صفحه 38 از 149 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

امروز زنگ زدم سیگل برای خرید فیلتر Hoya HD پلاریزه، میگه 120 تومن، جا خوردم

فیلتری که تقریبا با این مدل برابری کنه از لحاظ کیفیت، قیمتشم روی 70-80 باشه چی دیگه هست؟؟
    رضا جان من هم دنبالش بودم، پیدا نکردم. ولی 120 برای HOYA ، اونهم UV، خیلی زیاده ...
    همین الان از سیگل قیمت سیگما UV77 رو 80 گرفتم. برای 200-70 باید بگیرم. ضمناً روی 105-24 هم همین سیگما رو دارم و خیلی هم ازش راضیم

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    رضا جان من هم دنبالش بودم، پیدا نکردم. ولی 120 برای HOYA ، اونهم UV، خیلی زیاده ...
    همین الان از سیگل قیمت سیگما UV77 رو 80 گرفتم. برای 200-70 باید بگیرم. ضمناً روی 105-24 هم همین سیگما رو دارم و خیلی هم ازش راضیم
    پلاریزه رو گفتم نه UV!!!

معادلش با قیمت 70-80 چی خوبه؟؟، کیفیتش در همین حد باشه!!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    پلاریزه رو گفتم نه UV!!!

معادلش با قیمت 70-80 چی خوبه؟؟، کیفیتش در همین حد باشه!!
    بله ... درست گفتی رضا جان ... حواسم نبود
    من CPL از هویا رو فکر کنم اول تابستان به 90 گرفتم. معادل اون کیفیت، نمیدونم چه برندی میشه گرفت، پرس و جو میکنم.

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

امروز رفتم فیلتر یو وی بخرم مارک کانن اصلی ( به گفته فروشنده و به شرط تست در عینک فروشی ) UV 400 را به قیمت 50 تومان دهنه 72
    یه سوال و اوون اینکه آیا کاربرد فیلتر UV فقط در محافظت از لنز هست ؟و اگر بیشتر جنبه محافظتی داره یه مارک ارزوون تر پیشنهاد میکنید یا خیر ؟هر چند که در مقاله مربوط به فیلتر جمله زیر نوشته شده بود .

فیلتر UV که با فیلترهای مه و نور روز تشابه زیادی دارد برای جذب طیف نوری فرا بنفش که بین 10nm تا 400 nm قرار دارد طراحی شده است. این فیلتر در حذف اثر مه آلودگی و تاری که توسط اشعه فرابنفش در مناظر دوردست به وجود می آید اثر بهتری از فیلترهای مه و نور روز دارد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    امروز رفتم فیلتر یو وی بخرم مارک کانن اصلی ( به گفته فروشنده و به شرط تست در عینک فروشی ) UV 400 را به قیمت 50 تومان دهنه 72
    یه سوال و اوون اینکه آیا کاربرد فیلتر UV فقط در محافظت از لنز هست ؟و اگر بیشتر جنبه محافظتی داره یه مارک ارزوون تر پیشنهاد میکنید یا خیر ؟هر چند که در مقاله مربوط به فیلتر جمله زیر نوشته شده بود .

فیلتر UV که با فیلترهای مه و نور روز تشابه زیادی دارد برای جذب طیف نوری فرا بنفش که بین 10nm تا 400 nm قرار دارد طراحی شده است. این فیلتر در حذف اثر مه آلودگی و تاری که توسط اشعه فرابنفش در مناظر دوردست به وجود می آید اثر بهتری از فیلترهای مه و نور روز دارد.
    توجه داشته باشید کمپانی کنن، که فیلتر هم میسازد ( UV/PL/UVprotector ) فیلترهایش در همان آمریکا، قیمتی بیش از این این قیمتی که به شما اعلام شده دارد ... به ایران هم که برسد، بسیار بیشتر خواهد شد ... مغشوش ترین بازار از منظر جنس غیر اصلی در ایران، همین فیلتر ها و باتری ها هستند. مثلاً فیلتر پولاریزه ی کنن برای دهنه ی 77 در آمریکا چیزی حدود 250$ یعنی حدود 330 هزار تومن است. اینجا که برسه حتماً میشه 500 تومن.

ضمن اینکه فقط هم به مثبت بودن تست UV400 در عینک فروشی بسنده نکنید. یک فیلتر UV خوب، موارد دیگری هم باید داشته باشد، از جمله کنترل Vignetting، عدم تولید Unsharpnessing و ... که فقط با تست و مقایسه خروجی آن میتوان نظر قطعی داد، نه تنها با تست عینک فروشی ... اما تست UV400 اولین تست باید باشد که سلامت حرف فروشنده رو هم محک خواهد زد.

موفق باشید.

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    توجه داشته باشید کمپانی کنن، که فیلتر هم میسازد ( UV/PL/UVprotector ) فیلترهایش در همان آمریکا، قیمتی بیش از این این قیمتی که به شما اعلام شده دارد ... به ایران هم که برسد، بسیار بیشتر خواهد شد ... مغشوش ترین بازار از منظر جنس غیر اصلی در ایران، همین فیلتر ها و باتری ها هستند. مثلاً فیلتر پولاریزه ی کنن برای دهنه ی 77 در آمریکا چیزی حدود 250$ یعنی حدود 330 هزار تومن است. اینجا که برسه حتماً میشه 500 تومن.

ضمن اینکه فقط هم به مثبت بودن تست UV400 در عینک فروشی بسنده نکنید. یک فیلتر UV خوب، موارد دیگری هم باید داشته باشد، از جمله کنترل Vignetting، عدم تولید Unsharpnessing و ... که فقط با تست و مقایسه خروجی آن میتوان نظر قطعی داد، نه تنها با تست عینک فروشی ... اما تست UV400 اولین تست باید باشد که سلامت حرف فروشنده رو هم محک خواهد زد.

موفق باشید.
    با تشکر از پاسخ شما
    شما چه مارکی را پیشنهاد میکنید که دارای قیمت منطقی باشد ؟ من هنوز جوابم را نگرفته ام که آیا برای یک یوزر تازه کار فیلتر یو وی گران قیمت علاوه بر محافظت ( که این کار را فیلتر ارزان هم انجام میدهد ) تفاوت دیگری هم (در خروجی) دارد یا خیر ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان نظرتون راجع به این فیلتر چیه ؟

http://www.amazon.com/gp/product/B00...pf_rd_i=507846

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

کاتالوگ فیلترهای HOYA

http://www.hoyafilter.com/pdf/HOYACatalog.pdf
    HAJI JEYMZ تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

Wink نظر

من فیلتر پلاریزه هویا رو خرید کردم از سیگل اما برای عکاسی در نور مناسب خورشید میتونین استفاده کنید و برای عکاسی در نور کم مناسب نمیباشد. در کل از لحاظ کیفیت مارک خوبیه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط sf_mec نمایش پست ها
    من فیلتر پلاریزه هویا رو خرید کردم از سیگل اما برای عکاسی در نور مناسب خورشید میتونین استفاده کنید و برای عکاسی در نور کم مناسب نمیباشد. در کل از لحاظ کیفیت مارک خوبیه
    دلیلش هم اینه که بخاطر انجام پلاریزاسیون (حذف مقداری از امواج نوری بدلیل قطبیت) و نیز رنگ تیره ی شیشه های فیلتر، باعث کاستن میزان نور ورودی به لنز میشود و در نور کم، اثرش شدیدتر میشود. استفاده از فیلتر پلاریزه بسته به اینکه چقدر دو شیشه ی آن، روی هم دوران کرده باشند، بین نیم تا یک و نیم استاپ افت نوری در پی خواهد داشت.

صفحه 38 از 149 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین