صفحه 41 از 149 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

سلام
    ظاهرا هولدر کوکین در سایز P یک مدل واید هم برای لنزهای واید داره. اما فقط یک فیلتر روی اون نصب میشه. آیا کسی از این هولدر استفاده کرده ؟
    آیا بهتر نیست سری x رو بخرریم و روی لنز واید ببندیم ؟
    Nikon D750

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

بله خب اصولا و معمولا این هولدر بیشترین کاربردش برای لنز های اولتراواید هست و در خرید بزرگترین اون شک نکنید حالا من نمیدونم چه سری ای هستش؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    سلام
    ظاهرا هولدر کوکین در سایز P یک مدل واید هم برای لنزهای واید داره. اما فقط یک فیلتر روی اون نصب میشه. آیا کسی از این هولدر استفاده کرده ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام
    اگر لنز اولترا واید ندارید که نیازی به خرید هولدر سری بزرگ تر از P ندارید. من حتا واسه استفاده روی ۱۰-۲۰ هم از هولدر سری P با قاب تک فیلتر استفاده می‌کنم البته در صورتی‌ که ناچار باشم کمی‌ فیلتر رو از حالت افقی خارج کنم، معمولان تصویر دچار وینیت میشه.

اگر سری Z یا X رو بخرید باید برای فیلتر‌های بزرگتری هم تهیه کنید که در اون صورت هزینهٔ زیادی رو باید متقبل بشید. (البته اگر که میخواین از فیلتر‌های مرغوب استفاده کنید. فیلتر‌هایی‌ مثل singh ray یا lee)

در ضمن سری X دیگه خیلی‌ بزرگه. همون Z هم کافیه.

اگر هم که دوربین رو روی سه پایه نصب می‌کنید، یه راه کم خرج تر اینه که کلا بی‌خیال هولدر بشید و با دست فیلتر رو نگاه کنید. اولش یه کم سخته اما با کمی‌ تمرین راحت میشه این کار رو انجام داد.
    lord تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

ممنون.
    لنز من 11-16 هست. امروز پرسیدم گفتند سری P برای لنزهای واید مدلی دارد که فقط یک فیلتر روی آن سوار شده و مخصوص لنزهای واید هست. قیمت فیلتر و هولدر هم حدود 150000 تومن که با توجه به قیمت دلاری اون، خیلی بالا بهم گفتن. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. و اینکه بفرمایید از چه فیلترهایی استفاده میکنید ؟ 121F
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

ممنون.
    لنز من 11-16 هست. امروز پرسیدم گفتند سری P برای لنزهای واید مدلی دارد که فقط یک فیلتر روی آن سوار شده و مخصوص لنزهای واید هست. قیمت فیلتر و هولدر هم حدود 150000 تومن که با توجه به قیمت دلاری اون، خیلی بالا بهم گفتن. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. و اینکه بفرمایید از چه فیلترهایی استفاده میکنید ؟ 121F

من این هولدر رو دو سال پیش از یه مغازه در باب همایون خریدم به قیمت ۳۰ تومان. این قیمت ۱۵۰ تومان واسه کدوم فیلتر بوده؟ اگه برای GND cokin بوده، واقعا قیمت بالایی بهتون گفته. تا جای که میدونم فیلتر‌های cokin نباید قیمتی بالا تر از ۳۰-۴۰ دلار داشته باشند. البته از اون جای که اینجور فیلتر‌ها در ایران خیلی‌ رایج نیست و کمیاب هستند، شاید ناشعه با قیمت واقعیشون خریداری کنید.

به هر حال تا دقیقا نوع فیلتری که قیمت کردید رو نگید نمی‌شه نظر داد.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

برای لنز 11-16 و روی دوربین کراپ دار فیلتر GND هم گزینه خوبیه که سایز 77 اون البته مارک سومیتا حدود 40 تومنه و حمل ونصب اون هم خیلی راحته . . .
    من خودم این فیلترو هم دارم علاوه بر هولدر و فیلترهاش... خوبم هست ... فقط اینکه مارک بهتری وجود داره ؟

ممنون.

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

فیلترهای UV که برای محافظت از لنز تولید میشن از قیمت 10،000 تا تقریبا 60،000 (به غیر از سایز) در مارکهای مختلف موجود.
    سوالم اینه که اگر این وسیله فقط برای محافظت(در بدنه های دیجیتال) و تاثیری در کیفیت عکس نداره،این اختلاف قیمت از کجا ناشی میشه؟
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    فیلترهای UV که برای محافظت از لنز تولید میشن از قیمت 10،000 تا تقریبا 60،000 (به غیر از سایز) در مارکهای مختلف موجود.
    سوالم اینه که اگر این وسیله فقط برای محافظت(در بدنه های دیجیتال) و تاثیری در کیفیت عکس نداره،این اختلاف قیمت از کجا ناشی میشه؟
    سلام،
    دوست عزیز این فیلتر فقط جهت محافظت از لنز تولید نمی شود. فیلتر های UV همانطور که از اسم آنها مشخص است، از بین برنده اشعه ماوراء بنفش هستند.
    دلیل اختلاف قیمت به غیر از بحث سایز به عواملی مانند کیفیت شیشه​ای که در ساخت فیلتر استفاده می شود، لایه های ضد انعکاس استفاده شده در آن، مقومت در برابر آب و لک و خش و غیره مربوط است.
    Miri و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    سلام،
    دوست عزیز این فیلتر فقط جهت محافظت از لنز تولید نمی شود. فیلتر های UV همانطور که از اسم آنها مشخص است، از بین برنده اشعه ماوراء بنفش هستند.
    دلیل اختلاف قیمت به غیر از بحث سایز به عواملی مانند کیفیت شیشه​ای که در ساخت فیلتر استفاده می شود، لایه های ضد انعکاس استفاده شده در آن، مقومت در برابر آب و لک و خش و غیره مربوط است.
    من فکر میکردم در دوربینهای آنالوگ این قصیه صادق و برای بدنه های دیجیتال فقط یک محافظ،شاید احتمالا اشتباه میکنم.
    تحقیق میکنم.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    فیلترهای خاصی برای محافظت از المانهای جلوی لنز در بازار موجودند که به Lens Protector مشهورند. کیفیت آنها از حد شیشه ی معمولی تا شیشه هایی که دارای پوشش های چند لایه ی ضد بازتاب و نیز شیشه هائی طراحی شده برای ارائه ی مقاومت بالا در قبال ضربه هستند ... بعنوان نمونه در برندهای زیادی که در بازار داخلی هستند میتوانید با قیمتهای بسیار نازلی این شیشه ها (تاکید میکنم: شیشه ها ! ) را تهیه کنید (نمونه: فیلتر UV سونی دهانه ی 77 در باب همایون دیدم بقیمت 15 هزار تومان !! ... موندم که قیمت تمام شده اش در کارخانه باید چقدر باشد که امروز بعد از چند دست چرخیدن، به من 15 هزار تومان اعلام میشود) ... در مقابل، در برندی مثل Hoya نیز Protector برای دهانه ی 77mm با قیمت 80هزار تومان وجود دارد ... نحوه ی شکسته شدن آنها با هم کاملاً متفاوت است و نیز میزان تحمل ضربه نیز در آنها به نسبت 1 به 4 است ! (از دلایل اختلاف قیمتها) ... (فیلمی کوتاه از تست شکست شیشه در اثر برخورد گلوله ی فولادین را میتوانید در سایت هویا ببینید) ... از نظر برخی ها (مثل این حقیر) خرید یک پروتکتور 80 تومنی، به تعویض المان جلوئی شکسته ی یک لنز 3.5 میلیون تومنی ارجحیت دارد.

فیلترهای UV زیادی هم در بازار موجودند که آنها نیز از شیشه ی معمولی محصور در یک رینگ فلزی شروع شده و تا چندین لایه پوشش (هر کدام برای رسیدن بمنظوری خاص) بر روی شیشه های با استحکام بالا ختم میشوند. و نهایتاً با در نظر داشتن اینکه "هر گران و ارزانی بی حکمت نیست" باید با توجه به سقف بودجه، بهترین را انتخاب نمود.

صفحه 41 از 149 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین