صفحه 37 از 149 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    جواب سوال اولتون مثبت هست
    یعنی میشه روی هر لنزی بست و فقط باید سایز دهانه مورد نظر بسته بشه
    فیلتر نگذاشتن به مراتب بهتر از فیلتر بد گذاشتن ست. یه قانون بی چون و چرا
    برای پلارایز من هویا مولتی کوتد و سیگما رو پیشنهاد میدم البته جدیدا دیدم B+W هم تو بازار اومده ولی خیلی بعید به نظز میرسه که اصل باشه لذا فعلا دو تا پیشنهاد اول رو مد نظر داشته باشید

در مورد فیلتر skylight هم به نقل قولی از دوستان(مهدی مرادی) در فروم مربوطه بسنده میکنم

نقل قول :1- در عكسبرداري روي فيلم رنگي ريورسال نور روز (57000 كلوين) در سايه نزديك به آفتاب.

2- در روزهاي آفتابي كه آسمان شفاف و تميز است هنگام ظهر اغلب حرارت نور آفتاب از حدود 5800 كلوين تجاوز مي‌كند براي جبران رنگ آبي اضافي مي‌توان از اسكاي لايت فيلتر استفاده نمود.

3- صحنه‌هايي كه در اثر انعكاس رنگ آبي آسمان به رنگ آبي تماس پيدا كرده .

4- عكسبرداري در نقاط كوهستاني خصوصاً ارتفاعاتي كه از 2000 متر تجاوز نمايد.

5- در عكسبرداري از مناظر پر برف در آفتاب .

6- عكسبرداري از دريا در نور آفتاب و عكسبرداري‌هاي هوايي.

7- بعضي از فلاش‌هاي‌ الكترونيك ارزش حرارت نوري آن بالاتر از 5800 كلوين است و عكس‌هاي رنگي كه با اين نوع فلاشها برداشته مي‌شوند تمايل به رنگ آبي و به اصطلاح ( سردي رنگ ) دارد در چنين شرايطي استفاده از فيلتر اسكاي لايت نتيجه مطلوب‌تري مي‌دهد.
    در ضمن لازم به عرض است با توجه به اینکه حدودا 13 سال است که کلیه شرکت های تولید کننده عدسی جهت انواع لنز از شیشه هایی با قابلیت uv استفاده میکنند دیگر هزینه برای خرید فیلتر یو وی عملا بی معناست و بهتر است از فیلتر اسکای لایت بهره برد چرا که مانند فیلتر یو وی هم نقش محافظتی فیزیکی دارد و هم کاربرد های بهتر و بیشتری گذشته از اینکه بهره مندی همزمان از دو فیلتر پلاریزه و اسکای لایت در نور غروب و یا عکاسی از مناظری که طیف رنگی خورشید را در خود دارند بسیار بسیار ترکیب عالی و منحصر به فردی خواهد شد

-------------
    فیلتر پولارایز هم که کاملا مشخص هست موارد استفاده و پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر به فروم فیلتر پلارایز مراجعه کنید
    -----------------
    در پناه اورمزد یکتا
    فیلتر پلاریزه مدور Hoya CIR-PL 58mm

فیلتر یووی مولتی کوتد Hoya HMC 58mm

خیلی ممنون فقط این دو تا با هم چه فرقی دارند؟
    و اینکه حدود قیمت اصلشون چنده؟ (از نورنگار چک کردم یکی 25 و یکی هم 35 بود؟)
    و اگر دوستان جایی توی شیراز مطمئن سراغ دارند ممنونم میشم بهم معرفی بکنند)

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها
    فیلتر پلاریزه مدور Hoya CIR-PL 58mm

فیلتر یووی مولتی کوتد Hoya HMC 58mm

خیلی ممنون فقط این دو تا با هم چه فرقی دارند؟
    و اینکه حدود قیمت اصلشون چنده؟ (از نورنگار چک کردم یکی 25 و یکی هم 35 بود؟)
    و اگر دوستان جایی توی شیراز مطمئن سراغ دارند ممنونم میشم بهم معرفی بکنند)
    پاسخ کاملا پیداست
    فیلتر UV برای جلوگیری از ورود اشعه ماورای بنفش به داخل دوربین و سنسور هست و عموما تاثیر زیادی بر روی غلظت رنگ ندارد البته در قیاس با پلارایز
    Cir PL هم که فیلتر پولاریزه دایره ای هست که تقریبا میشه گفت همه فیلترهای پلاریزه امروزی از این نوع هستند و قدیمی ترها به صورت خطی بودند که مشکلات زیادی از جمله گیجی فکوس و ... داشتند
    اما دایره ای ها از این مشکلات ندارند(به شرط اصل و با کیفیت بودن)
    از UV بیشتر به عنوان محافظ لنز استفاده میشه اما پلارایز قابلیت های فوق العاده ای داره
    M. Beyrami، Hamid.d، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

دوستان یک سوال داشتم ... فیلتر های پلاریزه مدور جز کدام دسته از فیلتر ها هستن ؟ خطی یا دایره ای ؟؟؟

همونطور که متوجه شدم با چرخوندن این فیلتر میشه شدت پلاریزه کردن رو بیشتر یا کمتر کرد . با این حساب میشه از اون به عنوان ND هم استفاده کرد ؟ و اینکه همچین فیلتر برای 72mm و 67mm چه قیمتی هست ؟

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    پاسخ کاملا پیداست
    فیلتر UV برای جلوگیری از ورود اشعه ماورای بنفش به داخل دوربین و سنسور هست و عموما تاثیر زیادی بر روی غلظت رنگ ندارد البته در قیاس با پلارایز
    Cir PL هم که فیلتر پولاریزه دایره ای هست که تقریبا میشه گفت همه فیلترهای پلاریزه امروزی از این نوع هستند و قدیمی ترها به صورت خطی بودند که مشکلات زیادی از جمله گیجی فکوس و ... داشتند
    اما دایره ای ها از این مشکلات ندارند(به شرط اصل و با کیفیت بودن)
    از UV بیشتر به عنوان محافظ لنز استفاده میشه اما پلارایز قابلیت های فوق العاده ای داره
    وای شرمنده سوتی دادم خفن! حواسم نبود یه پیج باز کرده بودم همش فیلتر پلاریزه بود بعدش این یکی نوشته بود مدور منم اصلا حواسم نبود شرمنده

فقط یه سوال آخر؟ حدود قیمت اصل این مارک پلاریزه 58 چند هست؟ (همین طور مارک سیگما؟)
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط mohsen.sh : Wednesday 2 November 2011 در ساعت 00:15

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

تفاوت فیلتر Polarizing با uv در چیه؟

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    تفاوت فیلتر Polarizing با uv در چیه؟
    سلام

دوست عزیز مقالات سایت عکاسی رو مطالعه فرمایید....

شاد باشید.....
    Kaveh Ghobadi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

بهتر نبود بجای 3 خط تایپ . در 1 خط توضیح میدادید کاربرد uv رو ؟ !!!

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

در نگاه کوتاه جواب شما بله است و در نگاه درازمدت خیر!

اگر شما عادت به استفاده از مجموعه خوب و ارزشمندی چون مقالات نکنید، ممکن است روزها و هفته های بعدی هم سوالاتی بپرسید که باز هم جوابشان در مقالات وجود داشته باشد، در واقع با این سه خط جواب صرفه جویی بسیاری انجام شده است.

شاد باشید.

پ.ن: ارزش اش را داشت که به جای یک خط جواب مستقیم شما، چهار خط در مورد فواید روش درست توضیح دهم.
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

بابک عزیز، دوست گرامی ... برای رفع سوء تفاهم عرض کنم خدمتتون که اگر در ازای پرسش هر دوست عزیزی مثل شما، دوستانی مثل آقای رضا اقبالی، یا این بنده ی کمترین یا مدیران فروم، سوالی رو که به تفضیل و جزئیات، در همین تاپیک بصورت کامل توضیح داده شده را چندین بار تجدید پاسخ کنند، تاپیک مثل کتابی خواهد شد که مثلاً از صفحه ی 150 تا 160 آن، چندین بار بصورت تکراری صحافی شده باشد ... آیا شما حاضر به خواندن و تورق چنین کتاب کسل کننده ای خواهید شد ؟ و یا ترجیح میدهید که آن صفحات، یکبار صحافی شده باشد و زحمت مراجعه به فهرست اول کتاب را بکشید ؟

چون ماهیت فروم، بصورت پرسش و پاسخ، اطلاع رسانی و ... میباشد ( که طبعاً خلاف یک کتاب، دارای بیش از یک نویسنده است ) بنابراین فاقد فهرست است، و مزید زحمت دوستان عزیزی که برای گرفتن یک پاسخ یک خطی، شاید مجبور به مطالعه ی بیش از 360 پست شوند ... کاری که خود بنده و بسیاری از اعضاء، بارها و بارها انجام داده ایم؛ و همه در اوایل، حسی مانند شما داشتیم ... حسی که شما در پست تون انتقال دادید، برای همه ی ما حسی آشناست ... طبیعتاً من و شما دوست داریم با صرف کمترین وقت، بیشترین اطلاعات را دریافت کنیم ... ولی بعد از مدتی فعالیت در این فرومها ( خودم رو عرض میکنم ) حس بودن در یک خانواده ی بزرگ بهم دست داد که باعث کمرنگ شدن و از بین رفتن حس مذکور در من شد ... حس بسیار قشنگی که امتدادش، دوستی های بسیار ارزش مندی حتی با تمامی اون اعضائی که به بنده تذکرهای آئین نامه ای میدادند و یا حتی پست های ناشیانه ی بنده را بدون اطلاع قبلی حذف میکردند، شد

چه بسا، در راستای پیدا کردن جوابی، با مطالعه ی یک تاپیک بالای 1500 پست، به نکاتی شیرین تر از جواب سوالم رسیدم، که نسبت به اون فروم، همیشه حس دین پیدا کردم ... که هر آنچه اندک را بلدم، انعکاس دهم، شاید بکار دوستی بیاد که او نیز در آینده همین پرچم را افراشته نگاه دارد اطمینان دارم که مقتضیات این فروم ها رو بصورت کامل اشراف دارید و امیدوارم از پرچمداران آن باشید

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام

امروز زنگ زدم سیگل برای خرید فیلتر Hoya HD پلاریزه، میگه 120 تومن، جا خوردم

فیلتری که تقریبا با این مدل برابری کنه از لحاظ کیفیت، قیمتشم روی 70-80 باشه چی دیگه هست؟؟
    Ali Bayati تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 37 از 149 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین