صفحه 51 از 149 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    الان من گیج شدم چون خیلی از عکاس های سایت از همین فیلتر های ND 8 تو تجهیزاتشون دارن یعنی الان من بجاش فیلتر پولاریزه بخرم؟؟
    بعد فیلتر ND16 خیلی تاریک نمی کنه، نسبت به ND 8؟؟
    اینجا بحث عکاسی با نوردهی بالا مطرح هست و این موضوع کاملا برمیگرده به هدف شما.اگر واقعا در پی این هدف هستین که باید فیلتر ان دی قوی بگیرید و تا با این فیلترها کار نکنید متوجه عرضم نمیشید.در واقع شما باید سه پایه و زمان مناسب در اختیار داشته باشید و اون وقت 2 یا 3 استاپ دیگر فرقش میشه در مثلا 4 یا 6 ثثانیه نور دهی که عملا در این تکنیک خیلی چشمگیر نیست لذا قیلتر با کیفیت و قویتر مثل ان دی 400 یا حتی 1000 در کاهش نور روز و محو جایی مثل دریا یا آسمان بطور موثر نیازه.برای عکاسی از آبشار در نور دم صبح یا نزدیک غروب همون ان دیی 16 هم کفایت میکند.یه گشتی بزنید خواهید دید که بسیاری از عکسهای موفق با این تکنیک در سایهایی مثل آرت لیمیتد یا همین فروم با نوردهی 30 ثانیه یا بالاتر با ان دی 1000 گرفته شده.
    davoud maani و .mojtaba. تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

الان یک ساله دنبال فیلتر ان دی 400 یا 1000 هستم اما هیچ جا پیدا نمیشه
    به همه ی سایتها و شرکت ها هم زنگ زدم متاسفانه گشتم نبود نگرد نیست مگر اینکه خارج از کشور اقدام کنی
    من حتی تمایل به خرید دست دوم هم داشتم ولی باز هم پیدا نکردم
    داود معانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    الان من گیج شدم چون خیلی از عکاس های سایت از همین فیلتر های ND 8 تو تجهیزاتشون دارن یعنی الان من بجاش فیلتر پولاریزه بخرم؟؟
    بعد فیلتر ND16 خیلی تاریک نمی کنه، نسبت به ND 8؟؟
    سلام
    به نظر من شما می توانید یک فیلتر ND8 بخرید به علاوه یک پلاریزه. در بسیاری مواقع ND8 کفایت می کند و فیلتر پلاریزه هم بسیار پرکاربرد است.از آنجا که فیلتر پلاریزه دقیقاً یک استاپ کاهش نور دارد، در مواقعی که نیاز به ND16 دارید می توانید هردو فیلتر ND8 و پلاریزه را با هم استفاده کنید که معادل یک فیلتر ND16 خواهد بود. من به شخصه این کار را کرده ام و نتیجه هم رضایت بخش بوده است.
    ارادتمند

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

با سلام
    خوب من دوربینمو (دی5100)سفارش دادم و فردا پس فردا میرسه
    میخام دوتا فیلتر یو وی و پلاریزه بگیرم.
    دوستان چه مارکی پیشنهاد میدن؟قیمت مناسب باشه.تو سایت پیکسل گشتم قیمتا خیلی متفاوت بود حتی از یک برند.این چه جوریاست؟
    برای لنز کیت میخام.
    ممنون
    ویرایش توسط E.Fattahi : Saturday 9 March 2013 در ساعت 00:54

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام به دوستان
    سوالی داشتم، اینکه فیلتری هست که هم پلارایز باشه و هم یو وی یعنی هر دو رو با هم داشته باشه؟
    ممنون

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra_h نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    سوالی داشتم، اینکه فیلتری هست که هم پلارایز باشه و هم یو وی یعنی هر دو رو با هم داشته باشه؟
    ممنون
    چنین فیلتری به چه کار می آید؟ از آنجا که امروزه همه لنزها پوشش UV دارند، استفاده از فیلتر UV عمدتاً برای محافظت فیزیکی از لنز استفاده می شود.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 12 March 2013 در ساعت 15:22
    iman kh و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    چنین لنزی به چه کار می آید؟ از آنجا که امروزه همه لنزها پوشش UV دارند، استفاده از فیلتر UV عمدتاً برای محافظت فیزیکی از لنز استفاده می شود.
    و با تجربه ای که داشتم شدیدا توصیه میکنم همیشه یک فیلتر روی لنز بسته باشه ... اگر فیلتر نداشتم شاید یکی از بهترین لنزام رو الان نداشتم
    Dariush Chegini و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    چنین لنزی به چه کار می آید؟ از آنجا که امروزه همه لنزها پوشش UV دارند، استفاده از فیلتر UV عمدتاً برای محافظت فیزیکی از لنز استفاده می شود.
    ممنون از جوابتون. فکر کنم منظورتون از چنین لنزی، چنین فیلتری هست. خوب اگر همچین فیلتری وجود داشته باشه که چه بهتر. در ضمن توی پستهایی که دوستان دیگر در مورد انتخاب فیلتر سوال کرده بودند بهشون فیلتر UV پیشنهاد داده شده، اگر چنین باشه که شما فرمودین پس انتخاب فیلتر UV بی معنیه.

تشکر کرده
    20782

ممنون از جوابتون. فکر کنم منظورتون از چنین لنزی، چنین فیلتری هست. خوب اگر همچین فیلتری وجود داشته باشه که چه بهتر. در ضمن توی پستهایی که دوستان دیگر در مورد انتخاب فیلتر سوال کرده بودند بهشون فیلتر UV پیشنهاد داده شده، اگر چنین باشه که شما فرمودین پس انتخاب فیلتر UV بی معنیه.
    بله، اشتباه تایپی بود. منظورم فیلتر بود نه لنز.
    قبلاً لنزها پوشش UV نداشتند بنابر این از فیلتر UV برای حذف پرتوهای ماوراء بنفش استفاده می شد ولی اکنون که فیلترها پوشش UV دارند، ازفیلتر UV برای محافظت فیزیکی لنز استفاده می شود. در انتخاب فیلتر UV دقت شود که از خرید فیلترهای نامرغوب خودداری شود. من یک فیلتر UV با مارک مارومی با دهانه 52 دارم (که ارزان هم نخریدم) که انعکاس های اضافی تولید می کند که بسیار هم آزار دهنده است.
    sadra_h و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

با سلام به دوستان
    ممنون
    نه بهتر نیست چون همیشه شما نمیخواید فیلتر پلاریزه روی لنزتون باشه و در این صورت مجبور میشین یا هر ۲ باشه یا هیچکدوم نباشه
    داشتن یک فیلتر UV خوب جدا به نظر من ضروری هست . من خودم از مارک HOYA HD استفاده میکنم عالیه به نظرم .
    و اینکه اگر فیلتر پلاریزه ای باشه که UV هم باشه عملا UV رو الکی داره دیگه یعنی UV تاثیری روی عکس نداره
    مثل اینکه کاپشنی بخرین که زیرش تی شرت هم باشه‌ چسبیده بهش غیر قابل جدا شدن ! خب ادم که لخت نمیاد بیرون حتما تی شرت میپوشه اگر هم سرد باشه دیگه اون زیر تی شرت باشه یا نباشه فرقی نمیکنه وقتی نمیتونی جداگانه استفاده کنی .
    sadra_h و darkness_land تشکر می‌کنند.

صفحه 51 از 149 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین