.

اگر میخواهید در لحظه ثبت در LCD دوربین ببنید اگر عکس را سیاه و سفید می گرفتید چگونه عکسی می شد فرمت را روی RAW تنظیم کنید و مد را روی منو کروم. بدین ترتیب فقط پیش نمایش به صورت سیاه وسفید خواهد بود و شما اصل فایل RAW را در پست پراسس خواهید داشت.

اما یک سئوال هم دارم.
    امیدوارم سو برداشت نکنید.
    آیا همان استادی که گفته بودند دوربین خود را عوض کنید ، گفته اند عکاسی سیاه و سفید را به این روش انجام دهید؟ یا خودتان این نوع عکاسی را دوست دارید.
    odesa تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین