صفحه 86 از 149 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    یک فیلتر تا 100 هزار تومان برای لنز 250-55 دهنه 58 معرفی بفرمایید... به فیلتری نیاز دارم که زوم بیشتری هم به لنز بدهد و هم رنگهارا زنده تر و شفاف تر نمایش دهد ترجیها ND
    فیلتر ND هیچ کدام ازین کارهایی که گفتید رو انجام نمیده.
    باید چند فیلتر بگیرید. برای بزرگنمایی بیشتر فیلترهای close up هستند و فیلتر ND هم جدا باید تهیه کنید. ND8 مارومی حدود ۹۰ تومان هست فکر می کنم قیمتش.
    msh2200، ata_m3 و ehsan1 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام
    یک فیلتر تا 100 هزار تومان برای لنز 250-55 دهنه 58 معرفی بفرمایید... به فیلتری نیاز دارم که زوم بیشتری هم به لنز بدهد و هم رنگهارا زنده تر و شفاف تر نمایش دهد ترجیها ND
    دوست گرامی فیلترهای مختلف وظایف متفاوتی دارند و همه خواسته شما در یک نوع فیلتر گنجاندنی نیست. برای زوم بیشتر باید از فیلترهای close-up و برای زنده تر و شفاف کردن و اشباع کردن رنگها از فیلترهای پلاریزه استفاده کنید.
    msh2200، ehsan1، tahers96i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

با سلام
    دوستان میشه در مورداین فیلتر rodenstock uv/ir blocking filter یکم توضیح بدین ،اصلا کاراییش چیه بالای 1تومان قیمتشه!!!
    msh2200 و doki تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی فیلترهای مختلف وظایف متفاوتی دارند و همه خواسته شما در یک نوع فیلتر گنجاندنی نیست. برای زوم بیشتر باید از فیلترهای close-up و برای زنده تر و شفاف کردن و اشباع کردن رنگها از فیلترهای پلاریزه استفاده کنید.
    سلام
    ممنون میشم بفرمایید چه فیلتری باید تهیه کنم چون تقریبا هیچ اطلاعاتی ندارم بررای دهنه 58 برای لنز 250-55
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میشه در مورداین فیلتر rodenstock uv/ir blocking filter یکم توضیح بدین ،اصلا کاراییش چیه بالای 1تومان قیمتشه!!!
    با سلام،

همونطور که از اسم این فیلتر پیداست هم جلوی اشعه UV رو میگیره و هم جلوی اشعه مادون قرمز رو.

مکانیزم بلوکه کردن اشعه UV در فیلترهای UV به این صورت هست که اشعه فوق جذب شیشه فیلتر میشه و به این ترتیب از ورود اون به داخل لنز جلوگیری میشه. اما این مکانیزم در فیلترهای UV/IR فرق میکنه. در این فیلترها عمل فوق ( بلوکه کردن UV و IR) توسط یک کوتینگ خاص دی الکتریک انجام میشه.

لازم به ذکره که این فیلترها در عکاسی فیلمی کاربردی ندارند چون فیلمهای عکاسی غیر از فیلمهای IR، به اشعه IR حساس نیستند و واکنشی نشون نمیدند یعنی آثار ناشی از این اشعه روی فیلم ثبت نمیشه بنابراین به کار بردن این فیلترها روی لنزهای آنالوگ مفید نخواهد بود.

بر خلاف عکاسی فیلمی، در عکاسی دیجیتال سنسور های CCD و CMOS به اشعه UV حساسیت کمتر و به اشعه IR حساسیت بیشتری دارند حتی بیشتر از نور مرئی بنابراین در مناطقی که اشعه IR زیاد هست استفاده از این فیلتر قویا توصیه میشه چرا که با افزایش IR شاهد بروز ته رنگ قرمز رنگی در تصاویرتون خواهید بود که با روشهای دیجیتالی و نرم افزار ها قابل ترمیم نیست. این ته رنگ قرمز منجر به کاهش کنتراست و شارپنس تصاویرتون میشه.

همچنین این فیلتر هم مثل فیلتر UV میتونه و می تونه همیشه روی لنز باشه چون تاثیری روی نور مرئی و رنگهای فوق نداره.

کاربرد دیگه این فیلتر در عکاسی نجومی هست. می تونید این فیلتر رو روی تلسکوپ یا لنزتون ببندید به این ترتیب هاله های قرمز رنگ یا بنفش رنگی که به دور ستاره ها تشکیل میشوند و شبیه purple fringe هستند از تصاویرتون حذف میشند و تصاویری شارپ با کنتراست بالا از ستاره ها خواهید داشت.
    j-ehsan، Moeen Salehi، Ali Hanaee و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

سلام
    ممنون میشم بفرمایید چه فیلتری باید تهیه کنم چون تقریبا هیچ اطلاعاتی ندارم بررای دهنه 58 برای لنز 250-55
    برای فیلترهای close up که خود جناب شهبازی بهترین برند رو Raynox میدونند. متاسفانه این برند تو ایران پیدا نمیشه اگه آشنا یا فامیل در خارج از کشور دارید می تونید بهشون سفارش بدید.

فیلتر های پلاریزه هم مثل فیلترهای ND بر دو نوع هستند. PL و CPL.

نوع PL که به یک میزان ثابت رنگها رو اشباع میکنه ولی نوع CPL حلقه مخصوصی دارند که با چرخوندن اون می تونید میزان اشباع شدگی رنگها رو کم یا زیاد کنید.

قیمتهای فیلترهای CPL بیشتر از PL هست. به این منظور می تونید از برندهایی نظیر Kenko Zeta با قیمت تقریبی 260 تومن با Hoya HD با قیمت 230 تومن استفاده کنید.
    ehsan1 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام،

بر خلاف عکاسی فیلمی، در عکاسی دیجیتال سنسور های CCD و CMOS به اشعه UV حساسیت کمتر و به اشعه IR حساسیت بیشتری دارند حتی بیشتر از نور مرئی بنابراین در مناطقی که اشعه IR زیاد هست استفاده از این فیلتر قویا توصیه میشه چرا که با افزایش IR شاهد بروز ته رنگ قرمز رنگی در تصاویرتون خواهید بود که با روشهای دیجیتالی و نرم افزار ها قابل ترمیم نیست. این ته رنگ قرمز منجر به کاهش کنتراست و شارپنس تصاویرتون میشه.

همچنین این فیلتر هم مثل فیلتر UV میتونه و می تونه همیشه روی لنز باشه چون تاثیری روی نور مرئی و رنگهای فوق نداره.

کاربرد دیگه این فیلتر در عکاسی نجومی هست. می تونید این فیلتر رو روی تلسکوپ یا لنزتون ببندید به این ترتیب هاله های قرمز رنگ یا بنفش رنگی که به دور ستاره ها تشکیل میشوند و شبیه purple fringe هستند از تصاویرتون حذف میشند و تصاویری شارپ با کنتراست بالا از ستاره ها خواهید داشت.
    درود
    در خصوص تاثیر IR روی سنسور لازم به ذکره که در کنار Low Pass Filter معمولا فیلتر IR Cut هم روی دوربین ها وجود داره و به همین دلیل افرادی که قصد عکاسی مادون قرمز را دارند باید یا از دوربین های فاقد این فیلتر استفاده کنند و یا دوربین خود را اصطلاح Modify نمایند.

اما در مورد تاثیر این فیلتر در عکاسی، اتفاقا برای عکاسی نجومی به معنای واقعی خودش اتفاقا وجود فیلتر IR Cut نه تنها سودی نداره بلکه به دلیل اینکه مانع از عبور طیف هیدروژن آلفا می شود، منجر به تضعیف شدن جزئیات خواهد شد.
    بنابراین فیلتر IR مناسب نجومی باید قابلیت عبور طیف نور هیدروژن آلفا را داشته باشد
    ارادتمند
    Moeen Salehi، ata_m3، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

دوستان دیدید وقتی عینک آفتابی میزنیم چقدر رنگ ها اشباع میشه و البته نور هم کاهش پیدا می کنه.
    میخواستم بدونم کدوم فیلتر هست که مشابه عینک آفتابی عمل میکنه.
    بعضی وقتا با عینک که به غروب نگاه می کنم رنگ های خیلی بهتری میبینم.

ممنون.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوستان دیدید وقتی عینک آفتابی میزنیم چقدر رنگ ها اشباع میشه و البته نور هم کاهش پیدا می کنه.
    میخواستم بدونم کدوم فیلتر هست که مشابه عینک آفتابی عمل میکنه.
    بعضی وقتا با عینک که به غروب نگاه می کنم رنگ های خیلی بهتری میبینم.

ممنون.
    سلام
    دوست عزیز فیلترهای nd و polarizer همین کارو انجام میدن حالا بسته به شدت نور ورودی باید انتخاب خودتون و انجام بدین.
    Amin.Zallaghi و doki تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز فیلترهای nd و polarizer همین کارو انجام میدن حالا بسته به شدت نور ورودی باید انتخاب خودتون و انجام بدین.
    متشکر.
    منظورتون از شدت نور ورودی چی هست ؟
    هدف من رسیدن به همون حالت اشباعی رنگ های غروب هست وقتی عینک میزنم.
    بیشتر هم برای طبیعت میخوام استفاده کنم تا از سفیدی بیش از حد آسمان کم کنم و رنگ ها رو اشباع کنم
    فیلتر های پلاریزه هم مثل ان دی ها درجه بندی دارن ؟
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

صفحه 86 از 149 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین